Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) szupermacs válasza hcl (#33) üzenetére


szupermacs
veterán

Jó dolog az alapműveltség, de szerintem fontosabb az, hogy ha valaki jó szakember akar lenni akkor a saját szakmáját hozzák előtérben az iskolában, amiből a pénzt fogja keresni. Sajnos ez egy ilyen világ. Vannak iskolák ahol a szakmai képzés nem olyan komoly, mint az érettségire való felkészítés. Vannak szakmák, amiket nem tudsz letenni érettségi nélkül.
Szakirodalmat kellene olvastatni inkább az olyan emberekkel akik szakmát szeretnének és nem kötelező olvasmányokat.
A szakmához kapcsolódó számításokat kellene elvégezni, ami szintén a szakmához tartoznak. Én pl. térgeometriából voltam jó, az összes többi matematikai anyagból meg gyenge.
Minden érettségi tantárgyat hozzá lehetne kapcsolni a szakmai tantárgyakhoz. Nem használtam soha az olyan tudást, amit a kötelező olvasmányokkal és a logaritmus egyenletekkel kaptam. Nincs rá szükségem. Se a versekre, se a nyelvtanból a jelrendszerre, stb.
Hosszú a sor amit nem használunk és senki nem tudja megválaszolni miért kell megtanulni azt a gyereknek amit meg akarnak neki tanítani. Mert a szüleik is megtanulták és azoknak is a szülei és így tovább. Életképesebb fiatalokat kellene teremteni az oktatással, nem csak alapműveltséggel rendelkezőket, akik egy csaptelep cseréjéhez is szakembert hívnak, mert nem tudják használni a franciakulcsot. Emellett persze elszavalhatja József Attila összes versét, csak kérdem én, hogy minek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.