Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) mirci18 válasza adrian360 (#21) üzenetére


mirci18
addikt

Úgy látom emberek 2/3-a a politikai vonalat erőlteti amit nem szeretnék nagyon kommentálni mivel mint írtam ez kétélű dolog inkább a személyes véleményem írom le.Próbáltam politikamentesen válaszolni arra amit írtál.

Boldogabbak voltak mert hullára nem tudtak semmit az ország valódi gazdasági állapotáról, hogy milyen adósság piramisba került az ország csak azért hogy a látszólagos (mindamellett semmitsem érő) népjólétet fenntartsák

Szerintem azért egy olyan alap létrehozása hogy olcsók legyenek az alapélelmiszerek többre fussa egy átlag dolgozó béréből nem semmit sem érő dolog. Akár kivel beszélek aki ténylegesen megérte a 70-es 80-as éveket mind azt mondta hogy sok nehézség volt de jobb volt az élet.

Boldog volt, mert volt munkahelye ahol egész nap nem csinált semmit csak fusizott és lopta haza mindazt, ami belefért a táskájába.

Ne általánosítsunk lopás akkor is volt és ma is. Nem mindenki csinálta ezt. De azt nem tudtad ezzel számomra megcáfolni hogy a biztos állás miatt voltak az emberek boldogok és nem a plussz pénzkeresés és lopás miatt.

A másik meg ez a mindenki külföldre akar menni téma. persze meg mindenki multimilliárdos akar lenni, de ettől még hullára nem lesz az. külföldre se mennek végleg negyed annyian se mint mondják. Ha tényleg az lenne mint itt a minőségi baloldali média tukmákol az emberekbe, akkor ma magyarország lakossága már minusz 20 millió lenne, és londonban meg 35 millió magyar diplomás dolgozna.

Hogyha valóban nem menne annyi ember ki amennyire én gondolok akkor szerintem nem kellene az aktuálpolitikának egy hazahozó programot kampányt létrehozni arról nem is beszélve mint írtam akkor ma nem lenne probléma normális fizikai munkást keresni a mindennapokra de főleg az idényekre strandokra stb.
Annyit még hozzátennék hogy jelenleg a külföldön dolgozó és élő magyarok nagy része szakmunkás vagy betanított munkás és nem diplomás. Mivel kint is a fizikai munkást keresik nem pedig a maguk helyére diplomás embert elsősorban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.