Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toldy


toldy
őstag

Igaz nem notebook, de tudomosásom szerint az ECS H67H2-I itxlapján a mini pcie támogatja az msatát. ;]
Egyébként jó kis szösszenet, direkt fájdítjátok a szívemet ? :R ( nem direkt rímes)

Egyébként visszajelzések alapján a Dell Precision M4500 és M6500 modellek támogatják.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Ha minden PCIe porttal kompatibilis lenne akkor azt mondanám: KIRÁLY! :D De így....

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Mitha ezt nem lehetne megcsinálni a jelenlegi SATA és/vagy mini PCI Express csatolókkal - bravó Intell...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Ez tök jó, csak most megint el kell telnie pár(?) hónapnak ahhoz, hogy ez a csatoló elterjedjen. Illetve némi kétségem is van afelől, hogy ez a legtöbb gépben jelen lesz.

Amúgy elvileg az mSATA mint szabvány már létezik másfél éve. Mi tartott ennyi ideig?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) #16939776 válasza rudi (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem nem elég neki a 3.3V, legalább is a fordítón lehet választani a 5 és a 3,3V között(képen a jumper) hogy mit kapjon a stabilizátor :P

Valamit ők b. tak el (lehet nem szándékosan)

[ Szerkesztve ]

(#6) redstar16


redstar16
tag

De vártam már erre..
Végre nem kell majd külön rackben hurcolászni a tárolásra alkalmas HDD-t.
Sajnos nem támogatja a gépem, pedig a WWAN kártya helye üresen várná a kicsikét..
Nagyon kevés gép támogatja jelenleg.
Remélem az SB-s notiknál ez már alap dolog lesz.

Ezekről tudok, ezek csak a Lenovo gépei:

Thinkpad Edge e420s
Ideapad y460/560 és y470/570

[ Szerkesztve ]

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#7) Findzs


Findzs
addikt

csak egy gondolat:
nem lehetne ugyanezt egy belső szabványos 5 pines mini usb 3.0 -al megoldani ?
szélesebb kőrben terjedne mert többféle módon lehetne használni, meg az újabb notikban már alapból benne lesz az usb 3.0 -ás vezérlő nem kellene még egy fajta csatlakozó licencével drágítani az eszközt

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#8) redstar16 válasza Findzs (#7) üzenetére


redstar16
tag

Jogos, teljesen egyetértek.
Az enyémben is a WWAN kártya USB2.0-ra van rákötve nem PCIe-re.
USB3-al ez már nem lenne nagy érvágás.

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#9) Taranti


Taranti
senior tag

Azért a cikk végső megállapítása nem teljesen igaz: mivel OEM termék lesz, a jelenlegi notebook/netbook tulajok nem sokat fognak látni belőle (hacsak a boltokban "meg nem lehet oldani" egy átszerelést...).

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#10) Boxi88


Boxi88
őstag

Érdekes találmány... de vajon mennyire életképes? :F

(#11) Dr_Syrex válasza redstar16 (#6) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

A kis Lenovoban én is láttam már ilyet. Persze az sebességben elég gyenge volt. Ezek az újak viszont kellően gyorsak :).

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#12) macilaci78 válasza Dr_Syrex (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kellően gyors az eszköz. És a notikban lévő vezérlők felkészültek a korábbi 1,8"-os HDD-k után erre?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) Duree


Duree
veterán

Az intelnek mindíg is remek dolgai voltak.ÍEz a kis kütyü is jól sikerült,de most már az árazással is kellene valamit csinálni

duree54

(#14) flexxx2


flexxx2
őstag

Tabletbe szuper lenne fő háttértárnak, de aki 40ért akar tabletet venni annak ez megint nem pálya (mint nekem is).

(#15) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Amúgy mennyi az annyi egy ilyennek!

(#16) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az Intel szerencsénkre gondolt a jelenre is (vagy csak a tesztelőkre), ugyanis az SSD-hez mellékelt egy átalakító adaptert, amiben a 310-es SSD-ket hagyományos SSD-ként is használhatjuk, bár ennek jelenleg nincs sok értelme, mert ezzel az erővel már akár vehetnénk X25-M-et is.

Ezt azért rágd meg mégegyszer, Fless. A PATA (IDE) csatlakozós SSD is SSD. Ne keverjük már a csatlakozót az eszközzel.
Az Intel szerencsénkre gondolt a jelenre is (vagy csak a tesztelőkre), ugyanis az SSD-hez mellékelt egy átalakító adaptert, amiben a 310-es SSD-ket hagyományos SATA porton is használhatjuk...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Kroni1 válasza Findzs (#7) üzenetére


Kroni1
veterán

Én sem találok semmi logikát ebben, de talán azért mert felhasználoi szemszögből nézem.. :W

(#18) Jim Tonic válasza rudi (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor a SATA hidat/vezérlőt rá kellene rakniuk az SSD-re... Növeli az árát, méretét.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Adamyno válasza Mtbsrác (#15) üzenetére


Adamyno
tag

Nekem tavaly volt egy ASUS eeePC 901, abban ilyen SSD volt. Nem tudom a pontos adatait, cask annyit, hogy 16GB, nem egy nagy durranás sebesség terén sem (volt benne integrálva egy jóval gyorsabb 4-es is) és ugyanaz volt a csatlakozó mint a wifi kártyámé. Ki is próbáltam egyszer, hogy beleraktam az ssd-t a wifi helyére (gondoltam majd helyettesítem usbssel és akkor lehet benne még egy ssd), de nem ismerte fel.

Szóval hiába nézett ki ugyanúgy a 2 csatlakozó, nem működött az ssd a wifi modul helyén.

Ez valami saját speciális csatoló lehet szerintetek, vagy az ami a cikkben van?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#20) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Összement rendesen, szerencsére a sebesség tényleg közel maradt.
Egyszer csak lesz ilyen elérhető áron...már csak egy oem PC kell hozzá :)

...

(#21) lapa


lapa
veterán

a supertalent készül igazi minipci-e verzióval, corestore mv néven. az lesz az, ami nekünk kell.

(#22) Destructo


Destructo
aktív tag

Finom :P:)

(#23) .mf válasza Oliverda (#4) üzenetére


.mf
veterán

Így van, én is amikor megláttam az alábbi mondatot:
"Az új SSD-k az eddig ismeretlen mSATA csatlakozással kerülnek forgalomba"
csak pislogtam, hogy mitől ismeretlen ez, a kép alapján ez egy normál miniSATA / mSATA, ami már mióta szabvány, 1.8"-es SSD-k is ezt használják, és több netbookban is előkerült már...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) pocoandante


pocoandante
csendes tag

"Mitha ezt nem lehetne megcsinálni a jelenlegi SATA és/vagy mini PCI Express csatolókkal - bravó Intell..." Ugyan ez a véleményem.most már kezd undorító kategóriába esni ez az intel lehúzása . ha ilyet akarsz vegyél új notit,ha 1155-öt akarsz vegyél 2mm miatt új cpu hűtőt stb.... ez már számomra a lehúzás kategóriája :W

[ Szerkesztve ]

pocoandante@freemail.hu

(#25) Lhior


Lhior
csendes tag

Ránézésre nekem is szimpla kicsinyített sata-nak tűnt, vagyis elektronikusan kompatibilisnek a sata-val. Innentől kezdve csak egy filléres átalakító kérdése beleszuszakolni a notik egy szabad sata csatlakozójába. Már amelyikben van...

Persze nem ez az első eset, hogy az Intel olyan formátumban hoz ki egy új terméket, hogy gyakorlatilag mindent le kelljen cserélni hozzá. De gondoljatok az alaplap, hűtő, egyéb kiegészítő gyártókra. Alig lenne forgalmuk, ha nem kéne minden apróságért valami újat venni. Üzlet ez mindenkinek, csak a végfelhasználónak nem.

(#26) lapa


lapa
veterán

mi lenne vajon, ha elolvasnátok az eddigieket? ez egy szabványos sata interfész, semmi újdonság. az, hogy a mostani notikban nincs külön slot erre, az egy dolog. a netbookok olyan minimalisták, hogy nem lett volna értelme az ssd --> minipci-e --> sata átalakításnak.

a meglévő notikba rövidesen lesz ugyanllyen szabványos minipci-e.

(#27) mdk01


mdk01
addikt

Most a WIFI helyére (#8.hsz.) vagy a WWAN helyére lehet berakni(#19.hsz?:F

Illetve nem azét volt ugyan annyira gyors/lassú mint az X25, mert az áttalakító votl a szűk keresztmetszet?

(#28) ATI válasza Findzs (#7) üzenetére


ATI
senior tag

Az Intelnek van egy régebbi usb 2.0-s SSD-je: INTEL Z-U130 USB SSD Biztos lesz majd utódja usb 3.0-val...

[ Szerkesztve ]

(#29) thomeef válasza redstar16 (#6) üzenetére


thomeef
őstag

Nekem Y560-am van, de nem tudok róla hogy támogatna ilyesmit, vagy a SB-esekre gondolsz?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#30) Godefroy válasza rudi (#3) üzenetére


Godefroy
senior tag

Csak 1 L

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#31) lapa válasza mdk01 (#27) üzenetére


lapa
veterán

egyikbe se, mert nem minipci-e.

(#32) mdk01 válasza lapa (#31) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

(#33) BobMaster


BobMaster
senior tag

Az új Lenovo ThinkPad 20-as szériákban (T420, T520, stb) már jelölik, hogy vagy WWAN, vagy mSATA SSD mehet bele.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#34) szponzor válasza pocoandante (#24) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem úgy került bemutatásra a 1155, hogy új lap kell hozzá, de a hűtő maradhat? Vagy ez csak kamu volt? Ebben a hónapban jön meg elvileg haverom i5 2400-asa és ha jobban hűti az előző generációs i5 hűtő, akkor azt hagynánk rajta, már ha felmegy rá egyáltalán.

Ilyen SSD-t az Intel D525MW lapban lehet használni, nem? Mert akkor elég nagy helyet lehetne megtakarítani, vagyis készülhetnének kisebb házak, amibe egy ITX lap meg egy ilyen SSD lenne. Tökéletes lenne HTPC-nek, de az SSD árak még mindig nem nagyon akarnak csökkenni.

(#35) gabor85


gabor85
őstag

Meg tudnátok mondani hogy mikor lesz meg az intel SSD-iből a 3.-ik generáció?

(#36) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mibe kerül egy ilyen egyébként?

(#37) #16939776 válasza szponzor (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

[link]Expansion capabilities:

* One PCI Conventional bus connector
* One PCI Express* Mini Card

a mini ddr3-at nem értem, talán a fogyasztás miatt kellhet.

(#38) kvarc


kvarc
tag

Nem tudja valaki Dell XPS 1645 laptopba mukodik a cucc?

(#39) HXY válasza kvarc (#38) üzenetére


HXY
addikt

Nem, de SuperTalent-nak már van sima mini PCIe SSD-je, az meg szinte minden gépbe jó:

[CoreStore MV]

[ Szerkesztve ]

(#40) Silverss


Silverss
aktív tag

Nekem a HDD méretű SSD-kel sem volt semmi bajom. Inkább az árakkal mint a méretekkel van a gondom.

(#41) ecsz


ecsz
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy hol lehetne ilyet venni? (80 GB-os változatot keresek, de nem találok...)

(#42) eric.cartman válasza .mf (#23) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Te valamit nagyon összekeversz...

A microSATA (uSATA) amilyen a legtöbb 1.8"-os SSD és ez az új miniSATA (mSATA) nagyon NEM UGYANAZ! :W

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.