Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttamashu


ttamashu
aktív tag

50000 :D ?
Messze van még Április 1., ilyet vettem 9000-ért nemrég.

Tea az élet!

(#2) FefeeX válasza ttamashu (#1) üzenetére


FefeeX
veterán

BD3D ISO-t viszi? Kadenciahelyes 24p-t?
Nincs több kérdésem...

(#3) kenny123


kenny123
addikt

Én úgy tudom hogy az említett lejátszó gyárilag nem tud wifit, csak külső USB adapterrel.
Talán valamivel több mint másfél éve használom a sajatomat, de semmi bajom vele.
Nas alól NFS-en gond nélkül játssza a bd50/3Dbd50 .iso-t, filmekhez-sorozatokhoz kb 2 gombnyomásra talál feliratot, automatán letölti, stb. Nekem bőven megfelel.

yo

(#4) micimacko válasza ttamashu (#1) üzenetére


micimacko
aktív tag

FefeeX-nél a pont. Lehet, hogy drágább, de még mindig sokkal inkább használnék ilyet médialejátszásra, mint akármilyen androidos kütyüt. Mondom ezt úgy, hogy 2009 óta csak Androidos telefonom volt (a céges iPhone mellett), és vásároltam már én is androidos okosító/médialejátszó kütyüt. 1 héten belül meg is szabadultam tőle, mert még a 2009-es Xtreamer sidewinder médialejátszóm is ezerszer jobb médialejátszónak, mint ezek az androidos eszközök.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#5) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Az viszont már gond, hogy a teljesítmény nem minden esetben elég az internetes tartalmak futtatásához, ami abból látszik, hogy a netes oldalak, illetve az alkalmazások betöltésére olykor egész sokat kell várni Emellett az is feltűnt, hogy maga az elérhető applikációk köre egyrészt nem túl nagy, másrészt nem túl izgalmas.

Megint belefutunk abba, nem az eszköznek megfelelő funkciókat kérünk számon. Médialejátszó, nem tv okosító.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6) Elpresidente válasza kenny123 (#3) üzenetére


Elpresidente
tag

Van wifi-s változata is.

Xbox gamertag: goserHU

(#7) FefeeX válasza Mezga Aladár (#5) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem is az volt az érzésem, mintha azt írták volna le a Ferrari értékelésében, hogy nem lehet vele boronát húzni... :U

(#8) jerry311


jerry311
nagyúr

Popcorn Hour A110.
Még mindig hibátlanul működik. Kb. bármilyen 1080p tartalmat problémamentesen lejátszik a 1080p tévémre.
Ennyi. Majd ha megdöglik a tévé vagy a lejátszó, akkor veszek csak újat. Lehet, hogy nem is veszek újat, havonta kb. 1 filmnyi időre van bekapcsolva a TV is meg a lejátszó is. :U

(#9) Mezga Aladár válasza FefeeX (#7) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10) #48967168 válasza Mezga Aladár (#9) üzenetére


#48967168
törölt tag

Otthon kettő is van, nem véletlenül... Egyszerű, praktikus, a feliratletöltése pedig zseniális! Egyedül a divX támogatás hiányzik néha, nem is értem hogy a legprimitívebb formátumot hogy hagyhatták ki belőle...

(#11) galaxys80 válasza ttamashu (#1) üzenetére


galaxys80
veterán

Használd egészséggel.... :D

(#12) Viper26 válasza kenny123 (#3) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem is ilyen van, teljesen elégedett vagyok vele, bár a youtube nem hajlandó működni valamiért...elindul, keresés van, csak nem játszik le videót, pedig régebben semmi gondja nem volt.

Nekem SMB-n van, és hálózaton is hibátlan, ahogyan a külső HDD-ről való lejátszással sincs semmi gond, ráadásul a MED600-ra kötött külső HDD tartalmát elérem PC-ről is. :)

(#5) Mezga Aladár.:

+1

Pixel 7 | FR955

(#13) Mezga Aladár válasza #48967168 (#10) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

divX támogatás hiányzik néha

Licence köteles. FOURCC changer megoldja, átállítod xvid-re.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14) aldebaran


aldebaran
őstag

Itt van a prohardveres fóruma!
Tökéletesen működik évek óta nálam.
Két fajta van, wifi-s és nem wifi-s, valamint ebbe nem lehet winchestert tenni, de van olyan változat, amibe lehet.

Egy ilyen cikk alá miért írkálnak be egyesek tök más lejátszókról bármit is, ezt soha se fogom megérteni. :W

Azt nem írta a cikkben, hogy melyik fw-el van lassulása, mert nálam -most nem emlékszem a fw-re-, de semmilyen lassulás nincs, ha nézek youtube videót.

Plusz még, hogy folyamatosan van fw támogatás, nem úgy, mint egy-két másmilyen lejátszónál.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15) Möhe


Möhe
addikt

BD ISO, mkv és egyéb kutjaf...a tökéletesen fut rajta. Több mint 2 éve megvan , a BD faragott menük nem mennek rajta , de le van ejtve. Egyéb netes szarokra ott tv ránkerőszakolt smart rendszere.

(#16) madgie


madgie
titán

Ez régi? A Popi A-210-em az, mégsem gondolkodom a lecserélésén :) (4K meg 3D nemkő)

(#17) ALBY


ALBY
senior tag

Csatlakozom az előtem szóló szakszerű kommentelőkhöz. Jó cucc ez még mindig.
(Mégjobb a HTPC :))

Egy AC Ryan van szüleimnél, sok éves, már nem tudom, de még mindig sokkal jobb mint bármelyik mai parádésan beharangozott smart tv lejátszó rendszere.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) ALBY válasza ttamashu (#1) üzenetére


ALBY
senior tag

Én is adhatnék elő Shakespeare-t,
de minek...! :DDD
Inkább néznétek meg igazi színházban, úgy nem fájna.

Lehet alternatívkodni, és érdemes megnézni az olcsóbb megoldásokat, akadnak gyakran remek dolgok,
de ami annyiba kerül mint egy másik korrekt terméknek a doboza, az legyen már gyanús, ne higgyük el hogy ugyan azt fogja tudni.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#19) Duree


Duree
veterán

50.000ft nevetséges ár érte, aki ezt komolyan gondolta azt be kellene zárni.Veszel a Rapsberry PI3 12 ezerért teszel rá egy openeleket és egy kodit máris van egy mindent lejátszó nagyon gyors géped,amivel még netezni is lehet,söt..

duree54

(#20) flexxx2 válasza ALBY (#18) üzenetére


flexxx2
őstag

Az a baj, hogy ezek is egyre gyorsabban avulnak, pl h265öt nem tudom viszi-e. Vehetsz újat. Lehet 5 éve megérte ennyiért, de most már nem.

(#21) aldebaran válasza flexxx2 (#20) üzenetére


aldebaran
őstag

Aha, mert már nincs is anyag, csak és kizárólag h265-ben... :W

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#22) jerry311 válasza Duree (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Elég rá Pi1 B+ is bár, azon még nyögvenyelős bármi, amit lejátszás közben akarsz csinálni (audio/felirat választás ki/be kapcsolás). Pause megoldja.
Viszont Pi2 már nem akad.

(#23) ALBY válasza flexxx2 (#20) üzenetére


ALBY
senior tag

Ez így van, de mondjuk 5 évig tiszttességesen működhet,
nem örökre a félkegyelmű félmegoldással kell szenvedni, mint a tévék vackainál.
(átgondolt HTPC sokmindent megold)

Az meg még külön kérdés hogy milyen kép és hangminőséget hoz össze
egy Dune, egy AC Ryan, egy olcsó kacat mondjuk androiddal, és egy tévé ingyen lejátszója.

Dune-ben ott figyel a Sigma Design képchip.
A tápegység sem mindegy a hand szempontjából, a céllövöldés telefontölővel üzemeltetett vackokból nem biztos hogy szívesen hallgatnék zenét.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#24) FefeeX válasza Duree (#19) üzenetére


FefeeX
veterán

Kár, hogy amit írtam feljebb, azt a Kodis verziód sem oldja meg, olcsóbbnak ugyan olcsóbb lesz... (3D ISO, kadenciahelyes 24p)
Trabanttal is lehet gurulni az úton... Főleg, ha hasonló elven veszel tévét is, akkor elég hozzá az olcsó lejátszó is...

(#25) c4 válasza FefeeX (#24) üzenetére


c4
őstag

Van már androidos, kadenciahelyes 3D iso képes lejátszó... Nem is egy.

ON
Alapjaiban egy jó készülék, de nincs ezzel egyedül, a Dvico, Dune, Popcorn régebbi modelljei pont ennyit tudnak.
Ha viszont most kéne megvenni, akkor már ebben az árkategóriában vannak korszerűbb, többet tudó készülékek, amik akár olcsóbbak is lehetnek. Személy szerint biztos nem választanék nem jövőbiztos készüléket. Ha ezt tervezném, a használt készülékek közt néznék körül.

A "teszt" inkább reklámnak tűnik, hogy a beszorult raktárkészlet eladhatóvá váljon.

[ Szerkesztve ]

(#26) jerry311 válasza FefeeX (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Oh yeah, megérkezett az AV sznobéria is. Aztán ha elétolnak egy márkajelzés nélküli TV-t ismeretlen videoforrással akkor észre sem veszi a különbséget. :U
Az emberek 99%-ának megfelel, ha egy légkondis Mondeoval gurul, nem kell Rolls-Royce csillagos eget imitáló belső világítással, meg ajtóból előpattanó esernyővel.

(#27) GIJoe válasza ttamashu (#1) üzenetére


GIJoe
addikt

Drágán vetted :) 22$ volt a tomtopon a MXV+ (MXV Plus) S905 chippel , igaz dealy dealben, de modernebb chip.

Most speciel egy Wintel-t vettem Cherry Trail van benne, azért az Intel nem egy utolsó soc gyártó, lesznek erre még rendes szoftverek...

(#28) fogtunder válasza GIJoe (#27) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudom, mire fogom használni, de egy ilyen kell :) csak a win 10 többe kerül, mint 80$

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29) madgie válasza jerry311 (#26) üzenetére


madgie
titán

És az miért baj, ha valaki nem akar barkácsolni, csak annyi az elvárás, hogy minden menjen out-of-box?

Nem tudom, ki hogy van vele, de engem kiráz a hideg, ha valamit csak parancssoros buherával lehet megoldani. Öreg vagyok vagy csak hülye? Lehet, de lesz*rom :)

(#30) flexxx2 válasza aldebaran (#21) üzenetére


flexxx2
őstag

Mit vered a falba magad :( Majd amikor te is úgy jársz mint én. Megvettem az asztali dvd playert, tudta a divx 4.0-t, aztán fél évre rá mindenki 5.0ban kódolta a divxet, és dobhattam ki.

[ Szerkesztve ]

(#31) Castell


Castell
aktív tag

50 ezer Ft-ért tényleg a szánalmas. Azonban a Realtek vagy Sigma chipszetes "lejátszós userek" megerősítik azt, hogy ezek a lejátszók még mindig gond nélkül kiszolgálják a legnépszerűbb formátumokat a mai napig is, akiknek nincsen semmilyen extra igénye, csak leül hetente pár filmet megnézni. Én vagy 6 éve vettem Realtek alapú eszközt 10 ezer Ft-ért. És a mai napig le nem cserélném semmire, mert tökéletesen tudja azt, amire hivatott. Hasonlítani a TV-nk beépített médialejátszójához tudom, ami minden harmadik-negyedik filmnél megfekszik, nincs annyi beállítási lehetőség sem (pl. felirat, képarány), stb.

Tény és való, hogy 9 ezerért már hozzánk vágnak egy androidos tv boxot, így az ilyen eszközök fölött ebből a szempontból már elmúlt az idő.

És nem utolsó sorban a Hardveraprón is lehet elcsípni egy-egy jó classic playert (pl. AC Ryan, ASUS, WD, Egreat, stb) néha bagóért. Talán ennyit még megérnek.

(#32) d.tiborz válasza FefeeX (#7) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Igen, lehet, hogy ez volt a problémája egy bizonyos Ferruccio L. nevű, traktorokat gyártó olasz úrnak is.
Hazament, és összeeszkábált magának (és a világnak) egy klassz "traktort". :DDD

(#33) fogtunder válasza Castell (#31) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is megy még a Sigmás WD TV Live, és a hálózaton belüli lejátszással nincs gondom, mindent szokott vinni, de azért a sebességével már vannak bajok és az internetes szolgáltatások hát eléggé fapadosak, a zsütűb kifejezetten, és elég kevés is van belőlük. kicsit már várom, hogy mikor lehet lecserélni, de amíg megy, nem költök rá pénzt és az istenért se akarja kilehelni a lelkét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#34) d.tiborz válasza Castell (#31) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

A közelmúltban nekifutottam én is, hogy hátha van újabb, jobb, "okosabb", robotos, stb - stb játékos.
Azután visszatettem a TV mellé az Egreat R6S Plus Pro nevű dobozkámat.

(#35) TCr válasza jerry311 (#26) üzenetére


TCr
veterán

Milyen AV sznobéria?
Mert olyan igényei vannak, amiket a kicsi android-os kütyük nem tudnak?
Hogy jön ide a sznobéria?

A hasonlatoddal meg durván mellélőttél, nem Mondeo vs. Rolls-Royce kategória, sokkal inkább Trabant vs. Mondeo kategória, amiről itt szó van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Smart tv-re feltelepíted a PLEX-et és ezerszer jobb felületű ezerszer több szolgáltatással bíró lejátszót kapsz ingyen.

(#37) Crytek


Crytek
veterán

Ilyet vettem kb 2 éve azt hiszem 38-43k között. CSak 3D-isokra használom nekem tökéletes

Next PC Upgrade: 2022

(#38) aldebaran válasza flexxx2 (#30) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem lesz itt olyan még jó pár 10 évig, hogy csak és kizárólag h265-ben menjen a kódolás, ki van zárva! Legfeljebb egymás mellett fog menni a kettő. Az xvid se mai formátum és még minidig abban kódolnak.

Ez pont olyan parasztvakítás, meg kedélyhergelés, mint amikor agyon hype-olják a 4K-t. Nézzük már meg, hogy kinek van 32"-nál nagyobb tévéje, hány embernek? Oda minek a 4K? Pláne, ha tudnák sokan, hogy mi az.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39) fogtunder válasza gekkoXT (#36) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezeket a lejátszókat jellemzően azok veszik, akiknek nincs okos tévéje, plusz a plex azért mindenképpen kíván egy külön eszközt, amin a szerver app fut.

nekem is van otthon két LCD tv, mindkettő köszöni, jól van, semmi baj nincs velük, plusz összesen nem fizettem értük annyit, mint amennyiért egy értelmes Smart TV-t kapnék manapság, úgyhogy inkább veszek/vettem hozzájuk lejátszókat.

(#40) jerry311: minden esetben ez van, ha valaminek a konfigurálása nem annyi, hogy felrakom a vindózt és installálok egy programot. egy IT szakmai fórumon. akár az OpenELEC jön elő, akár egy linux distro, NAS OS, mindennek van rendes grafikus telepítője, max két perc alatt talál az ember leírást lépésről-lépésre. néha úgy érzem, itthon mindenki 10K-s órabérért dolgozik, hogy nem akar foglalkozni az ilyesmivel, hanem inkább fizet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) jerry311 válasza madgie (#29) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem baj ha valaki nem akar barkácsolni, az emberek nem egyformák. De ha valaki nem akar barkácsolni akkor ne is kezdje nagy pofával, hogy a barkács megoldás csak szar lehet, mert ő maga nem akarja vagy nem képes megoldani a problémát célhardver vásárlása nélkül.

Lehet hogy öreg vagy, lehet hogy hülye, fogalmam sincs, meg nem is az én dolgom.
Azt viszont bizton állítom, hogy tévedésben vagy: Pi-ra Kodi-t telepíteni kb. annyi, hogy a kedvenc operációs rendszereddel felmásolod a Kodi-t egy microSD kártyára. Bebootolod vele a Pi-t. Pár beállítást megkérdez az elején, de már azt is GUI-ban, aztán az automatikus telepítés után beállíthatod a többi vackot (hálózati tárhelyek, kép, audio, stb.) szintén GUI-ban. Hol van itt parancssor?

(#39) giorgio
Jó lenne 10k-s órabérért dolgozni, mondjuk nincs már messze, de még nagyon közel sem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) FefeeX válasza d.tiborz (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Hazament, és összeeszkábált magának (és a világnak) egy klassz "traktort".

Hát, volt vele problémája, csak nem ez :) Emiatt hazament és összerakatott a traktorjai mellett egy sportautót is, ellenben a két kategóriát egymással soha nem keverte... ;)

jerry311: a kadenciahelyes lejátszás nem olyan hókuszpókusz, mint ahogy leírod, van akit alapvetően zavar, és van, aki észre sem veszi, vagy a forrásanyag hibájának tudja be, és úgy gondolja, hogy nem olyan nagy gond. Nekem egy eGreat R6s-em van, és ugyan nem gyári FW-vel, de képes kadenciahelyesen lejátszani, emellett elég szar élmény a nem kadenciahelyes lejátszás, belehalni nyilván nem fogsz.
A 3D ISO pedig alapvető elvárás volt a vásárlásnál, no ezt a Kodi alapból nem tudja.
Nem azzal van a baj, hogy vannak az igénytelenek, akiknek jó a szarabb is, hanem azzal, mikor kvázi lehülyézi azt, akinek a jobbra van igénye. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) jerry311 válasza FefeeX (#41) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem azzal van a baj, hogy vannak az igényesek, akiknek csak a legjobb jó, hanem azzal, mikor kvázi lehülyézi azt, akinek a kevesebbre van igénye.

(#43) FefeeX válasza jerry311 (#42) üzenetére


FefeeX
veterán

Mutasd már meg, ez hol történt, mert asszem elég erősen mellényúltál... :U
Emellett azért ez mind messze van a "legjobbtól"...

[ Szerkesztve ]

(#44) Castell válasza fogtunder (#33) üzenetére


Castell
aktív tag

Hát igen,a cikkben is a netes tartalom árnyalja be a képet. Anno amikor bejöttek a boxok hálózati nyalánkságokkal felvértezve még nagy számban ment a youtube, stb. Pedig akkor sem voltak gyorsabbak, mint most. De a mai trendet elnézve / számba véve természetesen kínlódás egy felhasználónak elindítani egy-egy videót a youtube-ról és szerintem lecserélni sajnos nem nagyon fogjuk tudni, mert az android-os boxok uralják ma a piacot és dedikált lejátszóból nagyjából megmaradt az a vonal, ami a magasabb árszínvonalat képviseli...

(#34) d.tiborz

Okosabb lejátszó biztos van, ám azok nagyrészt már "android" alapra épülnek. Vagyis ezzel van teleszórva a piac. Egyszer szívesen összehasonlítanék egy dedikált lejátszót és egy, az elején belinkelt 9 ezres androidos tv kütyüvel....

(#45) jerry311 válasza FefeeX (#43) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztos, bár kétlem, hogy egy általános kijelentéssel mellé lehet nyúlni. :U

(#46) ALBY válasza jerry311 (#40) üzenetére


ALBY
senior tag

Mond meg nagypapádnak hogy lőjön be egy RasPi-t. (csak példa nem a konkrét személy nyilván)
Ha sikerül neki egyedül akkor igazad van, és mindegy.
Valószínű a fogalmakat se érti, be sem tudja szerezni, nem tud velem mit kezdeni hiába is olcsóbb pár dollárral.

(Aztán jön a többi kérdés a hol is van a film, hogy lesz mellé winyó, vagy nas?)

Sajnos a RasPi is még a barkács kategória a népnek. A nép azt hiszi az okostévére is hogy az jó is.

Ő sem a barkácsolást sajnálta le fentebb. És messze nem a high-en fanatikus olgokról van szó, csupán a tisztességes működésről, hogy amit odaírnak, és elvárnánk az működjön. (Mondeo)
Én is szidhatnám a sóhersággal párosított végtelen igénytelenséget ami uralkodik manapság. Bizonyos dolgokat nem lehet megcsinálni 3 dollárból.

Van igény a dobozos cuccokra, mert van aki nem akarja megcsinálni, van aki nem is tudja.
Persze különböztessük meg a korrekt minőségű teljes funkionalitást lefedő dobozos terméket a céllövöldés vackoktól. Sokaknak elege van a félmegoldásokból, szerintem erre céloztak fentebb.

Aki barkácsol az meg akár HTPC-t is összerakhat aztán az jó is mindenre.
Végül kiderülhet hogy olcsóbb is mint a más utak, vagy a dobozos termékek kupaca.
Ha még jobb minőségben kell, lehet hova fejlődni, lásd Fapaci Media PC-je.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#47) flexxx2 válasza aldebaran (#38) üzenetére


flexxx2
őstag

Én ebben nem vagyok olyan biztos. Pár éve már hogy 32"ban is csak FHD TV-t kapsz. Eljutunk oda, hogy az is 4K lesz, mert a tömegtermelés olcsóbbá teszi. És a régi rosszabb minőségű panelek lesznek csak FHD-k. A h265 (vp9 youtube-n) jobban tömörít, kevesebb helyet foglal, és emiatt majd a FHD és 720p mkv-k is abban lesznek kódolva. Hol van már xvid? Ki kódol benne :F Már bdripek se xvidek hanem h264esek (normálisabbja).

És még egyszer kiemelem, ez a tudás még ma elmegy, de nem 50.000 ftért, ez nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#48) kapal


kapal
tag

Örülök a tesztnek, mert pont egy ilyen wifi-s verzió beszerzésén gondolkodom. Nekem is eszembe jutott a RPi, mert inkább netes tartalmakat néznék vele.
Mede8er felhasználókhoz: mennyire lehet online filmekre használni? Pl. sorozatbarat-ról, moovie.cc-ről nézhetőek a filmek?
Köszönök minden gyakorlati tapasztalatot.
Projektorhoz milyen vasat ajánljátok?
Azért a Mede8er mellett szól az 5 éves garancia, ezt nem sok gyártó kínálja.

(#49) d.tiborz válasza FefeeX (#41) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Persze tudom, nem is ezt állítottam.
Itt a "Ferrari" és a "borona" szó egy mondaton belül szerepelt, erősen mezőgazdasági "kapcsolódásban" és erről ez jutott eszembe.

(#50) djnice válasza FefeeX (#24) üzenetére


djnice
veterán

Pi-n megy Kodi-val a 3D ISO és kadenciahelyes is, nekem is van egy 2-es és tökéletes. Ez a Med600 egy túlárazott cucc, ráadásul a képminősége is rosszabb mint a Pi-nek.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.