Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joshua7


joshua7
veterán

A mark eredményt a megfelelő topikba is betehetnéd akár. :)
Egyébként érdekes, hogy a tuning ellenére csökkent a Physics score. Vantage is ilyen?

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#2) ricshard444


ricshard444
veterán

Cpu Queen elég kevés pontot dobott :F

Vannak dolgok...

(#3) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát...nem tudom.BF alatt várható volt,hogy jobban teljesít,de 3tré alatt még a 955-ös eredményeimet sem éri el(igaz az én kártyám jobban meg volt húzva). Lehet kéne egy kis fesz a procinak.Nálam a i5 akkor csinált ilyet amikor kevés feszt kapott.A teszt lement,de a proci kevesebb pontszámot produkált,mint egy gyengébb beállításon.

(#4) miresz válasza Milka 78 (#3) üzenetére


miresz
veterán

Megpróbálom még egyszer lefuttatni a tesztet mert voltak bug-ok rendesen. Pl. Beállítottam a win alatt,mikor meg volt rántva,hogy teljesítmény centrikus legyen,és a proci vissza állt 3000Mhz-ra. És lehet,hogy úgy is futott le a 3tré. Megpróbálom még egyszer.

(#2) ricshard444: Ennél többet dob a 965-ösöm 3600-on. :DDD

(#1) joshua7: Még egyszer lefuttatom és megy is fel! :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Elég gyenge jószág. :( A BF3 a 955-el is jól fut, 3.7-en. A gpu végig 100%-on van terhelve.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6) ricshard444 válasza miresz (#4) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen az X6m 3500n 34000t dobott . Ez a 4500Mhz-s eredmeny kb a régi q9450m alaporajeles pontszama XD Es megfogod tartani a procit vagy mi lesz a sorsa?

Vannak dolgok...

(#7) miresz válasza ricshard444 (#6) üzenetére


miresz
veterán

Nem az enyém a proci,csak rendeltek tőlem és olyan jófej a gazdája (ezért külön köszönet neked bunkó úr!),hogy mondta,hogy próbáljam ki mit tud.

(#5) Lord Vader: Mondjuk úgy,hogy szintetikus tesztekben nem erős,de ez lehet attól is,hogy nem fekszik az utasításkészletének.Viszont BF3 alatt 60-70 FPS volt a minimum,mig a 965-öm 3600Mhz-n volt,hogy lement 20-ra is. :K

[ Szerkesztve ]

(#8) Oliverda válasza joshua7 (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez azért van mert beüt TDP limiter amit ki kéne kapcsolni. Gondolom erre az ASRock még nem kínál opciót, aminek hála a tuning gyakorlatilag nem ér semmit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) miresz


miresz
veterán

Lefutott a teszt újra és ugyan az az eredmény de pontra. :DDD

(#8) Oliverda: Mi is ez az opció?

[ Szerkesztve ]

(#10) #16729600 válasza Oliverda (#8) üzenetére


#16729600
törölt tag

Remek hírek,minden információ a kivárásos stratégiát erősíti.A Bull. ugyan már megszületett,de mégis még a magzati állapotban van,stepping és támogatás oldalról is.

(#11) Oliverda válasza miresz (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Ott van a tesztben a tuning oldalon, csak el kell olvasni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) miresz


miresz
veterán

Érdekes dolog történt.Megemeltem az északi híd órajelét 2400Mhz-ra és a CPu queen hatalmasat ugrott előre.

CPU Queen

3Dmark11

(#13) ricshard444 válasza miresz (#12) üzenetére


ricshard444
veterán

Még így is kevés, de tény ,hogy megugrott, nálam a +400 NB Freki kb 200 pontot hozott itt meg 8kt ,érdekes nagyon meg kell hagyni

Vannak dolgok...

(#14) frescho válasza Oliverda (#8) üzenetére


frescho
addikt

Van ra egy kerulo megoldas. A szorzot buheralja es egy szint ala nem viszi le. Arra kell torekedni, hogy a HT ref orajelet emeljuk ameddig lehet.

Itt jon az a trukk, hogy terhelesnel igy az orajel a csokkentett szorzo x HT clock lesz. Tovabba mintegy turbokent lehet hasznalni a normal szorzot, mert a TDP elereseig (mondjuk CPU-t 3 szalon terhelve) azon fut az FX. Ez nem tokeletes megoldas, de egy gyengebb lappal is elerheto a 240-250MHz-es HT.

https://frescho.hu

(#15) Prof válasza miresz (#12) üzenetére


Prof
addikt

Még szerencse, hogy nem szintetikus tesztekre veszi a user a procit, hanem alkalmazásokra ahol mindenhez bőven elég (akárcsak a ph2).

(#16) Oliverda válasza frescho (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez így nem működik, mert akkor még lejjebb veszi a szorzót, egészen ameddig nem ér 125 watt alá.

Amúgy a legújabb AIDA64 már mutatja az APM állapotát a CPUID tab alatt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) #16729600 válasza Prof (#15) üzenetére


#16729600
törölt tag

De ha nem tudja szinte semmiben megelőzni az előző generációs terméket,sőt még többet is fogyaszt,akkor milyen késztetés alapján váltana a potenciális felhasználó?Vagy ezt a terméket nem eladásra szánják? :)

(#18) Oliverda válasza #16729600 (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmiben? :F

Mi kicsit más képet kaptunk erről.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) frescho válasza Oliverda (#16) üzenetére


frescho
addikt

Nem veszi, 16.5 ala nem megy:

Probaltam magasabb fesszel is a szuksegesnel, akkor sem megy 16.5 ala a szorzo. De a legjobb a TDP limit kikapcsolasa lenne.

Meg egy erdekesseg: alap orajelen alulfeszelve 1-3%-al jobb eredmenyeket hoz konzekvensen. Tudom, hogy hibahatar, de hogy szinte minden tesztben igy viselkedik, az mar tobb, mint gyanus.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#20) Oliverda válasza frescho (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ott valami nem 100as BIOS téren.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Milka 78 válasza #16729600 (#17) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arra ott van a 2500k,hogy előrelépést tapasztalj :D A PH-s ára ennek a procinak 47500ft.Jó mert 49ropiért kapod a 2500k-t ugyan úgy 3 év garival.Az meg más tészta,hogy vígan megy a proci 4.8ghz-n és egy igen lusta példány van nálam,nem egy szuper szerencsés tuning darab(tehát a tuning relatív sorokat hanyagoljuk ez egy teljesen átlagos darab).

[ Szerkesztve ]

(#22) #16729600 válasza Oliverda (#18) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az írtam,hogy "szinte" semmiben.A tesztet természetesen olvastam és köszönöm a saját nevemben is a színvonalas munkát :R De! Egy átlag user nem a nagyívű távlatokat nézi,hanem végez egy egyszerű kalkulációt.Esetemben a 4Ghz-re húzható cpu-mat 17k körül lehetne eladni,erre kellene az esetenkénti pár %-os javulásért 50k felárat ráfizetni egy 8150-es Bull-ért.Ezért bátorkodtam azt mondani,hogy nem látom azt az ambicionáló tényezőt,ami erre a beruházásra ösztökélne bárkit is.

@Milka 78 :Hát igen árban se igazán versenyképes a szeretett oldalam jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#23) Oliverda válasza #16729600 (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban azt írtam, ami ahogy az eredményekből is látszik nem igaz. Az ár már egy teljesen más téma.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) #16729600


#16729600
törölt tag

Nálam az árképzés az alfája és omegája a dolgoknak,felülír minden tesztet és pozitív jövőkép víziót.Sok ős AMD-s áttért a kékekhez,a jelenlegi Ph II tulajok döntő többsége szvsz nem fog váltani.Sajnos a saját prognózisom szerint nem mostanában fognak tumultuózus jelenetek kialakulni a képzeletbeli polcok előtt,amik Bulldozer dobozoktól roskadoznak.

(#25) kungzi


kungzi
veterán

azért az a 167W fogyasztás nem sok kicsit?

(#26) Prof válasza #16729600 (#17) üzenetére


Prof
addikt

Nem feltétlen kell minden generációnként procit váltani, sőt. simán lehet 2-3-at átugrani.
Ez intelnél is, így van ott se érdemes még egy i5-öt se a kifejezetten jól sikerült sandy i5-re cserélni.
Ez jövőre lesz jó ha már mondjuk phenom2-öt nem fognak gyártani, azoknak akiknek mondjuk 1 magos gépük van még :)

De osztom a véleményt az FX6100-os sorozat a leggyengébb ár/teljesítménybe szerintem minden Bulldozer közül. 35-38k-ért kéne adják. (ahogy adják is amazonon 179dolcsi)

(#27) Oliverda válasza #16729600 (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Az oké, de az árnak semmi köze a számítási teljesítményhez. A kettőt nem célszerű keverni.:N Ugyanez a CPU 100 vagy 1000 dolláros áron is pontosan ugyanazt tudná.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) #16729600 válasza Oliverda (#27) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy terméknek nincs hatékonyság vs.bekerülési ár mutatója? :F Szerintem simán konvertálható az USD-EUR-HUF mutató az egy pénzügyi egységre jutó számítási teljesítménnyel.És ha egy adott termék ugyanazt nyújtja a tizedéért,mint a 10x drágább,akkor egyrészt kérem azt,másrészt pedig bekaphatja aki árazta,harmadrészt meg ott fog megkövesülni a polcokon :D

(#29) Oliverda válasza #16729600 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Van, csak annak éppen semmi köze nincs a nyers számítási teljesítményhez. Az ár/teljesítmény mutató más tészta. Abban pl. az i7-990X is elég ramaty.

"másrészt pedig bekaphatja aki árazta,harmadrészt meg ott fog megkövesülni a polcokon"

Nehezen, mivel a nyolcmagosokat már most nem lehet kapni sehol.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) frescho válasza Oliverda (#20) üzenetére


frescho
addikt

Officially not supported. De megtalaltam benne a CPU kodot...

A legerdekesebb:

CnQ kikpacsolas nelkul emelt alap es turbo szorzonal:

idle: turbo
multi thread: alap szorzo
single thread: terhelt mag turbon, a tobbi pedig 1400MHz-en fut

https://frescho.hu

(#31) #16729600 válasza Oliverda (#29) üzenetére


#16729600
törölt tag

Háát,nálunk speciel nem is nagyon volt beszerezhető kiskereskedelmi forgalomban a 8150,ha érkezik 28db egy 500 fős felvevő piacra,abból még piaci trendeket,következtetéseket nem igazán lehet levonni.Valamint ad abszurdum egy termék hiányából még nem következik annak minősége.Biztosra veszem,hogy volt időszak itthon, amikor lehetetlen volt beszerezni Lagzi Lajcsi CD-t,ahol a művész úr kisebbségi nótákat énekelt oratóriumi feldolgozásban.Ettől még nem feltétlenül biztos,hogy értéket közvetített a vásárlók felé :)

(#32) Oliverda válasza frescho (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Ok, várjuk a tesztet. Abban legalább remélhetőleg már használható eredmények is lesznek trémárkok nélkül.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Viktor77


Viktor77
titán

Cinebenchben sikerült kőkemény 4 pontot kapnod? Mikor az én, már-már low-end procim (millió megabyte-tal kevesebb cache, sokkal kevesebb mag, "kis" órajelkülönbség, harmadakkora fogyasztás :) ) kap 3-at?
És most tökmindegy mi mire van optimalizálva, mi mit ismer fel, vagy használ ki, izomból olyat kéne kapnia a procimnak, hogy csak nézzek ki a fejemből. Erre +30%?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Prof válasza Viktor77 (#33) üzenetére


Prof
addikt

látod milyen a jó az intel compiler és a Maxon-Intel barátság :D

Azt ugye nem gondolod hogy mondjuk egy 3dsmax mental ray rendernél is csak 30% különbség lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#35) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Köszönjük a teszteket! Ezekből látszik milyen gyenge egy x6 1055t-hez viszonyítva ez az ál 6 magos fx processzor.

(#36) ittakary


ittakary
nagyúr

Hááát ennek még tényleg eléggé nyers illata van.

Pl: 2009-ben kiadott i5 750 2010-ben, nagyobb szorzóval kiadott változatának az i5 760-nak az eredményei 4GHz-en. (ergó 2 éves cucc)

Aida64

Cinebench

4mag 4GHz vs 6 mag 4,5GHz -> :-/

Szerk: Oliverda!

Nem tudom olvasod-e, de minden tiszteletem a tiéd az Bullos cikkért. Az első 4-5 oldalból csak a névelőket értettem kb :D Majd még neki fogok esni még egyszer, ha kipihentebb leszek, de mindezt megírni... Nem semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Ueda


Ueda
senior tag

AMD Sempron 6100+ :O ;]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#38) ->Raizen<- válasza Ueda (#37) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Pontosan! Telibe trafáltad!!! :K

(#39) Oliverda


Oliverda
félisten

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) ricshard444 válasza Oliverda (#39) üzenetére


ricshard444
veterán

:)) Sajnos...

Vannak dolgok...

(#42) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Hello!

Ha olyan alkalmazást használok, ami nem támogatja a több szálú feldolgozást, mint pl mérnöki tervező progik( EdgeCam, Solid Edge, Proe, Catia), akkor melyik processzorral érem el a legjobb eredményt?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#43) miresz válasza QwErTy42 (#42) üzenetére


miresz
veterán

Ahogy nézegettem,most az általad használt programok gépigényeit,nem CPU igényesek,inkább VGA kell nekik. Amúgy egy szálon erősebb az Intel.

(#44) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Gyenge

(#45) miresz válasza gainwardgs (#44) üzenetére


miresz
veterán

Mint az agyad. :DDD

(#46) gainwardgs válasza miresz (#45) üzenetére


gainwardgs
addikt

No comment kár pazarolni rád a hsz-t

(#47) miresz válasza gainwardgs (#46) üzenetére


miresz
veterán

Nem én írogatok két napja privátban neked. :DDD

(#48) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Tegnap vettem egy 970es chipsetes alaplapot + egy Fx6100at..
Előtte egy E8400am volt 3.6-ra felhuzva + Ati6850es vga 4 giga rammal..
Föleg a Medievel TW al és a Red Orchestra Heroeos the Stalingraddal játszok.. Utóbbi iszonyatosan megdolgoztatta a 3.6-os C2D-t, és szaggatott is.. Full HD ban max minőséggel az FPS türhető volt amig nem bombáztak vagy ilyesmi... Ott leesett tizenre..
Az FX 6100 al 60FPS alá alig megy le.. Medieval 2-röl az volt a véleeményem hogy gyorsan tölt be.. Kicsit rácsodálkoztam mert ezzel sokkal gyorsabb...másodpercekkel gyorsab..
A Win7 a 3.6 ra felhuzott E8400at 6.9-re értékelte... Ezt alapon 7.3-ra..
Szóval nem bántam meg hogy cseréltem...
Ja és Sharkoon Rebel házban Idle 28fok, 100%on 40 fok fölé nem ment..!! a hozzá adott procihűtővel..

[ Szerkesztve ]

(#49) audibusy válasza Bali27 (#48) üzenetére


audibusy
csendes tag

Nekem a win7 a jóval olcsóbb athlon II x4 645-ömet értékelte 7.3-ra!!!

(#50) miresz válasza audibusy (#49) üzenetére


miresz
veterán

Kb ennyit lehet adni a win 7 élményindexre. Semmit sem ér,főként,hogy szarul is kezeli a bullokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.