Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jocika84


Jocika84
tag

Jónak tűnik.Van valakinek valamilyen tapasztalata a Mionix egerekről?

(#2) Findzs


Findzs
addikt

kissé drága ez a "gamer" egér :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3) banhammer válasza Findzs (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Kisse?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) atti_2010 válasza Jocika84 (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az hogy drágák, egy egérért nem szabad 15K nál többet adni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) Ribi


Ribi
nagyúr

Ez a 99 ojro nemtudom honnan jött.
Saját oldalukon 89 dodo, Román webshopban átszámolva 19k.
Az pedig a razer egerek árában van, ami még mindig magas, de lehet hogy van olyan jó (vagy jobb).
atti_2010: ez meg a saját véleményed, nem tapasztalat...
Akinek van rá pénze miért ne vehetne?

[ Szerkesztve ]

(#6) b. válasza Ribi (#5) üzenetére


b.
félisten

Jó és ízléses egér. az érzékelő csúcskategóriás, még ha parasztvakítás is a 8200 dpi. Egy gond van hogy az nálunk 25 ezernél fog kezdődni, azért meg már a Logitech vagy a Razer csúcsegereit is megkapod jobb garanciaszolgáltatással és bevált minőséggel.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Apika válasza Findzs (#2) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A "gémer" kifejezés már magában hordozza, hogy drága árcédulára számíthatunk...

(#8) Daywalker válasza Ribi (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Hol látsz 99-et? 90 van írva. 89,99 van a sajtóközleményben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) varydave válasza Jocika84 (#1) üzenetére


varydave
tag

Nekem volt egy Naos 3200-am. Kellemes tapintása volt, szerettem használni (munkára, játékra egyaránt), viszont a jelenlegi G400-ammal valahogy elégedettebb vagyok.

(#10) Ribi válasza Daywalker (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Őőő, nem tudom. Vak vagyok mint a disznó. :W
Vagy remeg a kezem.

[ Szerkesztve ]

(#11) #06658560 válasza atti_2010 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

És miért is nem? Ha már kinyilatkoztatsz.

(#12) AGE-T


AGE-T
senior tag

Naos 5000-s pockom van, és nem cserélném semmire.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#13) Horbal válasza Jocika84 (#1) üzenetére


Horbal
őstag

Naos 3200-am van. meg vagyok vele elégedve, jól szolgál. Munka/Játék

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#14) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

biztos hogy a kétkezes szót jól használjátok?

-

(#15) tntmax


tntmax
aktív tag

Nagyon tetszetős darab. Eléggé hasonlít a Razer Diamonback egeremre, ami már elmúlt 6 éves és egy pici kábeltörésen kívül semmi gond nem volt vele a mai napig. Sajnos ugyanezt minőséget már nem képviselik az újabb Razer termékek, csak a csillivillit meg a "dizájnt" nyomatják egy két cucctól eltekintve.

(#16) Normi™


Normi™
őstag

Nekem bejön,azért azt a lézer érzékelőt kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#17) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Korrekt egér, kibírható áron. Szerintem ez az az egér, aminek a razer taipannak kellett volna lenni. Viszont minden az érzékelőn áll vagy bukik. Ha jönne egy optikai kistesó mondjuk a g400 szenzorával, már venném is! (pedig most egy g400-at használok egy lachesis mellett)

Jobbára ártalmatlan...

(#18) Findzs válasza Apika (#7) üzenetére


Findzs
addikt

a logitech g400 is "gamer" nem is akármilyen mégse "drága"
(van akinek sajnos ez is megfizethetetlen kategória)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#19) WolfByte


WolfByte
tag

Az overclock.net fórumán Avago ADNS-9800 sensorra tippeltek, aminek acceleration és lift-off-distance gondjai vannak. Erre egy Mionixos válaszolt hogy korrigáltak rajta a Naos 8200-hoz képest, de amikor konkrétan rákérdeztek hogy mi a LOD-érték és mit lehet tudni a gyorsulásról, nem jött válasz.

Tehát összegezve kihoztak egy újabb hulladék lézeres egeret, ami átlag Pistikének megfelel játékra, viszont az érzékenyebbek keze alatt, aki például sokat dobálja az egeret ahogyan én is, teljesen használhatatlan.

Megvárom, hogy kihozzanak egy Avago ADNS-3090 sensoros optikai egeret ugyanekkora méretekkel, hogy ne kelljen a lapátkezemmel claw gripre fanyalodni más patkányokon - mert alapjában véve jó a Mionix designja. Csak az a fránya marketing közbeszól a DPI-versennyel és laser érzékelőkkel....

[ Szerkesztve ]

(#20) Termigáßor válasza WolfByte (#19) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Na én végül vettem egy CM Storm Recont.
Papíron minden szép és jó: Avago 3090 szenzor, 9 gomb, kétkezes, keskeny(nek tűnik) és rövid, ami a claw-fingertip fogásomhoz passzol.

Tapasztalat:
- default fw-el hatalmas lod (3cd+), legújabb firmware-rel ez magjavult (<1cd) cserébe érezhetőbb lett a negatív gyorsulás (nagyobb rántásnál 8-10° -ot marad le), valószínű visszamegy a régi fw és kap egy tape mod-ot.

- Főgombok útja egy picit hosszú, nem érzem annyira közvetlennek. Az oldalgombok (túl) könnyen járnak, a jobboldaliakat gyakran nyomom meg véletlenül.

- A formatervezés majdnem jó lett, de elszúrták azzal hogy befelé dőlnek az oldalai. Ehhez jön a selymes tapintású bevonat ami egyébként nagyon kellemes, de enyhén csúszós. Eredmény emeléskor csúszik ki a kezemből. Most mouse gripet keresek hozzá...

Szóval megintcsak nem találtam meg a tökéletes egeret. Lehet átrakom a belsejét a Diamondbackbe :))

Jobbára ártalmatlan...

(#21) Termigáßor válasza Termigáßor (#20) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Update:

Most hogy egy hónapja szokjuk egymást a reconnal, megosztom a további tapasztalataimat, hátha hasznos lesz valakinek.

Nos gripet nem találtam, ezért végül bicikli kormányra való öntapadós szalagot vettem. (zselés-szivacsos állagú 0,5 - 2,5mm vastagságú) Ebből kisebb-nagyobb csíkokat vágtam és felragasztottam a problémás helyekre. Azaz a gyűrűs és kisujjnak kialakítottam egy kis kapaszkodót, a hüvelykujj felőli oldalon pedig képeztem egy kis peremet az oldal gombok alatt.

Eredmény: most már nem esik ki a kezemből emeléskor + nem nyomom meg véletlenül az oldal gombokat. Sokkal könnyebben és stabilabban tartom az egeret, így most már kicsit jobbak a statjaim mint a G400-zal.

Azt kell figyelembe venni, hogy ugyan karmosnak néz ki a keskenysége miatt, de a magassága miatt mégis inkább tenyeresen lehet jobban megfogni. Gyakorlatilag egy fél-tenyeres egér mert két ujjad lelóg róla, ezért azokat karmosan behajlítva tudod rajta tartani. (egész pontosan kis ujjal karmos, gyűrűs ujjal pedig ujjbegy fogással). Szóval az összes fogásfajtát egyszerre kell alkalmazni rajta :C :F

Jobbára ártalmatlan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.