Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Érdeklődj a bölcsészeknél! ;] :P

Mentalita'

(#2) Dluinet válasza nincsisbéla (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azok most is ott dolgoznak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) Browny


Browny
csendes tag

Szerencsés... nálunk itt semmi nincs 18 alatt...

Ezt leltem: " Adózás rendje: 2012-ben az adójóváírás megszűnt. A megszerzett bérjövedelem 202.000 Ft/hó-ig 16%-os személyi jövedelemadó (SZJA) sávba esik, így ezzel csökkentett bér kerül kifizetésre." .

I can do science me! • DrawSomething nick: barnade95 <--felvehettek nyugodtan

(#4) Viktor77 válasza Browny (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Plusz TB, egyebek. Durván -40%.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Vakegérke válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem a fizetés durván harmada, vagy még annyi se.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Kassadin válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez diákmunka, nem "rendes" munkavállalás. Az még szép lenne, ha fizetni kéne tb-t meg egyéb hozzájárulást, 0 forintot se keresnénk. :U

Mister_X: Csak rosszat hallottam.

Bruttó 535 Ft/órából te megkapsz nettó 450 forintot. És ha van szövetkezeti hozzájárulás és/vagy baleseti biztosítás, akkor még x százalékkal kevesebbet fogsz kapni.

(#7) Jim-Y


Jim-Y
veterán

diákmunkából 16%-ot vonnak le fixen, tehát ha 600-as órabéred lesz akkot t.k 0.84*600-t fog jelenteni. Ex-barátnőm dolgozott mekiben, hát nem egy álommunka, én kfc-ben dolgoztam kemény egy hónapot, de annyi elég is volt, megéri tanulni csak annyit mondok. De rendesen végeztem a melót, jól is ment, nem amiatt írom ezt, de sokszor zárás után is bennt kellett maradni még 2-3 órát mire mindent elpakoltam -.-

(#9) Huma


Huma
addikt

Előbb mennék el felszerelés nélkül csatornát tisztítani mintsem hogy egy mekiben dolgozzak. Persze minden ember más. Én pl utálom a droid munkát. Nekem az kínzás ha nap mint nap ugyanazt kell csinálni. Főleg ha közben emberekkel kell foglalkozni.
Bár azt elég jól bírtam amikor adatrögzítő voltam.

Mindenesetre sok sikert a melóhoz. Ha szerencséd van akkor normális helyre és társaságba kerülsz. Akár még jól is érezheted magad.

Ja és a tapasztalatok. Két ismerősöm is dolgozott mekiben. Csak rosszat meséltek róla.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) Иван


Иван
őstag

".. mit nyúl le az állam a fizetésemből"

Röviden? Mindent.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Kassadin válasza Ringman (#8) üzenetére


Kassadin
addikt

"Ha a munkavállaló diák és nem múlt el 18 éves, akkor
– éjszakai munkára, rendkívüli munkaidőben történő munkavégzésre nem kötelezhető
– a napi munkaideje legfeljebb nyolc óra lehet és a több munkaviszony keretében történő munkavégzés munkaidejét össze kell számítani;
– legfeljebb egy heti munkaidőkeretet lehet elrendelni;
– négy és fél órát meghaladó beosztás szerinti napi munkaidő esetén, legalább harminc perc, hat órát meghaladó beosztás szerinti napi munkaidő esetén, legalább negyvenöt perc munkaközi szünetet, és legalább tizenkét óra tartamú napi pihenőidőt kell biztosítani."

Jók ezek a szabályok, mindig megmosolyogtat, hiszen gyakorlati hasznuk nem igazán van, mert nem tartatják be a törvényeket, vagy megkenik azt, akinek be kéne tartatni. *

16 évesen már dolgoztam 10 órákat. Mondanom se kell, a szünetek sem így működnek. Tescoban 8 óra munkavégzés mellett jár fél óra szünet, 4,5 órás beosztásról én még eddig sehol se hallottam, de 6 óra mellett is 0 perc szünetet kapsz. És ez így van rendjén. A takarítók azt hiszem, hogy 20 perc szünetet kapnak 8 óra meló mellett, de azt is "meg kell köszönniük tulajdonképpen", mert alamizsna. Maszeknál meg szünetem se volt, végigdolgoztam (és álltam) 12 órát egyhuzamban.

* Voltam xy tescoban nem olyan régen 3 hónapot, pont kaptunk egy munkaügyi ellenőrzést, mondanom se kell, az minden volt, csak munkaügyi ellenőrzés nem. Kedélyesen végigsétált egy kisebb főnökkel, természetesen semmilyen hibát nem talált (!). Ott mesélte bizti őr, hogy ezek az emberek üres kézzel érkeznek, és telepakolt szatyrokkal távoznak. El sem tudom képzelni, hogyha ez ilyen magas szinten támogatott, mi lehet más munkahelyeken, akik még ennyire sincsenek szem előtt.

#12: Hol és mit dolgozol?

[ Szerkesztve ]

(#12) Jim-Y válasza Kassadin (#11) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azért szerencsére van ellenpélda is, én is diákmelós vagyok, hogy mikor dolgozom azt én döntöm el, hogy napjában mennyit dolgozom azt is én döntöm el, ebédszünet nincs, vagyis van, akkor megyek ebédelni amikor akarok, és még a munka és a fizetés is jó, csak legyen meg a feladat amit kiszabtak, ez a lényeg:)

(#13) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Továbbá... mit nyúl le az állam a fizetésemből, hogyan kell kiszámolni a bruttó bérből a nettót?

Gyakorlatilag a felét, ha hozzávesszük, hogy a cégnek a bruttón felül is kell fizetni az alkalmazott után közterheket. Persze lehet, hogy a diákmunka más kategória.

x gon' give it to ya

(#14) Kassadin válasza fordfairlane (#13) üzenetére


Kassadin
addikt

Teljesen más kategória, a diák után minimális* adót kell befizetni.

* A felnőtt, bejelentett dolgozókhoz képest.

(#15) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Kösz mindenkitől a véleményt!

Egy a lényeg, hogy legalább ez van és dolgoztam már rosszabb helyeken is. Túl fogom élni, legalább kitelik az első fizetésből egy PS3 :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) bundilolo válasza Huma (#9) üzenetére


bundilolo
tag

"Mindenesetre sok sikert a melóhoz. Ha szerencséd van akkor normális helyre és társaságba kerülsz. Akár még jól is érezheted magad."

:DDD :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.