Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nghost


nghost
tag

Elgondolkodtató írás. Könyvajánlónak bőven jó :)

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#2) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A mostani fiatalok között kezdenek elmosódni a határok a mai fiúk, elnőiesednek."

Minden divat elmúlik egyszer. Felénk már nem ez menő. Most éppen a fiatalok, férfiak és nők akarnak lenni. (A kiinduló nemtől függetlenül.)

"Most felnövekvő fiatalként szomorúan látom, ahogy az országom szétesik a jelenlegi kormány miatt."

Ezzel a napi politika szintjére tereled a dolgot, ami nem szerencsés. Ráadásul a mindenkori aktuális kurzusra ráhúzható ez a mondat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) mirci18 válasza nghost (#1) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm szépen azért írtam.
Mert engem is a könyv inspirált.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4) mirci18 válasza Hieronymus (#2) üzenetére


mirci18
addikt

Nyilván szerettem volna politikamentes írást készíteni.
De mivel az életről írtam így sajnos bekerült.
Pártállástól függetlenül szomorúan látom hogy a barátaim nagy része s az emberek is külföldön próbálnak boldogulni s hogy nálunk egyre több a boldogtalan megkeseredett ember.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5) Hieronymus válasza mirci18 (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt kellene észrevenni, hogy alapvetően nem a napi politikától függ a dolog.

Ha történelmi távlatból szemléled a dolgot, akkor a nyugodt szocializmusban is probléma volt. a kivándorlás. Útlevelet nem szívesen adtak. Ha mégis, akkor korlátozták a használatát. Hegyeshalomnál olyan sorompó volt, amit harckocsival sem lehetett volna áttörni első nekifutásra. Kerítés már akkor is volt. De nem a belépést, hanem a lelépést akadályozta.

Azt már le sem merem írni, hogy az elvándorlás nem magyar, kelet európai vagy szegényország probléma. A legfejlettebb országok polgárainak egy része is más országban keresi a boldogulását. (Az alacsonyabb jövedelmet bevállalva.)

Két jelzőrendszer van ami viszonylag pontosan mutatja egy ország polgárainak gondolkodását. A közlekedési kultúra és a gazdasági teljesítmény. A lakosság együttműködési készségét és helyzetértékelési pontosságát mutatják a jelzők.
Sajnos ezek nem az aktuális politikai irányvonaltól függenek. Annak a vitorláshajónak, amelyik nem tudja melyik kikötőbe akar eljutni, sohasem fúj jó irányból szél.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) mirci18 válasza Hieronymus (#5) üzenetére


mirci18
addikt

Azért a szocializmusban inkább utazgatni akartak az emberek nem kivándorolni.
Nem volt akkora elvándorlás mint most.

Így van elvándorlás minden országban van pont azért mert vannak olyan emberek akik máshova is szivesen eljutnának az adott országon kívülre.
De ez az embertömeg arányaiban kissebb nagyon sokkal a magyar munkavállalókhoz képest.
Épp ezért lett probléma mára Magyarországon szakmunkást felvenni vagy idényre dolgoztatni vendéglátásban embereket nyáron a Balatonon vagy máshol.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#7) Stanlee válasza mirci18 (#4) üzenetére


Stanlee
őstag

En ugy latom, hogy kortol fuggetlenul mindig voltak olyan politikai "toresvonalak", amik miatt tobben vagy kevesebben el akartak hagyni az orszagot.

Az mas teszta, hogy most mar annyira leegyszerusodott a kulfoldi munkavallalas, hogy teljesen mindennapiva valt. Szerintem teljesen normalis, hogy jobb penzert elmennek az emberek par evet kulfoldre dolgozni. Nehogy azt hidd, hogy ez a kerdeskor csak kelet-europai "problema". A nemetek kozul is sok rinyal, hogy mennyire szar a helyzet itt kint, es Angliaba vagy USA/Kanadaba, Ausztraliaba akar kivandorolni, hogy ott kezdhessen uj eletet. Amint ott is berendezkedtek es elkezdenek foglalkozni politikaval, azt a rendszert is szarnak fogjak tartani. De szerintem ez mar az eredeti poszttol nagyon messzire ment el...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#8) Hieronymus válasza mirci18 (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A szocializmusban valóban nem volt akkora kivándorlás, mint most.
Lehetőség sem volt a kivándorlásra.
Minimális mennyiségű pénzt lehetett kivinni az országból. Ha valaki lebukott a határon, mert 100 DM összeggel több pénz volt a zsebében, mint amennyit hivatalosan megengedtek, keményen megbüntették.

De azt sem kell elfelejteni, hogy abban az időben kizárólag menekültként költözhettek át más országba az emberek. Ami legalább egy év helyben járással rárt, mire hivatalosan munkát vállalhatott valaki.
Ma vagy nem kell semmi, vagy ötperces sorban állással lehet a szükséges engedélyhez jutni. Egyetlen nap alatt beszerezhető minden papír, ami munkába álláshoz szükséges az EU területén lévő országokban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) mirci18 válasza Stanlee (#7) üzenetére


mirci18
addikt

Lehetséges hogy politikai irányban indultunk el de en ezért raktam fel a cikkem mert kíváncsi voltam ki hogy látja a dolgokat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10) mirci18 válasza Hieronymus (#8) üzenetére


mirci18
addikt

Ahogy írtam is régen csak papíron volt szabadság sok dolog tiltott volt. De mégis úgy látom hogy az akkori polgárok boldogabbak es nyugodtabbak voltak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#11) Stanlee válasza mirci18 (#9) üzenetére


Stanlee
őstag

En orommel olvasom, hogy ki es hogyan elte meg a rendszervaltast, a 90-es eveket vagy akar csak az elozo evtizedet.

A politikaval kapcsolatban csak annyit: megfertozi az emberek eletet. Optimalis megoldast nem tudok mondani, mert a politkara szukseg van, de nagyon rossz iranyba tud sok mindent elvinni ez a franya politika.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) mirci18 válasza Stanlee (#11) üzenetére


mirci18
addikt

Persze ezért is írtam a politikáról érintőlegesen.
Magam mint írtam még kicsi voltam a 90-es években de sokkal jobban szerettem azt az évtizedet mint a fiatalságomat a 2000-res éveket.

De nekem akkor is a 80-as évek a kedvenc a maga nagy átmenetével amikor annyi mindent történt és mégsem történt semmi.
A 80-as évek ezzel az ellentmondással lehet számomra jellemezni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#13) frem1790


frem1790
tag

Nagyon tetszett az írás, magam is megéltem ezeknek az éráknak jó részét.
A politikát tényleg inkább hagyjuk, az meg, hogy melyik korszak volt a legjobb egyértelmű: az amelyikben fiatal voltam! :))

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#14) Stanlee válasza mirci18 (#12) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem egyertelmuen a 90-es evek es a 2000-es evek eleje volt a legjobb. Akkoriban voltam gimis, egyetemista. Majd egyszer megirom a memoarom, ha oreg leszek :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15) mirci18 válasza frem1790 (#13) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm szépen.
Mint írtam ellentétben veled nekem inkább a kiskorom érája tetszett nem az tinédzserkori kétezres évek.
Pedig akkor éltem meg igazából az internetet a számítógépet a pda-kat okostelefonokat s egyéb dolgokat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16) mirci18 válasza Stanlee (#14) üzenetére


mirci18
addikt

Én kíváncsi leszek rá az biztos.
Egy egy kor leírása sokkal jobban érdekelt mindíg egy ember életén történetén keresztül megélve mint hogy száraz történelmi tényeket és évszámokat magoljak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17) frem1790 válasza mirci18 (#15) üzenetére


frem1790
tag

:) A fiatalságba beleértettem a gyerekkoromat is. De hogy nevesítsük a dolgot a 70-es 80-as évek voltak ezek. Erre az időszakra emlékszem legszívesebben vissza. Igaz, szerintem evvel majd mindenki így van - azok a legszebb évek, még ha a világ nem is a legjobban alakult, te szépnek látod azt a fiatalságod szemüvegén keresztül.

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#18) mirci18 válasza frem1790 (#17) üzenetére


mirci18
addikt

Persze.
Igazad van én is csak a szép dolgokra emlékszem a 90-es évekből.
A kétfelé fésült haj a fiataloknak.
Techno zene,videojáték,pc stb.
Bicajoztunk reggeltől napestig.
Nem tudtuk mi az hogy telefon kerestük egymást személyesen ha unatkoztunk vagy akartunk valamit.

Cserébe az ember nem emlékszik a rosszra.
Rendszerváltás,Antal József halála,háborúk.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19) Eastman


Eastman
őstag

Jó írás, grat hozzá. Azonban a "vérzivataros" szót soknak érzem. Kádár kartárs munkásságára mintha jobban illene. Tekintve, hogy nem történt állami kivégzés (sem) a módszerváltás illetve a kétharmad óta, meg hát a szemét sem lőtték ki senkinek mint Feri bátyád idejében, hogy Isten nyugosztalja.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) mirci18 válasza Eastman (#19) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm szépen.
Hát én ezt máshogy látom.
De mivel a politika egy kétélű dolog ebbe nem mennék bele mert hiába nem értek eggyet a jelennel én inkább független vagyok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21) adrian360


adrian360
őstag

Ez a boldogabb voltak az emberek dolgot azért nagyon ne hasonlítsuk a mai világhoz. Boldogabbak voltak mert hullára nem tudtak semmit az ország valódi gazdasági állapotáról, hogy milyen adósság piramisba került az ország csak azért hogy a látszólagos (mindamellett semmitsem érő) népjólétet fenntartsák. Boldog volt, mert volt munkahelye ahol egész nap nem csinált semmit csak fusizott és lopta haza mindazt, ami belefért a táskájába.

A másik meg ez a mindenki külföldre akar menni téma. persze meg mindenki multimilliárdos akar lenni, de ettől még hullára nem lesz az. külföldre se mennek végleg negyed annyian se mint mondják. Ha tényleg az lenne mint itt a minőségi baloldali média tukmákol az emberekbe, akkor ma magyarország lakossága már minusz 20 millió lenne, és londonban meg 35 millió magyar diplomás dolgozna.

[ Szerkesztve ]

(#22) mirci18 válasza adrian360 (#21) üzenetére


mirci18
addikt

Úgy látom emberek 2/3-a a politikai vonalat erőlteti amit nem szeretnék nagyon kommentálni mivel mint írtam ez kétélű dolog inkább a személyes véleményem írom le.Próbáltam politikamentesen válaszolni arra amit írtál.

Boldogabbak voltak mert hullára nem tudtak semmit az ország valódi gazdasági állapotáról, hogy milyen adósság piramisba került az ország csak azért hogy a látszólagos (mindamellett semmitsem érő) népjólétet fenntartsák

Szerintem azért egy olyan alap létrehozása hogy olcsók legyenek az alapélelmiszerek többre fussa egy átlag dolgozó béréből nem semmit sem érő dolog. Akár kivel beszélek aki ténylegesen megérte a 70-es 80-as éveket mind azt mondta hogy sok nehézség volt de jobb volt az élet.

Boldog volt, mert volt munkahelye ahol egész nap nem csinált semmit csak fusizott és lopta haza mindazt, ami belefért a táskájába.

Ne általánosítsunk lopás akkor is volt és ma is. Nem mindenki csinálta ezt. De azt nem tudtad ezzel számomra megcáfolni hogy a biztos állás miatt voltak az emberek boldogok és nem a plussz pénzkeresés és lopás miatt.

A másik meg ez a mindenki külföldre akar menni téma. persze meg mindenki multimilliárdos akar lenni, de ettől még hullára nem lesz az. külföldre se mennek végleg negyed annyian se mint mondják. Ha tényleg az lenne mint itt a minőségi baloldali média tukmákol az emberekbe, akkor ma magyarország lakossága már minusz 20 millió lenne, és londonban meg 35 millió magyar diplomás dolgozna.

Hogyha valóban nem menne annyi ember ki amennyire én gondolok akkor szerintem nem kellene az aktuálpolitikának egy hazahozó programot kampányt létrehozni arról nem is beszélve mint írtam akkor ma nem lenne probléma normális fizikai munkást keresni a mindennapokra de főleg az idényekre strandokra stb.
Annyit még hozzátennék hogy jelenleg a külföldön dolgozó és élő magyarok nagy része szakmunkás vagy betanított munkás és nem diplomás. Mivel kint is a fizikai munkást keresik nem pedig a maguk helyére diplomás embert elsősorban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#23) adrian360 válasza mirci18 (#22) üzenetére


adrian360
őstag

Az emberek valamennyire álomvilágban éltek. A munkahely teremtetés az papíron ment, mert muszáj volt mindenkinek munkát biztosítani, ezért volt az hogy egy vállalatnál egy ember munkáját 3-4 ember csinálta, illetve simán voltak olyanok akik még csak semmit se csináltak. Kádár bácsi meg intézte a sok hitelt az országnak, hogy a sok látszat munkahelyet működtessék.
Gyakorlatilag a tehénszart bekenték cukormázzal és mindenki boldog, mert volt torta. ha ez neked követendő boldogság hát lelked rajta.
És az emberek nem a rendes fizetésből építették meg a nyaralót a balatonparton, hanem bizony abból amit szépen zsebre raktak.

(#24) mirci18 válasza adrian360 (#23) üzenetére


mirci18
addikt

Az emberek valamennyire álomvilágban éltek.

Persze ezt írtam is mivel sok dolog vagy nem volt kapható vagy egyszerűen elérhetetlen volt számunka.
Szabadságot kaptunk megkötésekkel.

A munkahely teremtetés az papíron ment, mert muszáj volt mindenkinek munkát biztosítani, ezért volt az hogy egy vállalatnál egy ember munkáját 3-4 ember csinálta, illetve simán voltak olyanok akik még csak semmit se csináltak.

Ez megint csak általánosítás. Az építőiparban működött ez a megoldás de a gyárakban vidéken a Tsz.ekben ez nem működhetett így mert dolgozni kellett az embereknek.

És az emberek nem a rendes fizetésből építették meg a nyaralót a balatonparton, hanem bizony abból amit szépen zsebre raktak.

Ez megint általánosítás ma is létező dolog a fusizás meg a fizetés melletti munka. Mindenki arra költi a megkeresett pénzét amire akarja de míg régen küldtek legalább két évente a cégek üdülni ma ezt melyik cég teszi meg a saját szakállára?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#25) adrian360 válasza mirci18 (#24) üzenetére


adrian360
őstag

ha te mondod azt hogy boldogabbak voltak az nem általánosítás ? vagy egytől egyig mindenki +15 boldogság ponttal rendelkezett?
Olyan mintha te csak tankönyvekből, meg kiszépített nyugdíjas anekdotákból képzeled el szocializmust. Nem véletlen, hogy a világon minden országban megbukott ez a típusú rendszer, és csak pár diktatorista kommunizmus tartja magát, az is eléggé a haldokolva.

(#26) mirci18 válasza adrian360 (#25) üzenetére


mirci18
addikt

Ez már színtiszta politika amibe nem megyek bele mert nem ezért írtam a cikket hogy utána mocskolódjak.
Elszomorító hogy az emberek csak politizálnak.Én egy kis gondolatébresztőnek szántam a cikket nem vitafórumnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#27) Hieronymus válasza mirci18 (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Akár kivel beszélek aki ténylegesen megérte a 70-es 80-as éveket mind azt mondta hogy sok nehézség volt de jobb volt az élet."

Hitelből.
Igazán a hetvenes évekre volt jellemző, hogy megnyomták a jövedelmeket. A nyolcvanas évek probléma, már az lett, hogy a hitelek visszafizetése jövedelmet vont ki az országból. Ezt egy darabig kompenzálták további hitellel.
A bili 1986-ban borult ki, amikor Kádár nyilatkozatban tagadta a gazdasági válságot. (A hitelek problémáján túl a könnyűipar, első sorban a ruházati termékek eladhatatlansága okozta a gondot. Befejeződött Magyarország önkizsákmányolása, mert a bérek megnövekedése okán eladhatatlanná váltak a ruházati termékek.)

Bő egy év múlva váltották le Kádárt. Grósz vette át a hatalmat. Az akkori kormánypárt ortodox szárnyának kiszorításán dolgozott. Mellékesen megalapozva a rendszerváltást.

"Ne általánosítsunk lopás akkor is volt és ma is. Nem mindenki csinálta ezt. .."

Az nem, akinek nem volt rá lehetősége. Általános volt az a nézet, hogy a gyár/.. közös tulajdon. Ha közös, akkor az enyém is, tehát hazavihetem.
Ennek a szemléletnek a tetőpontja az Antall kormány idejére tetőzött. A még működő állami cégek magánosítására egyszerű receptet találtak. Az eredi cég helyett egy közvetítő cég adta el a termékeket. Ezzel a közvetítő zsebelte be a hasznot. Ebből vásárolták meg az eredeti céget.
Persze ez kevés volt a boldoguláshoz. A magántulajdonú vállalkozás is be adta a kulcsot, idővel.

"...akkor szerintem nem kellene az aktuálpolitikának egy hazahozó programot kampányt létrehozni .."

Ez nem a külföldön dolgozóknak szóló kampány. Erről a külföldön dolgozók nem értesülnek. El lehet nyomni egy-két külföldi nagyvárosban, de a többi helyen sehogyan sem értesülnek róla. (A magyar politikai hírek igénye gyorsan tűnik el.)
Ettől függetlenül az elvándorlás nagy probléma. Azok mennek el tartósan, akik képzetek és képesek értéket előállítani.

"Annyit még hozzátennék hogy jelenleg a külföldön dolgozó és élő magyarok nagy része szakmunkás vagy betanított munkás és nem diplomás. Mivel kint is a fizikai munkást keresik nem pedig a maguk helyére diplomás embert elsősorban."

Ezt milyen információk alapján hoztad össze?
A fizikai munkában nem sok esélye van a magyaroknak. Vannak más országokból érkezett munkások, akik kevesebb pénzért is szívesen dolgoznak. Talán a szakmunkás szint a belépőszint, ahol munkát találhatnak az EU országokból migrálók.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) Eastman válasza mirci18 (#26) üzenetére


Eastman
őstag

Olyan kis ártatlan ez a hozzászólásod. Pedig Te aktuálpolitizálsz a bejegyzés utolsó mondataiban. Olvasod amit írsz? Elíndítod a szelet, aztán meglepődsz mikor fújja a hajad.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) mirci18 válasza Eastman (#28) üzenetére


mirci18
addikt

Igazad van.
Én nem azért írtam a cikket hogy politizáljak hanem azért hogy leírjam én hogy látom a világot.
Az már egy szomorú dolog hogy az emberek pártállástól függetlenül csak a politikát látják meg a cikkben ahelyett hogy leírnák hogy mit szerettek egy adott korszakban.

Nyilván a hozzászólások között is volt politizálás de ezért szerettem volna ezt befejezni mert ez egy gondolatébresztő cikk akart lenni nem egy politikai agitáció.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30) adrian360 válasza mirci18 (#29) üzenetére


adrian360
őstag

Ttehát a gondolatébresztés egyenlő azzal, hogy valaminek csakis az egyik oldalát nézzük, és behisztizünk ha szóvá teszik hogy van bizony másik oldal is.

Ez kb olyan hogy beszéljünk a drogokról hogy milyen jó érzés mikor el vagy szállva, de az egészségügyi hátrányait még véletlen se említsük meg.

(#31) mirci18 válasza adrian360 (#30) üzenetére


mirci18
addikt

Úgy látom itt a kekeckedés alapfeltétel az emberekben.
Sajnos ez a legtöbb magyar emberre is igaz semminek nem tudunk örülni.
Én meghallgattam a másik oldalt egy ideig válaszoltam is rá ha eggyet kellet érteni eggyet értettem de nem szeretnék csak politizálni egész nap mert nem csak arról szól az egész életünk.
Továbbra is kérdés miért nem tudtok vitatkozás és kekeckedés helyett ti is sztorikat emlékeket megosztani.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#32) Lenry válasza mirci18 (#31) üzenetére


Lenry
félisten

írtál egy történelmi / politikai szösszenetet, mégis mi a pékről beszéljünk, ha nem a politikai vonaláról?

te is politizálsz, aztán amikor valamiben nincs igazad, akkor meg azzal jössz, hogy ne politizáljunk. ez nem így megy. vagy csináld normálisan, vagy sehogy

Továbbra is kérdés miért nem tudtok vitatkozás és kekeckedés helyett ti is sztorikat emlékeket megosztani.

mert a bejegyzés sem erre irányul.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) mirci18 válasza Lenry (#32) üzenetére


mirci18
addikt

Feladom ugy látom nem tudtok felhagyni ezzel a témával. Sajnálom hogy hogy itt tartunk. Én nem azért nem kommentáltam egy két hozzászólást mert nem volt igazam hanem nem akartam továbbra is csak politizálni. Elismerem ha másnak igaza van. Én kértem több hozzászólásban hogy meséljetek saját élményeket de felesleges volt. Úgy látszik más embert aki ír egyáltalán valamit azt egyszerűbb vegzalni. Azt hittem ennél normálisabb fórum van itt.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#34) Eastman válasza mirci18 (#33) üzenetére


Eastman
őstag

Ez egy normális fórum, ne add fel. Kétpólusú az ország, ezt tudomásul kell venni. Vagy semennyire sem érinti az ember a politikát itt, vagy találkozik mások véleményével is. Tiszteletben tartom a nosztalgikus élményeid, nekem is vannak. Nézd meg, hogy mennyit politizáltunk a kommentekben. Vérzivatarról meg itt. Annak ellenére, hogy huszon éve vitában edződik a társadalmunk, azt észre kell venni, hogy békében élhetünk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) D1Rect


D1Rect
félisten

A cocializmus olyan jó vót', hogy aki itt akarta hagyni, aztat lelőtték. :U

(#36) Lenry válasza mirci18 (#33) üzenetére


Lenry
félisten

Úgy látszik más embert aki ír egyáltalán valamit azt egyszerűbb vegzalni. Azt hittem ennél normálisabb fórum van itt.

ajjbaszki, ha már elmúltál 15 éves, akkor ne hisztizz, mert gáz (ha még nem múltál, akkor is).
senki nem kekeckedett veled és nem is vegzált, legalább is az, hogy ellentmondanak neked, nem számít egyiknek sem. ha ezt te már vegzálásnak éled meg, akkor még most mondd le az internet-előfizetésed, és költözz egy lakatlan szigetre, mert a szobádon túli világ ennél csak rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) mirci18 válasza Eastman (#34) üzenetére


mirci18
addikt

Elolvasom a cikkeid mindenképp.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#38) mirci18 válasza Lenry (#36) üzenetére


mirci18
addikt

Látom téged nem győzhetlek meg hogy nincs igazad.
Tereljük normális mederbe vissza a beszélgetést ha lehet.
Belepillantottam a blogodba.
Elolvasom mindenképp.
Nem semmi hogy jártál.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39) Vladi


Vladi
nagyúr

Nagyon érdekes írás! Eddig az ólomidőig jutottam. Ami nekem a 70-es évekből eszembe jut az az, amikor faterom (70-ben érettségizett és vonult be, majd munkába állt) és cimborája (1 év volt köztük, együtt nőttek fel és dolgoztak később) beszélgettek azokról az időkről...

... komolyan mai ésszel olyan, mintha valami utópisztikus társadalomról beszéltek volna. Akkoriban sétáltak az utcán, valami ipartelep félén és nézegették a táblákat, hogy hol milyen embert keresnek. Aztán választottak egyet és munkába álltak. Nem tetszett kikérték a munkakönyvet és próbáltak mást....

... aztán egy napon nagyon berúgtak "a rum hibája Béla, mindig is a rum hibája volt" és részegen bementek a MÁVhoz. :)) Aztán nyugdíjig ott dolgoztak. Először mint bakter, majd főiskola elvégzése után oktató és vizsgabiztosként.

Ennyi. Ezt így fel tudjátok fogni? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) Vladi válasza frem1790 (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

"De szép is volt."
"Mi, a börtön?"
"Áh dehogy. Az ifjúság! Akkoriban még állt reggelente a farkunk."

:DD

Amúgy látom, sikerült itt is összeveszni. Tipikus. Jó mondjuk pont provokatív a téma. Az sokat elárul mai országunkról, hogy 26 év elteltével a kádáralattjobbvolt még téma. Hát evan. Igen, sok embernek tényleg jobb volt. De elmúlt.

(#27) Hieronymus:

A jól élők legtöbbje ma is hitelből él jól. A sajátjából, ennyi változott.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) Lenry válasza mirci18 (#38) üzenetére


Lenry
félisten

Látom téged nem győzhetlek meg hogy nincs igazad.

ó dehogynem, de figyelmeztetlek, hogy én őszintén élvezem a vitákat, úgyhogy ennél jobban össze kell szedned magad.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) mirci18 válasza Vladi (#39) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm igyekeztem úgy fogalmazni hogy érdekes legyen.
A munkakeresés egy fali tábláról témához ez jutott eszembe:
[link]

Ha pedig MÁV akkor Badár Sanyi sztorijai amiből megértettem miért tart ott a MÁV ahol tart.
Jó sztorik.

Ma tényleg furcsa kimondani ebben a kapitalista világban hogy régebben még ennyi munkahely volt.
És mellette stabil életpályád volt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43) Hieronymus válasza Vladi (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A jól élők legtöbbje ma is hitelből él jól. A sajátjából, ennyi változott."

Pontosan.

A hitel önmagában jó dolog, mert lehetőséget ad az erőn felüli növekedésre.
Viszont rosszul felhasználva kártékony.
Annak idején a fogyasztás élénkítésébe forgatták be a pénzt. Ami nem a leghatékonyabb módja a hitel visszafizetését megkönnyítő értéktöbblet előállításnak.

Ma gyönyörű helyen, gyönyörű házat tudnék hitelre vásárolni Németországban. A kamatra se lehet panaszom, mert egy százalék körüli mértékre számíthatok. De egy baj mégis csak van. Ezt a nagyon alacsony kamatot, legfeljebb 10 évig lehet tartani. Utána a maradék összegre, az eredeti vagy másik banknál új szerződést kell kötnöm.
Amint vissza megy a kamat normális szintre, képtelenség lenne tovább finanszíroznom a kacsalábon forgó váram törlesztő részletét. (Szerintem ismerős a történet, más Magyarországon is.)

Nagyjából hasonló játékot játszott el Magyarország, kacsalábon forgó vár nélkül. A tartozások maradtak, az eredeti hitel nyomtalanul szívódott fel. Aztán a hitelt sikerült nekik átforgatni olcsó Japán hitelbe. Ami megismételte az eredi történetet, a kamat emelkedés okán.

Az ideális adós mindig fizeti a törlesztő részletet. Az ideális törlesztőrészlet tartalmazza a teljes kamatrészt, a tőketartozást csökkentő része közel nulla.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.