Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Def26


Def26
félisten

Akárki akármit mond, ez a kontroller gyönyörű. :))

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2) Gergosz2 válasza Def26 (#1) üzenetére


Gergosz2
veterán

jó lenne már a gépet is látni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3) Jeanne d'Arc válasza Def26 (#1) üzenetére

Tényleg nagyon szép. Nem hiába a Sony nagyon tud. :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) oriic válasza Def26 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majd meglatod a nextbox joy meg szebb lesz. Amugy nyakamat teszem ra, hogy igenis veszteseges lesz kezdetben a gep, es az erkezo reviziokrol meg nem is beszeltem. Mert jonni fognak abban biztos vagyok.

Live-Die-Respawn

(#5) Mythsardan válasza oriic (#4) üzenetére


Mythsardan
aktív tag

A cikkben nem említik, hogy ne lenne veszteséges, sőt még benne is van, hogy "...hamarabb nyereséges tud lenni majd az új gép"

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/tct_mythsardan | R7 3700x, GTX 1080

(#6) oriic válasza Mythsardan (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez csak játék a szavakkal. Szubjektív hogy nekik mi a minimális veszteség. Alapból veszteséggel indul a gép, hisz dollárszázmilliókat ölnek bele pl csak a marketingbe. Ok nem közvetlen a gépgyártáshoz tartozik ez, de a megjelenéshez igenis köze van. Magánál a PS3-nál természetesen kevesebb lesz a veszteség, de ez ugye a cikkben is elhangzik, hogy a gyártási és a felhasznált technológia miatt van. :R

Live-Die-Respawn

(#7) danikollar


danikollar
őstag

Reméljük ebből nem csak a Sony jön ki jól, hanem esetleg a vásárlók is!

(#8) gabber01 válasza oriic (#6) üzenetére


gabber01
addikt

"Magánál a PS3-nál természetesen kevesebb lesz a veszteség..."

Mármint a PS4-re gondolsz...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#9) oriic válasza gabber01 (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A PS4-nek lesz kisebb a vesztesége mint a PS3-nak. (nem írtam le külön a szót, de a ps4-ről beszéltem) De attól még bőven veszteséges lesz kezdetben.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10) exec79


exec79
tag

ez is vajon 1-2 év alatt tönkremenő fostalicska lesz mint a régebbieknél az első verziók? Ez a veszteséges dolgon meg majdnem sírok annyira hangoztatják de valahogy mégsem halnak éhen.

(#11) ldave válasza oriic (#9) üzenetére


ldave
félisten

Azért ez érdekes lesz az árra tekintettel. Azt tudni lehet, hogy a Nintendo a Wii U árán is bukott kicsit (ha jól rémlik, akkor gép + 1 szoftver hozzá viszont már profitot ad a cégnek a játéklicencdíj miatt), a PS4 pedig biztos drágább alapanyagárban, mint a Wii U, ami 350 dolláros áron nyitott. Ezek után szerintem a PS4 kb. 400 $ körül indulhat.

A Slime draws near! Command?

(#12) oriic válasza ldave (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én viszont úgy veszem a dolgot, hogy a Sony-nak nem kevés pénzt kell költenie a kezdeti marketingre. Így a gépbe beleölt pénz mellé, még jönnek ugye az egyéb ilyen költségek, így biztos hogy pár hétig, hónapig az egész veszteséges lesz nekik. FŐleg ha pl az általad jósolt ár körül adják ki a masinát. Meg ugye ott van a tény, hogy nem tudjuk mennyi nyitócím lesz, mert szerintem egy két játékért nem vesznek majd a népek új konzolt. Így félő hogy kezdetben szép adag gép rajtuk marad, ami azt jelenti hogy meg kell lépniük a legértelmesebb megoldást, árat csökkentenek. Ezzel viszont megint ott vagyunk hogy kevesebb lesz a bevételük. Mondjuk persze ez nagyon vad találgatás, az is lehet hogy két nap alatt csak Japán behozza az összes költséget, a millió vásárlójával. :DDD

Live-Die-Respawn

(#13) gabber01 válasza oriic (#9) üzenetére


gabber01
addikt

Leesett. :D Melóból hazaérve máshogy dolgozta fel az agyam az infokat :D.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#14) ldave válasza oriic (#12) üzenetére


ldave
félisten

Mindenesetre az biztos, hogy ezek alapján drága lesz a gép, ha 400 $-ral számolok akkor kb 120 000 Ft-ra tippelem a kezdőárat minálunk.

Japánban pedig nem számítok túl nagy eladásokra az elején, ott az utóbbi időben teljesen kézikonzol irányba ment a játékostársadalom, a Famitsu csinált a PS4 bejelentés után egy felmérést és a válaszadók csupán harmada várja nagy figyelemmel a Sony új gépét.

A Slime draws near! Command?

(#15) oriic válasza ldave (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Japánról mondhatunk bármit, a legtöbb PS1-2-3 ott ment el, a PS4 is ott fog a legjobban fogyni. :DDD

Live-Die-Respawn

(#16) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Hajrá Sony. .. nekem is ez a joy kell!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#17) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Oh, végre egy szép kontroller. :C

(#18) Mister_X válasza oriic (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A logikáddal az a gond, hogy ha minden egyéb költséget (k&f, marketing) a gép árával akarnának eladni, akkor lenne 7-800$ egy konzol. Azt, hogy veszteséges-e, úgy számolják ki, hogy mennyi lesz majd a gyártási költség, mire jut a vásárlóhoz - ez lenne szerintem PS4-nél úgy cirka 500$, így nagyon optimistán számolva 4-5 játék eladásával lesz a kezdetekben pozitív a mérleg.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#19) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Miért érzem azt hogy ez a PS4 sikersztori lesz? Sokkal pozitvabbak és szimpatikusak az eddigi előrejelzések mint anno a PS3-nál volt...Tanultak Sonyéknál a hibákból? :D

(#20) Mister_X válasza WhiteWalker (#19) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért ennyire ne siessük el :) De én majd bizalmat szavazok nekik - feltéve, ha nem adják horror áron és launch title lesz a Killzone: Shadow Fall.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) WhiteWalker válasza Mister_X (#20) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem iszom én sem a szőrös állat bőrére,de eddig minden simán halad...nincs csúszás stb...

(#22) oriic válasza Mister_X (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De pont ez az hogy egy új konzol indításához nem csak a gyártási költségeket kell belekalkulálni.

Live-Die-Respawn

(#23) gabber01 válasza WhiteWalker (#21) üzenetére


gabber01
addikt

hát úgy mégis mi a fenének kéne csúsznia? :D gyakorlatilag kész alkatrészekből van összerakva. azok áttervezése nem olyan nagy meló, mint anno a CELLt a 0-áról összerakni, stb.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#24) Mister_X válasza oriic (#22) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De, nem szabad belekalkulálni, a k&f-et meg a marketinget le kell nyelni. Miért? Mert a szoftvereken fogják bevasalni a nagy pénzeket.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) oriic válasza Mister_X (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vagyis nem lesznek olcsók kezdetben a játékok. :O

Live-Die-Respawn

(#26) Mister_X válasza oriic (#25) üzenetére


Mister_X
nagyúr

60$ szokás szerint.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27) Keeperv85 válasza oriic (#25) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem csak a kezdetben. Mikor láttál te olcsó PS3-as játékot?! :(

(#28) Gave


Gave
addikt

Ez a kontroller design tényleg telitalálatos :D

(#29) Mister_X válasza Keeperv85 (#27) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sly Cooper: Thieves in Time 10.000Ft-on nyitott.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30) Keeperv85 válasza Mister_X (#29) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az olcsó? :Y Mond, te láttad már, hogy a Metro Last Light Limited Edition (pc) 8990? :U

(#31) Mister_X válasza Keeperv85 (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igen, az olcsó. Viszonyítási alap? A többi konzolos cím. A PC-sek meg nyeljék le a DRM-et mrg a tovább át nem tuházhatóságot az alacsonyabb árért cserébe.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) Gave válasza Keeperv85 (#30) üzenetére


Gave
addikt

PC-nél nincs kényelmi felár. Ez ugyanolyan mint étterembe kérni az ájsztiit, az is több mert eléd rakják és csak le kell gurítani :D.

Amúgy konzolnál is ki lehet várni amég bezuhan a játék a 7-8k ársávba, főleg mivel multi sem akkora nagy húzóerő.

(#33) Keeperv85 válasza Mister_X (#31) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Witcher 2 Assassins of Kings Enhanced Edition kezdőára ugyan ennyi volt. Nuku drm. A teóriád halva született.

Ja és csak mondom: van itthon 2 db Uplay-es dvd-m, meg vagy 4, amin Starforce 3 van. Egyikkel sem szívtam, egy percet sem. Aki szív vele, azok a 0day warezhuszárok, azért meg a nagy sírás a DRM miatt.

(#34) Mister_X válasza Keeperv85 (#33) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jaj, most sikerült kiemelned egy DRM mentes játékot a mai felhozatalból... (egyébként nekem is megvan). Akkor másképp fogalmazol, mielőtt egyetlen játék miatt megdől a "teóriám": a játékok többségénél le kell nyelni a DRM-et és az át nem ruházhatóságot.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35) oriic válasza Keeperv85 (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

10k nyitoar egy uj cimnel? Hja az olcso. 12k korul mennek az uj cimek.

Amugy meg honapok ota nincs olyan jatek amihez nem kellene steam, origin, uplay stb. Konzoloknal nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36) Keeperv85 válasza oriic (#35) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem fordítva ülöd meg a lovat éppen. Nincsen probléma azzal, hogy regisztrációhoz kötnek. A probléma azzal van, hogy PC játékot nem lehet eladni a warez miatt (mert letölti, akinek annyira kell). Innentől kezdve egyértelmű, hogy melyik végletet fogja a kiadó megtámogatni: na ná, hogy a DRM-et erőltetik.

A teóriád nem ott hibádzik, hogy a pc-sek nem szívnak vele (szerintem), hanem ott, hogy nem ettől olcsóbb egy-egy PC-s cím. A összes hardver gyártó fizet az eladott PC-s játékok után (lásd pl. a méter nagy N-Vidia táblák a Driv3r-ben), még a Sony vagy az M$ nem tud a konzolok mellé ilyen bevételt felmutatni. Összerakták a PS3-at is saját cuccokból: ki fizetne az után? Na, ná! Majd a játékosok!

Ja és... eléggé fail pont a PS3 mögül a DRM-et felhozni, mikor évekig mást sem lehetett hallani, csak hogy azért nincs warez rá, mert olyan DRM védi, amit nem tör meg senki... :U

(#37) Mister_X válasza Keeperv85 (#36) üzenetére


Mister_X
nagyúr

...
Na jó, feladom, inkább mégsem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) ldave válasza Keeperv85 (#36) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem az alapvető árkülönbség két okból ered PC és konzol játékok esetén:

- 1. szerintem is a warez PC-n, olcsóbb árakkal próbálják eredeti játék vásárlására csábítani az embereket, amit aztán hozzákötnek valami fiókhoz (steam, origin, uplay ...)

- 2. a konzolgyártók nem csak a gépen, hanem a rá kiadott játékokon is keresnek, ezt a licencdíj, ez szintén növeli a konzolos játékok árát, hisz a kiadó nem fogja lenyelni csak úgy, ráterheli a vásárlóra

Ezek után, ha a next-gen esetén bevezetnek valami kódos rendszert, a használt szoftver visszaszorítására, akkor remélem, hogy a játékok ára csökkenni fog, bár a licencdíj miatt még így is drágább lesz, mint a PC-s játék.

A Slime draws near! Command?

(#39) Keeperv85 válasza ldave (#38) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszönöm, hogy kiegészítetted, én is erre akartam rámutatni. :R

Amúgy mikor törölték a Linux támogatást a PS3 FW-ből, illetve kiszerelték a chippeket, akkor volt egy olyan elgondolás, hogy össze kell majd regisztrálni a géped, a profilod és a játékot: ebből eddig szerencsére semmi sem lett. Eddig... Nehogy véletlen igaza legyen a vészmadaraknak, mert már elkezdték újra emlegetni.

(#40) zsigus válasza oriic (#12) üzenetére


zsigus
őstag

A hardvereladásokat tekintve szerintem a marketing nem tartozik bele a "veszteségbe". Ha az előállítás és anyagköltség olcsóbb mint amennyiért adják akkor már nyereséges a gép.

Az Xbox360 is nyereséges lett egy év után (mellesleg ugyanezt a stratégiát követte vele az MS, külső fejlesztők "követték el" a HW fejlesztést), pedig a 3LED miatt összességében biztosan nem volt nyereséges, tehát még a garanciális javítások sem tartoznak bele ebbe a kategóriába, pedig ennek több köze van hozzá mint a marketingnek, amivel gyakorlatilag az egész rendszert reklámozzák (játékok, kiegészítők, online bolt stb.) ha csak magát a gépet reklámozzák akkor is.

Eladások: Biztos vagyok benne, hogy a kezdeti időszakban is jó eladásokat fog produkálni a gép, még ha a kezdőkínálat nem is lesz olyan nagy. Annak idején a PS3 is masszívan kezdett, pedig nála sem volt olyan óriási a kínálat az exkluzívokat nézve (Resistance, Ridge Racer 7, Motorstorm, Genji).

[ Szerkesztve ]

(#41) oriic válasza zsigus (#40) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Koszi infot.

Live-Die-Respawn

(#42) Diopapa válasza Mister_X (#34) üzenetére


Diopapa
addikt

Nyugodj meg, a PS4-el eljön a korszak, amikor te sem fogod átruházni a játékodat... BTW ha drm mentes játékot akarsz pc-n venni, várd meg a GoG verziót, egyre több játék kijön úgy is, még ha kicsit később is.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#43) Mister_X válasza Diopapa (#42) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A PS4 le fogja játszani a használt játékokat is, tehát...

GOG-on szoktam is vásárolni, de nem a nagyobb neveket.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#44) Dr.F.E.R.I. válasza zsigus (#40) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha az előállítás és anyagköltség olcsóbb mint amennyiért adják akkor már nyereséges a gép

Én ezt egy picit árnyaltabban látom. Ha valakitől azt kérdezném, hogy ha egy terméket 10 Ft költségen állítanak elő, és 12 Ft-ért árulják a boltban, akkor nyereséges-e, valószínűleg igennel válaszol. Pedig nem feltétlenül van így. Egy termék végfelhasználói árába rengeteg tétel beépül, csak a népszerűbbek (hátulról-előrefelé):

- általában 20% körüli áfa. Van, ahol kevesebb, van ahol több, nálunk pl a világ egyik legmagasabb, 27%-os kulcsa van
- kiskereskedői árrés. Ez minden elárusítónál annyi, amennyit nem szégyell rátenni, kinél alacsonyabb, kinél szélesebb a marzs
- nagykereskedői árrés. Ez tudtommal nem szóródik annyira, gyakran a gyártóval állapodnak meg a nagykereskedők
- terjesztéssel kapcsolatos költségek. Az áru szállítása, raktározása, egyéb logisztikai költségei.
- reklám, marketing költségei, a mai fogyasztói társadalomban megkerülhetetlen. Ha valaki spórol rajta, nem biztos, hogy jól jár,lásd a Wii U példáját
- a termék tényleges előállításával, gyártásával, kifejlesztésével kapcsolatos költségek
- a cég ingatlanjainak, eszközállományának, dolgozóinak fenntartásával kapcsolatos költségei
- a termék életciklusa alatt a garanciális szervizelés, javítás költségei
- egyéb

Nagyjából a legtöbb termékre igaz, hogy a fogyasztói árának töredékéért állítják elő, így akár olyan tételek is könnyen deficitessé tehetik, mint mondjuk egy erősödő jen, vagy egy dráguló kőolaj. Nagyon sok piaci tényezőn múlik, hogy év végéig, jövő év elejéig milyen végfelhasználói árakat fognak az egyes régiókban beállítani.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#45) zsigus válasza Dr.F.E.R.I. (#44) üzenetére


zsigus
őstag

Részben igazad van, de pl. a kis és nagykereskedői árrés már nem a Sony dolga, az ingatlanok/emberek fenntartása is beletartozik részben az előállítási költségbe (gyárak, és személyzetük). A többi pedig ahogy mondtam elkülönül vállalati szinten (terjesztés, marketing, fejlesztés).

Az oké, hogy ez mind-mind része a "csomagnak", de ezek egyike sem szerves része a HW gyártásnak. A fejlesztési, gyártási és marketing részleg nem tartozik egybe egyik vállalat esetében sem, és ezek költségeit is külön számolják.

Hogy most a korábban említett Xbox360 egy év utáni nyereségessége hogyan volt kiszámolva azt ne kérdezd, lehet, hogy a fejlesztési és előállítási költség benne van, de pl. a stúdiók (exkluzív játékok), marketing, garanciális tevékenység stb. tuti nem volt beleszámolva, mert akkor több idő kellett volna, hogy nyereséges legyen. (ha jól tudom a marketingbe óriási pénzeket ölt az MS és a 3LED miatti garanciahosszabbítás és javítás is rengeteg pénzt vitt)

De igazából ezt nagyon sokféleképpen meg lehet közelíteni, nyilván az (lenne) a legegyszerűbb ha mindent egybe számolnának, mert akkor kapnánk meg a tényleges adatokat, csakhogy ezt nem így csinálják (tudtommal).

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr.F.E.R.I. válasza zsigus (#45) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha a termelői árról beszélünk, akkor igen, a kereskedelmi árrések nem játszanak. Egyébként mindegy, hogy ragozzuk, végső soron minden költséget a fogyasztó fizet meg, a terméknek pedig tartalmaznia kell minden olyan költségtételt, ami annak létével összefügg. Annyi mozgástere mondjuk van a Sony-nak (hozzáteszem, az MS-nek is), hogy nagyon sok divíziója és széles termék-portfoliója van, így házon belül át tud csatornázni pénzt a nyereséges részlegektől a játékkonzol finanszírozására.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#47) Peat;) válasza Dr.F.E.R.I. (#46) üzenetére


Peat;)
veterán

"házon belül át tud csatornázni pénzt a nyereséges részlegektől a játékkonzol finanszírozására" A sony konkrétan pont a játékkonzolt szeretné ilyen nyereséges részleggé alakítani, ezért próbálkozik ennyire. Nagyon nehéz évek vannak a Sony mögött, lassan nincs honnan átcsoportosítani, masszívan veszteséges voltak, sok elbocsájtással, bezárásokkal. Még most sem jó az eredményük. Mivel a nintendo elbaltázta a wii u-t (ez szerintem már kijelenthető) így érdekes helyzet áll elő, mert csak a microsoftot kell lenyomni. Ez majd kiderül mennyire teljesíthető feladat.

A kérdés még az a globális vásárlóerő a konzolok irányába, jelenleg épp brutális sebességgel nyílik az olló az eddigi fejlett országokban, egyre több jövedelem egyre kisebb társadalmi rétegre koncentrálódik(és elég sok helyen ezt a folyamatot gyorsítandó rendszer működik, érdekes módon úgy hogy a döntéshozók ezzel mindig jól jártak, mint itthon is), míg a többi elszegényedik, illetve a fiatal felnőttek is egyre gyengébb vásárlóerő mert egyszerűen nincs munka számukra. Vagy ha van röhejes bérért. Így nyilván egyre szűkebb réteg az amelyik konzolban gondolkodik a klasszikus konzolos országokban, Európában. USA talán nem annyira érintett meg Japán sem de ott is inkább csökkent az elmúlt években a potenciális vásárlói kör mint bővült.

Amennyiben Kínában is lehet konzolt értékesíteni az már teljesen más dolog lenne, nem tudom ott mi a helyzet jelenleg, videojátékokkal, nettel ott mindig van még valami hatalmi beleszólás asszem.

(#48) Diopapa válasza Mister_X (#43) üzenetére


Diopapa
addikt

Szólnak arról hírek, hogy mindenféle közösségi izével lesz összekötve a PS4 és a játékok, gyak. hasonlóan fog működni mint a steam. Ne legyen igazam, de be fogjnak tenni a használt játék csereberének.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#49) Def26 válasza Diopapa (#48) üzenetére


Def26
félisten

Sztem eleinte nem fognak ilyesmit bevezetni.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#50) Dr.F.E.R.I. válasza Peat;) (#47) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Valóban zivataros időszakot él meg a Sony, de azért az ilyen mammutok nem adják meg egykönnyen magukat. A pénzátcsatornázás a nyereséges részekről a veszteségesekhez egy kétélű fegyver, de már megvitatták több helyen, hogy a PS4 tervezésével látszólag jóval kevesebb kockázatot vállaltak fel, mint az elődmodellnél, ezúttal szerintem is sokkal jobban kijöhetnek a dologból.

A vásárlóerővel kapcsolatosan már magam is kifejtettem a véleményem, amit még mindig tartok, hogy a most bevezetésre kerülő generáció (a Wii U-t* is ideértve, ami már piacon van) konzolai nem fognak olyan látványos kört futni, mint a meglévő (wii, x360, ps3) trió. Abból indulok ki, hogy időközben - főleg a 2009-es bankválság után - többnyire nőtt a nyugati világban is a munkanélküliség, a bérek vásárlóereje csökken, a lakossági hitelezés lelassult, egyes régiókban pedig (mint kis hazánkban) szinte befagyott. Egy másik tényezőt is számításba veszek, ami inkább csak saját megfigyelés, leírva máshol még sehol sem láttam, hogy sok esetben egy sikeres konzolt egy kevésbé sikeres követ, és vice versa. Az eredeti xbox nem volt túl nagy siker, viszont az x360 a közel 75M eladott példányával már minden, csak nem bukás. Ugyanez a Nintendonál, a gyenge eladásokat mutató gamecube után jött a wii a maga 100M csillagászati eredményével. A PS2 pedig kolosszális eladásokat produkált, és noha a PS3 is 75M közeli eladásnál tart (ami szintén kiváló eredmény), a konzol élete cseppet sem indult mesésen és csak praktikák sokaságával tudták egyenesbe hozni. Azt gondolom (talán helytelenül), hogy ezekben a pénzügyileg jobban lefojtott időkben túl sok az olcsó, de elfogadható minőségű konzol a piacon, kevésbé lesznek hajlandóak a széles tömegek újra pénzt áldozni az újdonságra.
*: a Wii U-t semmiképp nem írnám még le idén, akkor lesz komolyabb bajban, ha év végére sem szedi össze magát, ebben a megjelenő exkluzív címei nagyban segíthetnek majd

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.