Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) hcl válasza ivana (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

@ivana : Háború után mindenhol rossz :D
Kommunizmus itt nem volt, elég volt az előszele is :)

@dabadab : Urban legend? Nem tudom, én is elég gyakran használok spirált komponáláshoz, de ahogy elnéztem, már pár száz éve is használatos volt :)

"Szerintem a legtöbb szemüveges annyit tud elmondani, hogy"
Ismeri a fogalmat :) Tudja, mit csinál a szemüveg.

"Ez pont egy olyan kérdés, amit nem lehet középiskolás fizikával megválaszolni, "
De. A lámpatest belseje egy tükör, aminek a megfelelő pontjaiban vannak az izzószálak. A hajlított tükör középiskolás tananyag.
A LED izzó az adott kérdésben hosszúkás volt. Milyen lesz a vetített kép, ha egy pontszerű fényforrás helyett nem pontszerűt teszel a tükör gyújtópontjába? Hát nem olyan, amilyennek lennie kéne pontszerűvel :)
És KRESZ vizsgához kell tudni, hogy néz ki a fényszóró vetített kép.

@kmisi99 : "Persze nagyobb részben saját hibából, mert képtelen vagyok figyelni bármire is ami nem érdekes."
Ja, az életben elég sok esetben kell olyat csinálnod, ami nem érdekes. Szokj hozzá :) (Hivatali ügyintézés, életed rendezése, adóbevallás... Engem sem szokott érdekelni, de kellemetlen, ha elhanyagolod :D )
Amúgy az igaz, hogy az érdeklődés felkeltése a jó tanárság alapja. Viszont hogy mindenből mindent ki kell számolni -> ha műszaki páylára mész, akkor még brutálabb matek lesz.
Ugyanakkor a számolás _is_ hozzátartozik ahhoz, hogy megértsd a dolgokat, csak ugye azt is jól kellene tanítani.Tehát nem csak a számíást megcsináltatni, hanem azt is megértetni, miért úgy számolódik.

Ja, kicsit tessék belegondolni, hogy amikor egy telefonálsz, vagy az autóban megnyomod a féket, milyen, fizikaórán tanult jelenségeket használsz :)

"Nekem sajnos az alap műveltségen, mint olvasás, betű írás "
Pont arról volt szó, hogy az alapműveltséget (amit az alapfokú oktatásnak kell átadnia) nem kellene lenézni :) Helyesírást is kaptál volna különben.
A szakmai oktatás sok helyen katasztrófa, az már igaz, csak az meg ugye már nem alapfokú oktatás témakör - az informatika meg pont az a dolog, amit akkor tanulsz, ha csinálod (én is így voltam).

@D1rect : Dolga felkelteni, csak nem feltétlen tudja :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.