Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

Jó kis cikk. Érdekes, hogy a mérés szerint a galaxy s-nek gyenge a fényereje, pedig teljesen jól látható napfényben. Egy biztos: aki egyszer kipróbálja az amoledet, annak többé nem kell az lcd. :)

(#2) Jeanne d'Arc

Jó kis teszt lett, nálam az iphone viszi a puskát! :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#3) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszi a cikket! :R
Volt Blade-m egy évig, azért napfényben nem nagyon lehetett látni a kijelzőn kiírtakat!

(#4) Cyberpunk válasza Khelben (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Fényerőben még jó is. Sajnos Note-on túlzottan is. De nagyon nem világmegváltó az agyonszaturált színeivel. :(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Tim82


Tim82
nagyúr

Magánemberként a lehető legtöbb készüléket megpróbáltam belevenni a cikkben, amit csak el tudtam érni, de sajnos nem tudtam mindent beszerezni.

Szerintem érdemes lenne pl. a Melyik okostelefont vegyem-topikban bedobni, hogy teszt erejéig kérsz kölcsön mobilokat.

Amit én megnéznék pl., az S-LCD vs. retina display vs. (S-)AMOLED összevetés (utóbbinál Pentile Matrix technológiás és azt elhagyó modellek is - pl. SGS II).

Gondolatébresztő cikk, kicsit sajnálom, hogy valamiféle konklúzió nem került levonásra. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) Chosen válasza Khelben (#1) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi. Ez nekem is furcsa volt, GSMarena 50%-os fényerőn 263cd/m2-et, 100%-on pedig 395 cd/m2-et mért Galaxy S-re, mindenesetre még így is jónak tűnt az SGS.

Ftomm: A Blade-em csak pár hónapos, elképzelhető, hogy fejlesztettek rajta valamit, de nálam 100%-os fényerőn jól olvasható, még közvetlen napfényben is.

Tim82: Az Eye-One Display 2 csak rövid ideig volt nálam, így gyakorlatilag ezt a pár készüléket is versenyfutás volt az idővel lemérni. Ha hosszabb távra hozzám kerülne újra, akkor megpróbálhatnám a fórumról összeszedni a készülékeket, de ha csak 10-15 készüléket is mérnek le, akkor is 10-15 tulajjal kellene egyeztetnem, találkoznom, lemérnem a készüléket, rengeteg időmet emésztené fel. Ezt olyan körülmények között lehetne kivitelezni, mint pl a Mobilarena, ahol amúgy is sok készülék fordul meg, ráadásul az újakat is folyamatosan lehet mérni a tesztek mellett.

(#7) adamssss válasza Khelben (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Én a retina DP után kicsit más véleményen vagyok... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) Tim82 válasza Chosen (#6) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindezt értem, de így lenne értelme igazán megcsinálni egy ilyen témájú cikket - szerintem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) Silenzio


Silenzio
addikt

Az amoled tökéletes feketéje minden esetre biztató, Wave-em van, annak elvben még a színhőmérsékletét is jobban belőtték, mint a Galaxy S-ét. Mondom, elvben. Meghivatkoznám, de sajnos hosszadalmas keresés után sem találtam meg a tesztet.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10) DaveJr


DaveJr
őstag

Meglepődtem hogy helyenként lenyomja a Defy az iPad2-t. Köszi a cikket érdekes infokat tudtam meg mint Defy tulajdonos:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#11) dj_lac


dj_lac
csendes tag

húú, ez nagyon jó cikk/teszt, köszi érte! :)
az amoled-ek nekem mindig is zöldesnek tűntek (engem nagyon zavar, más meg nem is látta) és itt a teszt, konkrét számokkal is alá van támasztva :D

ZTE Blade CM 7.2 > Amoi N828

(#12) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

jólett:K Garantálok:D

Jah, és az előttem szóló hsz.-éről jut eszembe, hogy én sosem mertem mondani AMOLED- es telefon tulajdonosoknak, hogy nézzenek már rá erre a zöld dologra a kezükben, és szomorodjanak el, mint én, mert egyszer nagyon komoly vitába keveredtem emiatt. Részemről rá sem tudok nézni ezeknek a készülékeknek a képére. Nem vagyok járatos a technológiában,de ez amugy nem kiküszöbölhető?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13) Khelben válasza Nyugdíjas (#12) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez olyan, hogy kinek mi a zavaró. Nekem pl. zavaró a ledes monitorok lilasága. Az amolednek is van zöld beütése valóban, de míg egy monitoron színhelyes képet szeretnék látni, addig a telefonon tökmindegy, hogy a Józsit milyen színnel írja ki.

(#14) Nyugdíjas válasza Khelben (#13) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet ez nekem csak foglalkozási ártalom :D A LED háttérvilágítású kijelzőket meg általában csak azért húzzák nagyon hidegre (persze csak abban a kategóriában ahol ezzel bármit is el lehet adni), mert ez az általánosan elfogadott, hogy húúúú, milyen tiszta a fehér a régi monitorhoz képest ami meg jajjdesárga. Francokat...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15) Cyberpunk válasza Nyugdíjas (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sajnos nem. Bár a mai SAMOLED kijelzős készülékeken lehet színhőmérséklet profilokat állítani. Általában a mozis az szokót a legjobb lenni. Az viszont igaz, hogy tök mindegy. Mobil. Ezen nem fogok fotót szerkeszteni. ;] Legalább a fekete az tényleg fekete, bár ezen a fránya Note-on nem egészen sajnos.
Mondjuk ha választhatnák ez vagy IPS az utóbbi lenne, de nem a kijelző fajtája nálam a döntő itt a méret döntött. Egyszerűen nincs más ebben a méretben. :B

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) Nyugdíjas válasza Cyberpunk (#15) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem úgy volt, hogy nem a méret számít, hanem hogy nagy legyen? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17) feliks válasza Khelben (#1) üzenetére


feliks
senior tag

Érdekes volt a cikk, ha hazaérek, valószínüleg mégegyszer átolvasom.

Akkor én lehet nem vagyok emberből, de nálam meg pont az amoled nem játszik.. :DDD
S2-m volt (szal még PLUS is, nem csak sAmoled), amit azóta eladtam(többek közt a kijelzője miatt), és azóta egy i9023-as Nexus S boldog tulajdonosa vagyok, és örülök, hogy ebben nem amoled van.. (Nemtom mi van amúgy az i9023-ban, mert papírforma szerint S-LCD, ami a Trophyban is, mégis ég és föld a különbség a kettő között)
Nálam ami a top az még mindig az IPS (iPhone) és úgy néz ki ez z S-LCD(Legalábbis i9023ban található)..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#18) Cyberpunk válasza feliks (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja sok AMOLED fan szidja az SLCD-t pedig teljesen rendben van az. Talán a DHD-ban kissé fakónak tűnnek a színek, egy SGS mellé rakva kétségtelen. De nekem nem volt bajom a DHD-val csak kicsi lett időközben azt azért cseréltem.
Az SLCD pixelei nagyon hasonlóak az IPS-hez, nem mondom hogy IPS, de eléggé hasonló a két kijelző technológia.

Nyugdíjas: hát a Note-al már a méret lett az igazi, vagyis ez az 5". :K Persze nagyobb már nekem sem kell, szóval csak egy darabig lényeg a méret. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) malwy válasza Chosen (#6) üzenetére


malwy
senior tag

Igen, eléggé szór a Bladebe pakolt kjelzők minősége. Topikjában lehet is összehasonlító képeket találni.

(#20) Chosen válasza Nyugdíjas (#12) üzenetére


Chosen
addikt

RGB kalibrálni eddig tudomásom szerint csak Motorola Milestone-t lehetett, azt is csak CM 6.x-el. SGS-en van lehetőség valamilyen profilok között váltogatni, amivel jobb eredmény érhető el, mint gyárilag, de a kalibrált állapottól messze van. Eddig a leghatékonyabb eredmény a Datacolor Spyder 4-esével érhető el, ők írtak külön programot iOS-re, RGB-t sajnos abban sem állít, de ott már legalább egyedi profilt készít a kijelzőhöz. :)

(#21) Nyugdíjas válasza Chosen (#20) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez utóbbit próbáltam is futólag egyébként,de nem méricskéltem előtte-utánnát...

Ha(és ez nagy ha:D) nem leszek egy lusta pénisz akkor megcsinálom az iPadre, esetleg az iPhone 4-re is, aztán mérek egy előtte-utánnát, és kibővitheted az írást. Ha gondolod, és ha nem harapok bele nagyon az alkotói szabadságodba :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22) Chosen válasza Nyugdíjas (#21) üzenetére


Chosen
addikt

Áh, én csak örülök, ha bővül a lista. :R

(#23) xlife11 válasza Khelben (#1) üzenetére


xlife11
senior tag

Én sikítva menekülök előle.

(#24) lezso6 válasza Cyberpunk (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, mert az S-LCD technológia nem létezik. :D Helyette van ez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) gabancs


gabancs
addikt

Ha van lehetőséged, próbálj ki egy LG Optimus Black telefont is! Nagyon ütős képe van! Van egy Samsung Omnia 2-őm is, de Amoled lévén is elbújhat mellette.

(#26) Chosen válasza gabancs (#25) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a tippet. Már az Optimus 2X-el elég pozitív benyomásaim voltak egy rövid teszt után, gondolom a Black a Nova kijelzővel még jobb lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) schawo válasza Nyugdíjas (#12) üzenetére


schawo
titán

Ez a zöldes eltolódás csak beállítás kérdése. Ezt a kalibrált monitoromhoz szemre igazítva le szoktam venni, így a színegyensúly rendben van. Ami viszont mindenképpen alacsony marad az a gamma, azt a 2.2 helyett kb 1.6-1.7-re saccolom, kár hogy a mérések erre nem tértek ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) Nyugdíjas válasza schawo (#27) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemtuttaaaam, hogy lehet ezen piszkálni. Eddig :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#29) schawo válasza Nyugdíjas (#28) üzenetére


schawo
titán

"Csupán" kernel kérdése, csak 3rd party kernel ad ilyen lehetőséget.

Ha végre egyszer megjön a colorhug, akkor csinálok én is valami hasonló tesztet :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) kerekfej


kerekfej
addikt

Köszi a cikket!

(#31) tvamos


tvamos
nagyúr

Franko cikk, jo otlet ez!
Leirnad egy oldalon pontosan, hogyan, s mit csinaltal?
Munkatarsamnak van szinmeroje (asszem Spyder 2 a neve) monitor kalibralashoz, lemernem az Atrixot. Meg lehet, hogy az o HTC mittomenmijet is. Meg van egy Pulseom is... mondjuk ez utobbi kevesse erdekessss.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32) mokus1


mokus1
addikt

az Amoleden nincs fehér...az inkább kékes mint fehér.

(#33) schawo válasza mokus1 (#32) üzenetére


schawo
titán

Az Amoleden, mint a világ legtöbb kijelzőjén kék piros és zöld pixelek vannak. Ezen alapszínek megfelelő arányú keveréséből lesz a fehér.

Egyébként az Amolednek jellemzően zöldes színe van legtöbb készüléken alapbeállításként.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) mokus1 válasza schawo (#33) üzenetére


mokus1
addikt

Tisztában vagyok hogy állnak össze a színek, és a fekete valóban fekete lesz viszont a fehér az nagyon távol áll tőle sajnos.

(#35) Chosen válasza tvamos (#31) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi. :R Jó hír, hogy a program támogatja elvileg a Spyder 2-t. :) Holnap írok egy útmutatót hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#36) paperboy válasza mokus1 (#32) üzenetére


paperboy
senior tag

Én ránézek az amoledes Nokiám kijelzőjére és a fehér, az fehér... :) :F

[ Szerkesztve ]

(#37) Moleman


Moleman
addikt

Jó teszt, főleg jó, hogy a Blade és a Defy egymás mellett van benne. Most vettem Defy-t a Blade mellé, és nem kis meglepetés (csalódás?) volt, hogy a Blade képe fényévekkel szebb... Ha valóban nagy szórás van a Blade-kijelzők minőségében, akkor nagyon mázlista vagyok, mert kb minden telefonnál szebb, amit eddig láttam.

(#38) schawo válasza paperboy (#36) üzenetére


schawo
titán

Csak beállítás kérdése.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) Chosen válasza tvamos (#31) üzenetére


Chosen
addikt

Egy napos csúszással ugyan, de elkészültem a leírással. Ide kattintva olvasható

Jelezzétek, ha valami nem érhető/hiba van benne. :R

(#40) Isual válasza Nyugdíjas (#12) üzenetére


Isual
veterán

úgyám, ezért kell telefonból is IPS :D (htc One X, iPhone4/S/ :U )

egyébként érdekes cikk thechosenone :K

kalibrálni telefont mikor lehet már? (vagy inkább már lehet? :D)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41) Chosen válasza Isual (#40) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi. :R

"kalibrálni telefont mikor lehet már? (vagy inkább már lehet?)"

Még nem, de várjuk a napot. :D

(#42) Isual válasza Chosen (#41) üzenetére


Isual
veterán

akkor csak álmodtam vala - mintha valami rémlett volna, hogy iPhone-t már kalibrált valahol, valamikor, valaki - a baj csak, hogy túl sok "vala-" vala a mondatban :D

ja és természetesen ha lesz a jövőben vmi alkalmas telefonom (perpill a One X ami esélyes lehet) akkor megcsinálom énis ezt a tesztet :K (ha el nem felejtem :D) egyébként ilyenkor - telefonkijelzőnél milyen háttérvilágítás típust kell kiválasztani, melyik adhatja a pontosabb eredményt a CCFL-re vagy W-LED-re állított? :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#43) Nyugdíjas válasza Isual (#40) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet azt. Bár még nem tökéletes.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#44) Isual válasza Nyugdíjas (#43) üzenetére


Isual
veterán

jó a demonstráló képecske :K
csakhát... Requirements: Spyder3 device (Express, Pro or Elite) - nope; Apple iPad® or iPad 2 - nope ... kéne valami okos ingyenes dolog amivel Androidra is rálehet menni, de sztem az odébb van még, mindenesetre SGS, SGSII-t látva én távol tartom magam az AMOLED-től az biztos - iPhone 4 az már más tészta, de annyiért mér inkább One X ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#45) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#43) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Spyder alkalmazása óta fejlődtek a dolgok: az csak a saját képnézegetőjében jeleníti meg színhelyesen a képeket, az X-Rite TrueColor használatával viszont (oprendszer szinten) az egész iOS vagy Android színhelyessé válik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.