Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Örvendetes, bár mobilszegmensben sztem nagyon hamar ki fogják szorítani az SSD-k a HDD-ket. Sacc/kb a következő másfél év még a HDD-ké lesz, de sztem utána már a gyors+1re nagyobb SSD-ké lesz a piac.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Petya25 válasza t72killer (#1) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem még odébb van, hogy pl egy 320-as SSD kiszorítsa a HDD-t. :F
Egyértelműen jobb, de még a töredék méret is horror áron van.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#3) shteer válasza t72killer (#1) üzenetére


shteer
titán

ha megfelelő szintre tudják szorítani az SSD árát akkor biztosan, amíg a hagyományos háttértár olcsóbb lesz addig azért szivesen látnék a notimban egy ilyen példányt - azért én több időt adnék a váltásra

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4) liksoft válasza t72killer (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez igaz. De az újraírhatóság komoly gond. Vagyis még nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) zpita


zpita
csendes tag

Üdv. Igaz hogy az SSD gyorsabb mint a HDD de viszont rövidebb az élettartama.
Nem azt mondom hogy mindegyik hamar elcsesződik mert gyártótól is függ, hanem azt hogy az élettartama sokkal rövidebb. De ha mégis leváltja az SSD a HDD-t akkor meglátjuk.

Két informatikus beszélget: Megismertem egy jó csajt! Tényleg? ja. Felvittem a lakásomra..Tényleg és mi volt? Leültettem a laptopom mellé. Tényleg vettél laptopot? Milyen processzor van benne?

(#6) Ste válasza liksoft (#4) üzenetére


Ste
addikt

pontosan ez a bibi
ráadásul mindenki elkezdte az ssd-ket a gépeibe tömni
vajon mennyi idő múlva kezdődnek a panaszos sírások?

(#7) t72killer válasza Ste (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

azért nem hinném, hogy mindenki, amikor egy lassú és kicsi 32gigás darab kerül 5-600$-ba...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) TeeJay


TeeJay
félisten

ezzel együtt gondolom majd megjelennek a 160gigás 1tányéros notivinyók amik jóval gyorsabbak lesznek mint egy 80giga/tányéros :R

nekem a notiban WD 80gigás van 1tányérral és már ez is elég gyors :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) t72killer válasza TeeJay (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az új, nagy 5400rpm-es notiwinyók simán hozzák a régi 7200-asok sebességét, az új 7200-asoknak meg nincs szégyellnivalójuk az asztaliakkal szemben sem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) polip


polip
addikt

felraktam én is hírnek tegnap a laptopkalauzra...bár hírértéke sok nincs..

ennek annál inkább: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11) t72killer válasza polip (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y :Y :Y

Nem semmi. Mindezt az itt bejelentett (szintén samu) sebességgel ötvözve kiírtják a hagyományos winyókat. Persze csak akkor, ha a fajlagos áruk is lecsökken a HDD-k árának max 1.5-2xeresére, amire sajna várnunk kell még:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) janpotocki válasza polip (#10) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem tartom illendőnek, hogy sok topikban reklámozod a lapod, különösen, ha az adott híreket mi is megírtuk. respect.

(#13) zpita


zpita
csendes tag

Na szal mindenki maradjon a HDD-nél amíg nem jön ki egy olyan SSD aminek optimális az élettartama.

Két informatikus beszélget: Megismertem egy jó csajt! Tényleg? ja. Felvittem a lakásomra..Tényleg és mi volt? Leültettem a laptopom mellé. Tényleg vettél laptopot? Milyen processzor van benne?

(#14) polip válasza janpotocki (#12) üzenetére


polip
addikt

ne haragudj, nem gondolnám ,hogy bármi hátrányotok származna ebből :)

de az olvasóknak mindenképp hasznos, ha több forrásból tájékozódnak, kiegészítve az információkat...

de elnézést, ámbátor amit belinkeltem, nem láttam nálatok

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#15) marcee válasza polip (#10) üzenetére


marcee
addikt

(annak van hírértéke inkább, hogy mit tervez a samu 2009-ben???)

\m/

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok, mikor jönnek az 500gigás mobilwinyók. Tavaly ilyenkor 160GB-nál tartottunk, (nem pont 1 éve, hanem 16 hónapja), ill a 100GB-osat 2004 végén (=3éve) jelentették be. Ebből arra következtetek, hogy évente kb másfélszereződik a kapacitás, azaz jövő karira sacc/kb lesz 500-as vinyó :C . reméljük:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Dr. Akula válasza t72killer (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem meg nem, mert a flash memóriák csak véges számú irást képesek elviselni, és kinek kell olyan vinyó, amelyik bármikor összeszarhatja magát az értékes adatokkal együtt?

(#18) marcee válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


marcee
addikt

Mintha ez a HDD-kkel és éppen így lenne, nem? Nekem legalábbis van néhány kelllemetlen tapasztalatom, amikor egyik pillantról a másikra is képes volt meghalni egy vinyó. Értem amúgy, hogy mire gondolsz, de azt hiszem mire elterjed, addigra jelentősen megnövelik a flashmemórák élettartamát és gondolom kapnak valami elektronikát ami a figyeli a cellák állapotát. (olya ugye már most is tud, hogy kb azonosan terheli az egyes blokkkokat)

\m/

(#19) t72killer válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A HDD-t is véges alkalommal lehet újraírni, csak ez a véges szám a mostani HDD-k és SSD-k esetén a HDD-k javára szól, legalább 100-1000xes szorzóval, ami azt jelenti, hogy olyan HDD-t gyakorlatilag nem látunk, ami a média meghibásodása miatt halt meg, szinte mindig a mechanika/elektronika a ludas. (az viszont sajna elég gyakran).

Sztem ha a HDD-k mechanikai hibáit összehasonlítjuk az SSD-k hibáival, akkor most kb
2:1hez lehet az átlag élettartam, de pár év múlva simán megfordulhat a verseny.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) liksoft válasza t72killer (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon jó lenne, ha már a 2:1 arányt elérték volna. [link] De egy próbát megérne. Van hozzá átalakító (szerk), és egy jó CF kártyával megnézhetnéd, hátha tudnád cáfolni az élettartamra vonatkozó becslésem.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) t72killer válasza liksoft (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megvan az a hátsó gondolatom, hogy a CF/SD/XD/stb kártyák+pendriveok általánosságban kevesebbszer írhatók a merevlemeznek szánt SSD-knél. Sajna nincs CF kéznél (ha lenne, sem biztos, hogy egy 16gigás CF-karit rögtön ki akarnék nyírni pagefile-lal:DDD), meglátjuk majd a teszteket.

Én 5év élettartammal már megelégednék, annyi idő alatt úgyis elértéktelenedik. (=annyi értéke lenne, mint ma 1db 40 gigás wincsinek, azaz levélnehezéknek nagy, rendeltetésszetinti használathoz kevés) Ha adnak 5év garit rájuk, akkor okés.

ITT pl 3-5év garival (és persze csilivili specifikációkkal) árulják az Mtron cuccokat. sztem ha tudnák, hogy 3évnyi pagefile-os gyilkolás után meghalnak, akkor kevesebb garival árulnák őket... Ja, és az áruk is kezd lassan csökkenni. (a 16 gigás alapverzió 400$)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.