Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én maradok 7-en a hardverkompatibilitási problémák (régi laptop), és bizalmatlanság kombó miatt.
Kipróbáltam a 10-est, de rövidesen ment vissza a 7.

(#2) Simi37


Simi37
őstag

Hát ez sem rossz de Én az egyszerűbb utat választottam...szépen letöröltem a KB3035583 frissítést és "elrejtettem". Ja meg letöröltem a GWX.exe-t is úgy, hogy hozzáadtam magam a jogosultságoknál.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#3) TheReal1


TheReal1
újonc

GWX Control Panel?
Ugyanezt csinálja meg kb. 5 kattintással, atombiztosan :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Lavar


Lavar
aktív tag

8.1-et használok jelenleg, az utolsó pillanatban tervezek frissíteni a 10-re, de majd elválik, az is lehet, hogy marad. Mindenesetre köszi a cikket.

(#5) gbors válasza Simi37 (#2) üzenetére


gbors
nagyúr

A KB3035583 letörlése és elrejtése nem végleges megoldás, nekem vígan újra előjött pár hét múlva. Érdekes, hogy addig a pár napig, amíg fenn volt, nem kezdett semmilyen partizánakcióba.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6) Simi37 válasza gbors (#5) üzenetére


Simi37
őstag

Hát Én legalább 1 hónapja szedtem le de még nem jött vissza...majd kiderül...de eddig jó :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#7) #95561216


#95561216
törölt tag

Szánalmas.

(#8) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Vettunk ceges laptopot, alabol 8.1. Meg mielott barmit is valtoztattam volna, elso dolog volt, hogy frissitettem 10-re, azaz kb szuz rendszerrol. A Numlock azota teljesen hektikus, a draga windows osszevissza kapcsolgatja, vagyis inkabb allandoan kikapcsolja. Neten nem talalni igazan megoldast, valami registry mokolast javasolnak, hogy legalabb a lock screenen egjen az a szerencsetlen. Na ez arra volt jo, hogy eg a numlock, elkezdem beeirni a jelszavamat ami szamokkal kezdodik, es attol fuggoen, hogy mennyire vagyok gyors, 1-2 karakterig el tudok jutni mielott ujra kikapcsolja a szerencsetlen hulyeje.
A wifit random idokozonkent eldobja, csak azt veszem eszre hogy hirtelen nincs net. Na nem baj wifi kibekapcs, es ujra jo. Mindezeket mondom egy elvileg certifikalt laptopon (ott virit nagy windows 10 matrica) es 8 honappal kiadas utan. Ezen tapasztalatoktol tettem fuggove, hogy itthon frissitsek-e mar, de azt hiszem ez meggyozott arrol, hogy elfelejthetnek.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Amikor vettem a laptopomat, akkor Win8.1 volt a HDD-n. Nem sokkal utána klónoztam a rendszert, mert tettem bele egy SSD-t. Néha viszont előveszem a régi HDD-t és használom azzal is.

Mi van akkor, ha az SSD-n lévő klónozott rendszert frissítem W10-re, de utána valamiért vissza akarom tenni a régi HDD-t, amin viszont a 8.1 van?

Fog hisztizni, hogy nem legális az oprendszer? Lehet azt "mégegyszer" frissíteni Win10-re?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Én a Win7-re tervezett laptopomra tettem fel a 10-es verziót. Alapvetően jó volt, de ha a gépet telepről használtam, majd megpróbáltam utólag, felállt rendszer mellett csatlakoztatni a tápot, akkor a gép egyből (másodperceken belül) lekapcsolt.

Ezt akkor is eljátszotta, ha a töltő még be sem volt dugva az aljzatba, csak a számítógépbe csatlakozó végét próbáltam először bedugni.

Ja és ami külön poén, hogy ha a fenti dolog megtörtént és lekapcsolt a gép, az újraindítást követően nyugodtan lehetett dugdosni a tápot ki-be, egyszer sem kapcsolt le a laptop.

Windows 7-et visszatéve a jelenség megszűnt.

Amúgy az egyéni win10-es véleményem annyi, hogy lehet itt sírni, meg ellenszenvezni ahogy akarunk, de három-négy év múlva már windows 10 lesz az összes (nem linuxos) gépen. Sajnos ez van...

Az asztali gépemen szintén win 10 van és különösebb problémát nem tapasztaltam, jól megvagyok vele.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11) Zotya84 válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Zotya84
őstag

A géphez kötődik, nem a háttértárhoz, így elvileg mindkét rendszered működhet, akár egymás mellett is gond nélkül. Hisztizni nem fog egyik sem, mert az UEFIben tárolt kulcs miatt a 8 aktív marad, a 10 meg azért, mert a frissítéskor az alaphoz hozzárendelődött a jogtiszta 8 miatt a 10 jogtisztasága...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) derive


derive
senior tag

Ehh, hat akkor Rudi meg olcson meguszta a W10 frissitest. Nekem a visszaallitas sem mukodott, a Windows 7 betoltese kozben folyton rebootolt, ugyh rakhattam vissza USBrol.

KubanitoS: Erre azert ne vegyel merget. Nem veletlenul gyur mind az alma, mind a szemuveg az irodai/vallalati felhasznalasra. Egy Mac mar most sem marad el a windowsoktol es a droid is szepen halad.

(#13) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm a leírást. Eddig túléltem simán a frissítésreklámozási támadást, de így már sokkal jobb lesz. :)

We are only Stardust...

(#14) bitblueduck válasza Cathulhu (#8) üzenetére


bitblueduck
senior tag

teljesen átérzem a problémádat, a num lock engem is zavart, bár nem váltogatott össze-vissza de soha nem úgy állt be indítás után ahogy szerettem volna :D erre jött még a "mikro akadás" probléma ami nem egyedi eset, sokáig húztam de végül visszamenekültem 8.1-re és egy darabig nem is szeretném újra próbálni. A frissítési stratégiáról meg ez a véleményem:
FRANCIS HATES WINDOWS 10!

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#15) obligat


obligat
senior tag

Negyed órát töltött a merevlemezen. ahogyan a nyolc is. (mondjuk virtualboxban) :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#16) Zsolto


Zsolto
őstag

Őszintén? K@pják be. Miért nincs erre egy pipa a frissítő ikon lebegő menüjében, hogy felejtsen el? Ezeréves laptopom van (HP 8710p), istenkirályul működik a Win7-tel és egy SSD-vel, eszem ágában sincs se újat venni, se frissíteni, viszont mindennemű (főleg Registry-) mókolástól kiver a víz. Viszont tuti, hogy se az ujjlenyomat-olvasóm, se a videokártyám (Nvidia Quadro NVS 320M) nem működne rendesen, a többiről nem is beszélve.

TheReal1:
Köszi, ezt a GWX COntrol Panelt máris kipróbálom! :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#17) -szp- válasza TheReal1 (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ebben igazad van, viszont direkt olyan megoldást akartam mutatni, ami gyors, egyszerű és amiben nincs ismeretlen eredetű third party cucc. Igazából kereséssel együtt sem több mint 90 másodperc a két DWORD kulcs felvétele és beállítása, sokkal tovább tartott leírni mint megcsinálni :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#18) atike


atike
nagyúr

Nem kicsit erős amit művel a Microsoft.

Hozzánk is jött már be nem egy gép, hogy magától frissült kérés nélkül és állítsuk már vissza... :(((

(#19) Zsolto válasza -szp- (#17) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát, én most csináltam meg ezt a GWX Control Paneles okosítást, és halál kulturált, többféle választási lehetőséget kínáló, szájbarágósan elmagyarázó kis progi, küldtem is öt dollárt a fejlesztőjének. Az ikon eltűnt, az SSD-men felszabadult bő három giga hely, és a jelek szerint megszabadultam egy jelentős frászfaktortól :K

Köszi, TheReal1! :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#20) tibor72 válasza TheReal1 (#3) üzenetére


tibor72
tag

+1 :D De min. fél éve elérhető megoldás....

(#21) Dave™


Dave™
nagyúr

Én először kipróbáltam, szenvedtem vele pár hónapig, aztán upgradeltem másra, azóta kisimultak a ráncaim :)

(#22) D4v3


D4v3
őstag

Nekem ennyi elég volt, hogy egyelőre békénhagyjon:
- manuális update winben
- KB/3035583 update mellőzése, ahányszor felajánlja
- ha esetleg pedig már fent van, akkor a telepítettek közül elég letörölni

(#23) egykori válasza gbors (#5) üzenetére


egykori
őstag

A munkahelyi gépemen a KB3035583 mellett még - fejből most nem tudom, de itt a fórum valamelyik topikjában megkereshető - két W10-hez kapcsolódó frissítést betettem a rejtettek közé. (Az érdekesség, hogy már két KB3035583-as pihen az elrejtett frissítések között.)

Nekem úgy tűnik, ez is elég, hogy ne próbálkozzon a frissítéssel, persze a frissítés nem automatikusra van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#24) MaCS_70 válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát igen, ez komoly érv.
Viszont ha a 10 is viszi a régi hardvert, akkor az hajlamos megtáltosodni a 8-nál bevezetett új RAM-kezelés miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25) ledgeri


ledgeri
nagyúr

:C Poén: hogy látom a KB számos hsz-eket az elébb, ránézek, hogy van-e ilyenem... Áá, ez túl sok átnézendő, meg már meg is csináltam korábban, de jéé jött egy új frissítés, nicsak mi az, kát pont az említett!!!
Nomeg az is jó, hogy 710-820kb méretűnek mondja, ajánlott frissítésként, és semmi extra...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26) vigyori78


vigyori78
őstag

Köszönjük a hasznos infót. Legalább nem kell semmi progi.

KB3035583 létiltása úgyis felesleges küldik újra na meg van még pár :

WINDOWS 7-NÉL :
( KB2952664, KB3021917, KB3035583, KB3068708, KB3075249, KB3080149, KB3123862, )
8.1-NÉL PEDIG EZEK :
(KB2976978, KB3035583, KB3044374, KB3072318, KB3075249, KB3080149, KB3123862, KB3135449 )

[ Szerkesztve ]

(#27) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Miután két rendszeremet is hazavágta a Win10, úgy döntöttem maradok a jó öreg 7-nél, később esetleg a 8.1 is szóba jöhet, dehogy a 10-et látni se akarom egy ideig, az is biztos.

All→M8

(#28) Lenry válasza Cathulhu (#8) üzenetére


Lenry
félisten

ha első dolgod volt frissíteni, akkor nem lehet, hogy 8.1 alatt is rossz lett volna? tehát simán hibás a gép?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) bencze


bencze
senior tag

Win8 alatt első frissítés után GPO-ból kikapcsoltam az upgradet, utána uninstall és elrejt az updatere, még nem jött elő. Még korainak érzem 10-re áttérni. Biztos sokat javult de ahogy elnézem még nagyon idegesítene. A kinézete borzalmas de melyiknek nem, azt biztos lehet már javítani...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30) FoxiestFox válasza MaCS_70 (#24) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A mukodesi sebessege, valaszideje nagyon jo volt, de a W7 is szedi a labat, ma mar kevesnek szamito 4GB memoriam van, es ssd. Nekem nem adna semmit a 10, dx12-t nem tud a gep, ami mukodik, azt nem javitom meg. :D

(#31) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

GWX Control Panel-el és az új frissítések egyenkénti ellenőrzésével teszem meg a kellő lépéseket, hogy ne frissítsen a 8.1-em Windows 10-re. Ja és a telemetrikus / spyware frissítések is elvannak rejtve.

Ettől függetlenül a KB3035583 frissítés - GWX.exe - folyamatosan visszajön havonta, hiába próbálom elrejteni. A Microsoft egyre elkeseredettebb és gusztustalanabb megoldásokkal próbálja az embereket áterőltetni a Windows 10-re. Miért nem lehet az emberek szabadságát és döntési jogát tiszteletben tartani? Ha nem akarok frissíteni, nem akarok. Miért olyan nehéz ezt felfogni?

Amúgy a Windows 8.1 volt az utolsó Windows amit használni szándékozok. A Windows 10 miatt kezdtem el használni az Ubuntut (14.04 LTS), mint elsődleges operációs rendszert. Teljesen elegem lett a Microsoft-ból, és abból, amit művelnek.

Köszönöm, ennyi elég volt belőlük és a Windows 10-ből is.

[ Szerkesztve ]

(#32) lokomotivka válasza -szp- (#17) üzenetére


lokomotivka
újonc

"Fontos: a Windows 7, 8 és 8.1 Home rendszereken a Helyi csoportházirend-szerkesztő nem elérhető, tehát mindenképp a regisztrációs adatbázis módosítására van szükség."
Nem így van.
Start menü - futtatás, majd be kell írni gpedit.msc majd enter. ...és tessék. :) :Y :C

(#33) Rems


Rems
újonc

Szánalmas ez a görcsös erőltetés :C
Amit így nyomatnak az már feltehetőleg több sebből vérzik. Én maradok a Debian-nál :)

(#34) Surda-


Surda-
őstag

Na,hát laikusként nekem ez nem jött össze, az utolsó mappa hiányzik.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#35) nordino válasza Surda- (#34) üzenetére


nordino
tag

Simán hozd létre és írd bele a kulcsot,nekem is hiányzott.

(#36) King Unique


King Unique
titán

Hát mondjuk, aki célirányosan nem akar frissíteni, az már előtte érdeklődik és eleve nem is engedi a GWX-ig eljutni a dolgot. Meg talán nem a csoportházirendet és registry-t kéne megtúrni, hanem az érintett frissítéseket kukázni. Hiszen ezek a kompatibilitási (telemetria) és egyéb update-ek lehet mégsem annyira fontosak... A cikkben feltett kérdésekre adott válaszra majd kíváncsi leszek.
amúgy +1 a 8.1-re :K

(#31) PrometheusX: Bár én nem használom ezt a külső programot, de újabban egyenként átnézem a frissítések linkjeit és elrejtem a telemetria és egyéb xarságokat. Múltkor épp kiírta a 8.1 a bejelentkezési képernyőn, hogy fontos frissítések elérhetőek. Megnyitom a vezérlőpultot és a már ismerős KB3035583, ami már előtte 2x el volt rejtve. Így most harmadjára is. :DDD De tényleg gáz, hogy ezzel kell állandóan szórakozni... :W

(#26) vigyori78: ami konkrétan a X-hez és a telemetriához köthető, az ezeknél azért több mind2 rendszer esetén.

(#21) Dave™: pont az Ubuntu...akkor már inkább egy Mint Cinnamon, vagy valami KDE felületű. Na azok aztán testreszabhatóak és látványosak, főleg az utóbbi igazán fullos. ;) Akinek viszont fontos a támogatottság, például szoftveres oldalról, az nyilván Windowshoz van kötve. Mert ilyen téren a Linux kevésbé rúg labdába mellette.

[ Szerkesztve ]

(#37) #41133696


#41133696
törölt tag

Micsoda gond... Ha Windows 7 lenne a rendszer és nem a 8.1,akkor még oké is a dolog. Viszont a 8.1 az közvetlen a Windows 10 elődje és kb olyan sikeres volt az egész 8. X széria mint a Vista...

Előbb vagy utóbb a belakott Windows 8.1 is megér az újra telepítésre, és akkor már nem jobb egy korszerűbb OS?

Megjegyzem a Windows 10, sikeres rendszer, a többség szereti.

(#38) descence


descence
tag

Hát srácok, nem tudom mi az ami miatt sokaknál nem működik a 10 (bolygóegyüttállás? Duna vízszintje Bécsnél?), de hogy nálam minden hiba nélkül működik mindkét gépemen, az fix.

1) Dell Inspiron 1525 (nem az erőmű kivitel), SSD-vel megtoldva, hiba nélkül, hardver-összekadás mentesen futtatja a rendszert.
2) Frissen összerakott "gamer" gépen szintén minden hiba nélkül fut.

(Tudom, a kivétel közé tartozom (még a Vista is hibátlanul működött nálam), de gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat.)

(#39) King Unique válasza #41133696 (#37) üzenetére


King Unique
titán

Anno még a 8.X-et dicsérted nagyon. :D
Egy dolog a korszerűség, megint más a megszokás, egyéni ízlés, stabilitás és egyebek. Meg tudom érteni a cikk alanyát. Szép a dizájn, vannak jó újítások a X-esben, de azt nem mondanám, hogy jelenleg minden téren übereli a 7/8.1-et. És pont ez az oka, hogy nem mindenki akar váltani, illetve ezért van nálam is multi-boot. ;] Illetve az komálja max, aki váltott, bár akad kontra is bőven, elég csak benézni a topikjába. A hazai és globális statisztikák alapján pedig még mindig magasan a 7-es a legnépszerűbb [link], [link]. A gazdi se örül ennek annyira, ezért nyomatják ennyire...

[ Szerkesztve ]

(#40) #41133696 válasza King Unique (#39) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hol az ellentmondás? A 8.x is egy jó rendszer volt, más kérdés, hogy a felhasználók jelentős része a kezdőképernyőtől behányt, és emiatt gazdasági értelemben, nem volt sikeres annyira mint a 7. Azért mondtam a megértem a Windows 7-hez való ragaszkodást, mert az az új XP, és mint olyan, tövényszerű, hogy sokan görcsösen kapaszkodnak a hetedik évében járó rendszerhez. Megjegyzem, én a Vista idején is remekül el voltam vele, miután rájöttem, hogy nForce 4 alaplapra (ASUS A8N-SLI) miként kell az SP1-et majd az SP2-őt feltelepíteni.

(#41) Lars


Lars
őstag

Sajnos nem minden hardverrel működik jól a 10-es. Nekem egy apró probléma miatt került vissza az öreg laptopomra a 7. Egyszerűen nem találtam normális tapipad drivert, ami kezelné multitoutch-osan. 7-alatt ilyen problémám nem volt.
Asztali gépen viszont remekül elvagyok vele.
Az viszont engem is zavar ( és érthetetlen miért erölteti ennyire az MS ) hogy nehéz kikerülni az update-et. Jelenleg egyesével elolvasgatom a frissítések leírását, és amiben gyanús dolgot találok, azt nem telepítem :D

(#42) HXY


HXY
addikt

Azt ígérték, hogy a Windows 7 2020-ig támogatott lesz, és fog frissítéseket kapni.
Remélem, hogy megtartják a szavukat!

(#43) zaskar


zaskar
senior tag

Itthon két gépet frissítettem Win 10-re. Az egyik egy asztali gép, régi core 2 duo, semmi gond nincs vele (kábelen kapja a netet). A másik egy 4 éves Dell laptop (i7, új ára 400 ezer volt). Na ennél az egyetlen probléma, hogy néha eldobja a wifit. Ekkor a wifi ki-be kapcsolása segít. Teljesen random a dolog, van hogy ötpercenként eldobja, de van, hogy gond nélkül megy egy órát. A Dell a honlapján figyelmeztet is rá, hogy ezt a gépet nem tesztelték Win 10-el. Mivel "csak" ennyi a probléma, egyelőre nem tettem vissza a 7-et, meg egyébként se használom túl sokat a gépet, de azért bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#44) Kolondrum válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

+1

(#45) Akula


Akula
őstag

Egy naggyon fontos írás!
Ezer köszönet! :R :R :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#46) Dave™ válasza King Unique (#36) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kell a fenének a KDE, nem hiányzik a Windows utánérzés, a Unity sokkal jobban kézreáll, meg letisztult, nem olyan giccshalmaz, mint az előbbi.

(#47) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nekem cégnél ezt a módszert 25 gépen kézzel kellett végigvinni, mert a kollégák által használt fejlesztőkörnyezet nem kompatibilis még 8.1-el sem (ami röhej, de ez van).

Abba nem gondol bele a jóságos MS, hogy cégek sokszor azért nem frissítenek mindig a legújabbra mert hasonló okokból a régire van szükségük?! :F

Itthoni gépemen ellenben frissítettem, szépen és jól működik, bár a Dell notim wifis hálókártyájára valami igen érdekes drivert tolt rá, mert azóta nem hozza a netkapcsolatom maximális sebességét.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#48) margithid válasza descence (#38) üzenetére


margithid
veterán

Én 2 asztali gépen, egy notebookon és egy táblagépen használom a win10-et, tökéletes mindegyiken.
Néha az egyik asztalin eldobja a wifit, de ez a hiba már win7nél is fennállt.
Frissítéseket nem töltöm le én sem automatikusan mivel 7/24ben megy a gép, és nem szeretem ha éjjel automatikusan újraindul:) (Tudom lehet ütemezni, de sokszor elfelejtettem...)
Az különösen tetszett hogy a notebookon (Sandy Bridge i5 van benne) megkereste magának a drivereket és felrakta automatikusan!
Átlag felhasználásra tableten is tökéletes 2 GB Rammal is!

(#49) ViZion


ViZion
félisten

Helyi csoport házirend elérhető w7-en is.
Netem amúgy van egy script, ami minden ilyen fos frissítést, telemetriát leszed w7-8 alól. Meg ugye ott a linux, törölni kell a fájlokat a francba és kész. UIpdate disabled amúgy is, hasznos frissítés w7-re már jó ideje nem is jött, csak ilyen szarok.

D4v3: nem elég csak ezt törölni, win7 ezeket a jelentős vackokat is megkapta. Mobilnetem van, nekem ne küldözgessen semmit, akkor sem, ha csak 1 kb...

telemetry + fasságok eltávolítása batc script: [link]
Meg itt is írnak pár sort: [link]

Játékok miatt sajnos kell a winDOS, pedig ezeket a fasságait már nagyon unom. :(((

strider80: ezt a scriptet távolról is tudod futtatni sztem. Nálunk a rendszergazda baCCik rá, múlt héten is én törölgettem kollégák gépéről -szerencsére rendszergizdaként kell belépniük a progik miatt és nincs korlátozva semmi, csak a szerveren.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) asvald


asvald
senior tag

jó nekem a 8.1-es win , mindenre jó

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.