Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricshard444


ricshard444
veterán

"Továbbra sem bántam meg, hogy non-K verziót vettem, legalább nincs meg a kísértés, hogy elvben menne több is"
Ez zavarna engem a legjobban :DDD Amúgy korrekt bemutató, :R

Vannak dolgok...

(#2) franc0


franc0
őstag

Ez legalább nincs kiherélve funkciókban, mint a K-s verziók.
Amúgy brutális ez tuning nélkül is.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3) SzlobiG válasza ricshard444 (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Engem is ezért inkább kivártam a K-s verziót és nem a simát vettem ismerem magam dühített volna ha nem a K-sat veszem még ha tudom hogy alapon is elég, de azért még is csak 4.5GHz-en megy.:)

(#4) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

az igen én nem merem felhúzni a procimat core 2 quad q6600-om van

(#5) Kris87 válasza ZeroLimit (#4) üzenetére


Kris87
aktív tag

Pedig a 3200 mhz-et jobban szereti, főleg ha nem kell 1.3 volt fölé menni. :-)

(#6) ZeroLimit válasza Kris87 (#5) üzenetére


ZeroLimit
tag

Most alapon van 2.4 Ghz en 1.2 volton megy

(#7) Hunter2 válasza ZeroLimit (#6) üzenetére


Hunter2
addikt

az pazarlás.

(#8) ricshard444 válasza Hunter2 (#7) üzenetére


ricshard444
veterán

Na igen :DDD

Vannak dolgok...

(#9) haddent válasza ZeroLimit (#6) üzenetére


haddent
addikt

Pakolj alá, arra van, bírják azok :DDD

(#10) Janus27


Janus27
tag

Tehát akkor ha jól értem ezt a non-K verziót is lehet tuningolni 4100mhz-ig úgy hogy egyszerűen megemeled a szorzót 41-re? Ebben az esetben pedig a többi alkatrész meghibásodásától nem kell tartani az extra mhz-ek miatt.

(#11) kromatika


kromatika
veterán

köszi az írást.érdekes volt

(#12) Low Noise


Low Noise
senior tag

Köszönöm én is az írást és kérdésem is lenne.

A BCLK tuning tényleg ilyen veszélyes, hogy elronthatja a VGA-t , vinyót ?
Én nekem régebbi gépeim voltak, ott FSB tuning volt, de soha ilyen gondom nem volt, még 1,6 Ghz-es emelés esetén sem.

Szeretnék erről többet tudni, mert hamarosan 1155-re váltok és feltett szándékom volt tuningolni.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13) Low Noise


Low Noise
senior tag

Közben utána olvastam, valóban nem ajánlják 105 fölé vinni.

Még egyszer köszi a cikket sok mindenre sikerült rá vílágítanod.
5 éve építette legutóbb tuningos gépet és pár dolog picit megváltozott azóta, de most már képben vagyok.

Most nem hajtok a végletekre, ha 4,0-en megy annak is örülök, ha esetleg többet akkor mégjobban :)

(#14) GezaR


GezaR
tag

Köszönet a cikkért, ezek után biztos nem bánom meg, hogy csak a "simát" veszem meg. :)

(#15) Low Noise


Low Noise
senior tag

Megvan a procim 3770 Non-K @4,5 GHz :) Szerintem menne többet is csak nem merem 105 fölé vinni nehogy baj legyen.

(#16) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Ha minden igaz, a jövő héten nekem is megérkezik a 3770-em. :)
Én is meg szeretném célozni a 4 GHz-et, remélem gond nélkül menni fog.

Köszi a cikket, megerősített abban, hogy nem volt rossz választás a 3770. :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#17) Geller72


Geller72
veterán

Brutális, hogy egy ilyen hűtővel, dupla ventivel is ennyire melegszik ez a proci, szinte nulla tuninggal. A 4 ghz-et nem nagyon tekinthetjük annak, ha TB 3.9-et tud. A hat magos xeon nálam 2 ghz helyett megy 3200-on úgy, hogy full cpu load (HT=ON) esetén sem tudom 60 C fölé vinni egy alpenföhn brocken mellett egy ventivel. (L5638). Most fontolgatom a másik gépemben az i3 cserét i7-re, de most megszeppentem.. :Y . MiniITX rendszerről lévén, a hűtésem közel nincs ilyen.

(#18) pilu85


pilu85
őstag

sima szorzó állítással megy 4,1 ghz-t de azt hogyan ha szorzózáras a proci?
ésa 4ghz-t mért nem tekinthetjük annyinak ha a TB csak 3,9et tud? írjatok pls.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#19) Geller72 válasza pilu85 (#18) üzenetére


Geller72
veterán

A gyári, TB nélküli szorzója a 34, a Turbo alatti a 39 és a max a 41, ahogy a cikkben is le van írva.

(#20) Geller72 válasza pilu85 (#18) üzenetére


Geller72
veterán

..még valamit...sima lappal nem fog menni..;)..

(#21) robekri válasza Geller72 (#17) üzenetére


robekri
addikt

Sajnos kupaktalanítani kell és átpasztázni a procit, mert intelék elbaxták :( ezt a részét a prociknak!

Vannak videók is, hogy mx2 pasztával kenve 30 fokkal kevesebb az adott proci!

üdv

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#22) Geller72 válasza robekri (#21) üzenetére


Geller72
veterán

..mx 2 pasztám van..megvettem a non k-t..és ha ez így a fasza, akkor nagy a baj..3400-on full cpu load 60-64 fokosak a magok. És nem a gyári hűtővel. :W . 3700-on nem is merem hajtani..:(.

(#23) pilu85 válasza Geller72 (#20) üzenetére


pilu85
őstag

sima lapba nem? mi aaz hogy sima lap? :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#24) Geller72 válasza pilu85 (#23) üzenetére


Geller72
veterán

A H-s és a B-s lapok nem támogatják olyan mértékben a tuningot, mint a Z-s lapok. Vannak funkciók, amik egyszerűen inaktívak ezekben a lapokban és csak a Z-s deszkákban elérhetőek.

(#25) pilu85 válasza Geller72 (#24) üzenetére


pilu85
őstag

nekem egy fullos 768 as msi van.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#26) robekri válasza Geller72 (#22) üzenetére


robekri
addikt

estére tesztelek neked, igaz nekem K-s cuccom van! (lásd adatlapom)

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#27) Geller72 válasza robekri (#26) üzenetére


Geller72
veterán

Köszi. :R

(#28) robekri válasza Geller72 (#27) üzenetére


robekri
addikt

Egy kis teszt!

Remélem látod amit kell!

Nekem sajna nics mx/2 pasztám csak valami sima ezüst mentes.

A hűtésről egy Thermaltake Frio gondoskodik.

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#29) Geller72 válasza robekri (#28) üzenetére


Geller72
veterán

Hmmm. Köszi..A pasztázás után fixre visszaraktad a kupakot, vagy csak visszanyomtad, amíg rápattintottad a leszorítót?
:R

(#30) robekri válasza Geller72 (#29) üzenetére


robekri
addikt

sajnos nincs kupaktalanítva a proci

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#31) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem , hogy normális az , hogy játék alatt (BF4) turbo engedélyezve (3.9ghz)

egy Arctic Freezer 13 Pro val hűtve 69-70 C° mérek ?

A ház is jól szellőzik , az pedig egy thermaltake xaser iii v1000a.

Köszönöm a választ előre is.

(#32) robekri válasza wolf13 (#31) üzenetére


robekri
addikt

fesz mennyi????

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#33) wolf13 válasza robekri (#32) üzenetére


wolf13
őstag

Hat most nem vagyok gép közelébe , de ha az mond valamit akkor alapon van.
Ugy értem amit automatikusan állít a lap a turbó hoz. Este hazaérek akkor meglesem.

(#34) Geller72 válasza wolf13 (#33) üzenetére


Geller72
veterán

Akartam mondani, hogy szerintem ez a gyári fesz, ami legalább 1.1V. 3900-on. 3500-ig még 1.0, 3500-3600-ig 1.1V, afelett minimum ennyi, ha biosban adva van neki az "ív"..:D.

(#35) wolf13 válasza Geller72 (#34) üzenetére


wolf13
őstag

Na 10 perc BF4 single után :

(#36) wolf13 válasza wolf13 (#35) üzenetére


wolf13
őstag

+ nem tudom mi az a Auxtin ami mondjuk átlépi a 100 c° -t.

(#37) pilu85


pilu85
őstag

mennyire lehet jól alulfeszelni ezeket a procikat?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#38) robekri válasza pilu85 (#37) üzenetére


robekri
addikt

ott a teszt képeim, lesegesd

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#39) Geller72


Geller72
veterán

Mára kiderült, hogy kb 30%-al marad alatta az előző xeonomnak teljesítményben. :(. Mondjuk kevesebbet eszik a konfig, igaz nincs natív VGA és nem 1366-os a rendszer.

(#40) lucky750


lucky750
tag

Sziasztok. Nekem egy nem k-s i7 3770 processzorom van. És szeretném húzni. jó lenne, ha olyan 4.3-4.4 Ghz-en menne. Mit kéne ahhoz állítanom, hogy stabil is legyen? Eddig 102.4 bclk-val és 42x CPU Ratio-val 4.2-4.3 Ghz-et tudtam elérni

A gépem : i7 3770
Memory ram 2X 4Gb 1333 Mhz
alaplap thermaltake berlin 630 w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.