Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tondi


Tondi
tag

Nálam Raspberry Pi + Arch linux + rtorrent + lighttpd/rutorrent teszi a dolgát már 2 éve, tapasztalatból kb 100-110 torrent seedelés a maximum.

(#3) Bence01


Bence01
tag

Nem tudom milyen filesystem-et használsz erre, de próbáld ki valami linux filesystem-mel (pl ext3-ra), azzal sokkal gyorsabb. Meg mekkora méretű a tárhelyed? Érdemesebb egy kisebb vinyót használni úgyis mindig letörlöd.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#4) tomazin


tomazin
veterán

Én egy android stickkel gondoltam felokosítani a tvm, erre kötöttem egy vinyót.
Sajnos (bár lehet én vagyok a hülye hozzá) nem sikerült úgy megoldani, hogy jó legyen. Mindenféle torrent klienst kilőtt az android egy idő után. Raktam az androidra egy slug linuxot, arra transmissiont, de kilőtte a linuxot is. meg időközben az összes portja tönkrement, így nem lehetett használni.
Ezután az általad említett routert használtam, és nekem is lassú volt. Aztán felhomályosítottak a topicba, hogy nem ntfs, hanem ext3 vinyót kellene rákötni. Kábelen 50gb-os film meg sem röccent. (azóta csináltam kb 40kból egy minipc-t, mert a tv kezelőszerveivel nem voltam elégedett (tekerni nem lehetett)

nem tudom hol laksz, de bp-n eszembe se jutott wifin másolni/filmezni, pláne, hogy 2 szomszéd is úgy gondolja, hogy ő akkor is 300as wifin megy (ergo 4csatorna szélességén sugároz), az nem baj, hogy csatornánként látok min 3-4 embert. (van ahol 10+-t)

[ Szerkesztve ]

(#5) Victoryus válasza Bence01 (#3) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

700gb-os, kb félig tele. Ext4-es. Kábellel még ok, de wifin nem. Van 15 konkurens Wi-Fi... Az 5ghz-es sáv szabad, de azt meg egyik eszközöm se tudja. Még.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6) nemlehet válasza Victoryus (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Vagy egy NAS, vagy összeraksz egy gépet olcsón és ráraksz egy FreeNAS-t vagy Openmediavaultot. De amúgy ha sok a wifi hálózat a szomszédban akkor csinálhatsz akármit, úgy se lesz jobb a lejátszás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) kenny123 válasza nemlehet (#6) üzenetére


kenny123
addikt

+1 NAS-ra.

Legalapabb Synologit használom, szinte kivétel nélkül ezekre a feladatokra. Mondjuk nálam amit csak lehet, kábellel oldok meg, röcc-pöcc minden.

yo

(#8) Mardel92


Mardel92
tag

Nálam annó ezt egy Rasberry PI oldotta meg, de mivel kicsit kevés volt, most egy atomos lap + 2GB ram oldja meg a dolgot. Ubi szerver, transmission torrent, sambával osztva a HDD, plusz DLNA szerver a házimozinak (meg a sallang a webszerver és a VPN miatt). Jelenleg 600 torrent megy egyszerre, emellé simán bírja ha 2-3 eszközön nézzük párhuzamosan a filmeket.
Ha nem rövid távra tervezel, jól jársz egy kisebb géppel (nálam is azért lett atom, mert így full passzívan elmegy a dolog), de, ha nem kell semmi más, csak a file megosztás+torrent, akkor +1 a NAS-nak.

(#9) Victoryus válasza Mardel92 (#8) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Eddig az atomos megoldás áll nyerésre.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) Bence01 válasza Victoryus (#9) üzenetére


Bence01
tag

Gondolom továbbra is wifi-n akarod használni, az atomos megoldás az jó, de kelleni fog egy ac-s wifi hozzá vagy vegyél egy olcsóbb n-es routert + AP-nak.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#11) nemlehet válasza Mardel92 (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Meg tudod adni a lap pontos típusát? Én is tervezek egy passzív házi NAS-t építeni, de a legtöbb guide
"How to build a cheap NAS" Step one: Buy a NAS for 300 dollar. Step two: There is no step 2. vagy esetleg egy indít egy 300 dolcsis alaplappal.... Szóval valami bevált hardver kéne és pontosan ugyan ezek futnak egy P4-es prescott gépen csak az tetű hangos másrészt kissé instabil mert már nem az igazi az alaplap.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) Mardel92 válasza nemlehet (#11) üzenetére


Mardel92
tag

Egy Asrock AD2550 mini-ITX látja el nálam a feladatot. Ezt egy paneltáp+65W-os notebook adapter táplálja, így csak a HDD-nek van hangja. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.