Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hi!King válasza joysefke (#96) üzenetére


Hi!King
őstag

Pl. core 2 duo korszakban rengeteg esetben csak annyit tüntettek fel a kereskedők, hogy Intel dual core txxxx, és a Pentium lemaradt.

De mint írtam más piacokon sem amortizálja le az ilyesmi a márkanevet, ha veszel egy belépő szintű valamit, tudod hogy nem tudja ugyanazt, mint a drágább, akkor sem, ha csak valami kódszám a típusa és nincs almárkanév. Meg az is gyakori, hogy a drágább kategória visel valami extra nevet, pl. pro, super, premium, stb., stb. Processzornál a nagyon lámák is tisztában vannak vele, hogy ha drágábbat vesznek, gyorsabb lesz. Megbízhatóságban meg az Intel és AMD processzorok is kifogástalanok, nagyon ritka, hogy hibás darab kerül userhez.

Ráadásul a nagyon laikusok is vágják azt, hogy core i, mivel régóta futtatott márkanevek, szerintem a többség azt sem tudja, hogy van még Pentium meg Celeron, mert alapból i3-at vesz egy böngészgetős gépbe is, egyébként tök feleslegesen, ágyuval lő verébre.

(#102) Hi!King válasza Gyok2 (#97) üzenetére


Hi!King
őstag

De az AMD ott is elbaszta, hogy ugyanezt a szériát A névvel is illette, ráadásul A6-ból volt ilyen is, ami totálisan félrevezető volt, hiszen A6 néven volt mainstream szériából is belépő szintű APU.

Egyébként az Intel is megcsinálta ugyanezt, csak azokat nem Atomnak nevezte, hanem pl. Celeron és Pentium N sorozat, ami gyakorlatilag a 15.6" laptop piacon leváltotta a Celeron és Pentium U, korábban P sorozatokat, szerintem ekkor amortizálódtak le teljesen ezek a márkanevek, mert ezzel sokkal nagyobb szakadék keletkezett a Pentium és az i3 között. Az első néhány core i idején a Pentium és az i3 lényegében csak annyiban különbözött, hogy az i3 4 szálas volt HT-vel, meg némileg magasabb volt az órajele, teljesen oké volt Pentiumos laptopot venni, ha nem kellett a laptop nagy erőforrás igényű feladatokhoz.

@koby11h
De használták netbookokba is meg mini PC-kbe, amire teljesen rendben voltak.

[ Szerkesztve ]

(#103) NandoXXL válasza Hi!King (#101) üzenetére


NandoXXL
senior tag

UPC: akcióban a belső dolgozóinak is eladta az ócskavasat (notebook). Vitték mint a cukrot, de még a raktáron maradt mobilokra is lecsaptak, tablettekel. (régi kevés memóriás, háttértáras készülékek.. nem sokmindenre voltak jók) Mindent eladnak, miért? Mert neked sincs annyi eszed hogy ezt felfogd. Fogyasztói társadalom van, a gagyi lassú cuccot le fogják majd cserélni, ezért eladnak mindent, hogy utána megint eladhassanak.... Félelmetes. (Idős ügyfél, meghalt a házastársa.. Rábeszélték két kategóriával gyorsabb netre, mert szüksége lesz rá. Ilyenek az 'eladók', a hozzá nem értésről nem beszélve sok esetben. Egy kollégámat idézve: annak aki a sales-en akar dolgozni, annak erős gyomra kell hogy legyen)

(#104) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Más néven, de ugyanaz a rakás ..... lesz, mint eddig. Munkahelyen is sorra hozzák be kollégák, a több éve, spórolós közbeszerzésen vett csoda laptopokat, hogy ilyen lassú, meg így szaggat, meg úgy akad. Mikor meglátom a Win10 Rendszer adatlapján a márkanevet, már tudom is mi a baj, de se a kollégának, se a főnöknek nem tudom elmagyarázni, hogy ez ennyit tud, kukába való (akkor is, ha SSD meg 8 GB RAM van mellette).

B.Cs.

(#105) janeszgol válasza koby11h (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Én veled értek egyet. Kell egy minimum, ami ma SSD, 8 GB ram és 4 fizikai mag. Ennyit kér a Win10/11 ma minimumnak. (Nem, nem érdekel a hivatalos konfig, amit az üvegszemű MS ad.)

És az is érdekes, hogy valóban megveszik az emberek szemrebbenés nélkül a 250+ ezer forintos telefont, amit 1-3 év után dobnak a kukába, de a laptop az legyen 200k alatt, ami 5+ évig bírja gyorsan, hiba nélkül. Érdekes.

(#106) Hendil válasza joysefke (#10) üzenetére


Hendil
csendes tag

Hehe nekem is ez jutott eszembe. Én a cégem nevét biztos a felső kategóriában helyezném el, minél jobban az erőre és a nagyságra hangsúlyozva. Ennél már az lenne a viccesebb ha az atomokat nevezték volna intelre... :D

(#107) hegedus001 válasza koby11h (#52) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Bakker, ez jó ő olyan 200.000 Ft? Az nagyon sok k pénz ezért...... Majdnem egy havi tanári jövedelem....

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.