Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) greenity


greenity
aktív tag

Az alapműveltség kell.

Logaritmikus egyenletek és társai: nem feltétlenül úgy használod, hogy felírod a szerencsétlen egyenletet, hanem a gondolkodásodat fejleszti. Az alapműveltség ahhoz kell, hogy összefüggéseket láss és ingerenciád legyen keresni.

Én tényleg elit gimibe jártam, egy versenyistállóba. Mi mindent tanultunk, ráadásul matekosként mindent agyonnyomtak rajtunk, nem csak a reál, a bölcsésztárgyakat, féltek hogy szakbarbárok leszünk...

Mégis a minap találkoztam egy ugyanott érettségizett orvossal, kicsit előttem végzett: ő csodálkozott rajta hogy van aki tudósnak ment abból az iskolából, mert ő nem érezte az erre ösztönző erőt. Most kicsit érzem, hogy lehetnék gyakorlatiasabb is mint, amennyire most vagyok (elméleti fizikus vagyok, a közhiedelemben nem tudom bekötni a cipőmet sem...), de azért nem vagyok elveszve.

Látom azt a mai hallgatóimon, hogy őket semmi nem érdekli, nem tudnak alapvető dolgokat, mert már az általánosban is az volt a menő, hogy nem tanultak és így az alapműveltség szikrája sincs meg bennük. Ők az életképtelenek.

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.