Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

A kis tápokat a kettéosztott 12 V már meg is ölte (eladhatóság szempontjából) :(
Minőségben, tartósságban ezek milyenek egyébként?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) Retekegér válasza ViZion (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Avagy ilyenkor a fő kérdés: ki szállítja a belsőt? :)

<< Heimdal >>

(#3) banhammer válasza Retekegér (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Valamelyik OEM gyarto.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Cobra. válasza banhammer (#3) üzenetére


Cobra.
őstag

De melyik, ez itt a kérdés.
Vizion: miért lenne gond egy egyszerűbb tápnál a 2x15A? Ennyi bőven elég még egy (komolyabb tuning nélküli) FX 8xxx-hez meg egy 7870/660ti-hez is.

(#5) kromatika válasza Retekegér (#2) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Ez lenne a lényeges infó :K

(#6) RepeatSector válasza kromatika (#5) üzenetére


RepeatSector
senior tag

HEC lesz az OEM Partner!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#7) Graphics válasza Retekegér (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Cougar a HEC almárkája, leányvállalata, kinek hogy tetszik jobban.

Ergo, a minőséginek nem nevezhető, de igyekvő HEC belsőkkel érkeznek.. Inkább egy használt FSP mint ezek...
Ez látszik azon is, hogy a 12V-os ágak elég gyengére sikerültek...

@Cobra.: 2x15A-ral én nem pörgetnék egy 7870-est meg egy olyan procit...

7870 referencia eszik 175W-ot, amiből nem sok rohangál. tehát egy OC-s belemegy majd 200W-ig.. ott már kevés lenne a 15A / és ha kétes minőségi tápról van szó, mint a hírben is, akkor meg főleg nem terhelném pluszba...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Retekegér válasza RepeatSector (#6) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Akkor kerülendő...

(#7) Duliee: kösz, jegyeztem

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#9) hoax válasza Graphics (#7) üzenetére


hoax
aktív tag

Milyen szerencse, hogy a HEC FSP belsővel is szerel... :U

Don't panic!

(#10) atti_2010 válasza Graphics (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezeknek a tápoknak nincs valós 2x12V áramkörük hanem egy pontról vannak kivezetve csak az egyik csati megy az alaplapba a másik meg a VGA -ra tehát a 2 ág úgy 31A az alaplap nem eszik csak 10A akkor a VGA jut 21A és az elég minden normális videokártyának.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Jack@l válasza atti_2010 (#10) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor bizonyára csak szórakozásból írják rá a matricára... :D

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12) atti_2010 válasza Jack@l (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kibontottam és javítottam már egy párat, azért írják rá a matricára mert egyrészt tényleg 2x12V másrészt meg reklám (parasztvakításnak kitűnő), elég ha ráteszel a 2 ágra egy diódamérőt és úgy sípol mint a 6.20 -as gyors mert nincs galvanikusan elválasztva a 2 ág. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) roberto02


roberto02
tag

Én kilóra mérem a tápot :DDD 2,5 kiló fölött jöhet :))

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#14) Graphics válasza hoax (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nah, melyiket szerelte azzal? :) ,egyet se találtam

Kötelező olvasmány tápokról :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) dragon1993 válasza Graphics (#7) üzenetére


dragon1993
őstag

Nekem egy 6950em van alapból 200W mellette egy i7-2600 (95 W)
Egy CHIEFTEC CTG-500-80PB -t használok semmi gondom vele.
Nem értem miért veszik az emberek ezeket a hulladékokat ,
amikor 13000Ft-ért már kaphatnak már normálisat is.

(#16) Graphics válasza dragon1993 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó kérdés... Sajnos azért mert a botlban azt mondják, hogy jó... Ha nem erre, akkor a Rasurbo-ra a HKC-re, és a társaira...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) M107


M107
addikt

:R

Kevés a sata csati még egy Ctg 500 W is 6 db van, erre meg rátesznek a 600W-ra 4 db :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18) RepeatSector válasza Graphics (#16) üzenetére


RepeatSector
senior tag

A codegen-t nyomattuk mi régebben nagyon. Kaptam is egyet"promociós ajándék" gyanánt, 3 hónapot bírt, majd elkezdtek vele a gondok, nem adta le a kellő feszültségeket! Cserélték aztán 2hónapot ment majd ugyanez.

De ezek között is voltak jó minőségűek pl az M-tech-nek is volt egy jó szériája.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#19) slashing


slashing
senior tag

a címből az jutott eszembe hogy végre valaki aki elkezdi kiszolgálni a mini itx vonalat épkézláb 150-200-250-es tápokkal de nem :(

(#20) Narasim


Narasim
aktív tag

nem kiindulópont manapság a márka sem sajnos.

nemrég vettem az apróról 2db fsp 350pnf tápot, mert az a megbízható kategória. az egyik 1hónapot bírt, a másiknál nem vártam meg, hogy kipukkanjanak benne a kondik. persze annyi, hogy nem ölte meg a gépet egyik sem és kondicsere után megy mindkettő, ahogy kell.

a lényeg, hogy mindkettőben teapo gyártmányú kondenzátorok vannak, amiről mindenütt azt olvastam, hogy fos. a chieftech-ekben szintén teapo-k vannak...

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#21) atti_2010 válasza Narasim (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

az apróról

A kulcsszó az apróról, ki tudja menyit és milyen körülmények között ment azelőtt hogy hozzád került.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) Graphics válasza RepeatSector (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

M-Tech jó széria alatt mit értesz? hogy nem terhelve vitte a gépet, vagy hogy terhelve is vitte gond nélkül?

@Narasim: a kondik nem végtelen időtartamra vannak gyártva.. Élettartamuk sok mindentől függ, a hálózati áram minőségétől, hogy mennyire zajos.

A jó táp megszűri ezeket, és a saját kondija kezd elfáradni... A rossz meg átengedi az összes zajt, és az alaplapi fog majd szépen lassan kiesni a kondiból.. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) RepeatSector válasza Graphics (#22) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Terhelés alatt is tökéletesen stabil volt!

pontos típust? Megpróbálom elővakarni, de nem ígérek semmit

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#24) Graphics válasza RepeatSector (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Adj egy pontos típust :P erre kíváncsi lettem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) tornas válasza Graphics (#24) üzenetére


tornas
őstag

...én is!! :K

Van nálam két fajta belsővel szerelt is:
-az egyik egy 350 W-os és Ever-Power (Key Mouse) belsővel. Bitang erős 12 cm-es ventije van ami mindig full fordulaton üzemel.
-a másik meg egy 450 W-os és Linkworld (Stab. Power.) belsővel és normál 120 mm-es ventivel.

Ezek a tápok legalább megfelelnek a minimalista követelményeknek (kis teljesítményű PC-kben), mert a Codegen és társai tápjainál azért egy pár fokkal jobbak. :K

De a pénz beszél...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#26) Graphics válasza tornas (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne HEC-celj :DDD , nem tudom, kicsit olyannak tűnik ez a Cougar márka, hogy a HEC belsőt ügyes köntösbe eladják. és tényleg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) atti_2010 válasza Graphics (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

[link]

Ennek valaki nem ismeri a "bélrendszerét" :DDD esetleg képek én nem találok valahogy.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) MMIX válasza atti_2010 (#27) üzenetére


MMIX
addikt

SAMA (First Horse) Forza Pro 500

[ Szerkesztve ]

(#29) tornas válasza Graphics (#26) üzenetére


tornas
őstag

Azt azért valljuk be, hogy a legtöbb HEC elektronika azért egy két fokkal jobb a Codegány és társaitól. :K

Annak a MS TECH tápnak is "ügyes" a köntöse... :DD

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#30) tornas válasza MMIX (#28) üzenetére


tornas
őstag

Vajon milyen sikere lenne egy ilyen nevű tápnak kis hazánkban: Mr. Ma Chao Ying 500? :DDD

Viszont ennek is vannak 80+ -os tápjai is. [link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#31) atti_2010 válasza MMIX (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De ebből a belet még nem derül ki hogy ki gyártja csak hogy a Sama is csomagolja.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) tornas válasza atti_2010 (#31) üzenetére


tornas
őstag

De biza' a SAMA gyártja hozzá a belsőt. Ha nincs a 80+ -os listában, akkor inkább kerüld el! :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#33) Rypejakten válasza atti_2010 (#31) üzenetére


Rypejakten
addikt

Hát nem tudom, az, hogy 500W-os létére összvissz 12V-on 32A-t képes leadni, azt is két ágon, sokat mond. :U

(#34) Graphics válasza Rypejakten (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem sokat :D, eleget :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) tornas válasza Rypejakten (#33) üzenetére


tornas
őstag

Papíron inkább ~35,8 A akar lenni az 500 W-os verzió esetében.--> 430 W / 12 V. :o

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#36) atti_2010 válasza Rypejakten (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az nem mond semmit hiszen a ZEN 400 27A ad le 2 ágon és az egy nagyon jó táp, na 1 évet kibír az Ms-Tech is, az ágak meg ahogy írtam itt nem számítanak mert nincsenek valójában elkülönítve.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi alapján skálázódnak a VGA-k tápcsati igényei?
Arra gondolok, hogy sok a kétszer 6-os csatis kártya, de ha megoltható lenne egy 8-assal, akkor már a kissebb is elég lenne...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) Graphics válasza ledgeri (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ezt vagy a VGA-s vagy a tápos topicban tudnák megmondani :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) tornas válasza ledgeri (#37) üzenetére


tornas
őstag

Olvasd egészséggel:[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#40) ledgeri válasza tornas (#39) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41) ledgeri válasza ledgeri (#40) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nincs benne infó arról, hogy miért jobb a két hatos, mint az egy 8-as... vagy csak nem láttam, meg, de akkor kérlek mutass rá!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42) atti_2010 válasza ledgeri (#41) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezek standardok amik előre ki vannak dolgozva, ha egy hd 7770 VGA hoz 8 csatit kellene használjanak az nagy pazarlás elsősorban helyből ami egy kis kártyán amúgy is kevés van, viszont ha 6 használ akkor szépen tudja skálázni felfele nem elég egy betesz kettőt az sem elég betesz meg egyet (szélsőséges eset) szóval a 8 csati egyszerűen túl nagy lenne ha egy kisebb kártyához kell használni.A másik dolog hogy az alaplapi csati is nyolcas így ha egyforma lenne előfordulhatna hogy tévedésből ugyanazt az ágat használná az alaplap mint a VGA és leégetné a tápot.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) devast válasza tornas (#29) üzenetére


devast
addikt

Nem tudom mi a bajotok a kodegánnyal.
Főnök ma éppíttetett velem össze egy 3570k-s konfigot 420-as lcpower táppal. Nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek, de belegondolva, hogy én tőle kapom a pénzt, kommentálás nélkül abszolváltam a feladatot. Nagy az isten állatkertje...

(#44) Graphics válasza devast (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd radfogja ha bedoglik, akkor majd radkeni az egeszet xD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) #65675776 válasza ledgeri (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem bonyolult pedig. 2x6 tű esetén kisebb az egy vezetéken folyó áramerősség.

(#46) atti_2010 válasza Graphics (#44) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez nem így működik, visszaküldi gariba és kézcsók miért fogná rá a gariztatás semmibe nem kerül a boltnak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) ledgeri válasza atti_2010 (#42) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(OFF)Többször kellett elolvasnom, mert néhol kellet volna egy vessző, hogy biztos arra gondoljak, amire te gondoltál...(/OFF)

Megnéztem az AMD és NVIDIA kártyáit a friss szériákból, és az még ok, hogy a 7850/70 páros egyik tagja 6 tűt kapott, míg a másik 2*6-ot (még a nyákok is hasonlóak, meg van hely a csatinal), de afölött, ami már biztos, hogy igényli a +150 wattot az is 2*6-ot kap...másik oldal hasonlóképp...

Ennél [http://prohardver.hu/dl/cnt/2012-01/81839/picz/power_conns_2.jpg]itt is nekem fura az a logika, hogy inkább rakok két kicsit erre, és majd az erősebbre 6+8-at, minthogy most egy 8, aztán ha kell egy6-os mellé... (A szériakibocsájtásokra értem persze, nem a házibarkácsra..)

(#45) daa-raa OK! sokáig nézelődtem.. ilyesmire is gondoltam...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48) devast válasza Graphics (#44) üzenetére


devast
addikt

Rám biztos nem... majd őt fogják vasárnap hajnali 3kor kivágni az ágyból, hogy meghalt a gép és azonnal működésre kell bírni mert dolgoznak rajta....
Mai világban megfigyeléseim alapján 5 percél tovább egy vállalkozó sem gondolkozik.
Ha meg esetleg nálam döglik el, akkor a tipikus mi a baja ? kérdésre nem mondhatom azt, hogy az a baja, hogy egy rakás kínai hulladékot vettetek, mert MI adtuk el nekik...
Minden idióta abban a hitben él, hogy a világ legjobb informatika eszközeit kapja meg a legjobb áron. Mert ha mi nem hazudjuk ezt, majd megteszi más, és akkor fuccs a biznisznek. Nincs olyan ügyfelünk, aki legalább látszólag képes lenne a realitás talaján mozogni.

[ Szerkesztve ]

(#49) ledgeri válasza #65675776 (#45) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Gondolkoztam: a 8+6-os csati után annyit számít?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50) ledgeri válasza ledgeri (#49) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bocsánat: a 2+6-os csatinál, ha tényleg 8-as helyre van dugva?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.