Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Jó lett volna ha az egér anyaga és a gombok minősége is szóba került volna, hiszen az előző (nagyobbik) mionix nél ez le lett húzva egy picit,

(#2) escape


escape
aktív tag

Hali!

Gratulálok az egérhez, nagyon jól néz ki. Engem az ilyen mindenféle színes LED-ek meg tudnak fogni, de a külseje sem utolsó.
Én egy egyszerűbb Icon7 egeren töprengek hetek óta. Meglátjuk mi lesz belőle :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3) freestailo


freestailo
őstag

egyelőre az egyenlőre nem egyelőre!

(#4) olbaidhun válasza freestailo (#3) üzenetére


olbaidhun
őstag

Korrekt cikk, tetszetős egérke.. Up!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#5) Bulitt


Bulitt
őstag

Csak én néztem félre, vagy tényleg a naos5000-es képei vannak betéve? Vagy ennyire nagy a hasonlóság? :F

Jah már látom, igen. Én néztem félre :K De elsőre tényleg nagy volt a hasonlóság. Visszont az 5000 a csúcs :C

[ Szerkesztve ]

(#6) [CM]Crusher válasza olbaidhun (#4) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Köszönöm! :R

BemApo: Gombokkal nekem nem volt gondom, precíz és pontos volt. Battlefield Bad Company 2-t nyomom és egy pár óra használat után (mint minden új egérnél) megszoktam és jól ment a játék.

escape: THX :R Szeretem én is a világítós egereket. Roccat Kone-om is van csak ott meg a garis gondok...

freestailo: Köszönöm az észrevételt. ;) Figyelmetlenségből lemaradt, javítva.

(#7) [CM]Crusher válasza Bulitt (#5) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Üdv Kolléga! ;)

Na igen, az 5000-es nagy tesót te nyúztad, valóban egy kategóriával feljebb kell sorolni. Egyébként tényleg nagy a hasonlóság a kicsi és a nagy között kinézetben.

(#8) Bulitt válasza [CM]Crusher (#7) üzenetére


Bulitt
őstag

Üdv kolléga néked is :C

Akkor te is elismered a Svéd minőség itt is vissza köszön? Ha jól látom akkor a 3200-nak az eleje laposabb az 5000-hez képest, mert nincs benne a fokozat jelző az oldalában. Nem zavaró? vagy arányosan mélyebb a feneke is, ebből kifolyólag? Fokozat állítás az csak szoftveresen gondolom, mert nem láttok léptető gombot :F

Aki az anyagminőségről szóló részt hiányolja, olvassa el a Naos 5000 tesztet :R

[ Szerkesztve ]

(#9) BemAnyó válasza [CM]Crusher (#6) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm :R
amúgy jó kis tömör cikk lett grat :C

(#10) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Köszi a cikket.Megtetszett a dolog.Én is bírom az ilyen ütős design-al, ledekkel felszerelt kütyüket. :))
És az ára is elég jó.
Tényleg, Te (cikk írója), mennyiért vetted/láttad (stb) ?
Az árgép szerint 12670 :) a legolcsóbb.
Mondjuk adhatnának hozzá madzagrögzítőt, de ilyen az élet.

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#11) harry válasza freestailo (#3) üzenetére


harry
veterán

Mondd, te miről beszélsz?
"Garanciáját tekintve 2 évet adnak rá és egyenlőre nem tapasztaltam egyik általam használt Mionix terméknél sem problémát."
Ez így hibás, az igenis egyelőre. Ha van benne 'n', az azt jelenti, hogy egyenlő részekről, dolgokról beszélünk. Az egyelőre az pedig eddig nem tapasztalt esemény, jelen helyzetben.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12) [CM]Crusher válasza harry (#11) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Köszönöm a megerősítést :R Akkor még is csak az volt jó, ahogy először írtam. : :DDD

(#13) [CM]Crusher válasza Bulitt (#8) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

El-el, komoly kis márka ez a Mionix. Még néhány termék és komoly résztvevő lesz a piacon. Engem meggyőzött!

Szépen kézre állt, nem volt vele gond, pedig elég nagy a kezem. DPI fokozatkapcsoló alapértelmezettként a scroll mögötti 2 gomb. De mivel programozható, így bárhová konfigurálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#14) [CM]Crusher válasza Day 'n' Nite (#10) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ára nagyjából ennyi lesz. De még csak előrendeléseket vesznek fel a shop-ok. Hamarosan viszont kapható lesz. Hozzám úgy jutott, hogy kapott a hazai forgalmazó mintapéldányt és ők adták nekem, hogy nyúzzam a rágcsálót :)

(#15) Bulitt válasza [CM]Crusher (#13) üzenetére


Bulitt
őstag

Jah értem, szóval az nem változót csak már nem világít? :))

(#16) [CM]Crusher válasza Bulitt (#15) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Scroll mögött mikor váltod fel/le a DPI-t akkor az egér színe változik amit a szoftverben tudsz állítani, hogy mikor milyen szín legyen az adott DPI-nál. Oldalt ennél már nincs kis ledes visszajelzés.

(Ne tévesszen meg a főoldalra kirakott kép, amit az adminok raktak ki. Az az 5000-es Naos képe, kis baki részükről :) . De gondolom majd javítják). 3200-es frankó képeket magában a cikkben láthatod amiket én raktam be. Azon oldalt nincs visszajelző és a scroll mögötti két gomb sem világít.

(#17) Bulitt válasza [CM]Crusher (#16) üzenetére


Bulitt
őstag

Aham értem. Szóval itt már szín kódot használnak :) Azért hiányolom, hogy nem világit a fel/le gombok :(

Jaj és ez már nem súlyozható. Tényleg a kistestvérnek felel meg :))

[ Szerkesztve ]

(#18) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis teszt lett, jó kis rat. :DDD :R

(#19) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Csak 3200 dpi? :F Az mire elég? Még wordre sem :DD
Amúgy kinézetre tetszik az egér.

(#20) [CM]Crusher válasza Lotusomega (#19) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Én speciel fps-ek legnagyobb részében 1200-as DPI-ban játszom. Nem láttál még CS-s játékost söprögetni :DDD (jóval 1000 alatti DPI-al nyomják).

(#21) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Kár hogy a szoftveren és a külsősegeken kívül egy szó sem esett az egér lelkéről: a szenzorról! Mennyire pontos, sima a mozgása? Hogy bírja a rántásokat, mennyire közvetlen a reagálása, késés/gyorsulás van-e? Prediction ("vonal kiegyenesítés") van-e, kikapcsolható-e?

A gombokról nekem kevés információ az, hogy kézre esnek. Milyen minőségűek a mikrokapcsolók? Könnyen puhán kattint, vagy keményen hangosan? Mekkora úton járnak a gombok, nem lötyögnek-e, mennyire közvetlen a reagálásuk, stb.

A görgőről is szó eshetett volna, illetve a kábel minőségéről (mennyire hajlékony vagy rideg)

Nem akarok szőrszálhasogató lenni, tényleg apró nüansznyi dolgok ezek, viszont meghatározzák egy egér használhatóságát.

Szóval korrekt cikk, csak még folytatni kellene... :U

Ui.: Remélem nem bántottalak meg! Kizárólag építő jellegű a kritikám! (néha olyan vagyok mint a télapó: ami szívemen az a szánom...)

Jobbára ártalmatlan...

(#22) teslatrooper


teslatrooper
csendes tag

Egyik barátomnak van egy Naos 5000 egere és nagyon meg van vele elégedve! Gratulálok az íráshoz

Ez az első hsz-em! :R

(#23) [CM]Crusher válasza teslatrooper (#22) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Köszönöm! :R

(#24) [CM]Crusher válasza Termigáßor (#21) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Mennyire pontos, sima a mozgása?

- Tökéletesen pontos és a teflontalpaknak köszönhetően nagyon jól csúszik

Hogy bírja a rántásokat, mennyire közvetlen a reagálása, késés/gyorsulás van-e?

- Minden gyors rántásra azonnal reagál nincs észrevehető késés

Prediction ("vonal kiegyenesítés") van-e, kikapcsolható-e?

- Erről nincs információm

Milyen minőségűek a mikrokapcsolók? Könnyen puhán kattint, vagy keményen hangosan? Mekkora úton járnak a gombok, nem lötyögnek-e, mennyire közvetlen a reagálásuk, stb

- Gombok lenyomása szerintem pont ideális, mert nem lehet nagyon könnyen (véletlenül) lenyomni és nem is kemény (nem kell nagy erőt kifejteni). Hangjuk a halkabbak közé sorolható, nincs zavaró nagy kattanó hang. Gombok lenyomásakor szinte azonnal kattan, az a minimális holtjáték ami van az annyira kevés, hogy elhanyagolható. Nem lötyög, semmilyen zavaró jelenség/mozgást nem produkálnak.

A görgőről is szó eshetett volna, illetve a kábel minőségéről (mennyire hajlékony vagy rideg)

- Görgő pontos és precíz nincs zavaró holtjáték. Felülete gumírozott és bordás így nem csúszik meg az ember ujja rajta. Kábele be van fonva így jól védve van a külső behatásokkal, kopásokkal szemben. Fonás miatt kicsit ridegebb mint egy natúr kábel, de egyáltalán nem zavaró.

Ui.: Remélem nem bántottalak meg! Kizárólag építő jellegű a kritikám! (néha olyan vagyok mint a télapó: ami szívemen az a szánom...)

- Dehogy is! Minden építőjellegű kritikát szívesen fogadok. Minden ilyen észrevétel után az ember precízebb lesz. Ha bármi más kérdés is felmerülne, igyekszem megválaszolni! :R

(#25) Termigáßor válasza [CM]Crusher (#24) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Köszi a pontos válaszokat! Így már teljes a kép az egérről!

A prediction meglétét legegyszerűbben a windows paint programjával tudod tesztelni: pencil tool-al lendületesen húzol néhány 1px vékony vízszintes vonalat. Ha tökéletesen egyenesek mintha vonalzóval húztad volna, akkor van prediction, ha van némi természetes hullám benne (mintha szabad kézzel lenne) akkor nincs.

A prediction hasznosságáról megoszlanak a vélemények. Van aki szereti mert hirtelen megpördülés után sem mozdul el függőlegesen a célkereszt. Mások (ált. tapasztaltabb játékosok) nem kedvelik mert megnehezíti a precíz és ugyanakkor gyors célzást. Pl. ha célpont (feje) csak egy picivel van a célkereszt aktuális függőleges pozíciója alatt, de oldalirányban messzebb van akkor képtelenség "rárántani", mert az egér kiegyenesíti vízszintesre a mozgást, így fejes helyett egy fölé lövés lesz...

Másrészt a prediction az egér felől plusz munkát igényel, tehát valamennyi késést mindenképp okoz.

Biztos sokan emlékeznek még a nagy sikerű, úgymond "headshot" egérre, a MS WMO (vagy IMO) 1.1a-ra. Vannak pro gamerek akik a mai napig használják ezt az egeret, pedig eredetileg egy belépő szintű irodai egér. A titka abban rejlik, hogy amellett hogy nagyon jó optikai szenzora van (megegyezik IE 3.0-éval), nincs benne prediction, így teljesen szabadon mozog, közvetlenül leköveti a kéz legkisebb rezdülését is.

Hozzám csak kb 2 éve került egy ilyen kis egerentyű (billentyűzet mellé volt), és bizony meglepődtem hogy egy Diamondback 3G-hez képest is (ami a Death Adder optikájával rendelkezik) milyen pontos! Nemcsak sniperrel, de minden fegyverrel sokkal jobban le tudtam követni az ellenfelek mozgását, mindenféle kitekert irányban. Sajnos hamar elkoptattam, ráadásul a 3 gomb és a 400dpi munkára már nem olyan kényelmes, így visszatértem a Diamondback-hez és azóta is kutatom, hogy lehetne kikapcsolni benne a prediction-t :)

Manapság a felső(bb) kategóriás egerek már engedik a prediction kapcsolását vagy firmware-ből (razer copperhead, és death adder) vagy driverből (logitech G9, razer mamba, imperator, meg talán a roccat kone) de a 10-12e. körüli árkategóriában sajnos nem jellemző. Az is érdekes hogy a razer új csúcs egereinél alapban már ki van kapcsolva a prediction... (amit ők "drift control"-nak hívnak)

Ha ennek a Mionix-nak a drivere nem ajánlja fel (és nincs firmware-je sem) akkor valószínű nem lehet szabályozni. (bár szerintem ha nagyon akarnák meg lehetne oldani)

Bár igazából szerintem ez nem von le az egér értékéből, mert nem mindenki szereti ha nem segít az egér az egyenes mozgásokban. Ráadásul ez 5 éve még "feature" volt :)

Jobbára ártalmatlan...

(#26) [CM]Crusher válasza Termigáßor (#25) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Köszi a részletes leírást!

Kipróbáltam, nem voltak tökéletesen egyenesek a paint-es vonal rántásra.

Megnéztem még Roccat Kone alatt is, ott sem voltak egyenesek a paint-es rántások.

A Mionix és a Kone driverében sem láttam ki/bekapcsolásra utaló jelet. Ezek szerint ezek nem támogatják. Ami talán így van pont jól.

(#27) WolfheartGR válasza [CM]Crusher (#26) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hell!
Kíváncsi lennék, mekkora egy MX518-hoz képest.
Pötit viseltes márt zegényem rendbe is kéne tennem, talán ideje is lenne váltanom.
Ez a patkányovics határozottan tetszik küllemre. Jó lenne tudni/látni mekkora a fent említett rágogóhoz képest. Előre is kösz a visszajelzést.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#28) [CM]Crusher válasza WolfheartGR (#27) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hasonlóan nagy mint az 518. MX518 nagy kedvencem mai napig. :)

(#29) Bulitt


Bulitt
őstag

Vettem egy Alioth 400 egérpadot. Állom :C

(#30) Termigáßor válasza [CM]Crusher (#28) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Hát igen, hozzá tudnak nőni az emberhez. Részemről a DiamondBack 3G-vel vagyok így. Próbáltam lecserélni, de nagyon megszoktam a formát és a gombok helyzetét. (előtte 3 Copperhead volt ami szintén ez a forma) Mostanra tönkrement már rajta szinte minden (a szenzoron kívül), de inkább nekiálltam és egy jóbarátom segítségével felújítottuk. A két főgombja Microsoft mikrokapcsolókat kapott (marha jó halk lett), a kikopott görgő elektronika és mikrokapcsoló helyett pedig egy Genius 'donor'-tól kapott újat.

Jobbára ártalmatlan...

(#31) DarkFater válasza Termigáßor (#30) üzenetére


DarkFater
tag

Vicces, hogy az ember mi mindent meg nem tesz a szeretteiért :)

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#32) vjozsef


vjozsef
senior tag

Mionix most (2011febr1 15:00h) adta ki a szoftverfrrsitest a kezeloprogramhoz.

MIONIX NAOS 5000 SOFTWARE VERSION 1.17

[ Szerkesztve ]

(#33) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok

Pár órán belül én is Mionix tulaj leszek:D

Méghozzá ezt a Naos 3200 at szemeltem ki,
mint a jelenlegi MX518 am utódjaként,
remélem nem rossz választás az MX
után:)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#34) varydave


varydave
tag

Én ma lettem egy Naos 3200, egy Keid 20, ill. egy Alioth 320 boldog tulajdonosa. Előtte egy Trust egeret nyaggattam, ill. egy Sennheiser HD203-mat.
Az egerek közt ég és föld a különbség, ami pedig a fülest illeti, a mély hangok szerintem ütősebben jönnek át, mint a Sennheisernél. :)

(#35) vjozsef válasza varydave (#34) üzenetére


vjozsef
senior tag

Igen, lattam is minap egy ilyen harmas kombo megrendelest. ;)

(#36) Formaster válasza [CM]Crusher (#6) üzenetére


Formaster
addikt

Nem egészen értelek senior. A cikkben szerepel egy súly és súly nélküli adat, pedig gyárilag nem súlyozható a 3200, csak az 5000. Vagy mégis?

(#37) execute93


execute93
őstag

Sziasztok. Ilyen egeret akarok, nem elavult meg stb.? Megérdemes megvenni most 2012-ben?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#38) Ger_man válasza execute93 (#37) üzenetére


Ger_man
senior tag

Én is ezen gondolkodom... elég sokat olvastam már róla, ha meglesz a keret én be gyűjtöm :)

És te végül megvetted, vagy más mellett döntöttél?

(#39) vjozsef válasza Formaster (#36) üzenetére


vjozsef
senior tag

Szerintem sem sulyozhato....gyari adatapon nem talalom, ezen felul persze lehet h az. :)

(#40) vjozsef válasza execute93 (#37) üzenetére


vjozsef
senior tag

Miert lenne elavult? Mitol valik egy eger elavultta? Pl hogy most mar vannak 6000dpi-s egerek is? Parasztvakitas...

(#41) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Nagyon jó lett a cikk , gratulálok. :)

Én is két Mionix Naos 7000 egeret használok , most sikerült vennem 2019 januárjában,

egy új Mionix Naox 3200 egeret , az elteszem az egér gyűjteményembe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.