Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Okos és hasznos ötlet a térképek kölcsönzése.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Egyszer volt MIO-m, egy C320-as. Még 100.000 Ft volt 2007 őszén. Jól behúztak vele a csőbe a navigációs program miatt. :((( Soha többet MIO! Most egy WayteQ x960BT készülékem van, le a kalappal előtte.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3) Zsolto válasza Anubis_9 (#2) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát ez igazán konstruktív, témába vágó hozzászólás volt, és nem is kellett sokat várni rá. Persze megértem a keserűségedet, csak ezzel a "sohat többet Miót, Wayteqet vegyetek, emberek, az nem szop@t meg a frissítésssel" üzenettel ebben a topikban nem sokra megyünk, mert ez a Mio már nem az a Mio.

Négy év alatt nagyot fordult a világ, és az új Miók tényleg használhatóak, komplett termék benyomását keltik, ráadásul megfizethetőek és legálisak. Értem én, hogy Wayteq-ed van, jó is az, de ha már megemlítetted, azt is megírhattad volna, milyen szoftverrel használod, mert ugye az többet elárul egy PNA-ról, mint hogy ki gyártotta a vasat.

Hogy a vashoz is hozzászóljak, nekem is szimpatikus az új Mio-koncepció, bár tény, hogy nekem nincsenek kellemetlen emlékeim a korábbi, kellemetlen fejleményekkel kapcsolatban. Icipicit talán sótlanok ezek az új vasak, főleg az egyszerűbbek, de teljesen jól használhatók. Az egyetlen komoly bánatom, hogy lassúak, néha másodperceket kell várni arra, hogy történjen valami a gomb megnyomása után. De ez teljesen rapszodikus, néha egész jól szedi a lábát, aztán egyszer csak mintha megaludt volna a tej a szájában.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo kis keszuleknek nez ki, a terkep kolcsonzes pedig jo otlet :)

"There is nothing permanent except change"

(#5) Anubis_9 válasza Zsolto (#3) üzenetére


Anubis_9
őstag

iGO Primo fut rajta. Szerintem, ha az ember ekkorát csalódik egy jónak mondott termékben, mint most én, többé nem vesz abból a márkából. De azt hiszem, nem vagyok ezzel egyedül, gondolom ez az eladási statisztikájukon is erősen meglátszik.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#6) ferikek válasza Anubis_9 (#2) üzenetére


ferikek
aktív tag

nekem c720 volt, több, mint 100-ért vettem. engem is behúztak a csőbe, de én kibújtam, mert vettem nemrég hozzá legális FULL EU igo8-at 24-ért (PNA-ra valót) így azért jobban jártam, mintha vettem volna egy új navit 25-30-ért, abba sygic-et 10-ért:)

igo primo? az tuti legális:) ha más is lop, én is lopok:) qrva jó:) micsoda emberek vannak... é s csodálkozunk, ha nem fejlődik a NAVnGO + elmaradnak a frissítések a legális felhasználók számára:) hülyék mindig lesznek:)

[ Szerkesztve ]

(#7) blueMerle válasza Zsolto (#3) üzenetére


blueMerle
veterán

Anno én is 2db egyenként közel 80 000 Ft értékű MIO PNA-kat vásároltam, és legális frissítés híján mehetett volna mindkét készülék a kukába. Akkor se volt más a helyzet, dübörgött a szekér...szóval sry de én már ezeknek nem hiszek. Konkrétan ha nem is ezekkel a szavakkal de közölték hogy megb...tom a navimat :) Elhiheted nekem hogy sose fogod meggyőzni azokat, akikkel anno így kibabrált a gyártó. Hogy pontos legyek: végképp nem érdekelte őket a felhasználó, a vásárló. IJB alapon álltak a dologhoz. Így talán jogosan picit dühösek vagyunk a MIO-ra és nem szándékozunk egy fillért sem tolni a zsebükbe. Akkor sem ha nevet változtatnak és akkor sem ha mások lettek.

(Igen megoldottam a dolgot, nem mentek a kukába a pna-k de nem volt olcsó mulatság)

[ Szerkesztve ]

(#8) pite4 válasza blueMerle (#7) üzenetére


pite4
tag

+1
Mio c510 :(

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#9) catroot válasza Anubis_9 (#5) üzenetére


catroot
veterán

+1

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10) depmod válasza Zsolto (#3) üzenetére


depmod
senior tag

Zsolto, mi anno eszmecseréltünk néhányszor. :))
A jelen helyzetben azonban Anubis_9 kolléga véleménye áll közelebb az én meglátásomhoz. A MIO anno nagyon csúnyán elbánt a vevőivel, a c250-esemet sutyiban kellett "upgrade"-elnem, tudjuk miért. Az olyan kompánia, amely így megsz***at, attól többet, ha tehetem, nem vásárolok. A jelenlegi helyzetben, mikor PNA-k, PDA-k, okostelefonok dömpingje van, akkor szerintem a MIO eleve rossz helyzetből indul.
Igaz, nem az, ami régebben volt, de ettől még MIO. A vásárló ilyen, a jó dolgot hamar megszokja, a rossztól viszont elmegy a kedve egy életre. Nem hiszem, hogy ettől az ember lenne a hibás.

A wayteq-eket most hagyjuk, warezkirályok paradicsoma, jó hardver, de ócska kijelző. Kinek mi a nyerő, nem igaz? :DDD

A vasról. Ez a 400mhz és 64mb RAM elég szűkösnek tűnik nekem, manapság legalább 128MB nem lenne túlzás, nem igaz. Persze a szoftver elgurul rajta, és ez a lényeg. Ami nekem nem jött be, látványügyileg, sajnálom. :F

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#11) Zsolto válasza depmod (#10) üzenetére


Zsolto
őstag

Sajnos a vasak nem fejlődnek a szoftverrel együtt, az utóbbiak egyre többet tudnak, a vasak meg maradtak a régi vackok, 400 MHz, 64 MB ram és ratyi kijelző. A Miók is lassúak (de lassúak a drága Beckerek is :()

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#12) depmod válasza Zsolto (#11) üzenetére


depmod
senior tag

Lássuk be, ez a készülék 3-4 évvel ezelőtti szintet képvisel, ma a budget kjategóriát gazdagítja. Ha mindehhez hozzávesszük a MIO nevet, akkor szerintem még harmatosabb az összkép.

Én úgy látom, hogy a cég ezzel a kütyüvel nem fog nagyot aratni.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#13) Cobra.


Cobra.
őstag

Ennyi pénzért azért ne akarjatok már modern hardvert és minőségi kijelzőt. Alig drágább, mint maga a navigációs szoftver.

(#14) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Én maradok a megszokott telefonos naviknál, Garmin és IGO amit próbáltam és beváltak :R
Jah és a Nokia Maps sem rossz, főleg hogy ingyen adja a navigációt a készülékekkel!

[ Szerkesztve ]

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#15) blueMerle válasza ssppiikkee (#14) üzenetére


blueMerle
veterán

főleg hogy ingyen adja a navigációt a készülékekkel!

helyesen:

főleg hogy a készülék árában benne van a navigációs szoftver is.

:)

[ Szerkesztve ]

(#16) ssppiikkee válasza blueMerle (#15) üzenetére


ssppiikkee
tag

Na jó igazad van :B

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#17) total90


total90
veterán

Kellemes készülék.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) zazahoho válasza blueMerle (#7) üzenetére


zazahoho
őstag

csatlakozom ,mio 520 horror áron ,regisztráltam klubkártya stb,1x sikerült frissíteni,utána 30 mailre sem válaszoltak,személyes megkeresésre azt mondták így jártam :W :W :W ,azután mindenkit lebeszéltem bármilyen mio termékről,j 2,5 éves korában rom hibával elszállt

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#19) zeg válasza Anubis_9 (#5) üzenetére


zeg
senior tag

Grat, sikerült letorrentelned és illegálisan felbarmolni a készülékedre valami kókány sz@rt. Legalább egy Sygicet vettél volna rá, ha már megjelentél a véjtekeddel mint összehasonlítási alap.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#20) NogeOne


NogeOne
tag

Jah.. ez már tényleg csak arra jó ,hogy néha 1-2x használod, nem egy nagy durranás, de igen.. az ár sem vészes

(#21) depmod válasza zeg (#19) üzenetére


depmod
senior tag

Valahol jogos a dörgés, mindazonáltal ettől még nem lesz a MIO jobb, vagy versenyképesebb.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#22) arty válasza ferikek (#6) üzenetére


arty
veterán

Legalitásról... lett egy tabletem, amire ugy gondoltam nem warezolnám le az IGO-t, hiszen tudtam, hogy IOS/Android platformokra létezik a termék, kollega az Iphone-jára meg is vette, 6k áron. Namondom, annyit nekem is megérne.... napokig kutattam, informálódtam, mire kiderült, hogy nem vásárolhatom meg az IGO-t a tabletemre.

Miért? Mi lehet ennek az oka? Miért veheti meg az IOS tulaj a szoftvert és miért nem veheti meg az Android tulajdonos? Az én pénzem miért nem kell?

Nekem ezekután bármiféle legálozás - IGO-val kapcsolatban - merő képmutatás.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) zazahoho válasza arty (#22) üzenetére


zazahoho
őstag

Maximálisan egyetértek veled,ismerősnek is volt ilyen tapasztalata sajnos

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#24) ferikek válasza arty (#22) üzenetére


ferikek
aktív tag

Ezért letöltöttél igot illegálisan az androidos készülékedre
Vegyél ios-es készüléketéls használhatod vele az igot...
Google maps navi ingyenes... Navigon...
nekem is andoridos készülékem van, mégsem teszem rá az igot-t...
nem kicsit pirmitív a magad fajta, gondolom ezzel egyetértesz.

(#25) zazahoho válasza ferikek (#24) üzenetére


zazahoho
őstag

A SZEMÉLYESKEDÉSED PEDIG TÉGED MINŐSÍT!!! :(((

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#26) arty válasza ferikek (#24) üzenetére


arty
veterán

Nehogymár a befőtt tegye el a nagymamát. Olyan készüléket veszek, amilyet akarok és utána ahoz vásárolok szoftvert. Ha a választott készülékemre legálisan nem érhető el az adott szoftver, valamiféle beteges Navngo üzleti marhaság miatt, az nem az én primitivségemet bizonyítja, emellett még az illegális használattal sem okozok számukra semmiféle veszteséget: szokás ugyanis a lehetséges vásárlokat mindet konkrét veszteségnek beállitani, itt még ez sem áll fenn, hiszen nem vagyok lehetséges vásárló sem bizonyos szempontból.

Más szempontból én 100%-osan -6000ft üzleti veszteség vagyok.

Aztán nem kell csodálkozni, hogy a magunkra haragított vevő, később esetleg már akkor sem akar vásárolni, amint lehet... bár nincsenek kétségeim, az ostoba Navngo csak pampogni tud a warez miatt, tenni ellene (igot marketre tenni) nemigazán.

Google mapshoz 3G kell, különben nem megy/macera. Navigont most nézem, ez megint Navngo-s weboldal: 0 informácio androidos elérhetőségről, a használt térképekről, stb. Persze az iphone itt is a főoldalon...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) depmod válasza ferikek (#24) üzenetére


depmod
senior tag

Több ferdítés is van a kommentedben.

A google navi mitől ingyenes? A megtervezéshez adatkapcsolat kell, ezért fizetsz a szolgáltatódnak. Áttételesen tehát fizetős, akinek meg nincsen ilyen szolgáltatása, az maradhat az út szélén. A koncepcióval semmi bajom, de azért tényszerűen kellene látni a kérdést.

Amit a kolléga írt, az nem primitívség, hanem vélemény, valahol jogos, mindazonáltal a warezolás téma tiltott, arra ne legyen büszke senki. De tény az is, hogy nagy furcsaságok vannak PNA, PDA, okostelefon ügyileg Igo szinten.

Van más program, ami ingyenes és jó, lehet azokat is használni.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#28) depmod válasza arty (#26) üzenetére


depmod
senior tag

"...az illegális használattal sem okozok számukra semmiféle veszteséget"

Ezt ugye nem mondod komolyan?? Mindezt azért, mert nem is adták ki a platformodra?

Furcsán látod a helyzetet, de ez a te dolgod. Azért haragítanak magukra, mert nem tudod megvenni a programjukat, amit te egyébként nagyon szívesen használnál, mert jónak tartod és máshol legálisan használható? Hogy warezolásba kényszerítik a vásárlót?

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#29) arty válasza depmod (#28) üzenetére


arty
veterán

Vezesd le kérlek, hogyan okoznék, ha feltenném a tabletemre az IGO-t.

A platformomra kiadták, csak nem tudom megvásárolni. És elnézést, ha dühös vagyok, amiért négerként nemhogy a busz hátsó felére, de sehova nem szálhatok fel.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#30) depmod válasza arty (#29) üzenetére


depmod
senior tag

Nem értelek, komolyan.

Kiadták a platformodra, akkor miért nem tudod megvenni? Ha meg kiadták, és te mégis warezból oldod meg, akkor illegálisan használod, ergo/tehát anyagi és erkölcsi kárt okozol nekik.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#31) ferikek válasza depmod (#27) üzenetére


ferikek
aktív tag

Az adatforgalom csak külföldön húzós, de legalább mindig friss a térkép...

Én továbbra is állítom: azért, mert a készülékedhez nincsen az a szoftver, amit éppen akarsz, ezért ezt illegálisan letöltöd hozzá, az primitívség. Tipikus más lop én is lopok.
A mio nem támogatta a készülékedet tovább, ez rohadt nagy szemétség tőlük, de nem jogosít fel arra, hogy akkor Te is kitolj egy másik gyártóval azzal, hogy illegálisan, warez módszerekkel, ingyen felraksz egy 10-25eFt-s szoftvert.
A lopás sosem jogos és nem indokolható.
Lassan el kellene kezdenie a hatóságnak egy átfogó ellenőrzést az illegális szoftverhasználat kapcsán...

Az pedig igaz, hogy igo nem annyira jó, mint amennyire ezt egyesek hiszik. minden navigációs szoftverrel el tudsz jutni A-ból B-be...

(#32) ferikek válasza zazahoho (#25) üzenetére


ferikek
aktív tag

ez igaz, de igazam van:)

(#33) zeg válasza depmod (#21) üzenetére


zeg
senior tag

Egy navigációs készülék minőségét alapvetően a rajta futó szoftver határozza meg. Legyen jól olvasható kijezője, tegye pontosan és megbízhatóan a dolgát, a legkevesebb hozzáértéssel és vesződséggel.
Csak komolytalan warezhuszárok élveznek el a magok számától, ramtól és megahercektől.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#34) zazahoho válasza ferikek (#32) üzenetére


zazahoho
őstag

Azért ezek a fórumok nem vérre mennek :N ,mindenkinek a véleményét illik tiszteletben tartani,és megfelelő keretek között érvelni :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#35) zeg válasza arty (#22) üzenetére


zeg
senior tag

Tehát ha a szoftver előállítója és tulajdonosa úgy dönt, hogy a te készülékedre nem mehet fel az adott szoftver, akkor neked jogod van ellopni?
Ha tehát elfárdasz a sétában, akkor jogod van a tulajdonomban levő kocsimat feltörni beülni és megpihenni?
Az jár neked amiért fizetsz, ha nem néztél utána hogy a tabletedre felpakolható-e egy bizonyos szoftver legálisan, akkor így jártál, nyugodj bele és vegyél egy olyat melyhez legálisan kapod(a lőtéri kutyát sem érdekli hogy a te tableted mennyibe került), vagy csak maradj csendben, ha esetleg mégis elloptad mások munkáját.

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#36) ferikek válasza zazahoho (#34) üzenetére


ferikek
aktív tag

Igaz, de akinek az a véleménye, hogy a warez, illegális szoftverhasználat teljesen természetes dolog, az...
nem tartom tiszteletben azok véleményét, akik pártolják az illegalitást.

(#37) arty válasza zeg (#35) üzenetére


arty
veterán

Ha feltöröm a kocsidat és elhajtok vele, azzal téged direktben kár ér, ergo a hasonlatod nem jó.

Ha varázsolok egy kocsit a tiéd mintájára, mert még bérbe sem adod, akkor téged kár nem ér (illetve de, mivel nem adtad bérbe, de ez a Te döntésed volt, vállalva, hogy azt a bérleti díjat inkább NEM KÉRED).

Valóban nem néztem utána, hogy androidra nem vehető meg a szoftver (hogy létezik, azt tudtam), de még1x: nem hardvert veszek egy szoftverhez, pláne nem azokat a drága sz*rokat. Nevetséges, hogy ha legálisan akarok IGO-t venni, akkor vegyek alá 120-180 ezres hardvert (apple telefont). És nekem topmap térképes navi kell, azt pedig tudtommal az IGO nyújtja.

ferikek: teljesen természetes? te miről beszélsz? ne csúsztass, talán nem akartam megvenni?? ha teljesen természetes lenne, nem pampognék itt az áldatlan állapotok miatt, hanem letölteném, használnám és kussolnék. Szeretném, ha ez megváltozna, ezért ahol lehet, hangoztatom a problémát, hátha olvassa valami "felelős" és változik valami.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#38) ferikek válasza arty (#37) üzenetére


ferikek
aktív tag

Aki vesz egy waytek navit az szerinted nem akarja megvenni hozzá primot? Dehogynem! csak nem 20eFt-ért, hanem mondjuk 5eFt-ért. de annyiért nem adják uh erre hivatkoza- drága, ennyit nem adok érte - letölti illegálisan majd használja.
Vagy: megveszek vmi tabletet de hát nem lehet kapni hozzá olyan navit, amit akarok. kifizetném a 20eFt-t érte. de miveo egyik sem lehetséges így letöltök hozzá egy tört szoftvert.
a navngo hülye lenne gyártani androidra primot, mivel a sok warezhuszár megoldja okosba. az a pár ember - mint amilyen Te is vagy - nem veheti meg az áhított szoftert akárhogy is akarja, mert a warezolók miatt nem fejlesztenek külön a tablethez...

(#39) proci985 válasza ferikek (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"a navngo hülye lenne gyártani androidra primot, mivel a sok warezhuszár megoldja okosba."

és akkor most ettől nekem, mint potenciális vásárlónak boldognak kéne lennem? hint: szintén androidos, google maps néha eléggé hülye (magyar nyaralás közepén kitalálta, hogy ő biza 300 megát le akar tölteni, ha használni akarom, mert az előző heti térkép nem jó), a htc féle programot meg a tomtom fejleszti. van már itthon két IGO licenszem (egy még egy régi Mioé, egy pedig egy Omniáé), lehetett volna egy harmadik is. így meg szomorú vagyok én, mert az igo azért jobb volt, a cégnek meg kiesik a bevétel. igazad van, ez így tényleg a legjobb megoldás mindenkinek. áldom is a vezetésük eszét, hogy micsoda furfangosak.

"Vegyél ios-es készüléketéls használhatod vele az igot..."
ugye ezt Te sem gondoltad komolyan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) depmod


depmod
senior tag

Mindenkinek.
Van ingyenes navi program. Androidra is.

Úgy látom, kicsit eltávolodtunk az alap cselekménytől, vagyis a Mio készülékétől. :DDD

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#41) Zsolto válasza depmod (#40) üzenetére


Zsolto
őstag

De legalább pörög a topic, a Ph!-n még a legizgalmasabb naviknál se szokott 55 hsz-nél több lenni, így viszont most ez a kis szürke egér is 40 fölött jár :D

Ettől függetlenül ez egy parttalan és mégis meddő vita, mindenki a saját igazáról van meggyőződve, pedig a lényeg egy korábban elhangzott mondatban van: ha a gyártó úgy határoz, hogy az ő programja nem futhat egy adott vason, és valaki mégis azon futtatja, az warez és kész. Lehet rá ideológiákat gyártani, hogy miért jogos, de attól még nem lesz az.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#42) zeg válasza arty (#37) üzenetére


zeg
senior tag

Ahhoz hogy te ugyanolyan autót varázsolj, előbb minden részletét le kell másolnod. Ha én nem járulok hozzá hogy feltörd és lemásold, akkor nem másolhatod le, nem használhatod a rendszámtáblám és a casco-m, sem az assistant szolgáltatásom, és nem mehetsz garis ügyintézésre sem a kocsimmal, mivel az én tulajdonom(a feltörés pedig egy újabb jogi kategória, a lopás mellett), ha pedig balesetet okozol nem én fogok helyetted fizetni.
A gyártó szellemi termékét nem másolhatod le, mert nem engedélyezte számodra a gyártó/tulajdonos.
Bármennyire is érthetetlen számodra, a szellemi tulajdon érték, és semmilyen általad valósnak vélt indokkal nincs jogod lemásolni, feltörni és használni a tulajdonos tudta nélkül.
Ráadásul van az igo-nak egy egész jó alternatívája, amit használhatsz legálisan a tableteden:sygic.
A hardvert vedd meg a szoftverhez, senkit sem érdekel ha csóró vagy és nem telik jobb tabletre. Tablet nélkül is lehet élni.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#43) Muhahaha válasza Anubis_9 (#2) üzenetére


Muhahaha
csendes tag

Nem értem, hogy bármilyen navi teszt van, valami okos wéjtekes bértollnok mindig beleböfög valami odanemillő baromságot. Az egész márka egy nagy szégyen. Megértem a jelenséget, minthogy számlát sem kapok a festőtől, de hadd ne legyünk már rá büszkék, hogy Magyarország szinte az egyetlen hely az EU-ban, ahol a navi piacon ilyen zsé brandek a sikeresek.

Muhahaha

(#44) Muhahaha válasza ferikek (#6) üzenetére


Muhahaha
csendes tag

Nem hiszem hogy a Mio húzott volna a csőbe, max. a NNG-nél kitalálta valaki, hogy milyen jó lenne, ha a Mio-t bedönthetné és helyette valami holdudvaron belüli márka (vagy márkák) venné át a piacot. A Mio csak szenvedő alanya volt ennek a sztorinak, a juzerekkel együtt.

Muhahaha

(#45) Anubis_9 válasza Muhahaha (#43) üzenetére


Anubis_9
őstag

Kár volt megírnom, hogy Wayteq-em van, mintha bűn lenne, nem értelek titeket. Én leírtam a véleményem itt a fórumon a MIO-ról és ennyi. Pont. Mint kiderült, sokan jártak úgy mint én. Azonban ezt néhányan saját maguk elleni támadásnak vették és egyből ontották magukból a szentbeszédet! Sztem értelmetlen tovább ezen nyavalyogni.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#46) Muhahaha válasza Anubis_9 (#45) üzenetére


Muhahaha
csendes tag

Tényleg kár volt leírnod, mert már unalmas, lejárt lemez. Wayteq egy tré márka, zéró innováció, csak parasztvakítás ezzel a dual core-os kamuval. :W Mio mindig élen járt az innovációban, nem is lehet a két márkát egy lapon említeni (ahogy már írtam mások húzták ki a szőnyeget alóluk). Pucér gépek milyen after sales támogatást igényelnek? Segítenek a warezban max.
Nehogy már bűn legyen Mio tesztet megjeleníteni már lassan. Vagy csak a vétekes fosmárkának van csak létjogosultsága?
Lehet ilyen márkád, senkit nem zavar, de a vétekes topikban van a helye az ezzel kapcsolatos kommenteknek.

Muhahaha

(#47) depmod válasza Muhahaha (#46) üzenetére


depmod
senior tag

Azért ez így elég sarkított szemlélet, nem gondolod?

Hányan szórakoznak a 2 magos marketinggel? Sokan. Azért, mert nem igaz, attól még erős a hardvere, nem érdemes tagadni. Hogy miért? Mert tucathonban gyártják tucatszámra és szarrá szitázzák még millió más néven. Ezért olcsó. Ettől még szar? Nem. Gyenge a kijelzője, tény, ezen csiszolhatnának bőven.

A szoftver meg egy másik dolog, ez a kényesebb. Tény, ahogy írtad, ez warezkirályság így, de tudod hány ember szórakozik warezolt navikkal? Nem sokan, mert rohadtul nem értenek hozzá az emberek. Nem csoda, néhol kell okoskodni hozzá. Azért, mert van egy szűk kör, aki érti a csíziót, letölti és ráteszi, ettől még minden Wayteq warezkánaán lenne? Nem, megmondjam miért? Mert lehet legálisan naviprogrammal is megvenni, és sokan így veszik. Többen, mint gondolnád, tudom.

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#48) arty válasza ferikek (#38) üzenetére


arty
veterán

"Aki vesz egy waytek navit az szerinted nem akarja megvenni hozzá primot? Dehogynem! csak nem 20eFt-ért, hanem mondjuk 5eFt-ért. de annyiért nem adják uh erre hivatkoza- drága, ennyit nem adok érte - letölti illegálisan majd használja."

És szerinted a navngo árpolitikája rendben van? A 180k-s telefontulajnak odaadja 6k-ért azt a szoftvert, amit a 20-30k-s wayteq tulajnak 20 ezerért kínál. Biztos nyerő stratégiával dolgozik a navngo?

"Vagy: megveszek vmi tabletet de hát nem lehet kapni hozzá olyan navit, amit akarok. kifizetném a 20eFt-t érte. de miveo egyik sem lehetséges így letöltök hozzá egy tört szoftvert.
a navngo hülye lenne gyártani androidra primot, mivel a sok warezhuszár megoldja okosba. az a pár ember - mint amilyen Te is vagy - nem veheti meg az áhított szoftert akárhogy is akarja, mert a warezolók miatt nem fejlesztenek külön a tablethez..."

Tyúk vagy a tojás esete. Mivel a navngo nem árul androidra igo-t sose tudjuk meg "melyik volt előbb". Persze, ha árulna is, vajon hogyan árazná be? IOS mintájára vagy a wayteqra való szoftver mintájára? ;)

---

Zeg:

"Bármennyire is érthetetlen számodra, a szellemi tulajdon érték, és semmilyen általad valósnak vélt indokkal nincs jogod lemásolni, feltörni és használni a tulajdonos tudta nélkül."

Ezzel tökéletesen tisztában vagyok, nem értem honnan veszed, hogy ez számomra érthetetlen.

"Ráadásul van az igo-nak egy egész jó alternatívája, amit használhatsz legálisan a tableteden:sygic."

TeleAtlas... ugye?

"A hardvert vedd meg a szoftverhez, senkit sem érdekel ha csóró vagy és nem telik jobb tabletre. Tablet nélkül is lehet élni."

Lehet, de gondoltam ha már megszórt a Tékom egy 10k-s tablettel, akkor használnám is valamire... és ugyan telik ipadra is, kicsit sokallom érte 140 ezret. Nos, a navngo szerint nemkéne, hiszen megéri: arra van IGO 6ezerért! ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) ferikek válasza Zsolto (#41) üzenetére


ferikek
aktív tag

Annak aki illegálisan, warez módszerekkel használ szoftver, annak hogyan lehet igaza?
Ebben a kérdésben csak s kizárólag annak van igaza, aki elítéli az illegális használatot és lenézi, megveti azokat, akik lopnak.
Én csak azt sajnálom, hogy semmilyen következménye nincs annak, ha vki illegális szoftvereket használ...

(#50) tyaty1


tyaty1
tag

Itt van a flame jajj ne!!!

Komolyra forditva a szot, egy andoid-os tablet képes teljesen kiváltani egy PNA-t, vagyis lenne, ha lenne rá igo 8.

Hogy lopsz eg olyan szoftvert, ami nem kaphato kiskerskedelmi forgalomban? Ez itt az 40.000.000 forintos kérdés.

Softverlopás köztudatban használt(helytelen) definíciója: a szoftver vásárlása helyett, egy illegális másolatot használunk.
Igo 8 nem kapható kiskerskedelmi forgalomban(wm, android verziók), így nem lehet mevenni, tahát az illegális másolatra nincs legális alternatíva, magánszemély esetén.

Aki tud errol valamit,az vilagostson fel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.