Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

- kamerás mobillal vedd fel
- papírvágó ollóval
- diktafon
- zsírkréta és ragasztó kombó

:C

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Hát, ha ilyen kérdéseket kell feltenni, akkor ez még nagyon nehezen fog menni. :)

Első kör. Milyen felbontásban akarsz felvenni és van-e hozzá géped?

Csak azért kérdezem, mert nálam a 4GB ram + core 2 duo édes kevés pl 1080p-s videó vágásához. Gyakorlatilag használhatatlan.

(#3) KYZRR


KYZRR
őstag

1. MSI Afterburner(szerintem)/Mirillis Action
2. Vegas Pro
3. (Ha MSI Afterburnert hasznalsz: Hangbeallitasoknal rogzitoezkozokre ramesz, es a mikrofon tulajdonsagainal engedelyezed az ezkoz figyeleset.)
Masnal van egy olyan lehetoseg, hogy csak siman pepipalod a mikrofon rogziteset.
4. Adobe AfterEffects (szerintem)

You can only die once, make sure it is worth it...

(#4) #56573440 válasza KYZRR (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

vegas pro 700 dollár aae meg egy ezres... és egyiket se fogja tudni használni/kihasználni úgy igazából.

szerintem egy avid freedv, wax, cinefx jashaka vagy neadjisten egy zwei-stein bőségesen megfelel a vágás/alap effektek céljára mivel nem kell 70 audió és videó sávot fullhd-ban tologatni. van egy rakat egészen használható alternatíva, és azért yt-re feldobandó gameplayhez egy vegas pro az azért az erős szerintem. jó, egész biztos hogy az ingyenes alternatívák amiket ismerek és írtam azok butábbak sok helyen, de aki ilyen kérdést tesz fel annak nem hiszem hogy a full pro környezet a beugró. :R

(#5) Mister_X válasza #56573440 (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valahol el kell kezdeni, nincs olyan, hogy valaki egyből profi videókat gyártson. Ezek szerintem tuti meg fognak felelni, már akkor kezdhetem is írni a "forgatókönyvet".

Az általad említett programokban lehet olyat, hogy a hangsávokat kezelem? Pl.: a játékot lehalkítani, hangokat lecserélni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) Dany007 válasza Mister_X (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem alap. Mármint a hangsávok váltogatása, több hangsáv kezelése stb...
Na, de kíváncsi lennék, hogy mekkora felbontásban gondolkodsz?

(#7) #56573440 válasza Mister_X (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

persze. kezelnek külön hangsávokat, ezek nagyon alap dolgok. nem téged akartalak degradálni, csak soha nem értem hogy ha vágáshoz vagy tényleg viszonylag alap dolgokhoz kell valami akkor miért épp vegas pro kerül elő, olyan ez mintha valaki képet akarna átméretezni meg kivágni belőle egy részletet majd elmenteni .jpg-be, és erre a kézenfekvő megoldás a photoshop lenne.

ezek mind ingyenesek, tölsd le, próbálgasd ki, kereshetsz mást is, van jópár ingyenes videó vágó progi, fapadtól egészen komolyakig. ha "kinövöd" őket akkor még mindig lehet váltani persze.

(#8) Mister_X válasza Dany007 (#6) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igazából 480p-re gondoltam, mert 720p lehet megfektetné a mostani konfigom :(

@Blackrulz: másik kérdés: mennyire lesz feltűnő, ha 800*600-as felbontáson veszem fel a játékot?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) Viszlát válasza #56573440 (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

vegas pro 700 dollár aae meg egy ezres...

Ez nagyon aranyos volt. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) Mister_X válasza Viszlát (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mint ahogy a Photoshopnak is meg van a maga ára ;)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) KaiotEch válasza Mister_X (#10) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ingyenes PhotoShop a Gimp ;)

(#12) Crystalheart válasza Dany007 (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Csak azért kérdezem, mert nálam a 4GB ram + core 2 duo édes kevés pl 1080p-s videó vágásához. Gyakorlatilag használhatatlan." - Vegas-szal elvileg elég, csak persze nem többórás, sokfilteres anyag esetén. :)

Mondjuk Vegas-ban az a jó az ingyenes alternatívákhoz képest, hogy veszett könnyű kezelni az összetettebb funkcióit is. (Én filmvágásban az alatt nem is gondolkodom, a filmstúdók még profibb cuccokat használnak, amiknek ára egyenként 30 millió körüli.) Persze gondolom, a kérdező ilyen kérdések után nem valami profi top gameplayt akar csinálni, ahhoz lehet, hogy elég.

[ Szerkesztve ]

(#13) #56573440 válasza Viszlát (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem voltak kétségeim a beszerzési források tekintetében, nem hintáztatom magam álmok mezején, de no. ha közel nulláról indul a kedves kérdező, akkor egy fél nap alatt meg lehet pörgetni 3-4 ingyenes alternatívát egy felvétellel, hátha valami kézre áll, és használható mégiscsak. láttam már olyat hogy freeware volt és működött :DDD

misterx: passz hogy a felskálázásnak van e értelme

[ Szerkesztve ]

(#14) Crystalheart válasza #56573440 (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincs kizárva, hogy valaki a szükséges szinten rögtön tudjon videót vágni Vegas-szal vagy Premiere-rel, ha életében először ül egyáltalán hasonló program elé is. Nekem is ment, nem olyan bonyolult az, józan paraszti ész kell hozzá, az érzék pedig vagy van, vagy nincs. :) Mondjuk ingyenes programokhoz csak régebben volt közöm, míg próbálgattam, szóval nem igazán vagyok maximálisan képben, a maiak mit tudnak, mire elegek.

Mindenesetre VirtualDub-ot a pénzes mellé sem árt felhúzni, egyes dolgokat abban lehet a legjobban, pl. a végső kódolást. (Bár ez itt megint nem szempont.)

[ Szerkesztve ]

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Kérdezd Tirexit!
Ő ebben profi.

(#16) Mister_X válasza #56573440 (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

[link] :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#17) Wyll


Wyll
őstag

Bár nem játék-felvételre lett kitalálva (ja de mégis, itt van egy olyan példa is), próbáld ki a Camtasia Studio-t. Utómunkálatokra legalábbis szinte biztos hogy jó. Lehet vele beszúrni mindenféle dobozt, feliratot, a mikrofont is kezeli közben, vannak hangsávok, stb. Én a videómat ezzel csináltam. (felvétel, feliratok, fade-in, fade-out, hang-fade-in, -fade-out, sebességállítás)

Játékot felvenni lehet, hogy FRAPS-szal jobban lehet. A külön videókat is megeszi a camtasia studio.

Rákerestem: első találtat ez volt :D

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.