Hirdetés

2021. április 22., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Juhaszatti

Juhaszatti
őstag

Most akkor Harmony OS-el jön, vagy zéró androiddal? :P

(#2) Aryon87 válasza Juhaszatti (#1) üzenetére

Aryon87
nagyúr

Zéró Androidos Harmony OS-sel :D

Mindenesetre kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, bár nagy a kérdőjel, hogy egyáltalán lesz-e nemzetközi piacon s kerül-e hozzánk is.
Az ára az nem kérdés hogy fél milliót fogja nyalni.

Huawei P40Pro+Huawei Watch GT2 Sport & Honor 20Pro - Huawei P8 Lite

(#3) bali válasza Aryon87 (#2) üzenetére

bali
tag

Harmony OS=Android, csak átnevezve kb, mindent az androidból lopkodott hozzá össze a Huawei. Annyira én nem esnék tőle hasra.
https://www.hwsw.hu/daralo/62863/huawei-android-os-harmony-fork-okostelefon.html

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#4) bali

bali
tag

" Az Ars Technica riportja ugyanakkor arra enged következtetni, hogy a fejlesztők rendelkezésére bocsátott Harmony OS valójában távolról sem olyan egyedi fejlesztés, hanem lényegében egy forkolt Android 10, amihez a Huawei kis túlzással annyit tett hozzá, hogy a szövegfájlokban az Android szót behelyettesítette a Harmony-vel."

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#5) #72630400 válasza bali (#4) üzenetére

törölt tag

Miért nem meglepő ez a kopincs kinaiaktól?🤔

(#6) Aryon87 válasza bali (#3) üzenetére

Aryon87
nagyúr

Tudom milyen lesz a Harmony ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) ish4d0w

ish4d0w
senior tag
LOGOUT blog

Ez ugyanúgy néz ki mint a Huawei P40 Pro. Arra is van pontosan ugyanilyen üvegfólia. Szóval akár az is lehet, hogy ez az és nem egy új telefon.
(vagy megtartják a designt)

Kicsit clickbait lett a cikk...

ELADÓ használt kütyük gépváltás miatt, nézz be a profilomra!

(#8) nakos1212 válasza #72630400 (#5) üzenetére

nakos1212
senior tag

Mennyire nehéz felfogni hogy az Android egy Open Source projekt és senkinek sem kell "ellopnia", mert bárki használhatja? A rasszista sztereotípiád meg külön gusztustalan.

(#9) Schuler888 válasza nakos1212 (#8) üzenetére

Schuler888
aktív tag

:DDD

(#10) Luck Dragon

Én igazából arra lennék kiváncsi hogy maga a gyártó meddig húzza még. Számomra ez úgy jön le hogy próbálnak kitartani de tudjuk hogy ez már nem fog sikerülni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,IPhone SE 2020,Android One R.I.P

(#11) Busterftw

Busterftw
őstag

Tehat egy Oneplus 7 Pro.

(#12) Aryon87 válasza Luck Dragon (#10) üzenetére

Aryon87
nagyúr

A remény hal meg utoljára.
Ha az LG-HTC-Sony trió kitart, Huaweinek is menni fog, az már más kérdés hogy milyen módon süllyednek.

(#13) k-adi válasza Luck Dragon (#10) üzenetére

k-adi
veterán

tekintve hogy erős pénz támogatást kapnak, ezért hazai piacon még meglesznek

(#14) Luck Dragon válasza Aryon87 (#12) üzenetére

Hat ez az , náluk a teljes értékű Google “robotos” rendszer fut, csak ott a gyártókkal van a baj , hisz mindegyiknek meg volt az esélyük a naggyá válásra. LG 2 & Flex korszaka, HTC M7 & M8 , Sony Z3-4 stb
És most pont Huawei az egyedüli gyártó aki pont az ellenkezője mind ezeknek .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,IPhone SE 2020,Android One R.I.P

(#15) janeszgol válasza Luck Dragon (#10) üzenetére

janeszgol
veterán

Remélem minél tovább! Hogy Honorként vagy Huawei-ként, az mindegy. :)

realme 5i: Végre az első, de nem az utolsó realme telóm. Jó telefon, de szoftveresen azért lenne még mit tenni rajta.

(#16) Aryon87 válasza Luck Dragon (#14) üzenetére

Aryon87
nagyúr

LG a G5-nél cseszte el a modularitással, a G6 meg a teljesítmény visszafokozással hogy kímélje az akksit, hála a Samu Note7 baromságának.
HTC az U12-vel rontotta el, meg amúgyis az árazásuk volt elszállva, pedig az U11 nagyon jó volt, imádtam.
Sony nem is tudom, nálam az SP-vel tették be az ajtót.
Ezek mind magukat gáncsolták el. Huawei-t meg tudjuk hogy külső behatás érte, ők a sikerükkel "rontották el". Xiaomira hasonló vár.

(#17) pusszycat válasza Luck Dragon (#10) üzenetére

pusszycat
veterán

A HUAWEI kinézte magának az elektromos autó szektort. Mondjuk abba is kell már az 5G meg Android auto. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black :)) --> Amazfit T - Rex Black

(#18) <Lacy85> válasza nakos1212 (#8) üzenetére

"Mennyire nehéz felfogni hogy az Android egy Open Source projekt és senkinek sem kell "ellopnia", mert bárki használhatja?"

Ezzel még nem is lenne gond. Csak ugye úgy nézett ki a dolog, hogy "Mi most csinálunk egy androidnál sokkal gyorsabb, sokkal f@szább rendszert, ami mindent IS alázni fog!"
Valami ilyesmi volt a Huawei kommunikációja.
Aztán a valóság mi lett? Átnevezték az androidot harmony os-re.
Mondjuk gondnak ez sem gond. Tipikus kínai mentalitás. :D

(#19) #72630400 válasza nakos1212 (#8) üzenetére

törölt tag

Csak nem Kinai covid vakcinát kaptál :DDD :DDD :DDD ,hogy ennyire véded öket?? :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Fuxosbömis válasza <Lacy85> (#18) üzenetére

Fuxosbömis
tag

Pontosan. :C :C :C

(#21) nakos1212 válasza <Lacy85> (#18) üzenetére

nakos1212
senior tag

Ezt egy beta változat alapján mondod, és ha belegondolsz, eszelős megbontani az Android támogatást egy olyan piacon ahol minden Android alapú.
#19; 7up: Látom nem vagy vitapartnerem, itt el is engedem a dolgot...

(#22) Kampó válasza <Lacy85> (#18) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog

mert marha ésszerü lenne egy teljesen új rendszert irni.. valóban.... sokra ment a firefox os.. is meg az ubuntu phone.. vagy gondoljunk vissza a samasung féle bada-rendszerre... huawei sem hülye tudja jól hogy szinte 2 szereplös a piac.. ios meg droid... az android meg mint feljebb irták egy free holmi.. a google támogatás és összekapcsolt szolgáltatások már más tészta.. maga a rendszer alapjait nem fogja senki átírni sem egy teljesen új interfészt ráhuzni amire majd jönnek jönnének a megmondók aztán fanyalognának... jót tenni a mai világban nem lehet semmivel kb.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#23) Schuler888 válasza Kampó (#22) üzenetére

Schuler888
aktív tag

"vagy gondoljunk vissza a samasung féle bada-rendszerre..."
Ami koszoni szepen nagyon jol van immar Tizen neven tovabbfejlesztve :))

(#24) Kampó válasza Schuler888 (#23) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog

annyian is használjak 10-en :C :C :C ..... smart tv-kre tolja a smasung gondolom.. telefont nem láttam ilyen oprendszerrel...

(#25) Schuler888

Schuler888
aktív tag

Marhanagy poen..... se volt mar evekkel ezelott sem. Grat. Az megvan hogy az összes Galaxy Watch tizenes? Ja segitek, telefon is van tizenes, attol hogy te nem lattal.. :U

(#26) Kampó válasza Schuler888 (#25) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog

volt vagy 200 telefonom összesen... így azért nem a levegőbe beszélek... piaci részesedése elenyésző (nem a samsungnak) .... okos órát meg nem használok számomra haszontalan eszközök... és az még mindig nem telefon.. én tényleges tizenes portfolióra gondoltam telefon kínálati szinten, ami elérhető a nagyközönség számára teszem azt elbattyogok a MEDIA MARKTBA és nem csak DROID van meg IOS... nem úgy hogy csak itt ott fel fel bukkant 1-1 modell szerte a világban...

[ Szerkesztve ]

(#27) cH1 válasza Kampó (#22) üzenetére

cH1
tag

Itt egyáltalán nem arról van szó hogy mennyire lenne életszerű, meggondolt, piacilag megalapozott egy alapjaiban új oprendszert írni, hanem arról hogy a Huawei azt mondta hogy egy ilyet fog készíteni, erre meg a beta egy átmatricázott android. Amivel nem lenne baj ha alapból így állították volna be a sztorit. Amúgy én komolyan reméltem hogy valami teljesen újat készítenek, mert ha valakinek akkor nekik működhet a dolog. Kína brutális méretű piac, ha pedig állami szinten is elkezdik erőltetni a használatát akkor nagyon gyorsan szerezhet jelentős felhasználói tábort.

(#28) Quqesz válasza cH1 (#27) üzenetére

Quqesz
nagyúr

A könnyebb utat választották. Lopni nem kellett, hisz adott. Kíváncsi keszek egyáltalán kijut-e a külföldi piacokra, vagy kínai belső termék marad. Vagy lesz a régi módi: ha kell P50 rendelj kinai webshopból.... :DD az is lehet dobják a nemzetközi telefonos vonalat és tényleg rárepülnek az elektromos autókra...

[ Szerkesztve ]

Kínai ügynök vagyok, ezért vettem huaweit...

(#29) Francesco77

Francesco77
veterán

Nem semmi...3-400millió csak Kínában. :Y

Nincsenek is sokan :D

HARLEY-DAVIDSON

(#30) El Diabl0 válasza cH1 (#27) üzenetére

El Diabl0
junior tag

Most bebizonyíthatná Kína, hogy mennyire tudnak ők fejleszteni, micsoda technológiai tudás van a markukban, de nem tudnak elrugaszkodni az amerikai szabadalmaktól és amerikai szoftverektől. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) joey04

joey04
titán

mint kiderült, a huaweinek nincs saját rendszere, szóval ez is androiddal jön, csak persze gms nélkül. magyarul ide kár is érkeznie.

(#32) Aryon87 válasza joey04 (#31) üzenetére

Aryon87
nagyúr

Szerinted kár.
Jonjon csak szépen. Lenne ra vevő. Nem nem én idén.

(#33) janeszgol

janeszgol
veterán

De én azt nem értem, hogy miért kéne totál új OS-t írnia?
OP Oxygen OS, Meizu Flyme OS, és lehetne sorolni, ez mind fork.

realme 5i: Végre az első, de nem az utolsó realme telóm. Jó telefon, de szoftveresen azért lenne még mit tenni rajta.

(#34) finley válasza Aryon87 (#32) üzenetére

finley
junior tag

Lenne rá vevő? Nézd már meg, mennyire beszakadtak a Huawei eladásai Kínán kívül...

(#35) Aryon87 válasza finley (#34) üzenetére

Aryon87
nagyúr

Tudom. De lenne rá vevő, meg ha csekély számban is

(#36) finley válasza Aryon87 (#35) üzenetére

finley
junior tag

Olyannyira csekély számban, hogy a gyártónak nem fogja megérni fenntartani az EU-ban a szervizhálózatot, az offline értékesítés és az operátori szerződések pedig nem térülnének meg.

(#37) Aryon87 válasza finley (#36) üzenetére

Aryon87
nagyúr

A szerviznek meg jo ideig mukodnie kell a regi modellek miatt.
Majdeglatjuk mi lesz ebbol, lehet belpiacon marad.
En a Honort latom valoszinubbnek, a Huawei szepen mas teruletre vonul.

(#38) finley válasza Aryon87 (#37) üzenetére

finley
junior tag

"lehet belpiacon marad"

Kedvel(t)em a márkát, de GMS nélkül maradjanak is ott.

(#39) <Lacy85> válasza Aryon87 (#37) üzenetére

Nem kell aggódni. Találtak piaci rést :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) Snoop27 válasza Aryon87 (#12) üzenetére

Snoop27
senior tag

Így van, remélem, hogy helyre állnak, s kilábalnak ebből a helyzetből. Nagy kár lenne értük, föleg az utóbbi telefonokat látva.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#41) janeszgol válasza <Lacy85> (#39) üzenetére

janeszgol
veterán

Pff. :)

(#42) Aryon87 válasza finley (#38) üzenetére

Aryon87
nagyúr

Veszel mas markat. En viszont meg szeretnem hasznalni a telefonjaikat. :)

(#43) finley válasza Aryon87 (#42) üzenetére

finley
junior tag

Veszek. Van választék bőven szerencsére.

(#44) Plazmacucci

Plazmacucci
nagyúr

Felesleges Kínán kívül telefont árulniuk.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#45) Divinity válasza janeszgol (#33) üzenetére

Divinity
őstag

Persze, ami nem AOSP az mind fork. Már ugye a Pixel-ek se plain AOSP-t kapnak mint annak idején a Nexusok.
A probléma inkább ott van, hogy ezek mind GMS-el jönnek. Ellenben a Huawei kb beintett a Google-nek, hogy nekik biza nem kell a droid ökoszisztéma és majd ők jól megmutatják, hogy milyen jók is. Erre hoznak egy AOSP fork-ot :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#46) judas13 válasza Kampó (#24) üzenetére

judas13
addikt

nem ismertem nekem bejött :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#47) rajd

rajd
tag

Amúgy most tényleg, mi értelme van ennek a Harmony OS-nek? Mármint nem nekünk, hanem a gyártó szempontjából. Mit nyernek vele amit nem lehetett megtenni a Google mentes Androiddal? A sértődöttségen kívül...

(#48) tDr1v3r válasza janeszgol (#33) üzenetére

tDr1v3r
veterán

Mert pont azzal vágtak vissza az amerikai szankciók bejelentésekor, hogy évek óta készítik az egyedi OS-üket ami az Android direkt kihívója lesz így nem is b.sztak ki velük. :) Most meg látszik hogy mekkora blama volt ez... itt dobálóztak hogy mennyivel gyorsabb lesz meg mittomén, aztán még a kernel is full ugyanaz mint volt valszeg EMUI-val, sztem annyit se változtattak mint a random XDA-s srácok szoktak. Ennek így sok értelme volt, komolyan...

Nem csípem a figurát, de lehet hogy Trump-nak igaza volt anno a céggel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

最低だ、俺って。// PSN: nokedli-chan - Xbox Live: tDr1v3rHUN

(#49) janeszgol válasza tDr1v3r (#48) üzenetére

janeszgol
veterán

Ezekben nektek teljesen igazatok van. Pláne azért is, mert a virtualizáció helyett mikrokerneles konténerizációról szólt a fáma. Én ezért vagyok csalódott.
Vacak volt a marketing, de szükséges, hogy megmutassák legalább kommunikációban, hogy nem maradnak alul. Amúgy de, alul maradtak.
Ez ilyen üzleti dolog. Lásd Intel. "Hó nem jó az, hogy mi jobbat tudunk." Nem, nem tudtak jobbat, de ezt kell kommunikálni.

(#50) Busterftw válasza janeszgol (#33) üzenetére

Busterftw
őstag

Nem kell uj OS-t irnia, teljesen jo egy forkolt Android, csak akkor nem kene elotte telekurtolni a vilagba, hogy uj OS-t irunk, Google es Android nelkul.

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.