Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mobi28


Mobi28
tag

Csak azt nem értem minek egy sportlövőnek fegyvertartási engedély? Miért nem lehet megszabni azt, hogy ok legyen fegyvere de azt a lőtér területértől nem viheti ki? Bemegy felveszi a fegyvert lövöldöz távozás előtt leadja és hazamegy. Miért kell ebben az országban minden elmebeteg kezébe fegyvert adni??? :(((

Főleg ennek fényében: [link]

"Ő egy rendkívül okos, intelligens fiú, akit betegsége meggyötört. Biztos vagyok benne, hogy nem tett volna ilyet. Hiszek az igazságszolgáltatásban és abban, hogy a szakértők majd különbséget tesznek a fantáziavilág és a valóság között - nyilatkozta a Blikknek a fiú anyja, aki nem tudott arról, hogy Ábelnek fegyvere lett volna."

Na erre inkább nem mondok semmit... :U

[ Szerkesztve ]

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Ebben igazad van!
Sportlövészethez nem kell fegyver a sportpályán kívül!

(#3) Eastman válasza Mobi28 (#1) üzenetére


Eastman
őstag

Csak azt nem értem minek egy sportlövőnek fegyvertartási engedély? Miért nem lehet megszabni azt, hogy, ok legyen fegyvere de azt a lőtér területértől nem viheti ki? Bemegy felveszi a fegyvert lövöldöz távozás előtt leadja és hazamegy.

+ 1 !

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) dabadab válasza Mobi28 (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Csak azt nem értem minek egy sportlövőnek fegyvertartási engedély?"

Mert anelkul eleg nehez lenne az elet (pl. valahogy el kell vinni a fegyvert versenyre is), raadasul a lopalyak nem a vilag legjobban orzott letesitmenyei, nem biztos, hogy nagyon bolcs dolog lenne sok fegyvert ott felhalmozni. Ertem en, hogy ugy, hogy valaki az eleteben nem latott meg sportlovot kozelrol (szoljatok, ha tevedtem :) ), nagyon egyszeruen megold minden gondot, de a valosag azert ennel egy kicsit bonyolultabb :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) Eastman válasza dabadab (#4) üzenetére


Eastman
őstag

Teljesen igazad van.

Ez esetben a fegyver egyes részei az edzőnél, szakosztályvezetőnék maradjanak minden esetben. Otthon, utazás közben úgysem kell a sportolónak, versenyre edzésre megkaphatná. Csak ezeket kellene tárolni. Pógár meg hazavihetné a fegyver 4/5-ét. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) dzsambo válasza Eastman (#5) üzenetére


dzsambo
tag

Megkérdezhetném, hogy a fél/egy milliós géped melyik részét bíznád rá a számtech tanárodra. Egy fegyvert használat után meg kell pucolni és az úgy nem működik, hogy egy része máshol van. Ki gondoskodik róla, hogy az adott darabot megfelelően tárolja az illető és nem fog elállítódni, korrodálni a nem megfelelő tárolás miatt.

Szerintem inkább könnyebbé kéne tenni az önvédelmi fegyverhez való jutást, akkor mindenki kétszer meggondolná, hogy kit támad meg.

Gázpisztolyt bárki vehet aki elmúlt 18 és szabadon használhatja otthon/lötéren. Csak a viseléshez kell engedély, aminek szintén a korhatár és a büntetlen előélet a feltétele.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dany007 válasza dzsambo (#6) üzenetére


Dany007
veterán

"Egy fegyvert használat után meg kell pucolni és az úgy nem működik, hogy egy része máshol van. Ki gondoskodik róla, hogy az adott darabot megfelelően tárolja az illető és nem fog elállítódni, korrodálni a nem megfelelő tárolás miatt."

Ez legyen a sportlövő létesítmény dolga. Ahogy a versenyekre is a szervezők intézzék a fegyvert, és ne mindenki a sajátját vigye.
Elmész egy játékterembe lövöldözni, vagy biliárdozni, vagy gyúrni ott se viszed haza a játékgépet.
Legyen több a bérleti díj, vagy akármi, de az adott sportlövő létesítmény üzemeltetője intézze a fegyvereket és a karbantartást is! Ugyan így a versenyeken.

"Szerintem inkább könnyebbé kéne tenni az önvédelmi fegyverhez való jutást, akkor mindenki kétszer meggondolná, hogy kit támad meg."

Ennél nagyobb baromságot már rég hallottam.
Ott a példa, fent! Tele vannak vele a hírek! Egy ilyen elmebeteg beszabadul egy plázába, szerinted hol fogja őt érdekelni, hogy kinél van fegyver és kinél nincs? Az ilyen embert k***a nem az érdekli, hogy visszalőnek-e, hanem hogy leszedjen pár embert, majd golyót röpítsen a saját fejébe is. Ennyi. Meg is írta, ha végzett 22 emberrel akkor saját magának is szánt egy lövést. Arról nem is beszélve, hogy ilyen helyzetben, (pl. bev.központ, egy 7köznapi srác sétálgat, majd hirtelen előkap egy fegyvert s elkezd lövöldözni) - vajon mennyi időd lenne, hogy előkapd a fegyvered, betárazd, kibiztosítsd stb... és még le is lődd? Ugyanmár... Mire egy ilyen váratlan helyzetben észbekapnál + cselekednél, már rég ott feküdnél a földön golyóval a fejedben...

[ Szerkesztve ]

(#8) sbazsi válasza Dany007 (#7) üzenetére


sbazsi
veterán

Ez legyen a sportlövő létesítmény dolga. Ahogy a versenyekre is a szervezők intézzék a fegyvert, és ne mindenki a sajátját vigye.

Ezt semmi esetre sem támogatnám, mert ha egy lőtéren tárolnak több száz, vagy akár ezer lőfegyvert, szerinted mekkora őrzés kellene oda, és mennyi idő után szúrná ki valaki, hogy onnan kell fegyvert lopni?
Ez jelentősen megnövelné a költségeket, és nem biztos, hogy lenne értelme. Milyen széfben lenne biztonságban? Az mennyibe kerülne, és kivel fizettetnéd ki?

Mire egy ilyen váratlan helyzetben észbekapnál + cselekednél, már rég ott feküdnél a földön golyóval a fejedben...
Én ezek előtt megkérdezném mindenkitől, hogy merne-e lőni???

(#9) dzsambo válasza Dany007 (#7) üzenetére


dzsambo
tag

És ki állítaná be a fegyvereket az adott lövő igényeihez. Láttál már profi biliárd játékost egy kapott dákóval játszani? Minden profi versenyő csak a sajátját használja, mert azt ismeri és már teljesen az igényeihez szabta. Egy fegyvertől nem kell félni, nem veszélyesebb mint egy kosnyhakés.

Gyakorlással ez pár másodperc. Magyaroszágon is lőttek le már bankrablót akinek a kezében volt a fegyver. Egyébként amerikában ahol nagyon nehezen lehet fegyverhez jutni ott sokkal nagyobb a bűnözés mint ahol alanyi jogon jár. Egyébként Norvégiában vagy Finnországban sem lövöldöznek elmebetegek pedig ott sokkal de sokkal könnyebb engedélyhez jutni, akár sorozatövőhöz is.

Betárazni nem kell, csőretöltve kibíztosítva biztonságosan lehet hordani.

[ Szerkesztve ]

(#10) Mobi28 válasza sbazsi (#8) üzenetére


Mobi28
tag

"Ez jelentősen megnövelné a költségeket, és nem biztos, hogy lenne értelme. Milyen széfben lenne biztonságban? Az mennyibe kerülne, és kivel fizettetnéd ki?"

Kit érdekelnek a költségek? Mikor ember életekeről van szó akkor ki a f@xt érdekel a pénz? Ha ez a hülyegyerek lelövöldöz (jó esetben csak) 5-6embert TE odaállnál a meggyilkolt ember hozzátartozói elé azzal, hogy bocs de túl sokba került volna őriztetni a fegyverét a lőtéren? Minek egy sportlövőnek a hétköznapokban az utcára fegyver? Ezt mondja meg valaki nekem!

Kivel fizettetném ki?

1. a sportlövővel (nem kötelező lövöldözni járni, ha mégis akar akkor áldozzon is rá)
2. a sport egyesülettel (nem hiszem, hogy olyan sokba kerülne felfogadni még plusz két embert, amúgy is eleve biztonsági őrök őrzik a lőtereket.)

Ez a mennyibe kerülne egyszerűen röhejes. Talán abban egyetértünk, hogy az fontosabb, hogy ne rohangáljanak labilis, beteg gondolkodású emberek fegyverrel az utcán.

[ Szerkesztve ]

(#11) dabadab válasza Mobi28 (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Mikor ember életekeről van szó akkor ki a f@xt érdekel a pénz?"

Az a baj, hogy attol, hogy embereletekrol van szo, meg nem lesz vegtelen mennyisegu penz: az alap demagogia itt nyilvan az lehetne, hogy "hany lelegeztetogepet (inkubatort, automata defibrillatort) lehetne venni a loterek orzesenek az arabol".

"Minek egy sportlövőnek a hétköznapokban az utcára fegyver?"

Semminek. Raadasul a fegyvert szallitani csak kitarazva, a loszert kulon dobozba elzarva lehet.

"a sport egyesülettel (nem hiszem, hogy olyan sokba kerülne felfogadni még plusz két embert, amúgy is eleve biztonsági őrök őrzik a lőtereket.)"

:DDD Nem lattam tul sok loteret, de amiket igen, azokat max. a TUTO lakat orizte: a loveszegyesuleteket tipikusan nem veti fel a penz, eselyuk sem lenne arra, hogy havonta tobb szazezret koltsenek csak biztonsagi orokre.

"Talán abban egyetértünk, hogy az fontosabb, hogy ne rohangáljanak labilis, beteg gondolkodású emberek fegyverrel az utcán."

Igen es ennek teljesen adekvat modja lenne az, ha bevezetnek a pszichologia alkalmassagi vizsgalatot.

DRM is theft

(#12) Dany007 válasza sbazsi (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ez jelentősen megnövelné a költségeket, és nem biztos, hogy lenne értelme. Milyen széfben lenne biztonságban? Az mennyibe kerülne, és kivel fizettetnéd ki?

Egyrészt nem kell egy helyen tárolni a lőszert és a fegyvert is. Elég ha csak a verseny napján szállítják oda.
De tény, azt elismerem, hogy a költségek jóval nagyobbak lennének. És? Akkor mivan? Egy rally verseny is költséges, ahogy egy forma 1- es vagy 3000-es futam is. Ez csak egy sport. Senkinek se kötelező. Aki akarja fizesse meg.

Amúgy az tényleg érdekes kérdés, hogy egyáltalán merne-e lőni az illető...

@dzsambo:

"És ki állítaná be a fegyvereket az adott lövő igényeihez. Láttál már profi biliárd játékost egy kapott dákóval játszani? Minden profi versenyő csak a sajátját használja, mert azt ismeri és már teljesen az igényeihez szabta."

Igen, csak azért különbség van egy billiárd dákó, és egy emberi élet kioltására is alkalmas fegyver között. Gondolom ezt nem kell részletezni.
A beállítás tényleg kérdés. Szó se róla. De gondolom versenyek előtt lehetne adni egy kis időt, és teret a fegyverek egyéni beállítására, próbalövésekre meg hasonló.
Biztos nem egyszerű és biztos nem két perc, de egy gyakorlott profinak egy idő után ez már rutinná válik.
Sok más sportágban sem viszik haza a sportfelszerelést. Persze ott inkább a mérete miatt, nem a veszélyessége miatt.

Amúgy a Norvégokkal, meg a Finnekkel kár példálozni, mert morálisan, kulturáltságban és hozzáállásban is fényévekre vannak az itthoniaktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.