Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

én leginkább egy b8 vs e9 meccset néznék meg, megéri-e a 2,5x-es árat az e9? látatlanban is valószínű, h nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Segal


Segal
veterán

Ez szép meg jó de én nem beszélgetni szeretnék a tévémmel hanem pl filmeket nézni rajta és mivel a jelenlegi tv-m tudja a 3d-t is ezért hiányozna ez a számomra kedvelt funkció az újból.
Szóval kedves LG (és persze a többiek) tessék szépen visszahozni ezt a funkciót!

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) Chaser válasza Segal (#2) üzenetére


Chaser
titán

sztem az a hajó elment, neked hiányzik, nyilván a töbségnek nem, különben gyártanak nagy volumenben, ahogy az ívelt csodákat is
egyébként meglepő "3d-s élményt" produkál a b8 is, sokáig nem tudtam hova tenni, de valószínűleg mivel a nulla bevilágításnak hála a kontúrok teljesen elkülönülnek, így érzékelheti a szem a mélységet - persze ha a felvétel is jó minőségű -, a valódi fekete meg mindent ver, ha a filmnél valóban fekete háttér van, nem pedig egy szürkés-feketés valami, brutális élményt ad az oled

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Segal válasza Chaser (#3) üzenetére


Segal
veterán

Ez egyértelmű mivel különben a mai napig benne lenne a funkció. Csak számomra bosszantó lenne hogy ha moziba megnézek valamit 3d-be és ott továbbra is telt ház volt az utolsó 2 3d-s filmemnél (végjáték és pókember) akkor annak ellenére hogy megvehetők a mai napig itthon is a 3d-s filmek az új tv-ken nem lehet lejátszani őket... A sors iróniája hogy a jelenlegi tv-m meg a hdr-t nem tudja....
Azért ha kiadok egy tévéért több mint egy milliót az ne járjon már kompromisszummal. :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) Chaser válasza Segal (#4) üzenetére


Chaser
titán

ne adj ki érte, vegyél egy 65-ös b8-at 500e körül:)
megértem h hiányolható funkció, de ha nincs rá igény akkor nincs - ha a vevők néhány %-ának van rá igénye, az gyártói szempontból nem igény, érthető -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) BBorg


BBorg
tag

The 4 Best 3D TVs of 2019 - https://www.lifewire.com/best-3d-tvs-1847765

Amúgy 3D filmnézéshez milyen lenne egy HMD, mint az Oculus? Képminősége összevethető a TV képminőséggel? Most, hogy belegondolok, valószínű legalább az optikát cserélni kéne benne, ha filmnézésre akarnám használni úgy hogy a teljes kijelzőfelületet kihasználjam... Lehet, hogy rossz ötlet.

(#7) Chibass


Chibass
tag

VRR miatt kérdezem, hogy a HDMI 2.1-et ki tudja valamelyik új VGA kártya használni már? Vagy ez még mindig a jövő zenéje?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#8) GAI válasza Chaser (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én hasonlóan rétegigényt képviselek: 50"-os OLED kellene. 55" nem fér be. Rászánnám az 55"-os, vagy akár a 65"-os árát is, ha létezne 50-es.

(#9) fogtunder válasza Chaser (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én amikor kitalálták, hogy a 3D lesz a televíziózás új korszaka, akkor 3 évet adtam neki, ezt mondjuk túlélte. de olyan görcsösen próbálták lenyomni a torkunkon, hogy ez nekünk tulajdonképpen jó lesz, hogy várható volt a végeredmény.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10) Segal válasza Chaser (#5) üzenetére


Segal
veterán

Miért szerinted a jelenlegi tévékben szereplő funkciók többségét nem elenyésző % használja? Most őszintén te szoktál beszélni a tévéhez, vagy játszani rajta valami store-os app-al? Persze millió más funkció is említhető lehetne amit lehet hogy páran használnak csak mégis benne van a tévékben.

Chibass: Jelenleg nincs 2.1-es hdmi-s vga :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) csabika0001


csabika0001
senior tag

Hány Hz-es a panele? A cikkben nem láttam utalást rá vagy elsiklottam fölötte.

[ Szerkesztve ]

(#12) adamssss válasza csabika0001 (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Elvben 120hz

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Chaser válasza GAI (#8) üzenetére


Chaser
titán

egyszer biztos lesz, bot not yet, not yet...by gladiator ( :

Segal
jahm, kipróbáltam mit tud a hangvezérlés, elmegy:)
telefonon sem játszok, de sokan mások igen, így nem érint az app
a b8 mediaplayere kvázi tökéletes, nem kell mellé külön htpc, azt használom is, kb mint egy kodi és vlc keresztezése azok előnyeivel, hátrányai nélkül, nagyot is csalódtam, kellemesen
egyébként ha rajtam múlna mindenféle app nélkül vettem volna, de nem kívánságműsor

viszont a magic remote az nagyon jó

összességében nagyon korrekt, többi lg modellt nem ismerem, de ez elég impozáns - főleg értelmes áron, most is sok jó helyen lehet kapni 350e-ért, annyit megéri -
ilyen 1m feletti történet nálam mosolygós kategória, de azt is megértem ha valakinek az kell, részemről vennék egy 65b8 v c8-at belőle, maradékot meg elutazgatnám ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A B9 mikor kerül piacra?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) INGJOKE válasza GAI (#8) üzenetére


INGJOKE
veterán

Anno nekem is volt ilyen gondom, hogy a 43" már kicsi volt a 47 nem nagy ugrás a 49" ritka (az még befért volna, de inkább széthúztam és átrendeztem a szekrényt és 55" lett...:D

A cikkhez én is mindig az Lg-t részesítem előnyben a Samuval szemben és ez továbbra is így marad. Első lg tv-m 3d volt (megvan még működik tök jól, asszonynál maradt), a második egy 4k tv 55" azt használom most is, lehet ha megnyerem a lottót akkor a felcsavarható 8k lesz a következő... :D :DD :DDD

(#16) sb válasza GAI (#8) üzenetére


sb
veterán

Pont ezt akartam kérdezni... 40-50" közötti jó lenne (a nagyobb LCD-t most nem cserélném még 65"-ra :) ) és úgy emlékszem idénre ígérték az 55" alattiakat.

(#17) #72042496 válasza sb (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elvileg jövőre érkeznek a 48"-osak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18) Cs1csó


Cs1csó
félisten

"a cég mindenkinél több új OLED sorozattal jelentkezik" :F

Senki más nem tud életképes OLED panelt gyártani csak ők.

KÉRDÉS:

Mikor jár le az LG kizárólagos jogvédelme erre a technológiára és végre akár egy TLC vagy akárki más is gyárthasson ilyen panelt fillérekért??

Vagy mikor jön már valaki egy hasonlóan életképes technológiával?

Végső kérdés: mikor lesz igazán olcsó OLED tévé?

Segal

A "többi funkció" mind jellemzően OLCSÓ, tehát nem nagy költség a beépítése egy tévébe akár hangvezérlés vagy játék. Sajnos a 3D elsősorban a tartalomkészítők számára volt költséges ezért is sokan nem kellő tisztelettel nyúltak a technológiához (értsd: HULLADÉK volt a 3D minősége a filmekben) ezért és más okok miatt: sokakat zavart a szemüveg, fájt a feje, drágább a 3D jegy stb.
Erre lett kárhoztatva ez a technológia, mint az elmúlt kb. 115 évben már sokadjára - az más kérdés, hogy a technológia most volt a legerősebb -

A világ első filmje A VONAT ÉRKEZÉSE is elkészült sztereo kamerával a 3D egyidős a mozival de mégsem tudott betörni.

Jelenleg - otthoni tévézésre mindenképp - HALOTT a 3D: az ÁRUKERESŐN 1231 forgalmazott tévéből csak 6 típus 3D-s DE:
- ezeket egyetlen bolt forgalmazza
- ezek beragadt készletből vannak mindegyike 5-8 éve forgalmazott típusok

TEHÁT ÚJ 3D-s tévé NINCS.

Megjegyzem engem teljesen hidegen hagy a 3D de ettől még simán lehetne a mindenkori tévék mondjuk 5%-a 3D-s szerintem ekkora igény lenne rá.

(#19) adise válasza GAI (#8) üzenetére


adise
őstag

Ez elég mondvacsinált indoknak tűnik, miért nem csinálod meg hogy beférjen inkább? :U Ráköltenél egy csomópénzt de 10 centi helyet meg nem birsz megoldani

[ Szerkesztve ]

(#20) sb válasza #72042496 (#17) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Nekem úgy rémlett, már tavaly is ezt olvastam... idénre. :D

(#21) Laslow


Laslow
senior tag

Ismerősnél néztem egyszer 3D filmet TV-n (Avatar), és jobban tetszett mint bármelyik féle mozis 3D változatban. Igaz, itt is kellett hozzá extra szemüveget húznom, mint a mozikban. Maradandó élmény volt, 6 év után is nagyon pozitívan gondolok a 3D-s TV-kre, nem is értem miért haltak ki. Sejtésem van csak, hogy a filmek többségét nem 3D-ben rögzítették, és amit igen, azt sem olyan profin mint az Avatart... Úgy meg már nagyobb macera a szemüveg TV-hez, mint a 3D adta plusz élmény.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#22) Segal válasza sb (#20) üzenetére


Segal
veterán

Idén még felfelé bővült a kínálat (88col) és majd jövőre kezdik meg lefelé.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23) GAI válasza adise (#19) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Kicsi a lakás, minden centinek jelentősége van :)

(#24) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Csak érdeklődnék, hogy a beégés ezeknél az újabb modelleknél, mint ez is, van még?
A Pana plazma TV-men csak F1-et néztem az elmúlt években (tényleg csak azt), nem is TV adáson, hanem letöltöm és úgy, de az F1 menüje már beleégett a TV-b, attól az évi ~2*20 órától, ami azért vicc.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) Cs1csó válasza tibaimp (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

PC képernyőnek nem a legjobb, a Windows 10 logója a bal alsó sarokban idővel tuti meg fog látszódni.

Annyitól beégett? Annyitól nem kellene bár, extrém példa: vegyünk egy OLED tévét ami csak akkor van bekapcsolva amikor F1 megy a tévében és ugye akkor mindig ott a sarokban a logó akkor akár meg is történhet a beégés. DE ha ez a tévé napi 4-6-8 órát megy vegyes tartalommal - akár logó nélküli filmeket nézel külső forrásból pl. HDD stb. - és a rendszeres F1 akkor nem kellene lennie ilyen problémának.

Laslow

+1
amit igen, azt sem olyan profin mint az Avatart

Sajnos egy 10 éves film az etalon még most is.

(#26) Chaser válasza tibaimp (#24) üzenetére


Chaser
titán

megvan, és meg is lesz, ez a technológia ennyit tud

szerk:
csicso82
elviekben de igen, olednél "összeadódik a tartalom ideje", mondjuk így
esetemben pl lényegtelen, nem nézek tv-t, csak házimozi van, ezért nem is foglalkoztam vele, se a reklámokra nem vagyok kíváncsi, se a csodálatos minőségre
van algoritmus ami azon dolgozik, h ne legyen gond, tömeges beégési problémáról nem hallottam még, de nem pc kijelzőnek való 24/7-re, az biztos

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) hulp01 válasza tibaimp (#24) üzenetére


hulp01
senior tag

Az szerintem tök mindegy mennyi idő alatt jön össze, ha mindig ugyanazt nézted rajta. A plazmánál nincs olyan regeneráló funkció, mint az OLED-nél. És azért az mégis csak 40 óra statikus tartalom. Ráadásul az F1 logo fasza kontrasztos fehér, szóval a legrosszabb fajta. Legalább lenne átlátszó, mint sok csatornalogo. Bár szerintem ez még nem beégés, max. erősebb ghosting, ha néznél rajta mást, akkor idővel tuti eltűnne. Nekem a Kodi órája maradt benn jó sokáig, de amikor észrevettem, akkor tettem ellene, és már jó rég óta nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#28) Cs1csó válasza hulp01 (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

ha néznél rajta mást,

POnt ez volt a gond, hogy nem vagy csak alig nézett rajta más tartalmat.

(#29) #72042496 válasza sb (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az simán lehet, egy ideje rebesgetik. :)
De jövőre már tényleg esélyes.

[ Szerkesztve ]

(#30) hulp01 válasza Cs1csó (#28) üzenetére


hulp01
senior tag

Igen, értettem. Ez azt jelenti, hogy a plazma nem neki való volt és az oled se lesz. Bár oled tévém nincs, lehet, hogy ott később jelentkezne a probléma. Bár csak forma-1-re én biztos nem vennék oled tévét (másmilyet se).

(#31) #72042496 válasza tibaimp (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Évi 2x20 óra az semmi. OLED-nek egy előnye, hogy szélesek a betekintési szögei, így a kanapé szélén ülő számára is élvezetes a kép - ha többen nézitek. Illetve praktikus lehet, hogy a gyors válaszidő miatt nincs blur.

[ Szerkesztve ]

(#32) Geri_10


Geri_10
csendes tag

A beépített médialejátszó képes mutatni előzményeket, hogy milyen filmeket néztem utoljára? (külső hdd-ről)
A jelenlegi samsung okostv-m nem tudja, nagyon hiányzik ez belőle. Köszönöm előre is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#33) Chaser válasza Geri_10 (#32) üzenetére


Chaser
titán

Ugy remlik van, hasonlo a menuje mint a kodinak, a mappas resz, azt biztos megjegyzi hol hagytad abba, este megnezem van-e elozmeny is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) pmiklos


pmiklos
lelkes újonc

B7 óta nem sok fejlődést látni...

Azt hittem a 9-esben már változtatható BFI lesz 480 Hz-es panel, meg mindent támogató Variable frame rate.
Nincs értelme cserélni.

(#35) #72042496 válasza Chibass (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

HDMI 2.1-es VGA jelenleg nincs, viszont a VRR HDMI 2.0 alá is implementálható. Egyelőre egy VGA sem támogatja, de olvastam olyan pletykát, hogy AMD kártyákhoz driver frissítéssel érkezik a jövőben. Szerintem az Adaptive Sync engedélyezése után az nVidia is megoldja a VRR-t, és szarjanak sünt, ha mégsem.

Forrásoldalról jelenleg csak az XBOX One tud VRR-t, de ha engedélyezve van, akkor Game mód + HDR-ben villódzik a C9 és E9 OLED-ek képe (Az R9 és W9 pedig nem támogat VRR-t). A Game mód + SDR oké, és firmware frissítéssel várhatóan a HDR-t is megoldják. Újonnan bevezetett tech, még van vele nyűg. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) daneel_hu válasza Laslow (#21) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezekért a filmekért tényleg megéri 3d-s tévét tartani.

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:2019_3D_films

;]

(#37) Cs1csó válasza daneel_hu (#36) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, de ha ezek a tévék tönkremennek vagy már túl öreg lesz vagy kicsi stb. akkor új tévében már nincs 3D.

(#38) #72042496 válasza Cs1csó (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az élet néha igazságtalan.

(#39) Tigerclaw válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igazán olcsó OLED TV valószínüleg sosem lesz. Egyrészt kellene olyan új paneltipus ami überelni képminőségben, illetve olcsóbbá kellene válnia a gyártásának a hagyományos panelekhez képest is. Láthatóan nagy árversenybe nem akar belekezdeni a Samsung sem a QLED paneljeivel. Mindkettő marad prémium még sokáig. Sőt fura dolog, de az LG láthatóan az suhd/nanocell tévéit alig adja sokkal olcsóbban, mint az OLED megoldásait. Én ha most vennék, akkor tavalyi 55B8, at vagy C8-at választanék, ha prémium tévé kellene. A nanocell és QLED alig olcsóbb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) sb válasza #72042496 (#35) üzenetére


sb
veterán

Ez tuti?
Rtings-en emlékeim szerint már tavalyi Samsung QLED-eket Polarissal hajtottak VRR-rel (Vagy Freesync? VRR-nek írták az biztos...)

(#41) sb válasza #72042496 (#29) üzenetére


sb
veterán

Remélem nem csak ígéret marad... :)

(#42) Chaser válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


Chaser
titán

dehogynem lesz, csak érjük meg:) már ha jól tudom nyomtatással gyártják őket, vagy úgy fogják, vannak kísérletek woleden kívüli eljárásokra is más gyártóktól, az lg is szépet kaszált már, nem véletlen lehet már kapni emberibb áron oledet
anno az lcd-ről se mondtuk volna meg, h majd 100k-ért 55" 4k felbontásút vágnak az ember fejéhez, de bizony vágnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) #72042496 válasza sb (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

FreeSync lehetett az; a QLED-ek FreeSync-et és VRR-t is támogatnak ha nem tévedek, az új LG OLED-ek pedig csak az utóbbit.

Össze-vissza emlegetik ezeket, ember legyen sokszor a talpán, aki érti, mikor melyikről van szó.

(#44) Tigerclaw válasza Chaser (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az alsóbb szegmensekbe ott vannak a hagyományos paneles megoldások és ők sem ellenségük saját maguknak. Minek adnák olcsóbban ha nem kell. Esetleg ha egy nagyobb nevesebb globálisan is jelen lévő kínai OLED TV gyártó belekezdene egy árversenybe, történhetne valami.

Jelenleg ez olyan, mintha azt kérdeznénk, hogy mikor lesz már igazán olcsó az arany. Kicsivel olcsóbb lehet, de igazán olcsó nem. Senki és semmi nem kényszeríti mondjuk az LG-t, hogy a sima és nanocell paneles tévéiket ne gyártsák tovább, vagy adják féláron, csak azért hogy még olcsóbb legyen az OLED TV-jük. Gondolom kell egy bizonyos volumen, hogy megérje gyártani, de azon túl csak a saját zsebükből vennék ki a pénzt további olcsósítással.

Kisebb panelméretről márt pletykáltak, ami nekik is fontos, mert egy 55-ös tévé sok háztartásba túl nagy. Kisebb OLED tévé piacra dobásával még nagyobb vevői kört fedhetnek le és az várhatóan még olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) sakal83


sakal83
addikt

Ez az oled tv mizeria eleg erdekes. Nem lesz egyszeru tobbfele tipust kiadni mert a legrosszabb filleres oled kb 99%os mig a legdragabb csucsmodell 100% ha a kepminoseget nezzuk. Egyeb kulonbseg csak a korítes lehet. Kivancsi vagyok h mikor talaljak meg a modjat a belepok gyengitesere:)

(#46) Sinesol


Sinesol
veterán

pmiklos (#34)

Van azért fejlődés, sokkal jobb a képfeldolgozó chip, ami a panel mellett ugyanugy erősen befolyásolja a képminőséget, ráadásul a fényerő is nőtt, most már élvezhetőbb a HDR is, plusz a beégést is egyre inkabb minimalizálják.

A képfrissités növelésére meg nem nagyon van igény, legújabb videokártyák terén sem történt semmi előrelépés portok tekintetében, igazából ez a rész nagyon kis réteget érdekel csak, egyszerűen egy tv túl nagy monitornak hétköznapi felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#47) tibaimp


tibaimp
nagyúr

csicso82, Chaser, hulp01, Balika911: köszönöm mindenkinek,( remélem nem maradt ki senki :) )
Amúgy pont a logo nem égett/gosthlingolt be, hanem az oldalt lévő helyezési lista (jó nagy).

Akkor, ha időm engedi majd filmeket is nézek rajta, mert azt eddig csak a monitoron néztem (27-es IPS, nem olyan szép mint a Pana, de nem rossz), de akkor újítok.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) #72042496 válasza tibaimp (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha OLED mellett döntesz, próbáld ki a HDR-t, a topikban találsz hozzá ajánlott képmódot. Sok film és sorozat, illetve játék elérhető már így, nagyon látványos tud lenni.
(De akkor is próbáld ki, ha egy komolyabb LCD mellett döntesz. :) )

Beégés szempontjából elvileg nem számít az, hogy közben nézel-e mást. Az viszont fontos, hogy ne felhúzott fényerőn nézd (ha plazmáról jössz, akkor valószínű úgysem a rikító képet szoktad meg), és hogy ne áramtalanítsd rendszeresen a tévét. Áramtalanítva nem tud lefuttni a pixelfrissítő. (Üzletekben ezek nem teljesülnek, ráadásul mennek napi 8-10-12 órát a készülékek, így ott pár hónap után csúnyán be is égnek.)

(#46) Sinesol: Kanapés játéknál is jól jön az. A következő generációs konzolokkal bekerülhet a köztudatba (köz alatt a nem hardcore játékosokat értve), majd kiderül. A Samsung QLED-ek mindenesetre hozzák a játékos funkciókat is, az idei LG C9 szintén - utóbbi még ha köhögve is, de a szándékot mutatja: ALLM, Game módban 6-7 ms lag, 120 Hz (idén 1440p-ben és HDMI 2.1-es forrásról elvileg 4K-ban is), plusz VRR.

[ Szerkesztve ]

(#50) daneel_hu válasza Cs1csó (#37) üzenetére


daneel_hu
addikt

Addigra újonnan kiadott 3d film sem lesz.
Évről-évre egyre kevesebb van, ráadásul a meglévőknek is kb a 80%-a értékelhetetlen.

(#51) Cs1csó válasza CsiniZita (#49) üzenetére


Cs1csó
félisten

DE még országnak sem. Gondold el azt aki mondjuk havi 4 ezer eurót keres és nincs semmi hitele saját tehermentes otthona van na ő simán lehet a célcsoport, persze neki is "spórolni" kell de karácsonyra simán meglepheti a családot egy ilyennel, de itt az 500-1000 euró világában ez kicsit más.

daneel_hu

Mint írtam, már a mozi születése óta próbálkoznak ezzel. Olvastam olyat volt olyan film amit kétféle lencsével kétféle befejezést is nézhettél, egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#52) tibaimp válasza #72042496 (#48) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#53) #72042496 válasza Cs1csó (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

Karácsonykor kis túlzással a megjelenéskori ár feléért lehet tévét venni. :)
Ez is pár hónapig lesz csak 1,2 millió.

szerk: Media Markt akcióban már most olcsóbb 200 ezer forinttal. Majdnem annyi, amennyiért a 65C8-at vettem tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#54) Cs1csó válasza #72042496 (#53) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is igaz, de mi vagyunk szegények.

(#55) Geri_10 válasza Chaser (#33) üzenetére


Geri_10
csendes tag

Igen, azt megjegyzi a samsung smart tv is, hogy hol hagytam abba egy adott műsort, csak azt jó lenne látni, hogy miket néztem legutóbb.(sorozatnál hasznos, hogy hol tartottam)
Jelezz vissza kérlek, ha sikerült megnézned. :R

(#56) Chaser válasza Geri_10 (#55) üzenetére


Chaser
titán

Bekapcsolom ma a tvt, tegnap elmaradt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) akaido válasza CsiniZita (#49) üzenetére


akaido
addikt

Hasonlón "rugózok" én is.
Tényleg ez az LG szép, jó, top category meg minden....LG a monitorom is, tehát "szeretjük"a márkát.
De! Ezért a pízért akár veszek használt A Mercikét is. Vagy, akár enni adok a családnak...

szerki:plusz "szentségtörés": nemrég 69900-ért vettem egy JVC-t az "Ósanba", ennyi fért bele. Azért is majd lekapta fejem az asszony...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58) puntocsento válasza Segal (#2) üzenetére


puntocsento
csendes tag

Mi is amikor vettük a 65" tv-t a 3D fontos volt, ezért inkább az előző évi modellt, nem az aktuálisan, és nem bántuk meg. Van legalább 80-100 3D filmem. És még mindig adnak ki, igaz nem sokat, de ez jó is, mert ha mindegyik 3D-s lenne elveszitene a varázsát. Néha nem tudjuk az asszonyal, hogy az adott filmet 3D-be, vagy 4K-ba nézzük meg. A projektort is úgy vettem (a tv-mellé) hogy tudja a 4K-t, de a 3D-t is.

(#59) Chaser válasza akaido (#57) üzenetére


Chaser
titán

most őszintén, mért kellene ezt venni?:) megnézel egy 65b8-at, ami feleennyibe se kerül - 530-540e-ért már van értelmes helyen - , lehet ha nagyon gúvasztod a szemed fogsz látni különbséget, de az is lehet h nem ( :
ez egyrészt új széria, másrészt top kategória, de lg olednél a belépő is top...szóval:) ha meg elég kisebb, ott az 55b8 , sok helyen most is 350e ft

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) puntocsento válasza Segal (#4) üzenetére


puntocsento
csendes tag

Szerintem nem a fogyasztók határozzák meg, hogy mit gyártsanak a gyartok, mert minden szériából lehetne 1 3D-s típust is gyártani, állítólag minimális a költség különbség. Gyártanak 8K-t is, de kinek kell??? Úgy hogy nem a fogyasztók kedvéért gyartanak szerintem. Én se szeretem a kompromisszumot. Ezért is a tv-m tudja a 3D, 4K, HDR, Dolby Vision, ívelt, stb. Amúgy azért gyártanak mék mindig 3D-s filmeket, mert a projektorokban a 3Da viragkorukat élik, és egyre több 3D-s projikat dobnak a piacra.

(#61) #72042496 válasza Chaser (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az E sorozat lényege a picture-on-glass dizájn. Ezért a tavalyiak közül az E8-hoz hasonlítanám, nem a B8-hoz. (Az Alpha9-es tévékben a HDR színkezelés is jobb, így a tavalyiak közül én C8-at is előbb vennék, mint egy picivel olcsóbban B8-at.)

Az ideiek főleg a játékos funkciókban fejlődtek, illetve a CalMAN szoftveren reszeltek, de utóbbinak nem néztem utána. Még nyilván drágák, de van egy réteg, amelyiknek megér ennyit. AVSForumon elkezdtek gyűlni a tulajok, de az itteni topikban is van már egy 65C9.

[ Szerkesztve ]

(#62) Chaser válasza #72042496 (#61) üzenetére


Chaser
titán

ez oké, de továbbra is ott tartunk, egy lowend ;] b8-tól is beszabehu' érzése támad a usernek, nem kell feltétlen milliókban gondolkodni, mert az aktuális csúcsot annyiért adják, aki akarja vegye
nekem a sz@ros b8 tökéletesen megfelel, és vagyunk ezzel még páran így, nem estem hanyatt jobban a c szériától sem, sőt, 720p-t úgy konvertálja a b8, h 1080p-nek gondoltam, a tengerpart mintha a lábam előtt lenne, 4k hdr meg "gyilkol"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) akaido válasza Chaser (#59) üzenetére


akaido
addikt

...a legutolsó szám is több mint a netto havi fizetésem...100 ezerrel... :U

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64) Chaser válasza Geri_10 (#55) üzenetére


Chaser
titán

ismét elmaradt :B , de ma - péntek - délelőtt pótlom :R

akaido
azt mindenki maga tudja mire tudja kigazdálkodni a pénzt és mire nem, a jelenlegi ár összességében korrekt, azt azért hozzáteszem, h ennél is kedvezőbb áron jutottam hozzá, boltból, újan, figyelgetni kell az ajánlatokat ha ilyesmi érdekel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) Cs1csó válasza Chaser (#64) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az én szemem csak a csúcs OLED tévéket bírja. :DDD

(#66) Chaser válasza Cs1csó (#65) üzenetére


Chaser
titán

jajteszegény' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szerencsére nem olyan sivár az életem, hogy a tv-vel akarjak beszélgetni. Ennek a gimmicknek pont annyi értelme van, mint az autós megfelelőjének.

A tv maga amúgy nagyon komoly, de nem éri meg a felárat pl. egy B8-hoz képest.

(#68) sb válasza Chaser (#62) üzenetére


sb
veterán

Kb. annyi közük van egymáshoz az OLED-eknek és az LCD-knek mint, hogy a bicikli meg a BMW M5 is közlekedési eszköz. :)
Kis túlzással. Nyilván a legolcsóbb OLED is sokkal jobb, mert tök más a technológia. A legdrágább meg nem lesz sokkal jobb az olcsóbbtól mert ua. a tech.

(Mielőtt a szívükhöz kapnának az LCD-sek, szerintem azok se rosszak. Bőven megvan a helyük a palettán és sok felhasználási módban ott sem feltétlenül jön ki ez az óriási technológiai előny.)

@Balika911
Megkerestem a tesztet, valóban freesync-et írnak a leírásban, csak a listában fut VRR néven összefoglalva az egész.

Ez a bemenet kezelés meg vicces. Most kezdenek erre figyelni. Másfelől viszont a 3D miatt a 120Hz-es panelek is kikoptak az alsó-középkategóriából. Az első LCD-m lassan 12 éve vehettem és az is 120Hz-es volt. Az biztos, hogy a rá következő 5-6 évben sem jelent meg új HDMI szerinti csatlakozó, amivel meg lehetett volna hajtani 120Hz-en. Utána jött a 3D, 2x60Hz megjelenítés, de továbbra is 2x24-30 bemenetkezelés. Biztos vagyok benne, hogy a 3D sem így végezte volna ha ezt nem így kezelik, konstans 5-10 év lemaradással.

(#69) sb válasza akaido (#63) üzenetére


sb
veterán

Sajnos a fizetésekkel van a gond, nem elsősorban az árral.
:(

(#70) Chaser válasza Geri_10 (#55) üzenetére


Chaser
titán

no megnéztem, előzményeket usb meghajtónál nem láttam

szerk:
sb
nem beszéltem lcd-ről :F ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) Cs1csó válasza MeszesKPT (#67) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is van pár képzeletbeli barátom tehát én sem szorulok rá. :))

Chaser

A zigényesség átkája.

(#72) Geri_10 válasza Chaser (#70) üzenetére


Geri_10
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged, sajnos féltem tőle, hogy nem lesz benne előzménylista.

(#73) Scholes9 válasza Chaser (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pont erre gondoltam én is. Látatlanban is tök egyértelmű, hogy nem éri meg a többszörös árat. Itt a technológiából adódóan nincsenek hatalmas különbség az egyes modellek között. Akkora meg pláne nincs, ami indokolná az óriási árkülönbözetet. Ár/érték arányban még mindig a B8/C8 a legjobb vétel az Oled TV-k között.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#74) Chaser válasza Cs1csó (#71) üzenetére


Chaser
titán

was ma'kog sie ihnen wiere? ( :

Geri_10
igazán nincs mit
nem láttam még egyéb okostv' megoldásokat, az lg rendszere enem meggyőzött - nyilván nem tökéletes, de nem kellett rohannom venni egy htpc-t mellé -

Scholes9
ez az a tipikus helyzet, ha 100 csilliárdom lenne feleslegben, akkor se venném meg:) mondjuk úgy, az ár/érték aránya nem a legjobb, ha már váltanék az 55b8-ról, akkor 65b8 lenne, esetleg a c8
ha valaki szereti égetni a pénzt, az meg megveszi a csilliós tv-t is, nekem attól nem lesz rosszabb ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) Cs1csó válasza Chaser (#74) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak fittogtatatam a heje sírásom, minőseggét! Hogy meny nyire kivagyok müvelve!

(#76) bot1978 válasza Segal (#2) üzenetére


bot1978
senior tag

A TV az nem filmet nézni van, hanem reklámot nézni. Esetleg sporttal megszakítják a reklámot 20 percnél tovább, de mással biztos nem.
Filmnézésre a projektor való, nem véletlenül nem is tesznek a legtöbb projektorra TV tunert. Lehetne, mert egy kvázi filléres vacak, mégis simán van, hogy milliós projektorokon nincs tuner. Most akkor minek legyen egy egérmozi TV-n 3D ha a célközönség projektort néz úgy is?
Most kezd hozzánk is beszivárogni a 65"-os panel, ezért nekünk nagynak tűnik. 100 éve volt pedig már, hogy a micsu a projektoros TV-ket ebben a méretben nyomta nyugaton, csak ide a balkánra nem hoztak olyat anno. Szóval most ez megint csak annak nagy képátló, aki még nem szokott hozzá a nagyobbhoz.
3D-re a TV pici.
A TV-be a színészek kapzsisága miatt nyomták be a 3D-t, mert a 3D-s forgatási költség nagyon magas a sztárocskáknak meg semmi sem elég sok pénz és a BR piacon akarták behozni a "veszteséget", amit az jelent, hogy csak annyi szék van a 3D moziba, mint a 2D-be, de nem jött be, mert a csóró reklámfüggő tévénéző nem adott a BR lemezért pénzt.
Apámnak is 3D LG-je van, de csak akkor látott 3D filmet, amikor én vittem neki. Nélkülem soha, de komolyan mondom soha nem használja ezt az opciót, tulajdonképpen azt sem tudná, hogy a TV tudja, ha én nem indítom el neki amit vittem. Meccset néz rajta, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#77) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

1.270.000 Ft = ajánlott plecsni. :C

(#78) poli27


poli27
veterán

Én nem tudom miért erőltetik, hogy a tv hátulján legyenek a csatlakozók... nekem a samu megoldása jobban tetszik, hogy nem kell levenni a falról a tévét, ha pl valamit be akarok dugni...

(#79) Chaser válasza poli27 (#78) üzenetére


Chaser
titán

az nekem is tetszik, de nem feltétlen kell levenni az lg-t sem, b8-at legalábbis, oldalán is vannak portok, hátsó is hozzáférhető, ha konzolon van kicsit kihúzza az ember, ha valami szekrényen, max előrébb kell húzni ha nagyon be van tolva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Laslow


Laslow
senior tag

Az egyik áruházban néztem egymás mellett a TV-ket. Közülük az 55B8 tükröződött a legjobban. Ez az OLED velejárója, vagy csak a konkrét típusé? Az volt a benyomásom, hogy csak teljesen homogén sötét szobába való (meg hogy 3 méterről kicsi az 55").

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#81) #72042496 válasza Laslow (#80) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fénylik mint a Salamon töke, de sajnos ez általában jellemző a komolyabb tévékre. 3 méterre nem lehet jelenleg túl nagy tévét venni szerintem. Mehetne oda 90-100" is, de projektorosoknál ennél méretesebb képet is láttam ennél közelebbről. (De az elérhetőségtől, áraktól függetlenül is kérdés nyilván, hogy mekkora készülék hogy fér el, hogy mutat a helyiségben.)

[ Szerkesztve ]

(#82) Chaser válasza Laslow (#80) üzenetére


Chaser
titán

ilyenek az oledek, ha kifejezetten nappali használatra és világos helyiségbe keresel tv-t, marad az lcd
az viszont nem az oled hibája, h 3m-re kicsi az 55":) ha 1m-ről játszom a boxon néha, akkor se tűnik nagynak, ideális nézési távolsága ezeknek olyan 2m körüli, de 65-öst is el tudnék nézegetni annyiról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) daneel_hu válasza ForRedGlory (#77) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ebben az árkategóriában nem lehet egy termék ajánlott? ;] :U

(#84) zetor2000 válasza bot1978 (#76) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt is baja a projektorosoknak, nem is kevés. A betekintési szöge gyalázat, a színek csak középről okésak, a kép középtől kifelé elvesztette a színeit, a 3 lencse konvergenciahibáját eléggé macerás korrigálni ekkora felületen, ésatöbbi. Nem rossz, csak nem baj, hogy eltűnt. A sima 83-106 centis tévék jöhettek volna inkább...
Boltokban voltak idehaza is ilyen termékek, csak nem sokan vették, mert drágák voltak, és keveseknek volt akkora hely odahaza, hogy egy ilyen bútordarabot odategyenek.

Ezeknek az oledeknek is kell helyet szorítani, de szerencsére a mélysége és a súlya már nem kritikusan nagy. Mondjuk nem biztos, hogy egy ember kell a mozgatásához.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85) Chaser válasza zetor2000 (#84) üzenetére


Chaser
titán

azoknál a legnagyobb probléma sztem a mélység volt, ha még be is fért valahova, a bejáratói ajtón már nem feltétlen fért be ( :
55-ös oledhez már két ember kell, ha mozgatni akarják, hiába viszonylag kevés a tömege, elég törékeny jószág, fogáshoz beüllyeszést nem véltem felfedezni, csak az olyanok álljanak neki egyedül rászerelni a talpat és a helyére rakni a tv-t, mint én - akik szép nagyok és szeretik a kihívásokat ;] -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) #72042496 válasza Chaser (#85) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálunk két emberrel is akadt szerelés közbeni bazdmegelés. Az 55"-osnál kevesebb, a 65"-osnál több. Viszont az OLED topikban volt, aki god mode-ban egyedül beüzemelte az 55"-os tévéjét. Azóta se értem, hogyan. :)

Az LG B és C sorozaton tényleg nincs fogás, a többihez nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#87) Chaser válasza #72042496 (#86) üzenetére


Chaser
titán

én is úgy csináltam, annyi fórom' volt, h a panelt kivették a sácok, ment volna egyedül, _ha_ valamiért nem felejtik ki a kiemelő "madzagot" a dobozból a gyárban, de kifelejtették ;] , megizzadtak mire kiszedték a dobozból és letették az ágyra
aztán én izzadtam meg, mikor rájöttem, h megkérhettem volna őket, h szereljék is rá a talpat és rakják a helyére, ráadásul panel elejével felfelé kértem a "fektetést", nyilván h lássam rendben van-e a panel...jó móka volt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) pubyy


pubyy
tag

Sokan szívják a fogukat az ár miatt, pedig nagy valószínűséggel nagyon kis haszon van rajta, hiszen még egy gyári kalibráció sem fért bele....
Nekem egyébként tökmindegy, színtévesztő vagyok, de na akkor is....
Apropó, néhány monitornál láttam hogy van moduljuk a színtévesztők számára, de pl. TV-nél még nem találkoztam vele. Pedig ha már ennyire fitogtatják hogy mennyire okos rendszer van bele építve, akkor szerintem ennek a cuccnak már nem esne nehezére a konverzió...

[ Szerkesztve ]

(#89) bot1978 válasza Chaser (#85) üzenetére


bot1978
senior tag

Viszont meg volt oldva a TV állvány is az árában. :)

Egyébként az megvan, hogy hátsó vetítésre alkalmas ernyőt is lehet venni? Szóval egy széles látószögű projektort beviszel a hónod alatt, elé teszel egy ilyen ernyőt és ha rendesen lesötétíted a projektor és az ernyő között olyan kép az eredmény, mint régen az ilyen a TV-knél azzal a különbséggel, hogy a mai projektoroknak sokkal magasabb a felbontásuk. Nem lesz olcsó, de könnyebb megcsinálni mint egy 75”-os
TV-t felvinni egy családi házba mondjuk csigalépcsőn :)

Jók ezek az új 75"-os TV panelek is már közelről nézve, de ennyi sor és ennyi oszlop ekkorában rengeteg hibalehetőség így, hogy bárhol fogod meg rögtön erőkar van, hát szerintem lehet, hogy tele lesznek zöld csíkokkal ezek a vackok pá rév után, de ne legyen igazam. Ez a fólia szalagkábel és akkor odataknyozzuk... ekkora méretben vannak kétségeim, hogy egy ilyen sérülékeny megoldásnak megfelelő e a tokozás, pláne hogy még káva is alig van meg még vékony is...

(#90) daneel_hu válasza pubyy (#88) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem egyszerű egy ilyen konverzió.
Nálam is gond ez, de ha nem munkáról van szó, nem hinném akkora problémának. :)

IPhone-on be lehet állítani szűrőket amivel pl végigmész egy színtévesztő teszten de bizonyos erős színeket fel kell áldoznod érte. ( pl nekem a piros!)

Szóval ez nem ugyanaz mint a szemüveg... szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#91) junkpod válasza Chaser (#13) üzenetére


junkpod
nagyúr

"kb mint egy kodi és vlc keresztezése azok előnyeivel, hátrányai nélkül..."
Kadencia helyes lejátszás, dtshdma passthrough, video és zene médiatár, online felirat letöltés... funkciók is működnek?

Box's don't touch!

(#92) junkpod válasza tibaimp (#24) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nézzél egyszer 1-2 óráig egy filmet is, mire vége lesz el fog tűnni az ir.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#93) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Ethernet port meg mindig csak 10/100-as?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#94) daneel_hu válasza Stimpy001 (#93) üzenetére


daneel_hu
addikt

C9-nél állítólag még mindig, igen.
E9-et nem vett még senki innen. :)

5 ghz-es WiFi-n 300 / 300-at már mértem.
Annyi bőven elég a 4K HDR-hez is, nagyon-nagyon ritkán akad.
De a tuti a HDMI.

(#95) Stimpy001 válasza daneel_hu (#94) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Koszi a valaszt, ez tovabbra is sajnalatos hogy ilyen filleres dolgon sporolnak. :(((
Nekem B8 van de hiaba gyorsabb elmeletileg a wifi, gyatrabb sebesseget produkal mint kabelen, ugy hogy kb a TV mogott van kozvetlenul a router. 4K HDR filmekkel tobbnyire nincs gond, viszont a sajat GoProval keszult 4k60fps videok nezhetelenul akadnak.
Pont a minap olvastam egy LG-s forumon hogy egy bizonyos USB 3.0 - gigabit ethernet adapter mukodik a TV-vel, es athidalhato a savszelesseg problema. Gyorsan rendeltem is egyet, meglatjuk hogy szuperal majd. :K

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#96) daneel_hu válasza Stimpy001 (#95) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Koszi a valaszt, ez tovabbra is sajnalatos hogy ilyen filleres dolgon sporolnak. :((("

Kíváncsi lennék, hogy a 77W9-esen is ilyen hálókártya van-e...? :C

(#97) Klotydon


Klotydon
újonc

Én a C9-et néztem ki magamnak. Arról vélemény? Hasonlíz ehhez...

(#98) J.J. András válasza daneel_hu (#94) üzenetére


J.J. András
őstag

ha már az E9-es széria szóba jött.... most nincs EX széria ?
a CX-ben is jobb a feldolgozó egység, azaz jobb a képe mint az E9-esnek, amiben csak Gen.2. Alpha proci van ?
Valamiért mindenhol a CX-et tolják..., nem lehet mert ez a panel stabilabb beégés ellen, mint a 9-es sorozat paneljei ?
Mindegyik natív 10bit 120Hz-es panel, RGB-ben egyedül az X (2020-as sorozat) 40Gbit-es HDMI 2.1-es csatija a gond,.... nem ?
Én G-Sync-et használok a mostani monitoromon (ez is LG), az E9-esen megy hibátlanul ?

Köszi :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.