Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dogab93


dogab93
tag

Hat éve vagyok beteg ,orvosról-orvosra küldenek,vizsgálatról-vizsgálatra,tavaly feküdtem kórházban is 4 napot és nem tudják 6 éve megmondani ,hogy mi a bajom és elkezdeni kezelni.Voltam már gasztroenterológusnál ,diabetológián, endokrinológusnál,pszichológusnál,pszichiáternél és még sorolhatnám szóval felfoghatatlan.Ha nem lennék állandóan rosszul és nem tenné ezáltal pokollá az életem akkor jót mosolyognék a helyzeten ,de sajnos így csak az elkeseredettség marad inkább.Azt hiszem nem kell mondanom milyen jó véleménnyel vagyok az egészségügyről.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#2) dogab93


dogab93
tag

Hat éve vagyok beteg ,orvosról-orvosra küldenek,vizsgálatról-vizsgálatra,tavaly feküdtem kórházban is 4 napot és nem tudják 6 éve megmondani ,hogy mi a bajom és elkezdeni kezelni.Voltam már gasztroenterológusnál ,diabetológián, endokrinológusnál,pszichológusnál,pszichiáternél és még sorolhatnám szóval felfoghatatlan.Ha nem lennék állandóan rosszul és nem tenné ezáltal pokollá az életem akkor jót mosolyognék a helyzeten ,de sajnos így csak az elkeseredettség marad inkább.Azt hiszem nem kell mondanom milyen jó véleménnyel vagyok az egészségügyről.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#3) Freiherr


Freiherr
őstag

Nem akarok okoskodni,de ha ilyen helyre mész,miért nincs nálad a lakcímkártyád?Amúgy meg biztos valami idióta bürökrata szabály miatt kekeckedett veled,ami neki is előírás.

XXX

(#4) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Bocsánat! Lehet, rosszul értelmeztem, de nekem az jött le, hogy elláttak, függetlenül a lakóhelyedtől. A kontroll, az más, és nincs köze a stadionhoz. Csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy a facén visszatérő "izgatás" a Heim Pál kórház WC-tartályának a képe, ami nagy eséllyel nem ott készült. Ismét mellesleg: úgy hallottam, hogy még Amerikában is elhajtanak, ha nincs rendben a biztosításod.

(#5) dugynok válasza potyautas (#4) üzenetére


dugynok
senior tag

Őőöö, a Heim Pált hagyjuk... Volt, hogy bevittük a gyereket (1,5 éves) vasárnap, mert szombaton belázasodott, vasárnap már hányt is. Gyanakodtunk, hogy fülgyulladás, kértük, hogy nézzék meg a fülét, de nem. Állítólasg nem volt az a tölcsérke... Hazaküldtek valami kamu indokkal, gyógyszert se adtak. Hétfőn délután háziorvos persze megállapította a fülgyulladást. Szóval inkább hagyjuk a Heim Pált....

(#6) dugynok válasza potyautas (#4) üzenetére


dugynok
senior tag

Őőöö, a Heim Pált hagyjuk... Volt, hogy bevittük a gyereket (1,5 éves) vasárnap, mert szombaton belázasodott, vasárnap már hányt is. Gyanakodtunk, hogy fülgyulladás, kértük, hogy nézzék meg a fülét, de nem. Állítólasg nem volt az a tölcsérke... Hazaküldtek valami kamu indokkal, gyógyszert se adtak. Hétfőn délután háziorvos persze megállapította a fülgyulladást. Szóval inkább hagyjuk a Heim Pált....
Van családba eü-s dolgozó, szóval nem vagyok kufejezetten eü utáló, de, hogy egy gyermekkorház sürgősségién ilyenek az egy vicc....

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Ujabb kopkodos topiknak jo lesz.

Az a minimum, hogy igazolod magad, enelkul lehetsz akarki. Az ellatas ehhez kotott, nincs tovabb.

Hiaba vagy adofizeto, ha nincs lakcimed, nem vagy jogosult az ellatasra. Tapasztalat.

Ha bemesz a bankba papirok nelkul es koveteled, hogy vehessel le a szamladrol penzt, szerinted adnak majd? Pedig 20 eve ugyfeluk vagy es bent van 15 millio a szamlan. Gondolkodj kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#8) dugo_ válasza Lauda (#7) üzenetére


dugo_
veterán

Barátnőmet vissza akarták küldeni a Balaton mellé az Uzsokiból farokcsigolya töréssel, mondván ott törte el, vonatozzon csak vissza.

Kis üvöltözés és máris megoldható lett a pesti ellátás is...

(#9) oriic válasza Lauda (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Itt szerintem az volt a gond, hogy nem pesti lakcímkártyája van, hanem vidéki.

Pár hete nekem is be volt gyulladva a fülem, Fehérvári úton bementem kórházba, kaptam fülészetre időpontot, ott a dokinő azt kérdezte egyből, hogy miért nem a háziorvosomhoz mentem a bajommal. :S Mondom talán mert kb 200 km-re van azért.

Live-Die-Respawn

(#10) total90


total90
veterán

Miköze mindehhez a stadionoknak?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) nonsen5e válasza total90 (#10) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az adófizetők pénzét lehetne értelmesebb dolgokra is költeni (egészségügy helyrerázása)?
Ezt így a sztoritól függetlenül is.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#12) radi8tor válasza oriic (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szeretik ezt mondani, de kötelesek ellátni.
Szakrendelésről viszont elküldhetnek, ha nem akut problémád van.

⭐ Stella

(#13) Mister_X válasza Lauda (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A bank legalább nem küld át abba a fiókba, ahol a számlámat nyitottam, hanem kiadja a pénzt, ha igazolom magam...
Nálam volt a személyi, TAJ és lakcímkártya is. Nekem ne mondja senki sem egy kórházban, hogy nem vagyok jogosult ellátásra.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) Lauda válasza total90 (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi, csak mindenki ezt fujja. A focirajongonak stadion kellene, aki beteg annak az egeszsegugybe kene penz, harmadiknak kedvezobb lakashitel, negyediknek magasabb gyes es igy tovabb a vegtelensegig...

Ennel joval fejlettebb orszagban rosszabb az egeszsegugy, lasd pl angliat. Nyilvan ez rajtunk nem segit, csak azert probaljuk magunkat valahova elhelyezni a vilagban.

(#15) Lauda válasza Mister_X (#13) üzenetére


Lauda
félisten

ha nem képes felmutatni lakcímkártyát.

Ezt te irtad ha nem tevedek.

(#16) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy az egészségügyben rengeteg olyan probléma van ami nem pénz kérdése. Szervezeti felépítésben is nagyon komoly gondok vannak a rendszerrel, de ez láthatóan a kormánynak nem fontos. Vicces, hogy az egészségügynek nincs minisztere, csak egy államtitkár akinek valójában semmi tapasztalat sincs....

Persze a súlyos alulfinanszírozottság is gond, de nem az egyetlen.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) nonsen5e válasza Lauda (#14) üzenetére


nonsen5e
addikt

Add össze szépen a betegek számát (=évente legalább egyszer elmegy bármilyen orvoshoz), és hasonlítsd össze azoknak a focirajongók számával, akik stadionokba járnak meccset nézni.

Ennel joval fejlettebb orszagban rosszabb az egeszsegugy, lasd pl angliat.

És? Ha minden fejlesztést szimplán hanyagolnánk, amire találunk példát, hogy 1 bizonyos fejlettebb országban rosszabbul megy, akkor valahol Szomália szintjén lennénk.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) Mister_X válasza Lauda (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Átfogalmazom: ha nem képes felmutatni helyi lakcímkártyát. Nem is értem, hogy miért nem elég a TAJ kártya, ami alapján kideríthető, hogy van-e TB-m, azaz jogosult vagyok-e az ellátásra.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#19) buherton válasza Mister_X (#18) üzenetére


buherton
őstag

Már megírták a választ itt a topicban. Persze fröcskölni könnyebb.

[link]

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20) buherton válasza nonsen5e (#17) üzenetére


buherton
őstag

Akkor a rokkantnyugdíjasokkal ne is foglalkozzon az állam, mert nem összemérhető az érintettek száma az egyészségügyben érintettekkel?

Csak arra akart célozni, hogy Nyugaton sem feltétlenül jobb a helyzet. Miért kell rögtön Szomáliázni? :F

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) nemlehet válasza buherton (#20) üzenetére


nemlehet
őstag

Szeretnék itthon olyan "pocsék" egészségügyet mint ami nyugaton van. Szívesen szenvednék benne.

Az, hogy ott se tökéletes nem indok. Elég magyaros hozzáállás ez a "ha nincs tökéletes megoldás akkor inkább hagyjuk az egészet, jó lesz ez, maradjon így". Jobb megoldás mindig van. Arra kell törekedni. Itthon igazából nem tudok olyan területet mondani az egészségügyben amire elismerően tudok bólintani. Talán az orvosok képzettsége, de még azért azzal is vannak problémák, főleg az idősebb dokiknál akik gyakran csak az ingyen kaja miatt mennek el egy továbbképzésre és pörögnek a 20 éve elavult dolgokban. (persze ez se igaz mindenkire, de a barátnőm orvos, elég jól belelát ebbe)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) Lauda válasza nonsen5e (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Nezhetjuk innen is, meg onnan is, hogy az osszes stadion ara se latszana meg az egeszsegugyon, akkora szamokrol van szo, ezt is meg kellene erteni. Persze nem fontos, lehet morogni nyugodtan. Itt a varosunkban rengeteg viragot telepitenek, arra is mondhatnank, hogy minek, mikor mellette szar az uttest. Csak a viragok kerulnek mondjuk 3 millioba, amibol szerintem 1 km uttestet nem tudsz kijavitani. Nezzuk az aranyokat ha lehet. :)

Hogy hogy es??

Ne akarjunk amerikai szintu egeszsegugyet, mikor az orszag 50 ev minuszban es az egeszsegbiztositasi jarulek is alacsony ahhoz kepest, amennyibe kerulnek a gyogyitas koltsegei. Ha ezt zsebbol kellene kifizetni, sokan keptelenek lennenek ra. Szerencsere nagy a kockazatkozosseg, mint pl a lakasbiztositasnal. Hanyan mondtak mar nekem, hogy mar 20 eve fizetik a tb-t es meg nem koltottek ra semmit. Mondom orulj neki te marha, addig jo amig fizetsz csak es nincs szukseged az ellatasra. :W

[ Szerkesztve ]

(#23) nonsen5e válasza Lauda (#22) üzenetére


nonsen5e
addikt

Addig jó, amíg nincs itt amerikai szintű egészségügy, aztán fizethetek rutin algopirin felírásért fél milliót a háziorvosnál, foghúzásért meg 2-3 milliót.

A te logikádat továbbvíve ("Nezhetjuk innen is, meg onnan is, hogy az osszes stadion ara se latszana meg az egeszsegugyon, akkora szamokrol van szo") - akkor szarjuk le magasról az egészségügyet meg úgy minden mást is, mert úgysem látszana meg, úgysem ér semmit, ha csak annyi pénzt ölünk bele, amennyit tudunk. Akkor meg miért is foglalkozzunk vele egyáltalán? :U

Rendben, szia.

buherton: Az egészséget (legyen az bármilyen kevés embernek célozva - rokkantak) sokkal fontosabb dolognak tartom, mint a részeg örjöngést, és 22 idióta bámulását.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24) Lauda válasza nonsen5e (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a te logikad maradjunk annyiban. :) Kiszallok ebbol, mert ezek olyan temak, amikben hiaba hoz fel az ember barmilyen ervet, suket fulekre talal. Tovabbi jo frocsogest. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) nemlehet válasza Lauda (#22) üzenetére


nemlehet
őstag

Ne haragudj, de pl 2015-ben 40 milliárd forintot költöttek stadionépítésre. Egy egyetem költségvetése 1-2 milliárd forint. Pl az Óbudai Egytemtől 800 millió forintot vontak el mondván spórolni kell. Érzed itt a problémát, hogy miért zavar ennyire sokakat ez a stadion láz?

Elvileg a ciklus végéig 215 milliárdot szán a kormány a stadionokra.

Az egészségügyből kb 600 milliárd hiányzik. Ez nyílván jóval több, de közel sem láthatatlan összeg ami elmegy a stadionokra. Pl az ápolók bérrendezésére elég lenne a 2015-ös 40 milliárd.... De esetleg a kiemelt kórházak modernizálására is (bár inkább az ápolók kapják).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

Én dolgoztam külföldön.
a következő dolgot szeretném elmesélni:

apró balesett, kolléga korházba.
semmi komoly, bekötötték ellátták.
du mentem érte, és szólt a haverom, hogy vegyek már ki pénzt, hogy a dokit tudjuk rendezni.
mentem, vittem.
dokihoz be, boriték diszkréten csusztat.
a doki meglepödve kérdezi, hogy mi ez? mondjuk neki, hogy kjöszöünjük az ellátást.
erre szól a növérnek, hogy nézze meg MEGINT hogy vna e érvényes Tb.
növér közli van.
erre a doki: önöknek van érvényes Tb minek akarnak fizetni?
mondjuk neki, már miért ne fizetnénk? normális volt hamar ellátott, még érdeklödött is a hogylét felől ( ami nálunk alapbol már egy 10-es..)
erre a doki mondj, köszöni szépen, de neki van NORMÁLIS fiztése, nem tartozunk semmivel.

ehhe, még annyit, hogy pár nap múlva beidéztek bennünket az Arbeitsfragen-re, ott volt a rendőrség is.
elmondm, hogy bár legálisan voltunk kint, azért kicsit össze f--am a bokámat, hogy mit akarhat a rendősegg.
mint kiderült, mivel mi "bevándórlók" vagyunk, a korház lejelentette a sérülést és kijött a rendőség, hogy nem e véletlenül a MUNKA ADÓNK vagy hozzá közel álló személyek vertek-e meg!!!

nos itt már csak döbbenten hápogtunk!
ugyanis, HA nem hogy kezet emel DE megfenyeget hogy igy meg ugy ( MO-on ez ugye simerős mindnekinek?)
akkor ugy meghurcolják +kártérítés, hogy abba belerokkan!
és és kint nincs olyan, hogy szegény más vallású, meg mordori ork,ezért majd nem büntetjük meg! no-no!
aki vét a törvénykben leirtak ellen, azt keményen megtorolják.

szóval igen igen érdekes esett volt!
németország közepén történt mind ez ugy két éve.

(#27) Lauda válasza nemlehet (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Irany a politika! :K ;) Az lesz a Te palyad. ;)

(#28) nonsen5e válasza Lauda (#27) üzenetére


nonsen5e
addikt

"Kiszallok ebbol"

Mit keresel még itt? :) ;)

"hiaba hoz fel az ember barmilyen ervet"

Legutóbbi hozzászólásaidban te hoztad fel a legkevesebb érvet (0 db-ot pontosan). :) ;)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#29) alkatraz3000 válasza potyautas (#4) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem, ha nincs biztositasod akkor is kötelesek ellátni, csak utána a NAV fog érdeklődni, hogy ugyan miért nem fizetted be a TB-t.

Elozonek:

Mert azt a pár milliardocskat nyugodtan adhattak volna a kórházaknak is, és nem ilyen felesleges szarokat építettek volna belőle.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) nemlehet válasza Lauda (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha nem tudsz érdemi ellenérvet felhozni, akkor inkább maradj csöndben, mert csak magadat égeted ezzel a beszólogatással.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) tomazin válasza nemlehet (#30) üzenetére


tomazin
veterán

Nem tudom miert foglalkozol vele...

(#32) buherton válasza nemlehet (#21) üzenetére


buherton
őstag

Én, mint nem egészségügyi dolgozó, hogyan tudnám jobbá tenni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33) buherton válasza nonsen5e (#23) üzenetére


buherton
őstag

Továbbra sem értem a problémát. Kapitalizmus van. Még szerencsére egyelőre nem a vadabbik fajtából.

Ha meg akarsz gyógyulni, fizess.
Ha rendesen tanítatni akarod a gyereked, fizess.
Ha jogi biztonságban akarsz élni, fizess.
Ha valamiből többet vagy jobbat szeretnél, fizess.
Ha egyetemre akarsz menni, fizess.

Ez már nem a szocializmus, ahol szinte minden ingyen volt. Tessék kérem elfelejteni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) nonsen5e válasza buherton (#33) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nincs semmi problémám, csak megjegyeztem, hogy miért nem feltétlen repdesnék az örömtől egy amerikai egészségügyi rendszertől.
Nekem Problémám akkor lenne maximum, ha az ottani rendszer 1:1 átkerül holnaptól ide, de ilyenről szó sincs pillanatnyilag.

A hozzászólásom második fele pedig ide vonatkozóan irreleváns. Szóval nem mondtam, hogy annak garantáltan áremeléssel vagy csökkentéssel kell járnia, hogy stadionépítés helyett kórházat újítanak fel.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#35) potyautas válasza nonsen5e (#34) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ez nem úgy működik, hogy stadion, vagy kórház. Mindkettő kell!

(#36) Mister_X válasza buherton (#33) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha meg akarsz gyógyulni, fizess - még csak az kéne, hogy visszahozzák a vizitdíjat. Egyébiránt meg inkább fizetnék, hogy a drága doktor úr ne félvállról kezeljen. Háziorvosom is nyugdijba ment (Pesten), utána meg érdekes módon eltűntem a nyilvántartásból.
Ha rendesen tanítani akarod a gyereked, fizess - gondolom taníttatni akart lenni: minden közoktatási intézmény állami kézben van, pedig én is szívesen jártam volna magániskolába, ha ott jobb lett volna az oktatási színvonal.
Ha jogi biztonságban akarsz élni, fizess - true. Csak nem árt a magyar átlag felett keresni ahhoz, hogy havi szinten több tízezer elmenjen a bisztosításokra és legyen az embernek tartaléka ügyvédre.
Ha valamiből többet vagy jobbat szeretnél, fizess - mintha ez másképp lett volna valaha is.
Ha egyetemre akarsz menni, fizess - szerencsére rengeteg az állami hely a szakokon, mert az állam érdeke is kitermelni generációnként az értelmiségi réteget.

Mindennek a pénz az alapja. Érdekes módon nagyon nyugaton és keleten (USA - Japán) kell csak szó szerint mindenért fizetni, míg Európában rengeteg helyen ingyenes minden. Mint fentebb is írták, TB esetén ingyenes ellátás (sokkal jobb körülmények között), ingyenes az egyetem (Dánia, tudtommal Németországban is), ingyenes jogi háttér, stb. Ennyire hatalmas az eltérés a volt vasfüggöny két oldalán.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#37) Lauda válasza nemlehet (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Itt csak arrol van szo, hogy keptelen vagy atgondolni es megerteni amit irtam. Engem ez persze nem zavar abszolute. :P

[ Szerkesztve ]

(#38) buherton válasza nonsen5e (#34) üzenetére


buherton
őstag

Én sem szeretném az amerikai rendszert. A svéd sokkal jobban tetszik csak itthon azt is szétzilálnák.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#39) buherton válasza Mister_X (#36) üzenetére


buherton
őstag

De még sem fizetsz.

Jobb a magániskola. Igen az akart lenni :) .

Nem kell olyan sok pénz. Ott van pl. a DAS.

Régen más volt, mert ott ha akartál sem tudtál volna jobbat, mert volt egy vagy két lehetőség és ennyi.

Az államnak azaz érdeke, hogy a saját gazdaságát erősítse emiatt írtatják alá a papírt, hogy bizony itt maradsz dolgozni vagy fizetsz. Ha nem tetszik, akkor lehet menni a fizetősre. Az már más kérdés, hogy többek között ez volt az oka, hogy nem mentem tovább Msc-re, mert nem szeretem ha megkötik a kezem.

A svédeknél az egészségügyi ellátás feléért fizetni kell. A többit nem ismerem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) Csapoati válasza potyautas (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Múltkor voltunk barátnőmmel a Dél-Pestiben. Apám is ott volt, ő ott dolgozik a műszakiaknál. Asszony be akar menni a vécére, apám óva inti, hogy jól gondolja meg. Kollegina 3 perc múlva kijön, elég furcsa arckifejezéssel. - Na, mi volt bent?
- Apokalipszis, förtelmes bűz.
Apám még megkérdi tőle:
- Víz volt?
- Az volt.
Na, kész csoda, általában az sincs.

:DDD :(

Mindezt egy 36 éves kórházban. Minek is költsenek rá,, hisz jön majd a Szuperkórház (tm)! ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) nemlehet válasza buherton (#33) üzenetére


nemlehet
őstag

Az előző hsz-edre: Pl beállsz azok mögé akik elindítanak egy változást. Magyarországon minden polgári kezdeményezés érdektelenségbe fullad. Ha mindenki úgy van vele, hogy 1 ember nem oszt nem szoroz, akkor sose senki sem fog elmenni pl egy tüntetésre. Nem vagyok idealista, de a jelenlegi kormány 1 dologtól fél: A dühös tömegtől. Látszik a netadós tüntetés után 180 fokos fordulaton is. Az tényleg nagyon sok embert megmozgatott, akkor pl a fekete ruhás nővér miért nem? Fontosabb a netporesz mint hogy megdöglünk a kórházakban.

A második hsz-re: Ez most is így van. Én már csak magándokihoz járok, kivéve a táppénzes ügyintézést. Én erre spórolok, nem 10 centivel nagyobb TV-re. Csak tudod hiába nincs kommunizmus, a fizetésem közel felét elviszi az állam, akkor is, ha nem veszem igénybe a "szolgáltatásait". Tisztában vagyok azzal, hogy semmi sincs ingyen, adót amúgy is kell fizetni (pl utakra), de én azt látom, hogy folyamatosan nőnek az adóterhek (sokszor csak közvetetten, de attól még nőnek) közben minden pusztul lefelé és nem nagyon történik előrelépés.

Szóval lehet azt mondani, hogy fizess mindenért, de akkor ne legyen 27%-os áfa és az egyik legnagyobb elvonás európában a bérekből, ne legyenek megfojtva a vállalkozások és ne húzzanak le rólam sokszorosan minden létező bőrt. A kettő együtt nem megy. Én inkább választom a piacgazdaságot minden problémájával együtt, mert az eddig kipróbált rendszerek közül messze az a legjobb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#42) potyautas válasza Csapoati (#40) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mindenre lehet példát találni, s annak az ellenkezőjére is. A bűz nem biztos, hogy azért volt, mert a kormány nem biztosít elég pénzt. Dolgoztam egyetemen (ami ugye nem kórház) az ottani WC se volt makulátlan. Nem a berendezés, hanem az ifjú értelmiség WC használati szokása miatt.

Nemlehet! A netadó után nem volt 180 fokos fordulat, ugyanis nem volt netadó, csupán szóba került a lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#43) Csapoati válasza potyautas (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondok mást: Apámék csoportját úgy leépítették, hogy csak akkor mehet szabira, ha más dolgozik helyette. Természetesen neki is kell pluszban dolgozni, ha más megy szabira. Ez sem pénzkérdés? Az, hogy nincs víz, az is pénzkérdés. Nincs ki megcsinálja, nincs miből megcsinálni. Gyakorlatilag 20 éve követem a kórház helyzetét, az utóbbi pár év egyre durvább volt. Szarok rá nagy ívben, melyik kormány van hatalmon, csak az egészségügyet szedjék már rendbe, ha egyszer pénz van rá. Mert láthatóan van, ez a luxusberuházásokból látszik (karmelita kolostor, stadionok, stb. stb.).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) potyautas válasza Csapoati (#43) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én csak építőipari munkás vagyok, nem látok bele a kórházak munkájába, de azt tudom, hogy iskolák és kórházak felújításán dolgozom többnyire.

(#45) buherton válasza nemlehet (#41) üzenetére


buherton
őstag

Úgy gondolom, hogy ahogy a tanároknál úgy az egészségügyi dolgozóknál is tőlük kellene, hogy jöjjön a "felháborodás". Nekik kellene elkezdeni a dolgot, mert én mint kívül álló mit követeljek? Azt hogy jobb ellátást akarok? Ez nevetséges követelés, mert kb semmit sem határoz meg, hogy mit és hogyan akarok. Az egészségügyi dolgozók - főleg a magasabb beosztásúak - jobban tudják, hogy mi az, amitől jobban működhetne az egészségügy. Úgy ahogy a tanárok által elkezdett tüntetést is ők kezdték el és tűztek ki - valós és jól megfogható - célokat és ami mögé állt be a társadalom egy jó része.

Az adózási politika megint egy másik dolog.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46) nemlehet válasza buherton (#45) üzenetére


nemlehet
őstag

Te bunkerben élsz? 2 éve folyamatosan tüntetnek az általad említett ágazat dolgozói... Fekete ruhás nővér? Tanítanék mozgalom? Semmi nem dereng?

Az adózási politika meg erősen kapcsolódik ide. Az államnak nincs saját pénze, az emberek által befizetett adót osztja újra. Innentől igen is sokat számít, hogy mi az elv ami mentén ez történik. Lehet mondani, hogy minden jár, de akkor magasak az adók, vagy azt, hogy nem jár semmi de akkor nem lehetnek magasak az adók, mert megfulladnak az emberek/vállalatok és nem tudnak semmit kifizetni.

(#42) potyautas:
Ez csak játék a szavakkal. Ez a kormány vagy erőből bevezet valamit, vagy "egyeztetnek róla" (tehát nem fog megvalósulni). A netadó tervezete véletlenül derült ki ergo komolyan gondolták, csak hatalmas népharag lett belőle. Lehet nem a tervezett mértékben, de valamilyen formában én nagy összegben mernék rá fogadni, hogy be lett volna vezetve.
A 180 fokos fordulat meg abból látszik, hogy az extra adóhoz képest most szabadságharcolunk brüsszellel az alacsonyabb netes áfa miatt... Dajcstomika kézbe vette az ügyet. Tudom, hogy csak bohóckodás, de azért ez bizony fordulat.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#47) potyautas válasza nemlehet (#46) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Egyetértek. Ez csak játék a szavakkal. Amit Te írsz, úgyszintén. A véletlen kiderült komolyan gondolásnak még csak megvalósíthatósági tanulmánya se derült ki. Maximum annyira gondolhatták komolyan, mint kb 10 éve a dugódíjat. Kellenne, de senki nem tudja hogyan. Ez ellen volt az a "spontán" népharag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.