Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Ennyire szar a hazai bankok helyzete (fosnak), hogy már a jegybank felszólalt miattuk/értük?

Vagy múltkori kirohanása óta a Csányi érte el a szotyis haverjánál, hogy szóljon már a kuszaszeműéknek?
Csak azért kérdem, mert olvasva róluk eleget, bár nem vagyok egyik fintech ügyfele sem, józan paraszti ésszel belátható az előnyük, a hátrányuk, és a kockázatuk is. Ja, hogy nálunk úgy globálisan hiányzik ez? Vagy csak el kell rettenteni az embereket tőle, hogy még több legyen a bevétel a "nem áthárított" adókból? Hm...
Ami offban ment, annak ott is a helye, ezt kéretik úgy kezelni – a kérdés költői volt.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) D1Rect válasza Zotya84 (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ennyire szar a hazai bankok helyzete (fosnak), hogy már a jegybank felszólalt miattuk/értük?"

Igen.

(#3) Polllen válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

"józan paraszti ésszel belátható az előnyük, a hátrányuk, és a kockázatuk is"

Azzal tényleg belátható, de az emberek zöme nem igazán kap olyan oktatást, ami miatt különösebben gondolkodni kezdene pénzügyi témában, uh nem baj, ha az MNB végez ilyen tájékoztatást. Már ameddig ezt korrektül teszi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) ztoldy válasza Polllen (#3) üzenetére


ztoldy
senior tag

Az mondjuk érdekes, hogy a Transferwise-t beengedte a pénzügyi rendszerbe, utána pedig ilyen nyilatkozatokat kezd el kiadni. Előtte nem volt veszélye egyiknek sem, most hirtelen már mindenki figyeljen oda.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#5) D1Rect válasza ztoldy (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Az mondjuk jogos, hogy nem OBA védett.
De szerintem 10 user-ből legalább 9 nem tudja mi az.

(#6) tovgab válasza D1Rect (#5) üzenetére


tovgab
aktív tag

Szerintem inkább úgy igaz ez a mondat, hogy "10 emberből".
Viszont aki valamely fintech cég szolgáltatását igénybe veszi (tehát user), azt gondolnám olyan tájékozottnak, hogy tudja, hogy mit jelent, hogy nem OBA védett.

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#7) Polllen válasza ztoldy (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs lehetősége arra, hogy ne engedje be.

De ilyen figyelmeztetést adhat ki. Én nem látok sem ferdítést, sem valótlanságot a nyilatkozatban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) D1Rect válasza tovgab (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Túl sokat feltételezel az átlagról.

(#9) tovgab válasza D1Rect (#8) üzenetére


tovgab
aktív tag

Sajnos ez is benne van a pakliban. :(

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#10) Tigerclaw válasza D1Rect (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez egyertelmu. Elviszik eloluk a kover es fix nyereseget hozo deviza valtast, ingyen mereszelnek adni olyan szolgaltatasokat, amiket a magyar bankok penzert adnak. Jopar itthoni szolgaltatas nem versenykepes az EU-s piacon, csak itt bezarva monopolhelyzetben. Nagy Britanniaban ingyenesek az alap szamlak, a bankkartyak, nalunk meg mindennek havidija van. Gondolom abban is komolyan benne van a bankok keze, hogy el lett vetve az Euro atvetele.

Amugy nem vagyok fintech barat, nekem ezek meg sok evig csak messzirol kovetett, bottal piszkalos cegek, szolgaltatasok lesznek. Egyszerubb, biztonsagosabb penzugyet akarok es annak talan nem az a legjobb modja, ha meg tobb ceget kozel engedek a penzemhez.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Zigur válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Zigur
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe, ebben az évben valami 260 mrd körül keresett az MNB a valuta átváltásnál, és gondolom csípi a szemüket hogy a fintech-es pénzből nem tudnak lecsípni.

(#12) adamssss


adamssss
veterán

A fintech-en a globális pénzmozgás kevesebb mint 1 százaléka mozog. A nagyobb gond inkább az, hogy akik használják (általában kisebb pénzű emberek) nincsenek védve. Amíg nincs baj addig tényleg olcsóbb mint bankolni de ha baj van akkor nincs segítség, vagy csak nagyon nehezen. Erre szerintem fel kell hívnia az MNB-nek a figyelmet és utána mindenki dönthet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) waverider válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


waverider
senior tag

"Nagy Britanniaban ingyenesek az alap szamlak..." javitanam tisztelettel:
talan 1 bank kivetelevel mar nem azok. bizonyos megkotesek mellett lehetnek ingyenesek amit egy garantalt atlagfizuval nem ersz itt el. fizetned kell az alap szamlakert is vagy havi vagy eves/egyszeri dijat. Barclays, Halifax, HSBC, LLoyds bankoknal biztosan. ezzel en is iden szembesultem, amikor valtanom kellett. tovabba be akarjak vezetni altalanosan - par bank mar meg is tette, h kp felvet utan is fizetsz majd.

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#14) w.miki válasza Polllen (#3) üzenetére


w.miki
veterán

Mik az előnyük/hátrányuk?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15) Tuomas válasza adamssss (#12) üzenetére


Tuomas
addikt

Miből gondolod, hogy általában a kisebb pénzű emberek használják?
Kik számítanak kisebb pénzű embernek?

We were here

(#16) Narxis válasza Tuomas (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akiknek a KSH által közölt átlagkereset alatt van a fizetésük.

Thanos was right.

(#17) Tuomas válasza Narxis (#16) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez alapján nem gondolnám, hogy így meghúzható lenne a határ.

We were here

(#18) Narxis válasza Tuomas (#17) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egy podcast-ban(Új Egyenlőség a neve ha valaki utána akar nézni) beszéltek egy szakértővel a KSH által megállapított átlagkeresetről és ott hallottam, hogy kb. a dolgozó emberek 70%-a keres alatta és 30 felette ami mondjuk egy jó aránynak számít ha meg akarom becsülni a tehetősebb és kevésbé tehetősebb emberek arányát Magyarországon. A tévedés jogát fenntartom de jobb mércét a kérdésedre nem tudok.

Thanos was right.

(#19) Tuomas válasza Narxis (#18) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt értem, szerintem egy ilyen szolgáltatás használata nem köthető átlagkeresethez. Sőt, lehet, hogy az alacsonyabb keresetű személynek kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy ilyeneket használjon. Szerintem nagyon sokan még az alap banki fogalmakkal sincsenek tisztában sajnos.
És ugye a 30%-ban is lehet több az ilyen szolgáltatást használó, mint a 70%-ban.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20) D1Rect válasza Tuomas (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Én se valószínűsítem, hogy a "kis pénzű" emberek játéka lenne a fintech.

(#21) Tuomas válasza Narxis (#18) üzenetére


Tuomas
addikt

Uhh, most látom, hogy mennyire félreérthető volt ez a mondatom:
"Ez alapján nem gondolnám, hogy így meghúzható lenne a határ"

Ezt nem a KSH-s állításodra írtam, hanem arra, hogy nem húzható meg a határ arra vonatkozóan, hogy az alacsonyabb átlagkeresethez lenne köze a fintech használatához.

Ne haragudj a lustaságomért, hogy csak ilyen tőmondatban fogalmaztam, félreérthetően! :DD :R

We were here

(#22) Narxis válasza Tuomas (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

Semmi gond. :)

Thanos was right.

(#23) Tigerclaw válasza Tuomas (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eleve gondolom a banki szolgaltatasok jo resze ugy van megtervezve hogy ne legyen atlathato az atlagembernek akinek nem az a szakmaja, meg az aprobetus szovegek atolvasasa utan sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) adamssss válasza Tuomas (#15) üzenetére


adamssss
veterán

Abból, hogy aki milliomos nem fog ilyennel szarakodni. Kb azt sem tudod, hogy ki és hol kezeli a pénzedet. Én is max pár százezret vagyok hajlandó Revolut-on tárolni de többet soha nem tennék rá.
Akinek számít, hogy havonta ezzel spórolhat mondjuk ezer forintot az revolut-ozik illetve használja a hasonló megoldásokat. A kisebb pénzűeket itt rájuk értettem. Ja meg a fiatalok egy rétege aki szerint ez "fancy".
Nekem egyébként az ApplePay miatt kellett mert az OTP cseszett a VISA-ra kihozni így kénytelen voltam csinálni egy revolut acc-ot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25) D1Rect válasza adamssss (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Fura elképzeléseid vannak a "milliomosokról".
A revolut egyik nagy előnye, hogy nem kell a fő kártyád adataid megadni és nincs is nálad.
Mindemellett kényelmes is, mert nem baszogat vásárláskor a pinnel, vagy a plusz azonosítóval.
Akik nagyobb(legalábbis nekem nagyobbnak számít) összegeket mozgatnak országok
között előszeretettel használják a transferwise-t.

(#26) adamssss válasza D1Rect (#25) üzenetére


adamssss
veterán

Mindemellett kényelmes is, mert nem baszogat vásárláskor a pinnel, vagy a plusz azonosítóval.- ez a bankodban beallitas kerdese, plusz meg egy biztonsagi lepcso.
A banknal is letezik webkartya (nekem pl van is) es igy nem kell megadni a fo kartyam adatait.
Akik nagyobb osszeget mozgatnak (legalabb is en amikor kinyomok kulfoldre eurot) a bankom treasury-jebol kerek egyedi arfolyamot ami mar szinte MNB kozep.

Maradjunk annyiban hogy terjed terjed a fintech de kockaztatni senki sem szeret nagy osszegeknel. Ha igy lenne mar regen nem lennenek bankok mert pl a revolut joval olcsobb. Csak hat a biztonsag, es visszakanyarodva a cikkhez ezert kell a tajekoztatas az mnb reszerol.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27) Tuomas válasza adamssss (#24) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem csak a két véglet létezik, magyarán aki nem milliomos, az még nem feltétlenül kis pénzből élő, de értem amit mondani szeretnél.

We were here

(#28) D1Rect válasza adamssss (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem is van internetkártya, baszogat online vásárlás esetén, nem is használom már.
Áprilisig él, aztán visszaadom, már mindent kivezettem róla.

Mekkora összegnél ad ~középárfolyamot és melyik bank?

(#29) adamssss válasza Tuomas (#27) üzenetére


adamssss
veterán

Egyet ertek. A “kis penzt” mint irtam arra ertettem hogy akinek szamit az a par ezer es igenyes is mellette annak tok jo hogy vannak ezek az egyedi megoldasok. Es mondom en is hasznalom mert pl kis osszegnel is nagyon jol tudok vele valtani vagy a tozsden jatszani. De a kockazatokat szerintem sokan alulbecsulik, sot nem is ismerik(el).

D1Rect: OTP. Nem tudom a pontos hatart nem is biztos hogy van egy fix. 100e euro folott mar eleg jot adnak.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) Tuomas válasza adamssss (#29) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, így már tiszta, ezzel egyet is értek.
Ez egyébként a való életben, fintech nélkül is megfigyelhető, hogy valakik úgy mennek be valamibe (pl egy nem tiszta befektetésbe), hogy nincsenek tisztában a kockázatokkal, és a végén el is bukják emiatt a pénzüket.

We were here

(#31) D1Rect válasza adamssss (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Erősen kétlem, hogy az OTP kevesebb költséggel mozgat 100e€-t, mint a transferwise.
Persze, ha nem a saját pénzedet kell küldeni, akkor nyilván nem opció a transferwise.

[ Szerkesztve ]

(#32) adamssss válasza D1Rect (#31) üzenetére


adamssss
veterán

Az hogy neked milyen ketelyeid vannak azt en nem tudom. Lehet hogy olcsobb a tw de ilyen osszegeknel mar egyaltalan nem biztos hogy megeri a veszodes plusz egy beiktatott lepcsovel.

De mint mondtam. Nekunk a biztonsag az elso. Lattunk mar fintech ceget “karon” nem is olyan regen, nem is olyan messze.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33) Tuomas válasza adamssss (#32) üzenetére


Tuomas
addikt

"de ilyen osszegeknel mar egyaltalan nem biztos hogy megeri a veszodes plusz egy beiktatott lepcsovel."

Nem biztos, hogy vesződés, mert már van egyedi HUF számlaszáma mindenkinek TW-n. Én beállítottam a bankomnál, hogy heti x összeget automatikusan utaljon át a tw számlámra, innentől fogva nekem semmi féle plusz lépcsőt nem jelent a TW használata.

We were here

(#34) adamssss válasza Tuomas (#33) üzenetére


adamssss
veterán

Elvben az utalasnak is van ara a bankodnal. (Otp-nel van)
mint mondtam. X 10/100e eurot soha nem parkoltatnek olyan cegnel akinek nem tudok utana menni.
28 eve vallalkozunk a csaladban. Ezerszer lett volna lehetoseg itt ott sporolni egy kicsit. Nem biztos hogy mindig megeri. Persze ez mindig csak utolag dol el, de szamunkra a biztonsag az elso es a hivatalos bankrendszer ebben az allami garanciak miatt meg mindig elorebb jar. Sajnos.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#35) D1Rect válasza adamssss (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Majd ha a saját pénzedet kell mozgatni, azért nézd meg a transferwise-t! :)
Hazafelé egy opció a gránit bank eurós számlája(0.5€/hó), de ez csak pár ezresig éri meg, ha nem téged terhel az utalás költsége.

#34 adamssss:
Ha ennyire fontos a biztonság, azért arról tudjál, hogy 100k€-ig van védve a pénz itthon/fő/bank.

[ Szerkesztve ]

(#36) adamssss válasza D1Rect (#35) üzenetére


adamssss
veterán

Szerencsere kulfoldre sajat penzbol nemigen kell utaljak de koszonom meg fogom nezni. :R
Igen ismerem a 100e-s hatart a maganszemelyeknel. Szerencsere letezik biztonsagos relative nagyhozamu allampapir. :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) D1Rect válasza adamssss (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

"Szerencsere letezik biztonsagos relative nagyhozamu allampapir."
Attól függ, hogy nézed a hozamot, ha beleveszed, hogy mennyit gyengült a Ft akár az € akár a $-hoz képest én sírnék tőle...

(#38) Tuomas válasza adamssss (#34) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem 20 000-ig nincs, illetve vannak olyan csomagok is. Az pedig, hogy napi többszöri, vagy heti többszöri, vagy havi többszöri alkalommal utalok 20 000 ft-ot a saját pénzemből úgy gondolom nem a bankra tartozik. :D

[ Szerkesztve ]

We were here

(#39) adamssss válasza D1Rect (#37) üzenetére


adamssss
veterán

Ez van. A cel az hogy a megtakaritas biztonsagban legyen es lehetoseg szerinte ne veszitsen sokat az ertekebol. Velemenyem szerint a map nem rossz befektetes annak aki tenyleg csak parkoltatni szeretne a penzet. De persze ez abszolut egyedi h kinek mi a jo befektetesi forma, hozam-kockazat paros.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) adamssss válasza Tuomas (#38) üzenetére


adamssss
veterán

Vegul is. Egy napot majd raszanok az utalasra. A konyvelo szeretni fog :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) D1Rect


D1Rect
félisten

Fun fact: szerettem volna utalni, de le van rohadva a cib mobil app, itt állok a fiókban, az egész bank le van rohadva és nem tudják mikor támad fel.
De legalább a revolut megy. :DDD

(#42) mildwood válasza tovgab (#6) üzenetére


mildwood
tag

Sajnos nekem az a tapasztalatom a a fiatalabb generációkkal, hogy pont nem érdekli őket mire nyomnak rá csak minél olcsóbb és gyorsabb legyen. Szerintem mindegy milyen szándékkal készül egy tájékoztatás, ha van benne hasznos információ akkor van értelme.

P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.