Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricshard444


ricshard444
veterán

Várjuk,menjen csak le a régebbi kártyák ára a használt piacon ;]

Vannak dolgok...

(#2) Madn!ght válasza ricshard444 (#1) üzenetére


Madn!ght
addikt

Úgy legyen. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#3) Pikari


Pikari
őstag

felesleges. a cpura kéne gyúrni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) Energie X


Energie X
őstag

Radeon 8000 Series... Radeon HD 8000 series.... Akkor most ez HD-ban fogja támogatni a DX 8-at? :))

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5) fatallerror


fatallerror
addikt

ó abu mikor kérdeztem h mit tudsz v mire számítasz a köv generációról nem gondoltam h hírrel válaszolsz :DDD
azért lesz itt változás nem is kicsi ha a hír második felét nézzük :K
komolyan képletekkel olyan minőségi dolgokra lennének képesek mint a valós porlerakódás? mert akkor nagyot ugranánk a fotó realisztikus grafika felé :K

don't tell me what i can't do!

(#6) MongolZ válasza Pikari (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

???

Más: ez a "művész" kifejezés nagyon gáz... de már kezdem megszokni. Lenne inkább tervező vagy dizájner, még mindig jobb.

(#7) Ł-IceRocK-Ł válasza ricshard444 (#1) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

egy jó 7770 -ra beneveznék :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8) peterm711 válasza ricshard444 (#1) üzenetére


peterm711
aktív tag

Bizony, és akkor jöhet a CF ;]

(#9) Cobra.


Cobra.
őstag

Nem látom értelmét annak, hogy már jövő tavasszal kijöjjenek új kártyákkal. Az új Geforce sorozat nem lett annyival erősebb, hogy komoly gondot jelentsen, szóval én inkább a jövő őszt látnám reálisnak.

(#10) ricshard444 válasza peterm711 (#8) üzenetére


ricshard444
veterán

Ámen :C

Vannak dolgok...

(#11) csucsbicep válasza Cobra. (#9) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Annál előbb fognak jönni.

(#12) Peetee(tm) válasza Pikari (#3) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Egyetértek!

Viszont a cpu és gpu részleg teljesen más mérnökökből áll.

Engem egy alacsony profilú, fogyasztású és gyors kis kártya érdekel majd a HD8000-es szériából, (mármint ha tényleg ez lesz a neve)

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#13) peterm711 válasza Cobra. (#9) üzenetére


peterm711
aktív tag

Erősebb lett? :U :DDD
Jövő ősz már elég későn van, még 1 év...kizárt hogy addig halasszák.

(#14) stratova válasza MongolZ (#6) üzenetére


stratova
veterán

Miért zavar az eredeti artist szó lefordítása? Kíváncsi leszek a textúrázáson túl milyen érdemi vívmányokat hoz ez a széria.

(#15) TomiLi


TomiLi
addikt

Apa! Kezdődik! :C

Bogyóka

(#16) MongolZ válasza stratova (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

Tudom, hogy az artist szót fordította át művészre, de ez nem művészet. Ez grafikai munka.
(Közben eszembe jutott a kifejezés, amit kerestem: grafikus) Ez nem jelenti azt, hogy a művészeket többre tartanám, mint a grafikusokat (sőőőt....), egyszerűen ez csak egy rosszul átvett szó a szememben.

[ Szerkesztve ]

(#17) Löncsi válasza MongolZ (#16) üzenetére


Löncsi
őstag

grafikus ~= művész.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#18) ViZion


ViZion
félisten

"sok terhet levehet a művészek válláról" :D
Vagyis a pályatervezők után rajtuk is lehet spórolni ;] fain.
Örülök az új VGA szériának, biztosan iszonyatos a nyomás rajtuk, hogy legyen megint egy újabb... csak közben kellene normálisabb driver a 7xxx serieshez és jó lenne valami normálisabb árszabás is :K

Löncsi: a grafikus inkább az "iparos"-t jelenti, grafikus művész meg pl. Ők

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Baryka007


Baryka007
őstag

Jó jó........ De hol a p**ba van már a HD 7990? Kit érdekel a 8xxx amíg nincs 7990 :(

(#20) marcell991


marcell991
tag

Akkor ez azt is jelenti, hogy a Kaveriben GCN 2.0 lesz?

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#21) Kiki18 válasza Baryka007 (#19) üzenetére


Kiki18
őstag

Van már egy lassan 1 hónapja,de ha jól tudom,ez csak PowerColor fejlesztés,nem a hivatalos 7990.
[link]

(#22) Dagidög válasza MongolZ (#16) üzenetére


Dagidög
senior tag

Kinek mi. Én ha ránézek egy grafikailag igényesen összerakott játékra, akkor időnként a művészi jelző jut eszembe, tehát egy valóban tehetséges grafikust nevezhetünk művésznek (szigorúan nem általánosságban).

(#23) Hun91FaTe


Hun91FaTe
csendes tag

Nekem ez a kis táblázat tetszett nagyon, kár hogy egyelőre csak pletyka szintjén van, de remélem hasonló lesz a végeredmény is, főleg az árazás terén....

[ Szerkesztve ]

(#24) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Klassz, csak kár, hogy a játékok gépigényét is mesterségesen tornázzák fel. Így sose lehet kurvajó grafikus kártyád :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) Retekegér válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jön még egy-két optimalizálatlan Krájszisz, meg Metro és máris megvan az igény a brutál teljesítményre. :))

<< Heimdal >>

(#26) Ł-IceRocK-Ł válasza Retekegér (#25) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

csak nem lesz tőle szebb a grafika. attól hogy hülyeséget számol meg fölösen van terhelve a grafika nem fog fejlődni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#27) Baryka007 válasza Kiki18 (#21) üzenetére


Baryka007
őstag

Arról én is tudok de az nem 7990... csak 2db 7970 gpu 1 kártyában ennyi.... ( Azt nem az AMD csinálta ... nem 7990 :) )

(#28) Ł-IceRocK-Ł válasza Baryka007 (#27) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

de a koncepció alapja megyezik :))

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#29) Peetee(tm) válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

És menyire így van! Ettől szoktam a plafonon lenni :(((
Továbbá még felháborítóbb a driverek általi teljesítmény visszafokozás, csakhogy vegyünk másik karit. :(

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#30) Silentfrog válasza Ł-IceRocK-Ł (#26) üzenetére


Silentfrog
veterán

Majd nem számol feleslegesen,ha jönnek az új konzolok és azokból lesznek az konzolportok! ;]

(#31) ledgeri válasza Hun91FaTe (#23) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Már beláttam, hogy a <130 w-os TDP az én kategóriám!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32) Destructo


Destructo
aktív tag

Várjuk! Komolyabb információmorzsákra éhezem :D :R

(#33) Retekegér válasza Ł-IceRocK-Ł (#26) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ó, én nem azt mondtam, hogy ettől fejlődik, csak igény lesz a nagyvasakra. Míg egy konzollal évekig elvagy...
A heterogén programozhatóság már előremutatóbb.

<< Heimdal >>

(#34) MongolZ válasza Hun91FaTe (#23) üzenetére


MongolZ
addikt

Nehezen tudom elképzelni, hogy ugyanúgy 28nm-en ekkora teljesítménynövekedés mellett még csökkenjen is a fogyasztás...

(#35) Abu85 válasza Baryka007 (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1000 dolláros kártyát csinálni az AMD szerint nem éri meg. Három cég 1000 darabos limitált szériája le tudja fedni az éves piaci igényt ebben az árkategóriában. A PowerColor, a Sapphire és a HIS csinál egyet-egyet, és teljesen felesleges HD 7990-et csinálni.
Korábban azért más volt, mert 600 dollár volt a csúcsmodell, ami azért tízszeres eladást jelentett. Ma 600 dollár egy Sapphire Toxic 7970 GHz Edition.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Ł-IceRocK-Ł válasza Retekegér (#33) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez igaz. A heterogénre még várhatunk...

Silentfrog: elég egy rossz kódátírás...

... aztán azt is kiszámolja ami benne sincs, ha már volt olyan hogy azt is kiszámolta amit nem láttál :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#37) aram01 válasza Hun91FaTe (#23) üzenetére


aram01
nagyúr

kár hogy ennek semmi alapja nincs

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#38) Baryka007 válasza Abu85 (#35) üzenetére


Baryka007
őstag

Jogos... csak az a képzeletbeli korona idegesít szerintem engem... bár az sem ér sokat ha csak a 2 GPU-s kategbe van meg nekik ez a képzeletbeli korona.... :)

(#39) Pikari válasza Peetee(tm) (#12) üzenetére


Pikari
őstag

engem egy sima monolitikus proci hozna lázba desktopra, kezdetben 16 maggal, 3 ghz-n

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#40) MongolZ válasza Baryka007 (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát, nem tudom, a többi kártya attól még nem megy gyorsabban, hogy a GTX 690-nek nincs (hivatalos) ellenfele :)

(#41) Abu85 válasza Pikari (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A mostani magok mellett úgy 230 wattos fogyasztással lehetne ezt megoldani. Tekintve, hogy 125 wattot tartanak még elfogadható TDP-nek a cégek, így ilyen nem lesz, szóval ne is számíts rá.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Pikari válasza Abu85 (#41) üzenetére


Pikari
őstag

értem. szomorú. akkor várnom kell még néhány évet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#43) Abu85 válasza Pikari (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább évtizedek szintjén gondolkodj, mert amíg CMOS-hoz vagyunk kötve, addig ez nem változik meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Pikari válasza Abu85 (#43) üzenetére


Pikari
őstag

tekintve, hogy 1 mag kihozható akár 8 wattból is, fizikailag nem lehetetlen, pusztán az amd architektúrája nem ebbe az irányba halad.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#45) Abu85 válasza Pikari (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD architektúrája jobban figyel Pollack szabályára mint az Intelé. 1 mag meg 2 wattból is kihozható, ha kellően lebutítod. Pollack szabályára természetesen lehet építeni, csak nincs értelme, mert kiheréled az egy szálon elérhető teljesítményt. De igen, lehet 3 GHz-es 16 magos procit csinálni Atom és Bobcat magokkal, és akkor 125 watton belül vagy. Kérdés, hogy kinek lenne ilyenre igénye.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) dtracer válasza Pikari (#39) üzenetére


dtracer
tag

És mit szeretnél vele csinálni? Gondolom tipikusan valami jól párhuzamosítható dolgot. Akkor miért nem veszed észre a pillanatnyi trendet? A számítás lassan át fog tolódni a cpu-ról a gpu-ra. Lásd OpenCL

(#47) orbano válasza Pikari (#42) üzenetére


orbano
félisten

Vegyél Xeon Phi-t papa :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#48) proci985 válasza Abu85 (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Tekintve, hogy 125 wattot tartanak még elfogadható TDP-nek "

125W fölött a hűtés nagyon macerássá válik, szóval ez teljesen jogos.

230W 30-35fokos nyári melegben 70-75fok alá eléggé nehezen lenne szorítható, legalábbis légen kizárt (igazából 18fokban is), vízen meg nagyon komplikált rendszer kéne. aztán ott a lap, ilyen terhelést a jelenlegi 16fázisos fethűtős csúcskategória se biztosan bír három évig (garancia miatt meg kéne).

és akkor még jön a táp meg a ház... végeredményben piacképtelenül drága lenne valószínűleg.

cikkhez: na, jónak tűnik az áruk és a teljesítményük is. másik oldalról meg jé, megint majdnem elment egy év:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) Löncsi válasza proci985 (#48) üzenetére


Löncsi
őstag

Itt nem a hűtés a ciki, hanem az a kérdés , hogy ki fog 16 szálas kódot írni rá.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#50) Pikari válasza Abu85 (#45) üzenetére


Pikari
őstag

igen, ezért is löktem be könnyelműen a 8 wattot. ha kevesebb lenne, akkor az már a magonkénti telejsítményt nagyon-nagyon megsínylené.

dtracer:

egy saját szoftver miatt lenne számomra előnyös, ha ehhez hasonló arhitektúrák lennének.
a számítás - véleményem szerint - soha sem fog áttevődni gpura. ennek számos oka van. az egyik legnagyobb baj, hogy
-a gpu a rendszer szempontjából nem kohézív, így nem felel meg sem a kényelmes programozás, sem a normál algoritmizálás kritériumainak
-bugos, csak driveren keresztül és lassan elérhető, nem lehet csak úgy hivogatni, mert az is órajelek tízezreit konzumálja el
-a trend inkább ellentétes: egyre gyengébb a gpu (igp) a processzorhoz képest. az igp már csak egyfajta szűkséges parazitává degradálódott, ami a processzor része lett.az igp-k gyakorlatilag nem fejlődnek.
-az igp is csak a rendszermemórián ül már: a megnövekedett teljesítményt leginkább a megnövekedett memóriasávszélességnek köszönhetjük. így viszont, hogy egy helyről kajálnak, ennek sincs sok értelme.
összességében én elvetett ötletnek találom a teljes gpgpu koncepciót.
és az ipar is, hisz értékelhető mennyiségű realibilis produktum ezen koncepcióra még nem született.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.