Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dealerman


dealerman
senior tag

"egyszerűen nincs meg a surround érzet, sőt még a sztereó hangtér is csak akkor érzékelhető, ha a felhasználó közel ül a készülékhez"

egyszerűen sz@r !!! mint az összes ilyen megoldás a szemembe :)

underground techno will never die

(#2) Petya25


Petya25
addikt

Földműves szeme világának a kioltására jó....
Arra viszont tökéletes.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#3) .DLL


.DLL
veterán

A címre a válasz: semmit.

Ne vegyetek soundbart\hang"projektort" (ez a név is lol) Olyan ismerőseimre is rábeszéltek ilyet, akiknél simán elférne egy rendes sztereó hangdobozpár a szobában (illetve tetszés szerint elférne 5.1-re bővített szett is.) De nem. Hangprojektor. :W A régi Vedioton TV-nk jobban szólt mint ezek...

(P.H.)

(#4) Horbal válasza dealerman (#1) üzenetére


Horbal
őstag

Definiálni kéne a xar fogalmát illetve, hogy mihez képest ebben az esetben. Mert ez így csak egy böffentés.

Nemtom az adott termék milyen de a soundbar nem hülyeség, ha arra használja az ember amire való - a TV hangzásának feljavításra. Nekem is van mert megőrültem a TV saját hangjától, viszont általános TV nézéshez nem vagyok hajlandó bekapcsolni az erősítőmet. Vettem tehát egy "ilyet" (sokkal olcsóbbat és nem ettől a márkától). Fényévekkel jobb a hang mint a sima TV. (dinamika és irányultság javult a legtöbbet de tisztábban is szól sokkal főleg a közép tartomány)

Filmnézésre meg zenélésre meg ott a HiFi.

Szal a maga helyén kezelve nem ördögtől való dolgok ezek.

(nyilván a szörand, csillió.csillió értelmezhetetlen ebben a kontextusban de még a rendes sztereó kép is)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#5) #49155328


#49155328
törölt tag

Tápellátás
25 V 0 2 A (hálózati adapter)
Teljesítményfelvétel 45 W
Hogy lesz ebből 360W :F

(#6) Horbal válasza #49155328 (#5) üzenetére


Horbal
őstag

Marketinges megoldja...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#7) nubreed


nubreed
veterán

Az ívelt TV-s überbaromság után, úgy látom az amúgy is használhatatlan hangprojektorokról le akarnak húzni egy újabb bőrt, így ívelt "csodaként" eladva, már aki megveszi ezt a szutykot. Úgy látszik, hogy az emberem manipulciója és hülyítése tényleg nem ismer határokat a cégek részéről. Aki igazi minőségi(bb) surround hangzást akar, soha nem fogja megúszni egy kissebb vagy nagyobb beruházás nélkül, normális erősítő + 2 erős front + jó center + két jó surround speaker + egy jó mély láda nélkül nem_fog_menni_a_dolog.
Vagy akinek nincs sok hely, mégis kedveli a jó(bb) hangzást, legalább egy normálisabb minőségű aktív szatelitek+erősítőegybemélyláda kombóba ruházzon be, már azzal is jobban jár.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8) aram01


aram01
nagyúr

Itt most kanyarba jön a hang? :Y ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) .DLL válasza aram01 (#8) üzenetére


.DLL
veterán

Nem , kriksz-krakszban. :D Jobb oldali balra szól a bal oldali jobb felé szól... :P

(P.H.)

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Soudbarokat egyetlen egy esetben venném csak fontolóra egyáltalán, ha nagymamának kéne a hálószobába a sorozatok nézéséhez a tv fájdalmas vonyítása helyett. Minden másra alkalmatlanok (fizikailag is). (100K -ért? :P )

Aztán persze, még ekkor is, pár perc múlva kiderülne, hogy fele árból sokkal jobb hangot oda lehet támasztani még neki is.

És még tetézik a hajllítással...
Divat lett az igénytelenség, de legalább drága is.
Ilyet látnék egy haveromnál, kiröhögném, és egyszerre sírva kérdeném hogy "Mééé'?"

Ha belegondolok hogy (még kicsiben is) 100K-ból mit lehet összehozni...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) ALBY


ALBY
senior tag

Attól függetlenül hogy ezt a termék koncepciót nagyon gáznak érzem,
az LG biztos mindent beleadott hogy egy ilyen vékony izé a lehető legjobban szóljon, amennyire tőlük tellik, ezt nem is kritizálom. Bár sajnálom azt a villamosmérnököt akit megbízott a feladattal a bátor management.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#12) sakal83 válasza nubreed (#7) üzenetére


sakal83
addikt

Csak jelzem hogy igenyek masok is lehetnek mint a tied. Nem mindenki akarja osszekabelezni a lakást azert hogy hudejolszoljon a Transformers.

Sokaig hasznaltam bose soundbart teljesen jo volt. Nincs erosito nincs macera.
Gondolom nincs kisgyereked vagy epp nem társasházban laksz. Na ott felejtős egy komolyabb rendszer.

A lakasomban gyakorlatilag egy 20cmes klipsch forradalmat csinalna. Testveremnel a gyerekek miatt a 600ks sztereo rendszert nem lehet bekapcsolni mert a gyerekek sirva fakadnak..

[ Szerkesztve ]

(#13) #49155328 válasza aram01 (#8) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kifejezetten ívelt kijelzőhöz ajánlott.
Szinkronban görbüljenek.
Nyakmerevítő viselete ajánlott, mert akkor csúszik a hang. :DD

(#14) tthom


tthom
senior tag

Mi soundbart azért vettünk apósnak, mert a TVk hangszórója hátrafele szólt, neki romlik a füle és egy soundbart felszerelve, aminek előre fele állnak a hangszórói, sokkal jobban érti a TVt. Én kb. semmi különbséget nem hallottam, bár ugye nekem jó a fülem, de ő azt mondja, hogy sokkal jobb.
Szóval ilyen esetben jó lehet. :)

(#15) #72042496


#72042496
törölt tag

Én fogorvosi rendelőben láttam "élesben" hangprojektorokat. A falban kialakították nekik a helyet, és így beépítve sokkal dizájnosabbak voltak mint a hangfalak lehettek volna, és igen, teljesen megfelelően szóltak.

Otthonra is simán el tudom képzelni, ha az ember nem akar mást, csak minél egyszerűbben javítani a tévé hangján.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza ALBY (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért, mit lehet 100K-ból összehozni? Egy pár belépő kategóriás hangfalat egy belépő kategóriás erősítővel, azt is szűkösen. Az aztán tényleg szuperül szól, főleg a tévé analóg kimenetéről hajtva. :)

A 2-300 ezres hangprojektorokon nekem is fennakad a szemem, de ez teljesen jó lehet arra, amiről az előző hozzászólásban írtam. Ebben semmi igénytelenség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#17) Horbal


Horbal
őstag

Aki ennyire ellene van a soundbaroknak mutassa már be linkkel az alternatívát PLZ.

Amit tudjon:
- legyen jobb a TV műsorok hangja (erősebb, dinamikusabb, tisztább)
- lehessen vezeték nélkül és vezetékkel (analóg/optika) összekapcsolni a TVvel
- ismerje fel az adott TV automatikusan kapcsoljon be a TVvel együtt és ki is
- ne kelljen +1 táv / ne kelljen odamenni bekapcsolni a TV távvezérlőjével is lehessen kezelni (hangerő/némítás a minimum)
- férjen el kis helyen
- ne kelljen össze kábelezni a fél nappalit
- 30-100K között álljon meg az ár

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18) uki


uki
aktív tag

2 hete vettem egy ilyet, zenere tenyleg csak kompromisszumokkal ajanlható (mondjuk amennyi meg amilyen zenét én hallagtok, tök mindegy) viszont filmnezeshez teljesen jó. Ami itt kimaradt, ha veszel hozza 2 db LG hangszórót akkor azokkal is képes összekapcsolódni és máris lesz hatsó 2 csatorna is (az utolsó képen látszik is).

Amúgy az előttem szólokhoz hasnlóan várom mit raksz még össze 100k-ból. (használt nem ér). Illetve ha vájtfülűt játszunk akkor a rendes hifista a 5-1-es erősítőt is köpködni (jogosan) mert zenéhez az se jó.

Teljesen megértem aki nem vesz ilyet, mert tényleg kompromisszumos a cucc, ahogy minden más cucc is, mert vagy zenére rakod össze a rendszert vagy házimozira. Sajnos kevesünknek adatik meg hogy külöm mozi és zenehallagtó szobája legyen. :((

@ FPSTunker: nyilván kamu a 360W mint minden hasonló cuccnál, de ez az áramfelvétel csak a középső cuccra igaz, a mélyládának saját tápja van.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#19) #95590400 válasza #72042496 (#16) üzenetére


#95590400
törölt tag

nekem egy ovál Divoom Bluetune-2 van, ami hasonlít ezekre a cuccokra funkcióban, csak nem öntötték le marketingrizsával és kemény 20 ropiból összerakták. :DDD

(#20) uki válasza #95590400 (#19) üzenetére


uki
aktív tag

És ebből hol jön ki a mély? :)

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#21) #95590400 válasza uki (#20) üzenetére


#95590400
törölt tag

na igen, egy ilyen mélynyomó tényleg mint egy falat kenyér a tévéhez... fáint puffogással. :DDD
amúgy 2 db 2.8" hangfal, meg egy általuk bass port-nak, általam reflexnyílásnak nevezett cucc középen, amit szerintem elég tisztességesen hangoltak ehhez az ovális műanyag bilihez...
elég nagy meglepetés volt, hogy hogy a fenébe' gyün ebből ilyen hang ki...
elvileg netrádióhoz vettem, háttérnek, elsősorban a bluetooth miatt, de időközben rákerült jack csatin a jáccóspécére, így nem kell bekapcsolnom hozzá a nagy cuccot. aminél a pc elhelyezése amúgy is szétverte hogy halljam jobbról-balról a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#22) uki válasza #95590400 (#21) üzenetére


uki
aktív tag

Nem mondom, hogy engem még nem lepett meg ilyen kis akksis hordozható cucc a hangjával, mondjuk bose volt ráírva és nem is volt olcsó.

De véleményem szerint mindent a helyén kell kezelni, csak itt sokan szeretnek almát körtével összehasonlítani aminek semmi értelme. Tipikusan ugyanez amikor tesztelnek egy gyári NAS-t it pH-n és kiderül 100k, akkor mindig jön pár arc hogy a feléből különbet rakok össze linux-szal, ez egy szar. Ami igaz is, olcsóbban kijöhet egy épített cumó, de semmi értelme az összehasonlításnak. (mondom ez hp gen8 + xplenolgy tulajként :)) )

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#23) #95590400 válasza uki (#22) üzenetére


#95590400
törölt tag

viszont ez pont nem akksis. :DDD nekem nem is hiányzik belőle, szempont sem volt.
amúgy a vombatjuk sem rossz, az már összevethető ezekkel a fogd és vidd, használd esőben cuccokkal (van tőlük jelenleg is egy kis hangfalam még, meg volt még kettő, de azokat elajándékoztam, jó cuccok ezek is).
a bose-n meg kábé a matricát fizetheted vastagon. a fizikát ők sem tudják megváltoztatni, a gyártás helye meg kína.
tippem szerint ennyit pont felesleges rákölteni hangprojektorra ezen kategórián belül, mert kevesebb pénzért is kb. ugyanazt kaphatod.
amúgy meg, nincs is viccesebb dolog, mint 42" környékén az 5,1 mozihangzás. ha elég távol ülsz, hogy tered legyen, akkor abból max egérmozi lesz, ha meg közel, akkor elég egy ilyen hangprojektor.

[ Szerkesztve ]

(#24) _Atesz


_Atesz
addikt

Jó lenne hallani, mindenesetre 60-70k körül lehetne reális az ára, ha annyira jól szól, mint a cikkben mondjátok.

(#25) _Atesz


_Atesz
addikt

Mondjuk ennél tényleg 3X többet ér?

(#26) bteebi


bteebi
veterán

"Mit tud az LG ívelt hangprojektora?"

Parasztvakítani... Amúgy alapjaiban véve nem (lennének) rosszak a hangprojektorok, ha nem szőnének hozzájuk marketinges baromságokat. Nyilván sokkal szebben-jobban szólnak, mint egy TV beépített hangkeltői, és egész dizányosak is lehetnek, szóval lehetne létjogosultságuk, pláne egy dizájner TV mellé, és/vagy kisebb méretű helyiségekbe, pl. hálószobákba. Csak nem kellene azt hazudni melléjük, hogy térhangzás (vagyis inkább házimozis hang) előállítására alkalmasak, és hogy kiválthatják a surround hangrendszereket. Mert sajnos nem. Jó lenne, ha igen, de a fizika makacsul állítja, hogy nem képesek rá.

#17: Teljesen jogos felvetések. Ezekre való, és ezekhez rendben is van. Az viszont egy érdekes kérdés, hogy direkt (szerintem igen), vagy véletlenül vannak-e tévesen pozicionálva.

#20: Eleve rossz a kérdés feltevése. Hogyhogy hogy jönne ki belőle a mély? Bele se megy, ergo sehogy.
#22: Hogy Apple-t a mivel? :U

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Spirit válasza Horbal (#17) üzenetére


Spirit
őstag

Nyugi van. Ebből soha nem lesz közös nevező, tudod nagyon jól. Vannak, akik a hang miatt vásárolnak hangszórót, vannak akik design miatt, esetleg a funkciók hada kápráztatja el. Én az első kategóriába tartozok, így, ha elég lenne a soundbarok hangminősége, akkor vennék egy Genius 1250-est 12k-ért. Igaz nincs mélynyomó mellé,de legalább van rendes sztereó tér és tiszta hang. :)

- legyen jobb a TV műsorok hangja (erősebb, dinamikusabb, tisztább) < pipa

- lehessen vezeték nélkül és vezetékkel (analóg/optika) összekapcsolni a TVvel < egy fix dolognál minek a vezetéknélküliség, az számomra rejtély. Jut eszembe, kéne már venni egy "vezeték" nélküli tust is a zuhanyhoz.

- ismerje fel az adott TV automatikusan kapcsoljon be a TVvel együtt és ki is < Ez most komolyan szempont egy hangfalnál? Jó..4k-ért vegyünk egy konnektorba dugható, wi-fis, telefonról ki-be kapcsolható megszakítót.

- ne kelljen +1 táv / ne kelljen odamenni bekapcsolni a TV távvezérlőjével is lehessen kezelni (hangerő/némítás a minimum) < fejhallgató kimenetbe dugva máris meg van oldva a dolog.

- ne kelljen össze kábelezni a fél nappalit < Most akkor valós térhangzás kell vagy kábelmentesség?Együtt nem fog menni a kettő maximum kőműves munkával. Egy TV mellé tett sztereo párocska valószínűleg "összekábelezi" neked a nappalit, amivel természetesen nem lehet együtt élni. Sőt, be se mennék olyan szobába ami így össze van kábelezve.

- 30-100K között álljon meg az ár < 16k lett, maradhat?

Nem vitát akarok gerjeszteni, értem én,hogy design-os, meg sok mindent tud(amire semmi szükség), de azt nagyon nehezen emésztem meg,hogy manapság már minden terméknél magasról tesznek az elsődleges funkcióra, esetünkben a hangra.

ui.: 100k környékén meg vennék egy Prodipe Pro8 V2 monitorhangfalat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Horbal válasza Spirit (#27) üzenetére


Horbal
őstag

Aham Genius. meg hangminőség...(nem bántásból na de mégis nemá)

Se táv, se automatikus párosítás se auto bekapcs se kikapcs se semmi.
20 évnyi kütyü buzulás után nekem már sokX a kényelem lényegesebb szempont mint bármi más.

BTW te ezt kitennéd a nappalidba.

Vezeték nélküliség - igen nekem számít mivel így is kilométer kábel van behúzva a kégliben nem kevés melóval megoldva, hogy ne látsszon lehetőleg sehol - nem fér több - nem akarok vele szenvedni

"- ismerje fel az adott TV automatikusan kapcsoljon be a TVvel együtt és ki is < Ez most komolyan szempont egy hangfalnál? Jó..4k-ért vegyünk egy konnektorba dugható, wi-fis, telefonról ki-be kapcsolható megszakítót."

Nagyon fontos szempont (nekem) - mert kényelmes (TV be -> hang van nincs + kapcsolgatás, vacakolás)
BTW a távom is univerzális/tanítható mert rüheltem már a x+ távot a lakásban.

"- ne kelljen össze kábelezni a fél nappalit < Most akkor valós térhangzás kell vagy kábelmentesség?Együtt nem fog menni a kettő maximum kőműves munkával. Egy TV mellé tett sztereo párocska valószínűleg "összekábelezi" neked a nappalit, amivel természetesen nem lehet együtt élni. Sőt, be se mennék olyan szobába ami így össze van kábelezve"

Van "rendes" erősítőm (HK) + nem kicsi hangfalaim (JAMO - nem a tescos studio sorozat) (nem párocska - 3utas 150Wos apróságok - állványon, tüskéken viszonylag igényes kábelek) össze is van kábelezve TV vel géppel mindennel szal tudom értékelni ha nem kell több madzag pláne nem ilyen tyúkbelek. Térhangzás nekem nem kell (volt - eladtam, olyan sose lesz mint a moziban), sztereó az én világom azon szocializálódtam.
Ezen hallgatok zenét és nézek filmet mint mondottam volt a soundbar nem erre van.
Nem koptatom feleslegesen az erősítőt, "TV híradóhoz"/gyereknek rajzfilmekhez nem kell (nekem) sztereó az kell hogy elfogadható középtartomány legyen, hogy tisztán értsem a szövegelést, meg némi + dinamika ennyikeh...

"meg sok mindent tud(amire semmi szükség), de azt nagyon nehezen emésztem meg,hogy manapság már minden terméknél magasról tesznek az elsődleges funkcióra, esetünkben a hangra."

Neked nincs rá szükséged nekem meg van, amire ki van találva arra tökéletes aki meg a elhiszi, hogy térhangzás meg csillió watt meg hasonlók az meg is érdemli.

Egyetlen probléma itt az, hogy megtévesztik a vásárlókat (akit lehet) de ettől a soundbar mint olyan nem baromság - ilyen a világ.

Az én sounbarom 35K volt ennyit meg bőven megért...

Senkit nem akarok meggyőzni sem megtéríteni csak a gyakorlati tapasztalataimat írtam le szemben az alapból, csuklóból xarozással.

Én meg azt emésztem meg nagyon nehezen, hogy szinte bármi termékkel kapcsolatban ez megy itt a PHn mostanában, hogy a szezont a fazonnal hasonlítjuk össze szinte minden esetben (nyilván no offense). Értem én, hogy jó dolog a fagylalt de ha én rántott húst akarok enni akkor elég xar. Ez megint más téma - amikor én kezdtem PHzni nem ez volt az általános

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#29) ALBY válasza Horbal (#28) üzenetére


ALBY
senior tag

Szerintem te nem is akarsz semmit hallgatni.
Amit persze nem értek főleg ha már van egy normális hifid is. Örülj neki és használd.

"Ne legyen semmi, de mindent tudjon, de azt egy gombbal (se), szóljon jól , és kb ingyen legyen..." ilyen a mesében sincs (de a fizikában biztosan).

Esetetedben ha ilyen végtelenül lusta vagy és megkeseredetten állsz a hifihez, azt az egyszerű megoldást javaslom, ahelyett hogy nyomorult soundbarokat vennél egyszerűen hagyd úgy bekapcsolva az egész hifidet és kész is! Az élmény sokkal több lesz. Nem kell fosni a villanyszámláért, 50 évig is álldogálhat magában a hifid, akkor sem kerül annyiba mint legyáratatni és megvenni ilyen monó kacatokat. De most komolyan. :K Peace!

(amúgy rühellem a Geniust, de TV hangszóróinál még ők is sokkal jobbakat csinálnak.)

pár egyszerű aktív hangfal ocslóért:
Microlab SOLO 6Cnew
Microlab SOLO 9Cnew
nem hifi, de ezek is egyszerűek mint a bot, bedugod és úgyhagyod (LG-t tuti lenyomja)
(de csak annak aki képtelel igazi erősítőt és hangfalat venni)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#30) Horbal válasza ALBY (#29) üzenetére


Horbal
őstag

Abszolút semmit nem értek abból amit írsz.

Írtam egy jó hosszú választ de kitöröltem - felesleges.

Befejeztem.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#31) #72042496 válasza Spirit (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem közös nevező kell, hanem hogy az emberek megértsék a másik szempontjait. Ez az egyébként, ami a hi-fi és házimozi topikokban pár kivételtől eltekintve látványosan nem működik.

(#32) szgaborsz válasza #72042496 (#31) üzenetére


szgaborsz
tag

Mélyen egyetértek veled. Régen még lelkesen próbáltam megosztani a tapasztalataimat, de a sok negatív, érvek nélküli hozzászólás elvette a kedvemet. Tetszik vagy nem egyeseknek, a soundbarok/hangprojektorok jövője megkérdőjelezhetetlen, ez a jövő, olyan mint a nap, holnap reggel felkel, és nem tehetsz ellene semmit.

(#33) pomorski


pomorski
őstag

Hozzászólásaitokat elolvasgatva úgy látom/érzem, hogy a többéves ósdi fadobozos Genius 5.1-es rendszer jó lesz nekem még egy ideig... Nem kellenek ezek az úri huncutságok...

(#34) Spirit válasza pomorski (#33) üzenetére


Spirit
őstag

Az a "többéves ósdi fadobozos Genius 5.1" jobban szól,mint a soundbarok 90%-a. ;)

(#35) pomorski válasza Spirit (#34) üzenetére


pomorski
őstag

Hát nem is volt még gond eddig a Genius 5.1-el. A távirányítója tönkrement, de más baja nincs. Elpusztíthatatlan...

(#36) bteebi válasza pomorski (#35) üzenetére


bteebi
veterán

Hát spec. a villámot, túláramot azok se bírják, sajna tapasztalatból tudom :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) pomorski válasza bteebi (#36) üzenetére


pomorski
őstag

Azért, amikor villámlik és villámcsapás várható, akkor őt ki szoktam húzni a konnektorból.

[ Szerkesztve ]

(#38) _Atesz válasza pomorski (#37) üzenetére


_Atesz
addikt

Én meg túlfeszvédő elosztót használok 10 éve, csak ajánlani tudom.
Egyébként nekem a tévirányítóján ki kellett cserélnem 2 mikrokapcsolót, azóta fain.

(#39) pomorski válasza _Atesz (#38) üzenetére


pomorski
őstag

A túlfeszvédő elosztó tényleg jó? Nem engedi át a villámot?

(#40) _Atesz válasza pomorski (#39) üzenetére


_Atesz
addikt

A villámcsapás másodlagos hatásaitól véd. Mindenesetre APC márkát javaslok belőle. Érdemes rákötni a tv-t is, azok is elég érzékenyek a túlfeszre, ami bizony nem csak villámlás következtében találhat be.

(#41) gabber01 válasza aram01 (#8) üzenetére


gabber01
addikt

Persze, mint a Wanted-ban a golyó. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#42) bteebi válasza pomorski (#37) üzenetére


bteebi
veterán

Húsvét volt, asszem 2 napig nem voltunk otthon, és talán még csak esőt se jósoltak. Ettől függetlenül az egy érdekes kérdés, hogy ki kellett-e volna húzni mindent a dugaljakból, biztos ami biztos. A túlfeszvédők hasznosak ugyan, de igazán nagy túláram, villám ellen azok se védenek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) _Atesz válasza bteebi (#42) üzenetére


_Atesz
addikt

Nekem 10 éve 24/7 rajta van a hálózaton a szgép, a legnagyobb villámlás allatt is nyugodtan használom és még nem volt gond. A közhiedelemmel ellentétben az elektromos hálózaton villámcsapás esetén is "csak" túláram jelentkezhet. 1 millió volt sosem fog neked jönni egy fali kábelen. :D
Szóval nagyon is sokat számít.

(#44) sakal83 válasza Spirit (#34) üzenetére


sakal83
addikt

De nem fér el a TV alatt :DDD

Úgy is feltehetnénk a kérdést.

Mi fér el a TV alatt, ami a jobban szól, mint a TV hangszórója?

A "többéves ósdi fadobozos Genius 5.1" nem? Hú de sz*r...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.