Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez már a hanyadik első MX-Board?
- '08 G80-3600 (első billzet ever MX Reddel! Aztán 4-5 évig nem is gyártották a Red kapcsolót utána.)
- pár éve újra kiadták G80-3494 néven 6KROra tupírozva.
- tavaly jött belőle az MX Pink verzió

Aztán jött tavaly az háttérvilágítós MX Board 1.0 TKL...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) arn


arn
félisten

Korabban sokkal olcsobb volt ez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) nyunyu válasza arn (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

~5 éve még 55€ körül mérték a mostani G80-3000-eket az eBayen, azóta szép csendben felkúsztak 80-90€ környékére, pedig az egy nagyon basic billentyűzet, se világítás, szigorúan 2KRO, stb.

Ahhoz képest ezért a billzetért a 90€ nem tűnik soknak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

A Cherry márkanév hallatán a legtöbb embernek elsősorban a mechanikus billentyűzetekbe szánt MX kapcsolók jutnak eszébe, azonban a gyártó saját márkás beviteli eszközöket is forgalmaz

Maradt egyáltalán még bármi más Cherry márkanév alatt?

18 elején ZF szétdarabolta a "régi" Cherryt, és a jól menő autóipari kütyüs részleget (Cherry ~90%-a) egy az egyben beolvasztotta magába, a veszteséget termelő számítógépes perifériás részleget meg kihajította.

Arra még mindig kiváncsi leszek, hogy az évek óta a mecha piac után kullogó Cherry maradéka meddig fogja húzni tőkeerős háttér nélkül a feltörekvő kinaiakkal szemben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Szerintem teljesen korrekt ár egy minőségi, letisztult billentyűzetért. Ha nem lenne már meg a mecha billem, elég erősen elgondolkodnék ezen. A Brown switch igazából majdnem mindenkinek tökéletes, főleg annak a célközönségnek akiket megcéloznak ezzel a termékkel: akik még membránossal nyomják.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6) nonsen5e válasza nyunyu (#1) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát a nevezéstan nem erősségük, az egyszer biztos.
2 éve vettem MX Board 3.0-t, erre most kijön az 1.0. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#7) SidCorky válasza nonsen5e (#6) üzenetére


SidCorky
senior tag

2015-ös teszt van a 6.0-ról...kicsit nekem is magas. :DDD

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#8) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

"...összesen 109 gomb fért fel, ami négy darabbal több a hagyományos 104 gombos kiosztásnál,..."
104+4=109108
Vagy csak én nem tudok számolni? :F

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9) dqdb válasza LamerGyuri (#8) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 104/105 gombos ANSI/ISO kiosztás helyett ez 108/109 gombos a numerikus blokk feletti négy extra billentyűvel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10) SidCorky válasza LamerGyuri (#8) üzenetére


SidCorky
senior tag

Köszi, én nem tudok. :D 105+4 lesz az.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#11) LamerGyuri válasza SidCorky (#10) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

:B

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#12) Vanir


Vanir
veterán

Ez jó cucc, 5-10 ronggyal olcsóbban pedig kiváló vétel lehet szvsz.

(#13) pengwin válasza nyunyu (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy olyan komoly probléma lenne, ha eltűnnének.

Ma már nincs úgy rájuk utalva a piac, több kínai gyártó is tud jó minőséget produkálni, ráadásul ők kicsit frissítettek is a kapcsolók terén.
Az ára meg nem olyan elvetemült ha tényleg jó minőségű, na meg ha pl. lenne belőle fehér. (Nem kell linkelni, gondolom lesz, Cherry-ből legalábbis szokott lenni).

(#8) LamerGyuri
A legtöbb európai nyelv 105 gombos ISO-t használ, ahogy a magyar, ezen van dedikált Í gombod.
Nyilván lesz 104+4 gombos ANSI változat is, ahogy a képen is látható, hosszú bal Shifttel a Í helyett.
Meg azt hiszem van 104 gombos ISO kiosztás is, csak olyat még nem nagyon láttam.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) orion1025


orion1025
őstag

Én már a wireless bill + egér híve vagyok, a kábeles szörnyetegek nem fekszenek. Egér terén megtaláltam a tökéletes példányt, de billentyűzet terén még van hová fejlődni, mert a mostani Rapoo annyira nem jön be, és egy ilyen, minimalista formavilágot követőt jobban komálnék, pláne ha még lenne háttérvilágítása is. Van valami kínai bill ami tudja ezeket és elérhető áron van?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) Ringman válasza pengwin (#13) üzenetére


Ringman
nagyúr

Meg azt hiszem van 104 gombos ISO kiosztás is, csak olyat még nem nagyon láttam.

hosszú bal shifttel?
kínaiaknál vannak ilyenek, meg logitechnél néha: [link]

(#16) pengwin válasza Ringman (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom hogyan kell kinéznie, csak nem túl gyakori.
Mondjuk a legtöbb nyelven valmi olyan speciális karakter van ott, amit mással is elő lehet hozni és egyébként sem túl gyakori. Eddig csak a magyar kiosztáson láttam, hogy betű van ott. Jól el vagyunk látva magánhangzóval, na.

Üdv, pengwin

(#17) bencze válasza pengwin (#13) üzenetére


bencze
senior tag

Melyek lennének ezek? Kailhról rosszakat olvastam, romer g-t próbáltam nagyon nem jött be, van olyan ami mx-hez hasonló egyenletes minőséget jelent? A mennyiség az tudom, hogy megvan...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#18) dqdb válasza bencze (#17) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kailh esetében ketté kell választani a termékpalettát: vannak a régi, színeikben a Cherryt másoló barna/piros/fekete/kék kapcsolóik, amelyekről tényleg rosszakat hallhattál, és vannak az újabb, extrémebb színű és/vagy box kapcsolóik (+ Novelkeys és Input Club együttműködések). A kettő között a Razer betolt a gyártásba egy rakás pénzt, amiből aztán jó dolgok sültek ki.

Vagy ott van még a Gateron minőségi gyártóként (+ ZealPC együttműködés), és az Outemunak is akadnak jobb sorozatai.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.