Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SLYM


SLYM
veterán

érdekes kis cuccok, csak nem tudom mire használhatóak :U

(#2) Graphics válasza SLYM (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szinte mindenre, ami manapság kell, TV-re rákötni és kész az Android TV.

Ennyiért meg nem rossz, mondjuk én a Rasberry-re pályáznék legszívesebben

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) GeoPhoto válasza Graphics (#2) üzenetére


GeoPhoto
tag

Ennyiért komplett tableteket kapni HDMI kimenettel akksival, szerintem ez közel sem jó ár ezért...

(#4) Graphics válasza GeoPhoto (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát azért kíváncsi vagyok arra, hol kapod meg 74 dodóért azt a tabletet...vannak olcsó helyek, de mire onnan ideérnek...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Én sem nagyon értem mire lehetne használni.

(#6) darkarthur


darkarthur
senior tag

Tetszik az elgondolás! Ha valóban ennyiért lehet majd kapni, akkor lesz létjogosultsága!

Samsung S23 Ultra 5G

(#7) JoeYi válasza GeoPhoto (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

kb 220 dollár egy ilyen hardveres tablet, abszolút megéri ez a cucc az árát.

Mondjuk kár hogy BT nincs benne, mert így macerásabb egeret meg billt kötni rá

(#8) szp1 válasza GeoPhoto (#3) üzenetére


szp1
addikt

Az ám a tablet, 18 000,- pénzért......az q@a jó lehet..... :W

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9) Graphics válasza JoeYi (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs az azért 220 dollár, 110-150$-ig már lehet kapni :)

@szp1: Van amúgy, én már 84-ért is láttam, kb ilyen hardverrel szerelt tabletet, és nyomkodtam is.
Teljesen rendben volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

tápot honnan kapja? :U

(#11) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

(: megvan az NS-k330-am utódja (:

Használati terület: android helyett rá kell tenni valami rendes oprendszert és kész is a kisfogyasztású háziserver-médialejátszó egy usb-s merevlemezzel.

Egyébként pedig lehet, hogy android alatt is van már torrent program és médialejástzó, ami megoldja a feladatot és akkor hegeszteni sem kell.

Duliee: akkor ez kipipálva. (ubuntu sokat fogyaszt memoriábol :B)

[ Szerkesztve ]

(#12) Graphics válasza ng0ofy (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van :), de szerintem egy Ubuntu sem akadály neki

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) lujó55 válasza SLYM (#1) üzenetére


lujó55
őstag

netezni lehet vele? naugye!

(#10) vegytek: ez egy jó kérdés

[ Szerkesztve ]

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

Ezeknek a készülékeknek szerintem komoly jövője van - most még nem az igaziak.

(#15) lexandro válasza Dr. X (#5) üzenetére


lexandro
tag

Bennem bugyognak az otletek mire hasznalnek egy ilyen filleres cuccot, amit javaban felprogramozhatok...

A HTPC alapbol benne van ugye a listaban ha a hdmi-vel felkotom es tudok valami modon ethernetet csiholni a masinaba.

Mivel 4-es android, ezert a home automation-re fel van keszitve, remekul osszekothetem mindenfele intelligens csatlakozoval, lakasadatokkal, remote web kamera kukkantoval es popcorn arnyi aramot fogyaszt csupan.

Ha kiviszem a lakasbol maris latom a potencialt abban, hogy mindenfele kereskedelmi egysegben touchsreenes alkalmazast fejlesszek ra (parkolojegy automata, etterem/kocsma szamlazoszoftver, raktarkeszlet ellenorzo kioszk a vevoknek az eladoterben, infokioszk/netezesi pont kirakva strapabiro billentyuzettel)

El tudom kepzelni, hogy a brutalis mereti BKV jegyautomatakat vegre lecserelnek modern kinezetu, nem orosz tervezesnek latszo valamire ezekkel a mutyurokkel. Kell egy nyomtato, touchscreen meg ez a kis vasacska es kesz a jegy/kuponvasarlo funkcio minimalmeretben, barhova telepitheto modon.

De epithetne az ember carputtert is a kocsijaba, kihajthato lcd-vel, amit ez a kis csoppseg hajt meg.

De meg van par otletem, csak elsore ennyi jutott eszembe :)

Robi

(#16) lexandro


lexandro
tag

Hozzateszem az AllWinner A10 SoC az egy olcso Cortex A8 es van egy ilyen tabletem, ami lehetne gyorsabb is neha.
Jobban szeretnek A9 dualt, de hat az ember ne akarjon mindent egyszerre :)

Robi

(#17) Graphics válasza lexandro (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De nem olyan veszélyesen rossz az a proci?

Mármint használható kategória? nem úgy mint az első VIA chip-es digitális képkeret szintű tabletek kínából ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) danikollar


danikollar
őstag

Ezzel SMART TV-t lehet csinálni a nem SMART TV-ből.

(#19) Graphics válasza danikollar (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja, és olcsóbb mint az android-box

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) lexandro válasza Graphics (#17) üzenetére


lexandro
tag

Eletem parjanak regi Galaxy S-e van, amiben ez a CPU van, nekem Galaxy S2-m van dual core-ral.. Amig nem ismertem az S2-t, addig nagyon elegedett voltam vele, de ma mar ha tabletet vennek, akkor Cortex A9 dual a minimum. De ez szemelyes velemeny, mas biztosan mashogy gondolja.

Robi

(#21) Graphics válasza lexandro (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

GPU akart az lenni, amúgy ez a Mali-400-as is olyan, hogy van belőle talán 4 verzió is, attól függően ,hogy mennyire erős

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Azt várom már, mikor csúsztathatom be kompletten a kisgépet a laptopom hátuljába, egy spéci csatlakozón (Vagy HDMI-n maximum)

Így a noti ki-bemeneti eszközeit és akkuját használná, de mégis teljesen kikerüli a memóriát, procit, wifi-t. Szerintem egy 4 magos procira méretezett akkuval, elmenne egy hétig is ez a konfig. Út közben passzív hűtéssel mehetne a dolog, és mégis lenne benne kakaó szerintem.
Akár rápatkolhatják az alaplapra is. Egy gombnyomással válthatnék mondjuk egy 4 magos Ivy Bridge és az Android 4-es rendszerem között.

Talán ez lehetne a laptop formátum megmentője (Akinek kell windows és win-es programok is, játékok, de kell mobilitás is)

Ugyanezt el tudom képzelni, monitorral és TV-kkel, autóval. Ha cserélhető, akkor épp abba helyezem, ahová kell, vagy ha olcsó akkor többet is vehetek. Az adataim és mobilszoftvereim egy ilyen kis gépen vannak, és cipelhetem mindenhová. Elég mindenhová csak kijelzőket telepíteni. Zseniális.

[ Szerkesztve ]

(#23) elfelejtette válasza Sanyi.mTs (#10) üzenetére


elfelejtette
veterán

A tápot az USB-n keresztül kapja.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) lexandro válasza Graphics (#21) üzenetére


lexandro
tag

Arrol sok okosat nem tudok mondani, de mintha a Galaxykat is azzal szerelnek fel es nekem egeszen jol mukodtek. Nem az volt nalam a bottleneck :)

Robi

(#25) DemonDani válasza Graphics (#21) üzenetére


DemonDani
addikt

4 magos olyan van az SGS II-ben, de itt csak 1

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#26) effendi2


effendi2
tag

Hehh, bedugom a tévém hátuljába, így olcsón "smartosítom". :)

Kell még hozzá egy wireless vagy BT bill/egér, és kész.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#27) Graphics válasza DemonDani (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem 4 magosat írtam, hanem négy verziót :D

Nekem úgy rémlik attól függően, hogy melyik kiadásról van szó van egytől négy magig terjedően.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) banhammer


banhammer
veterán

"mico USB 2.0 port"

Milyen méretű az a mico USB port?
Valami új szabvány és lemaradtam róla?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) airbalogh


airbalogh
csendes tag

Ezt a kütyüt lehet itthon is kapni majd? Ha igen akkor mikor és kb. mennyiért? nagyon köszönöm

(#30) tjb007


tjb007
nagyúr

"1,5 GHz-en ketyegő AllWinner A10 SoC"

A büdös életben nem fog 1,5GHz -en működni, a maximum amit ki lehet belőle sajtolni az 1,2GHz ± pár tíz MHz. Szimpla reklámfogás (olyan mint a kétmagos VIA8650) amivel be lehet etetni az embereket, azt amikor kérdezik, hogy hol a maradék 300MHz akkor csak pislognak.

A Lehet e majd kapni itthon ? kérdésekre válaszolva igen, lehet majd itthon is kapni ha valamelyik forgalmazó lát benne némi fantáziát és sikert, addig is marad az eBay és a kínai webshopok.

[ Szerkesztve ]

(#31) Graphics válasza tjb007 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így igaz ,1,2 körül van a plafon.

Az a 1,5 szerintem laborban esetleg... Vákuumban, és űrhajósokat megszégyenítő gravitációs körülmények között... ;]

ergo soha

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Egy ilyet érdemes lenne most már minél hamarabb beszereznem. :R

PS4

(#33) lujó55 válasza mrhitoshi (#32) üzenetére


lujó55
őstag

de ha vársz még egy picit, lehet, hogy még tovább fejlődik a technológia

(#34) effendi2 válasza lujó55 (#33) üzenetére


effendi2
tag

Igen, várni mindig lehet valamire, de akkor sosem lesz semmid. :D

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#35) Srodney


Srodney
senior tag

érdekes cucc,egyre kisebb minden,nemcsoda hogy ilyen kütyük is napvilágot látnak...lesz ezmég jobb is..

(#36) evilskati


evilskati
aktív tag

Bluetoothal instant get lenne, lehetne rá kapcsolni billentyűt, meg egeret azon keresztül, usbre a külső vinyót, be a tévébe, és több se kell, hasznos kis masina :)

(#37) elfelejtette válasza evilskati (#36) üzenetére


elfelejtette
veterán

Wifi-s bill, egér nem lenne jó?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#38) DemonDani válasza tjb007 (#30) üzenetére


DemonDani
addikt

itthon ugyse lenne már értelme 75 dolcsi duplára nőne mire ideér a boltokba 30 lepedőt pedig igazán nem ér. :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#39) evilskati válasza elfelejtette (#37) üzenetére


evilskati
aktív tag

Igazad van, eszembe se jutott. Akkor jelenlegi formájában is instant get :)

(#40) tjb007 válasza DemonDani (#38) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez kiskereskedelmi ár, 1000 darabos rendelésnél ez a $75/db leesik $50/db (de az is lehet, hogy még lejjebb, a kereskedőtől függ) árra és máris megéri, persze nem árt ha van mögötte igény is mert anélkül max. ráfizetés lesz belőle.

(#41) Graphics válasza DemonDani (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már jópár hasonló kütyüt lehet itthon kapni, jobb felszereltséggel, és azok is kb hasonló áron skálázódnak, teljesítmény, és felszereltség függvényében, szóval szerintem ez a 74$ reális

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Brutális eb


Brutális eb
addikt

De jó kis motyó.
Rárepülök egy példányra.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#43) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nem semmi, merre halad a világ.
Pár éve, még az atomos pcmről hittem azt hogy milyen jó, mert kicsi, és keveset fogyaszt.

Erre meg itt vannak a zseb pc-k.. :Y

Szerk.: Mondjuk ha nagyon kukacoskodni akarnék akkor azt mondanám, hogy ez nem PC, mert nem x86-os proci van benne, de úgy látszik manapság már ez nem olyan fontos.

Ötletes szerkezet! :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#44) Carline válasza Ren Hoek (#22) üzenetére


Carline
őstag

Van már hasonló szerkezet, de szerintem még irreálisan drága.
PH! is foglalkozott vele: itt.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#45) SLYM válasza Carline (#44) üzenetére


SLYM
veterán

ez drága? dehogyis. szerintem meg kifejezetten olcsó. telefon+tablet és netbook egyben. ezért 200k szeritnem abszolút baráti ár

(#46) Graphics válasza SLYM (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lesz az még olcsóbb is, amint elkezdenek a többiek is ilyet csinálni, meg szerintem a kínai mérnökök is jönnek vmivel, nyomott áron. Tabletjük, telefonjuk már van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) petrasgabor válasza Carline (#44) üzenetére


petrasgabor
csendes tag

Azért az csak távolról hasonló...
Az ASUS kiegészítője "csak" egy nagyobb kijelző, amihez egy billentyűzetet lehet kapcsolni. Ezt szinte bármilyen telefonnal megteheted, csak az ASUS-é szebb, kompaktabb, és mindhárom eszközben van akksi. Kb. 200e-ért. Plusz a telefon. Hurrá.
Ennél jobban tetszik Ren Hoek ötlete, hogy egy rendes laptopba tudod benyomni ezt a kis android gépet. Ott a számgép, rajta alapból a teljes értékű OS, de ha nem kell az erő, csak az üzemidő, átkapcsolhatsz androidra.

Elgondolkodtató kis szerkezet. Tudtok linket, ahol rendelhető?

(#48) kolosanyi válasza lexandro (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Galaxy S-ben Hummingbird van. Amúgy az A10 az nem Cortex A9 magos? Nekem úgy rémlik, de majd valaki kijavít... Szerk.: nem, összekevertem valamivel.
Ráadásul a Mali miatt nincs gondja a 1080p-s videókkal se, ami viszont király. Vagy ez csak rizsa és valójában az A10 nem tud 1080p-t? :D

Egyébként jó kütyü. Lehet be kéne szerezni egyet itthonra. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) tjb007 válasza kolosanyi (#48) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az A10 a QFHD felbontású videókkal is elboldogul (legalábbis papíron és akkor sem a 80Mbps bitsűrűségű videókkal), bár nem hinném, hogy bárki is próbálta volna.

[ Szerkesztve ]

(#50) Ren Hoek válasza petrasgabor (#47) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Volt itt egy cikk erről, hogy mSata portba lehetett dugni egy ARM-os eszközt, és a cég szerint minden mSata-s gépet át lehet vele alakítani, hogy a kijelzőt átkötöd rá, belülről... De szerintem ilyenkor nem kapcsolja le a főrendszert, szal gyakorlatilag semmire nem jó.

Kellene valami szabvány csatlakozó rá, amit átviszi a kakaót, meg a kijelzőre a képet, befelé meg billentyűzet... na meg tech, ami lekapcsolja a főrendszert ha kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.