Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orion1025


orion1025
őstag

Könnyebbé vált az ismerkedés... De hogy? Mert tök jó, hogy valaki üzenetben nagyon menő sukár gyerek, de a való életben meg csak egy búzacsíra. Az egész mobilozás már a társadalom rákfenéje lett, nem tudom hogy képesek emberek naphosszat nyomkodni. Én is használom, de szinte csak telefonálásra, más facebookos kamu, nyomorult élete nem érdekel, sms-t szerintem idén még nem is írtam, ha valami kell, akkor telefonálok. Persze az én esetem sem teljesen " normális", de az ellenkezője sem az.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#2) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

A felnőttek 39 százaléka tehát élére állítja a telefonját :C

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A válaszolásnál nem az az idegesítő, ha nem azonnal válaszol (ismerős vagy munkatárs főleg), hanem ha egyáltalán nem. Az pont olyan tahóság, mint ha valaki beszél hozzád, és lesz*od.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) Hieronymus válasza hcl (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ja.
Élőszóban is ismerős a probléma.
Mit válaszoljak rá?
A konfliktus helyzet legjobb csökkentési módja, az üzenet figyelmen kívül hagyása.
Főleg akkor, ha az üzenőnek nincs igaza.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Narxis válasza orion1025 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezek a mai fiatalok, csak a telefonjukat tudják nyomkodni.

Thanos was right.

(#6) hcl válasza Narxis (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én azon röhögök, hogy ha a buszon újságot olvas valaki-> rendben.
Buszon Indexet olvas valaki -> idiótatelefonjátnyomkodja

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Narxis válasza hcl (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem ahhoz se újság, se telefon nem kell, 100-szor érdekesebb kifele bámulni az ablakon mint beszélgetni vadidegen emberekkel. El nem tudom képzelni, hogy hogy lehet a buszozás értelmes beszélgetések központja, főleg, hogy egymás nyakába lógnak az emberek. :D

Thanos was right.

(#8) hcl válasza Narxis (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Távolsági buszon, ha melléd ül egy jó nő, akkor még csak-csak... :D
De amúgy ja, én se értem, hogy miért kéne egy buszon, váróteremben, stb. beszélgetnem - örülök, ha nem zaklatnak egyszerre öten, mint melóban.
De mondjuk ha már olvasok valamit a buszon, az azért van, mert érdekel, nem azért, hogy kizárjak másokat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) htc07 válasza orion1025 (#1) üzenetére


htc07
addikt

az ismerkedős részhez, szerintem még mindig könnyebb most, mint az újsághirdetésben a "sportos jómódú fiatalember keresi hű társát gazdagpasi jeligére" módszer volt anno.

a többivel egyetértek, én sem értem mit lehet egész nap nyomkodni rajta, mégis első dolgom ahogy felülök egy buszra vagy állok a megállóban, meg hasonló esetek, önkéntelenül.
ez a bárki bárkivel/bármivel kapcsolatba léphet rengeteg formában típusú digitális kapcsolattartás annyira új dolog, hogy nincsenek még kiforrott társadalmi normák hozzá.

a másik dolog, hogy az ehhez értő emberek nagyon ügyesen teszik függővé az embereket, ahányszor odapillantok egy telefonra a metrón, azon többnyire candy crush-al játszik a tulajdonosa, pedig az aztán nem egy nagy agytorna (3 éves kor felett főleg) .

nekünk a legszarabb, mert nem ebben nőttünk fel, nem ez a természetes, így nehezen is tudunk azonosulni ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#10) hcl válasza htc07 (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"az ismerkedős részhez, szerintem még mindig könnyebb most, mint az újsághirdetésben a "sportos jómódú fiatalember keresi hű társát gazdagpasi jeligére" módszer volt anno."
Mondjuk a Tinder pl. inkább a diszkóban hirtelen összekeveredős, egyéjszakás esetek megfelelője :D

Én sem ebben nőttem fel, de kihasználom az előnyeit - viszont mit nyomkodjak rajta állandóan, végtelen mobilnetem nincs, ami meg van, azt inkább akkor használom el, amikor tényleg szükség van rá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Hieronymus válasza Narxis (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...100-szor érdekesebb kifele bámulni az ablakon...."

Határeset.

Az emberek többsége ugyanazon az útvonalakon közlekedik a munkanapokon. Reggel az egyik oldalt, délután a másik oldat lehet felfedezni, naponta, újra és újra. A metró és földalatti különösen izgalmas látványt nyújt, az ablakain kitekintve.

Azt gondolom, hogy az utazással eltöltött idő üres. Valami elfoglaltságot kell találni a kitöltésére.
Pont annyira hasznos a telefon nyomogatása, mint a telefon nyomogató utasok számbavétele.
Mégsem igaz az állításom. Ha valaki nyomogatás közben tanul, például nyelvet, az nem üres időt tölt a tömegközlekedési eszközön.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) janeszgol válasza htc07 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon hasznos az okostelefon, meg a mai technológia, de ez kiöli a saját gondolatokat. Létezik már az a szorongás, amikor valaki attól retteg, ha magában beszél. Pedig ez természetes. Egy óvodás is beszél magában, már ott kialakul ez.
(A skizókkal ne jöjjünk, ők mással beszélgetnek, aki történetesen saját maguk, de ők nem tudják ezt.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Jeanne d'Arc

Azt hittem a kamaszok többet üzennek egymásnak.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#14) hemaka válasza orion1025 (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tinder

A valaszolgatasra meg jo az okfejtes. Akivel nem igazan szeretek beszelgetni, annak en sem igazan valaszolok(most is van olyan, amire 3 hete nem reagaltam 😂).
Ez nyilvan oda-vissza mukodik, ha van egy csepp eszed eszre is veszed es nem irsz tobbet. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Eugene Roe válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Eugene Roe
őstag

És hopp, már kész is van a magyaros vitakultúra :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#16) hcl válasza janeszgol (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nagyon hasznos az okostelefon, meg a mai technológia, de ez kiöli a saját gondolatokat."
Mi, hogyan?
A gondolatokat az idióták ölik ki, akiknek sokszor nem is voltak.
A műszaki része csak eszköz. Pláne a telefon, mert az csak egy hordozható platform a hálózat eléréséhez.
Akinek agya is van, annak csak segít megosztani a gondolatait.
Ez pont olyan, mint amikor a fegyvert okolják a gyilkosságért.

@Hemaka : OK, de pl. egy hirdetésre? Stb.? Cégek e-mail címei, amikor érdeklődsz valami után? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) orion1025 válasza hemaka (#14) üzenetére


orion1025
őstag

Azért a Tinder már a mindenség legalja.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#18) hemaka válasza orion1025 (#17) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem is az, de rengetegen hasznaljak meg ma is.

(#19) janeszgol válasza hcl (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de én úgy értettem, hogy a gondolkodás, töprengés helyett inkább előveszi a mobilt, ami ugye készen adja a gondolatokat. Most nem a tudatos használatot céloztam a mondandómban, hanem a céltalant. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Bluesummers válasza orion1025 (#1) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Könnyebbé vált az ismerkedés... De hogy?" - Akkor neked még nem sikerült neten keresztül ismerkedni?
"a való életben meg csak egy búzacsíra" - Szerintem Te még nem találkoztál igazi trollal interneten. Ha ennyire kiborít egy-két ember, vigyázz, nehogy öngyilkos legyél. A való életben teljesen normális, de interneten egy igazi sátánfióka.
"Az egész mobilozás már a társadalom rákfenéje lett" - mocskos Bell, hogy merészelte egyáltalán feltalálni a telefont! :D Sőt, a TV feltalálóját is ki kellett volna hamar nyírni! Internet??? Na neee! Húzzuk ki a dugót!
"nem tudom hogy képesek emberek naphosszat nyomkodni" --> nem gond, majd ezek kihalnak, ez a természetes. Japánban még nem voltál, ott megy brutál durván a digitalizáció, emberi érintkezés furcsa érzéseket kelthet néha.
Igyál meg egy kávét, menj ki a szabadba levegőzni egy picit, szép a természet, nincs tele rengeteg negatív energiával. ^^ :U

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#21) orion1025 válasza Bluesummers (#20) üzenetére


orion1025
őstag

Ahogy gondolod, de ha neked az normális, hogy mondjuk egy családi összejövetel alkalmával mindenki a telefont b@ssz@, akkor csak gratulálni tudok. A telefon egy függőség, ezt be kell látni, mert az ember kényszeresen veszi elő, megnézi a kis dolgait, majd öt perc múlva kezdené az egészet az elején. Én is sok dologra használom a mobilt (meg sajnos muszáj...), de hétvégén fosom telibe, gyakorlatilag reggel meg este nézek rá, a köztes idő meg nem igazán érdekel, nincsenek rángásaim meg elvonási tüneteim ha nincs közelemben és nem érhetek hozzá. Ez pontosan olyan dolog lett, mint a bagózás meg a piálás. Aki egész nap abban "él", annak ez tök természetes, de közben meg egy nem normális dolog. Párom is néha tarkón tudnám verdesni amikor a facebookon éli az életét délutánonként, este meg jön a megszokott mobil nyomkodás....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#22) hcl válasza janeszgol (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez már teljesen az egyén döntése. A telefon eszköz.
A társadalom nagy része valószínűleg eddig is síkhülye volt, csak nem volt ilyen feltűnő, pl. nem volt olyan felület, ahol írásban kellett kommunikálniuk. Most van, és látszik, hogy teljesen képtelenek rá. Meg sok minden más is, nagyon szerteágazó téma ez.
Nekem az jön le, hogy a világ minden mesterségesen fenntartott szórakozási forma nélkül meglehetősen más, s valószínűleg ezek a szórakozási formák azért is ennyire durván vannak mindenki képébe tolva, hogy valamivel elfoglalják magukat az emberek. Pedig értelmes tevékenységekre is lehetne használni az emberi erőforrásokat...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Bluesummers válasza orion1025 (#21) üzenetére


Bluesummers
őstag

Várjunk, várjunk ... vagdalózol mindenféle példával, kitalálsz valamit, hogy szerintem hogy van ez, vagy az.
"Ahogy gondolod, de ha neked az normális, hogy mondjuk egy családi összejövetel alkalmával mindenki a telefont b@ssz@, akkor csak gratulálni tudok."
Nem mondtam, hogy normális, ne tereld a szót további példával ... "mondjuk"

"Én is sok dologra használom a mobilt (meg sajnos muszáj...), de hétvégén fosom telibe, gyakorlatilag reggel meg este nézek rá, a köztes idő meg nem igazán érdekel, nincsenek rángásaim meg elvonási tüneteim ha nincs közelemben és nem érhetek hozzá." - Ki mondta, hogy függő vagyok vagy hogy én mire használom? :F

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24) dingdongkng válasza orion1025 (#21) üzenetére


dingdongkng
tag

Párom is néha tarkón tudnám verdesni amikor a facebookon éli az életét délutánonként

Az engem is bosszant. Elfoglalja a helyet, és így nem tudok PH!-n marginális dolgokról észt osztani. :D :D

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#25) janeszgol válasza hcl (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Az augusztusi Chip Magazinban van egy cikk, idézem a címét: "Merre vezet a Szilícium-völgy?"
Ez a cikk megdöbbentett, konkrétan egy bocsánatkérés, amiért elcseszték az emberek életét és annyira megváltoztatták, hogy kezdik elveszteni emberi mivoltukat.
Nem kellenek ide robotok, mi leszünk azok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) hcl válasza janeszgol (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hype. Eddig az volt a hype, hogy fú, minden online, most éppen az lesz a divat, hogy mindenki ne online legyen (de azért telefonon).
Ezt 1-2 éve az egyik Fb.-társalapító kezdte el, miután kilépett a cégtől.
A baj az emberek tudatosságával van, nem a műszaki részével.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) orion1025 válasza Bluesummers (#23) üzenetére


orion1025
őstag

Még mindig tök egyszerű a történet. Ami neked normális dolog, az nem jelenti automatikusan azt, hogy mások számára is az...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.