Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LGG555


LGG555
aktív tag

A legtöbb felhasználó úgy sem fogja tudni eldönteni valójában mire is van szüksége így vagy mindent telepit vagy ki fognak maradni olyan dolgok amiket használni szeretne.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#2) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez azért készül mert olyan nagy számban sírnak már a userek egy minimalista meghajtóért.
A gyakori felmérésekből kiderült hogy van rá igény.
A fájl méret a legutolsó ami miatt panaszkodnak. Sőt a mai világban fel sem tűnik hogy a mindennapi programjaink mérete gigabájtos méretűre dagadt. Elég megnézni egy-egy böngészőt, miféle nyomokat hagy egy rendszermeghajtón. Nem is feltétlenül a cachere gondolok, mert az törölhető, még utána is bőven találni fájlokat.
205 Mb-os Mozilla Firefox a Program Filesban
150 Mb az Appdata-Roamingban
27 Mb a Localban
Na mindegy, tudom hogy igazam van. ;]

(#3) Piftuka


Piftuka
veterán

Lám, visszatérünk a 2000-es évek elejére? :)

Az első Radeon illesztőszoftverek telepítése meglehetősen felhasználóbarát volt. Mondjuk, aki "Full" install segítségével telepít, annak talán mindegy... de tény, hogy a régebbi, nem "csilli-vill" felület valahogyan jobban áttekinthető is volt.

Egyébként van értelme gyakran telepítgetni? Én még a "régi iskola" tanítását követem, amely szerint, ha "jól működik, ne változtass rajta". Régebben akár 2-3 évig ugyanazt a Radeon driver-t használtam. (Illetve, mivel a videokártyát annál sokkal ritkábban cserélgettem, egy idő után még annál is tovább, hiszen is nem jelent meg hozzá már újabb illesztőszoftver.)

Januárban összeraktam az új gépemet, és azóta az akkori illesztőszoftver fut rajta.

Jól gondolom, hogy a rendszeres frissítés inkább csak azoknak adhat bármi pluszt, akik mindig a legújabb, "AAA" kategóriás játékkal játszanak?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Catalyst-os időkben még volt ilyen, hogy felajánlotta hogy csak magát a drivert telepítse, vagy a Control Panelt is... Aztán a Radeon Software elején is a ReLive még egy külön telepíthető, opcionális dolog volt, szóval végül is meg volt a modularitás valamilyen szinten... Én azt hittem pont azért hagyták el, mert úgy látták nem volt rá igény, és nem akartak energiát fordítani a karbantartására...

Turenkarn

(#5) bobalazs válasza Piftuka (#3) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van hogy bugokat javítanak. Pl. konkrétan egrecíroztam hogy javítsák a Space Engineersbe lévő bugot mert konkrétan kressel a drájver a texturához. Azóta is azt a drivert használom, mert nincs más ügy vagy újitás ami érdekel.

(#6) Semplar válasza Piftuka (#3) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam csak a Win10 által telepített driver van fenn [kép] , semmi Radeon és működik minden játék FULL HD -ban, ahogy kell.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#7) Törzsúr válasza Semplar (#6) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ez menő. :DDD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#8) Raysen623 válasza Piftuka (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Én meg szinte csak azt olvasom és hallom vissza hogy teljesen mindegy mit csinál az AMD a Radeon meghajtó programmal az már csak szar lehet. Régen is szar volt, ma is az és az is marad. Olyan meggyőződések és tévhitek vannak amit nehéz eloszlatni.
Nekem ez az új felület nagyon tetszik és sokkal jobb mint a régi. Áttekinthető és gyors, mindent könnyedén be lehet állítani. Gondom leginkább a Wattman-al volt ami mindig elállította magát valamiért.
Ettől függetlenül örvendetes hogy gondolnak ilyen user igényekre is és lesz minimalista telepítő.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó, ha van választási lehetőség, pontosabban ennek kellene a minimumnak lennie. :U
Egy barátomnak én tartom karban a gépét, arra tökéletes lesz!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) LGG555 válasza Raysen623 (#8) üzenetére


LGG555
aktív tag

Nekem is volt gondom a Wattmannal de egy ideje megoldódott és most nagyon tetszik ahogy játékonként be lehet lőni a fogyasztást és a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#11) .mf


.mf
veterán

"A fentiek miatt már javában tesztel a cég egy olyan Radeon Software verziót, amely modulárisan épül fel, vagyis nem lesz kötelező a nem használt funkciókat telepíteni. Információink szerint készül egy minimalista telepítési mód, illetve egy olyan opció, amivel konfigurálni lehet, hogy mi működhet a rendszerben és mi nem."

At long f*ing last. Ennek mindig is így kellett volna működnie. Pl. W7-re 657 MB az aktuális driver, aminek nagyrésze felesleges sallang. A videókártyák még csak-csak, de tavaly nyomtatónál kapartam csak igazán az arcom, na az ám az igazán bicskanyitogató. Gyorsan ki kellett volna nyomtatni a futár-papírt a céges laptop cseréjére, rádugom gépemre a nyomtatót, nem megy, töltsem le a majd' 400 MB-os telepítőt, jó lassan, telepítsem, újraindítsam, beállítsam - mindezt csak hogy egyetlen nyamvadt oldalt ki tudjak nyomtatni... Ebből a valós driver kb 2 MB, a többi a minden nyomtatásnál felugró "ugye vettél már eredeti festékkazettát, itt a link"... hogy rohadnának meg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

az az intelligens videofelskalazo pont erdekelne, a minap digiztem egy osi csaladi felvetelt, ha fel lehetne javitani, forditanek ra idot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#13) LGG555 válasza hokuszpk (#12) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ezt még nem próbáltam de gyanítom hogy nem úgy működik mint a filmekben hogy egy tócsán tükröződött 4 pixelből visszaállítja az autó rendszámát , de gondolom ezt te is tudod.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#14) hokuszpk válasza LGG555 (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha a vhs -rol jott zajos anyagot zajmentesitve dvd meretre skalazza valamennyi minosegjavulassal, az mar jo.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Inkább egy opcióval hozzák vissza a minimalista Adrenalin 2019-es felületet, mert az Adrenalin 2020-as néven futó förmedvény egy kész katasztrófa! :(( Én komolyan mondom ennyire elcseszett felületet még nem láttam! Miért kell el@rni valamit, ami jól bevált?!:(((

Vissza is raktam a 2019-eset egyelőre és csak a drivert frissítettem. Páran a hivatalos fórumon is kifejeztük nemtetszésünket: Do you like the new interface of Adrenalin 2020 Edition?

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) Pingüino válasza .mf (#11) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én többek között ezért is használok Linuxot. Még nem találkoztam olyan hardverrel, ami ne ment volna azonnal csatlakoztatás után generic driverrel. Pl. bármely eddig próbált nyomtató másodpercek alatt használatra kész volt.

(#17) Zotya84


Zotya84
őstag

Ideje volt. Konkrétan semmit nem használok a driveren kívül. Nem is tervezem, amíg nem lesz olyan vga-m, aminél valami javít rajta ezek közül.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) gaborw válasza Hopkins95 (#15) üzenetére


gaborw
tag

Pedig sokkal jobb az új felület, mint a régi.

(#19) beef válasza gaborw (#18) üzenetére


beef
őstag

+1 az új felületnek, az AMD oldalára ezért nem akarok regisztráni, meg nem is szavazás, szóval marad itt :)

(#20) Hopkins95 válasza gaborw (#18) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerintem teljesen átláthatatlan lett, a betűméretek megnövelve, nagy bazári grafikonok, amik elfoglalják az egész képernyőt. Főoldalon egyből reklám meg statisztikák, meg Device Status fül(minek :F ), minden bazári nagy grafikus elemekkel kitöltve, azok is össze-visza hányva. Meg ilyen recently played listázva, ki a fene akar driver interfészből játékokat indítani? :F Egy dolgot tudjon jól, mégpedig a custom beállításokat mint az anti aliasing, sharpening, anti lag, boost, esetleg külön részben a Wattman, ahol lehet tuningolni. A régiben ezek szépen el voltak osztva kategóriákba és letisztult volt az egész, ehhez képest az új kész káosz.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) Raysen623 válasza LGG555 (#10) üzenetére


Raysen623
addikt

Hogyan sikerült megoldani? Nálam nem tartotta meg a beállításokat hiába mentettem el...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#22) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hát ez jól hangzik, örülök, hogy ilyen szépen fejlődik a driverük. Mondjuk a stabilitásra még mindig sokan panaszkodnak.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#23) LGG555 válasza Raysen623 (#21) üzenetére


LGG555
aktív tag

Decemberben ahogy megváltozott az egész driver onnantól elkezdett működni anélkül hogy csináltam volna bármit is, csak kipróbáltam hogy hátha megjavították és működött.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#24) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Felraktam a lehető legújabb insider buildet windows 10en és nem ajánl semmilyen amd drivert 5600 xtre..

(#25) hokuszpk válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz ez kb. olyan, mint a csilivili uefi bios. egyszer beallitom, aztan elfelejtem, arra a rovid idore meg kibirom nezzen ki akarhogy, barhogy vagy valahogy.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Abu, tudsz valamit a ROCm beépítéséről azon felül, hogy 3 éve csinálják és minden kérdést evvel kapcsolatban lelőnek Githubon? Erről szinte lehetetlen infót találni és a kódbázisban is csak elvétve találni nyomokat arra, hogy vannak részek amiket már lehet, hogy fordítottak Windowsra.

(#27) Abu85 válasza Meteorhead (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már benne van a tesztdriverben. Némelyik modul már a hivatalosban is, de csak developer módban hívható elő. Azt pedig nem tudod átkapcsolni a szükséges alkalmazás nélkül. Ezek a Mantle-re vannak implementálva. A végleges valószínűleg ennél mélyebb lesz. Talán direkten a PAL-on fog futni, mert a Mantle eleve tiltott a hivatalos driverekben, annak ellenére, hogy benne van még és frissítik is.
Annyi biztos, hogy nem ugyanaz lesz, mint Linuxon. Úgy tudom, hogy a legfőbb cél a MIOpen elérhetővé tétele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Meteorhead válasza Abu85 (#27) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Ez melyik teszt driver? A modularizált teszt driver? A WSL2-es GPGPU teszt driver?

MIOpen logikusan hangzik, elvégre TensorFlow körül forog a világ, bár őszintén szólva mivel van DirectML back-endje is TF-nek (ami pedig már működik eleve WSL2 alól is DX12-n keresztül), MIOpennek csak akkor van értelme ha DirectML-en kívül más tervei is vannak AMD-nek vele.

(#29) Abu85 válasza Meteorhead (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A publikusak sosem tesztdriverek. Ezek nem publikusak, fejlesztőkhöz, OEM-ekhez jutnak el. Még, ha ki is szivárog, az sem baj, mert feloldani csak programmal lehet a developer módnak az egyes részeit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Yany


Yany
addikt

Azt valaki mondjuk elárulhatná, hogy a korábban megadható "Region" video recording-ot miért vették ki az újabb driverekből? Az egyik legjobb feature-e volt a korábbi drivereknek, rendszeresen használtam.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) Abu85 válasza Yany (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ott van a General fülön. Borderless region capture.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Yany válasza Abu85 (#31) üzenetére


Yany
addikt

Ezt nem teljesen vágom. Korábban a sidebar-on ki tudtam választani, hogy Desktop, Window, vagy Region a felvétel tárgya. Desktop értelemszerűen teljes kijelzőtartalmat rögzített, Window egy teljes ablakot és a Region pedig egy általam körbekeretezett területet.

Ez utóbbi képességre lennék kíváncsi, hogy hogyan indítom el a felvételt? Még a keret megrajzolását sem találom, csak futó alkalmazások közti válogatásig sikerült eljutnom, de nyilvánvalóan az, amit keresek.

Ha van egy program (Unity, Premiere, bármi) és annak valamely belső ablakának tartalmát szeretném rögzíteni, azt most hogy tudom megtenni? Hotkey-eknél csak "Toggle Recording" és "Toggle Region Recordingot" találok most. Igaz én 2020 januári driveren igyekszem túlélni még. ;)

Amúgy thx a segítséget, meg előre is. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) Abu85 válasza Yany (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt az oldalt javaslom. Ez a meghajtó segédközpontja. [link]

Itt megtalálsz minden olyan beállítást, illetve leírást, ami az éppen aktuális legújabb meghajtónak a része.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Yany válasza Abu85 (#33) üzenetére


Yany
addikt

When enabled, Borderless Region Capture allows recording of a selected application.

Tehát kiszedték, amit keresek. Thx AMD. Legalább kaptam helyette transparensen megnyíló aero glass ablakot a driverképernyő helyén.
https://www.reddit.com/r/AMDHelp/comments/es9wyi/amd_radeon_software_window_is_clear_and_wont_show/

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.