Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KrAt


KrAt
veterán

Az az S12 de szép.. :) Végre olcsó 12-es notik :R

(#2) brumesz


brumesz
aktív tag

wow. ezek szépek. azért eddig ha a lenovo-ra gondoltam, nem a szépség ugrott be először :P

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#3) szmissz


szmissz
senior tag

VÉGRE nem ocsmány asszimmetrikus a T400s mint a T400! (a káva, a webkamera, a zsanérok... úristen, borzalmas ránézni)

Köszi Lenovo, hogy miután elkúrtad, legalább visszacsinálod olyanra ahonnan indult a design...

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Mennyi neti, noti :Y
Lenovoék nem aprózzák el, komolyan gondolják a dolgot. :D
A dokkoló igazán fajanszos.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#5) adm


adm
őstag

zászlóshajó, csúcsmodell? és a W700?

16core - 32thread - 64gb

(#6) (Darkwood) válasza adm (#5) üzenetére


(Darkwood)
őstag

A W700 az egy külön világ!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#7) Bibby


Bibby
addikt

Miért nevezték át az N sorozatot G-re? Mert egyértelműen azt a szériát viszik tovább.

Ελευθερια η θανατος

(#8) Ste válasza KrAt (#1) üzenetére


Ste
addikt

Pontosan és végre a 13.3"-os kategória is egyre népszerűbb.
Már csak az akkus üzemidőt kellene feltornászni.

A Via-s platformról van már valahol teszt?

(#9) DummyBoy válasza szmissz (#3) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ha ennyire nem tetszik akkor miért olyat használsz? :F

Vagy csak úgy ránézésre gáz? Mert pl: engem nem zavar ... :D

Én szeretem ... ránézni sem gáz ... :P

Life is shor...

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a T400s nagyon nem tetszik, megmondom miért: a billentyűzetét nagyon elszúrták.

Viszont az Ionos S12-re kíváncsi vagyok, no meg a Via-alapúra is. Tesztet a népnek! :)

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Eleg korrekt aruk van az uj gepeknek.
Gondolom ezt a penzert OS nem jar.

(#12) szuper-t


szuper-t
senior tag

szerelmes vagyok:) akarok 1 ilyen:)
itt mikor lehet kapni?

(#13) dbius


dbius
veterán

Ejha, egész szép kis termékpaletta... :R S12 ionnal, na arra kíváncsi leszek, de a g550 se tűnik rossznak (otthoni felhasználásra).

(#14) bartucc


bartucc
addikt

Az S12 nagyon jó az ionnal :C , a T400s pedig nem olcsó, de van ahol ez kevésbé számít...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15) Napfénysüti válasza szmissz (#3) üzenetére

Hát nem tudom engem kifejezetten jó érzéssel tölt el mikor leülök a T400-am elé :D
A T400s nem rossz de kissé húzós ára van. Összességében nem cserélném el rá a mostani gépemet.

Més que un club!

(#16) orbano


orbano
félisten

váááááááá. most vettem egy T400-at, raktam rá win7-et, és ami nagyon nagyon hiányzik az a táccsos kijelző.... erre.... váá. miért nem jutott egy szériával előbb az eszükbe ez :O
egyébként meg rohadtul nem zavaro az aszimmetrikus kialakítás a kávának. fel sem tűnik pedig elsőre nem volt szimpi.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) Otisz


Otisz
őstag

T400s jó kis noti lesz.
...és végre a netbookok is kezdenek felnőni a feladathoz, bár ezek már inkább subnotik lesznek.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#18) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Nem értem ezt a nagy s12 lázat? 10k-val olcsóbb a G550 ha jól értelmeztem a szöveget. De lehet a g530.
Vagy ennyire fontos a méret? Mondjuk nem hátrány hogy nem egy batár cuccot kell cipelni így el is fér rendesen. Nekem 9" is bőven elég utközben filmet nézni, egyáltalán nem kicsi az sem. De azért 120ért a g550/530 is nagyon tetszene.
Egyszer akarok egy IBM-et. :D Majd talán akkor ha asztalit le kell cserélnem vagy külföldre mennék pl fél-1 évre. Gondolom ezért ajánlják otthonra leginkább a g-t. :)

Nah ezt asszem meg is beszéltem magammal. :DDD

(#19) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Régebben a ThinkPad-eknek azért nem volt hátul csatlakozója (csak a táp), hogy ne kelljen a gép mögött babrálni, és könnyen elérhető legyen minden. Úgy tűnik mégis csak rákényszerültek arra, hogy ezt az elvet felrúgják. :)

Egyébként az aszimmetrikus kialakítás tényleg nem volt szép (T61-em van, az is olyan), de használat közben fel sem tűnik.

-

(#20) Magnum_


Magnum_
nagyúr

S12, kell....

I humbly and respectfully decline™

(#21) foxunprinz


foxunprinz
csendes tag

G550 kell :)

(#22) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Na ideje volt már a lenovonál egy kis vérfrissítésnek! vannak közöttük elégg ígéretes darabok.

(#23) Szemjuel


Szemjuel
tag

ha nagy leszek T400s-em lesz :D

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A T400s nem rossz, a netbook ugyanolyan mint a többi haverja, a G-s gép meg értékelhetetlen. Kb. ennyi.

(#25) Dr. Akula válasza adm (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az egy DTR, nem noti.

twollah:
A T400s-hez jár OS, a többihez nyilván freedos, cp/m és hasonló "okosságok".

[ Szerkesztve ]

(#26) #95561216


#95561216
törölt tag

Szép, szép, de nekem még mindig inkább egy x301 kéne :)

(#27) Napfénysüti válasza #95561216 (#26) üzenetére

Azzal nem fognak majd leállni a T400s érkezésével? Mintha a Lenovo-s terv táblázatban nem láttam volna a frissítését miközben az összes többi típus január környékén meg fog újulni. :F

Més que un club!

(#28) Gondwana válasza Terminus_ (#19) üzenetére


Gondwana
addikt

Régebben a ThinkPad-eknek azért nem volt hátul csatlakozója (csak a táp), hogy ne kelljen a gép mögött babrálni, és könnyen elérhető legyen minden
Szerintem prózaibb: azért nem kerültek hátra csatlakozók (max a táp) mert nem fértek az akkumulátortól. Az akku pedig azért került oda, hogy lehessen belôle nagy is, ami kilóg a gépbôl.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29) DummyBoy válasza Terminus_ (#19) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Hmmm ... Én mondjuk a növelhető akkuméretre gondoltam először ...

Bár ez sem rossz indok ...

Life is shor...

(#30) ez_meg_emaz válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Miért nem tetszik a g-s? :F
Ja most látom a lenti konfigod. Szal akkor kb azért szar a g mert nem csúcskat.? Egy átlagos 15-ös noti ami kicsit többet tud mint a netbookok. Játékon kívül mindenre használható. Ja és 120k. Sok netbooknál olcsobb (gondolom a mérete, sulya miatt). Ez lenne a gond? Mert mint a cikk is írja inkább otthonra van. Igaz a divatrétegen kívül szűk az a réteg akinek tényleg hasznosabb egy ilyen, de pl ha vki kimegy 3 vagy több honapra külf. az nem asztali gépet vesz és nem is 12"-os cuccot ami ráadásul drágább is.

Kiváncsi vagyok a te érveidre is és abszolut nem azért hogy belédkössek vagy mert fizetnek azért hogy védem a g típust. Csak nem értem miért nem tetszik neked.

(#31) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Visszatérhetne végre az IBM minőség is, mert lenovót még az ellenségemnek se...

...

(#32) shteer válasza KrAt (#1) üzenetére


shteer
titán

subnotebook reloaded :)

..szerintem jónak tűnik

(#33) Dr. Akula válasza ez_meg_emaz (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért mert a G a 3000-es széria folytatása (vagy tagja?), és kb. a gyártó logóján kívül semmi köze a TP-khez. Szokásos 15.4"/1280x800 gagyi kijelző, batár méret, tipikus belépő szintű cucc, amiből már van vagy 100000. A netbook bár hihetetlenül karcsú teljesítményben, de legalább egy könnyű hordozhatóságot fel tud mutatni. De ez? Egyszerűen nem látom értelmét. Olyan Nvidia átnevezgetős "fejlesztés" féle.

(#34) Napfénysüti válasza ez_meg_emaz (#30) üzenetére

Mert IBM meg Lenovo név alatt komoly üzleti gépekhez szokott. Ezek meg köszönőviszonyban sincsenek az IBM szellemiségű gépekhez képest. A Lenovo mióta átvette a PC-s ágat nyitott a konzumer irányba. Ami biztos sokaknak jó de aki munkagépre és minőségre vágyik annak édeskevés ez a termékvonal.

Més que un club!

(#35) Gergő_ válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


Gergő_
őstag

Senki nem állította soha hogy köze lenne azokhoz nem?
Részemről az sl szériát se tekintem annak pedig annak a nevében is benne van.

(#36) Integra válasza Gergő_ (#35) üzenetére


Integra
titán

nem is kell annak tekinteni
de egy barátnőmmel most vetettem egy sl500-at 210ért, és fényévekkel jobb mint a piros dell inspiron és szereti annak ellenére, hogy nem piros és nem csinos..
lehet hogy legközelebb már t-set vesz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) Napfénysüti válasza Integra (#36) üzenetére

Na hasonló volt a szitu nálunk. Barátnőmet sikerült egy R61-re rábeszélni anno. És nagy megelégedéssel használja, nem is venne már TP-n kívül mást. Csak ő következő gépnek egy X200-tabletet szeretne.
Meg azért velem is elcserélné a T400-ra. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#38) ez_meg_emaz válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát netbookbol is van 1millio féle ha ez a gond. Ott is mind1 fel tudja mutatni a kis méretet hiszen netbook. :)
Amugy nem nagyon probálgattam ibm-eket.(egyszer régen haver t40-esét, nagyon dícsérte haver.) Tényleg ennyire szar lenne amiota lenovo átvette? Csak mert itt látom többen írják hogy már nem az a minőség. Ezt anyagra, összeszerelésre értitek vagy arra hogy nem 4magos proc meg sli kerül a notikba, hanem csinálnak olcsobb konfigot is?

(#39) Napfénysüti válasza ez_meg_emaz (#38) üzenetére

Én például a T400-ra nem panaszkodom. Nagyon masszív kis gép. Szerintem inkább a konzumer vonalat szidják az emberek. Na az nagyon messze van a régi IBM minőségtől bár a maga kategóriájában így se rosszak.

Més que un club!

(#40) ez_meg_emaz válasza Napfénysüti (#39) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Az nekem viszont kicsit drága (300<). Tudásra nagyon ott van az tuti, de annyiért nem vennék notit. Használtan sincs gondolom 200 alatt.
Főleg ez a t400s fél milláért. :D

Hát ennek majd jobb lesz ha utánaolvasok mert mint írtam egyszer szeretnék egy ibm/lenovo notit. De majd csak akkor ha tényleg szükségem lesz egyre. Bár én inkább használtban gondolkodom. Azt hogy mennyiért az majd akkor eldől ha szükségem lesz egyre, de 200 fölött biztos nem. Ezért is fontos hogy ha már az olcsobbakat nézegetem nehogy egy rosszabb minőségű lenovot fogjak ki mert akkor már inkább Dell-et vennék. Bár azt se tudom mennyire jó mostanság az olcsobb fronton.

(#41) Integra válasza ez_meg_emaz (#40) üzenetére


Integra
titán

nézd, r-es thinkpad-et is vehetsz nyugodtan, sokkal jobb az ár/érték aránya a te szempontodból. több ismerősöm is r-et csépel, és teljesen jók, van olyan amiben még p3 vagy p4 ketyeg.. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) Napfénysüti válasza ez_meg_emaz (#40) üzenetére

Használtan vettem 225-ért. És ez már egy elég jól felszerelt változat. Láttam már egyszerűbb változatot használtan 170-ért is. :K
Csak keresni kell. ;)

Més que un club!

(#43) papaya


papaya
senior tag

GLOSSY ....itt a probléma :( :( :(

(#44) venember83 válasza Napfénysüti (#39) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak az a baj, hogy nagyon sok kategóriát lesoroltak üzletiből egyszerű felhasználóiba, pl ott az SL, mint az R utódja, de jóval gyengébb. Marad 1-2 jó sorozatuk, a többi meg ratyi, nem jó ez így.

(#45) Napfénysüti válasza venember83 (#44) üzenetére

Az SL nem az R széria utódja. R továbbra is van lásd: R400, R500. Az SL egy új sorozat ami olyan TP light, legalábbis szerintem. Kicsit átmenet az üzleti és a konzumer kategória között.

Més que un club!

(#46) Dr. Akula válasza Gergő_ (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, de ez a lenti kérdésre volt válasz. Nekem azért nem tetszik, mert gyakorlatilag mindenben a TP-k ellentéte.

(#47) Dr. Akula válasza ez_meg_emaz (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

T43 volt az első TP-m, azóta volt pár, sztem nem romlott a minőség. A T400-nál a billentyűzetre panaszkodtak, bepróbálkozott a Lenovo egy gagyibb minőségűvel, de aztán szóltak neki hogy "ájjá má le", és vette az adást. :) Ha ez a mai TP minőség lenne a gagyi, akkor képzelem milyen lehetett régen, mert ez is fényévekkel az acer/asus/clevo csodák felett van. 4 magos proci meg SLI nem is kell ide (2 mag azért nem árt multitaskinghoz, ez vállalható "áldozat"). Az a baj az ilyen erőgépekkel hogy külön Paks kell hozzá.

A mai netbookok csak márkanévben különböznek, mindegyikben ugyanaz van. Amit az intel ide elpasszol, az már egy lejárt technológia (i945). Dupla magos VIA Nano + Nvidia Ion lenne a tökéletes kombináció, ehhez képest ezek ipari hulladékok. Régen 80k-ról indultak a netbookok, ma inkább 120k-ért dobálják, ennyiből már a nanos megoldás is kijönne sztem.

(#48) venember83 válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


venember83
nagyúr

Persze, hogy kijönne, köze nincs az előállítási költségeknek a termék árához.

(#49) rankesz válasza Devid_81 (#31) üzenetére


rankesz
veterán

Nem tudom láttál-e már T400 vagy T500-as ThinkPad-ed, vagy w500-700at, de szerintem nem mert akkor nem ez lenne a véleményed az tuti...

(#50) Terminus_ válasza Gondwana (#28) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Jogos. Mindenesetre volt erre építő marketinganyag, hogy milyen jó neked az, hogy minden kéznél van és nem kell bénázni. De az akku meggyőzőbb érv.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.