Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alfa20


alfa20
senior tag

A várva várt 2. rész :)

Köszi az írást!

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#2) foka


foka
aktív tag

Vártam ezt, és várom a következőt is. Az első rész hatására jön is az ott említett Voyo-ból egy dual bootos példány!

Üdv: Fóka

(#3) DonElvis


DonElvis
tag

"projektorral szerelt Brix verzió"

Azigen. Már csak valamilyen Kynect szerű periféria kellene bele, és vala boldogság.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#4) stevve válasza DonElvis (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Akár az is elképzelhető. Ha más nem DIY alapon, otthon. :)

Íme az említett projektoros Brix ugyanazzal a 4010U processzorral.

[ Szerkesztve ]

(#5) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Hi!
Köszi a cikket! Nekem az ASUS Vivo PC jobban bejön de ez sem rossz :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#6) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Rövid :DDD
Alig várom a folytatás(oka)t. :K :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#7) stevve válasza kazsmerlaca (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Az Asus masináját csak nézegettem, de a méret miatt a jóval kisebb Brixet választottam inkább tesztelésre.

(#8) gtamate2


gtamate2
veterán

Tetszik a kis masina, csak az ára nem. Szerintem nagyon sok érte a 80k, főleg hogy a kiegészítőkkel együtt minimum 100k-ból jönne ki. Akkor már inkább egy ITX..

*Sn0w

(#9) patomi


patomi
őstag

Arról esetleg lehet tudni valamit mennyire tud bemelegedni egy 2,5" vinyó ebben a pici dobozban?
Egyébként marha jó cikk sorozat lesz ebből.. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10) stevve válasza patomi (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, nem jobban, mint egy rosszul szellőző midi házban, szerelőkeretben. :) Olyan 35 fok körül lehet terhelés alatt, de sajnos nem mértem le. :B

[ Szerkesztve ]

(#11) patomi válasza stevve (#10) üzenetére


patomi
őstag

Az szvsz. elég jó. A konfigomban a WD Red 1TB 2.5" terhelt proci mellett simán felmegy 40 fok közelébe. Most ezekben a melegekben (29-31fok közötti szobában) 36-38fok között üzemel.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#12) stevve válasza patomi (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Mivel a tető és a keret között van egy kis hőátvezető, kézrátéttel csalóka, viszont nem éreztem borzasztóan melegnek sosem.

[ Szerkesztve ]

(#13) menpee


menpee
aktív tag

ereader-store.de webshoppal vannak tapasztalataitok?
Erősen gondolkodok egy Onyx i86HDML Plusban, de rajtuk kívül nem árulja senki.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#14) stevve válasza menpee (#13) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez hogy jön ide? :S

(#15) menpee válasza stevve (#14) üzenetére


menpee
aktív tag

Wow, ez mellément :B
Ha ki lehet törölni ezzel együtt, azt megköszönném!

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#16) stevve válasza menpee (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Semmi baj. :)

(#17) idegen lény


idegen lény
őstag

Ezekre hogyan lehet felvarăzsolni kicsiben a TV-adăst êlôben, mint az okos TV-knêl lehet? :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#18) speederiii


speederiii
tag

A zotac mini pc-k is nagyon jók, nekem is ilyen figyel a monitorom hátulján (i5, 860m)... :))

(#19) Kékes525


Kékes525
félisten

Engem, de különösen a feleségemet a kábelek zavarják legjobban. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) Borisz76 válasza speederiii (#18) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak nem ilyened van ?:
Zotac ZBOX EN760

Mert én a fiamnak vettem egy ilyet lassan 1 éve.
Dobtam bele 2*4 GB memóriát és egy 256GB-os SSD-t.

Nagyon jó gép !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21) stevve válasza Kékes525 (#19) üzenetére


stevve
nagyúr

Engem is, külön tortúra takarításkor vagy ha meg kell bontani a kábeldzungelt. :F

speederiii, Borisz76:
Az a kis Zotac pont jó közepes gép még játékra is. Ráadásul kis helyen is jól elvan. Mennyire melegszik, hangoskodik terhelés alatt?

[ Szerkesztve ]

(#22) Kékes525 válasza stevve (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan ez az a két ok, ami miatt nagyon zavar.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) Borisz76 válasza stevve (#21) üzenetére


Borisz76
veterán

Full HD-ban World Of Tanks-al max grafikai beállításokon kb 35-45 fps-t produkált.
Én csak ezzel játszottam rajta.
Azóta persze tettem a fiam gépére más játékokat is de azt mindet távvezérléssel, 1400 km-es távolságból telepítettem fel. Lego sorozat játékai kapta megy ilyen módon. Nem panaszkodott rá sem a fiam sem a párom.

Játék közben megjött a hangja is a hűtésnek ami annyira azért nem zavaró mert nem arra koncentráltam....
Hogy hány fokos lehetett ? Nem tudom nem néztem....de azért még a kezem bírta :)
A BIOS-ban lehet állítani a hűtést ( hőmérséklet és venti-fordulatszám kombináció ) .

Akarok venni majd egy ilyen kis gépet csak arra várok , hogy GTX 860M helyett GTX 980M-el legyen szerelve.
Laptopok már vannak ezzel a VGA-val de ilyen kis "kockát" még nem találtam egyik gyártó kínálatában sem.

Mod : A kis Zotacot mindennel együtt 600 euróból hoztam ki.
- Új de leértékelt ZBOX EN760 : 400 euró ( Dobozsérült volt )
- Új 2*4 GB ram - 100 euró
- Új ADATA SSD 256 GB - 100 euró

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24) stevve válasza Borisz76 (#23) üzenetére


stevve
nagyúr

Nah, ez jó hír. :) Az ilyen kis játékos konfigok is jók nagyon. Én keveset játszom, azt is az asztali gépen, ami az adatlapomon van.

Eddig csak videóban láttam AMD-s játékos konfigot, de az is szépen muzsikált - annak ellenére, hogy az Intel kiépítések azért rendre erősebbek.

(#25) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon tetszik ez a cucc

GIGABYTE GB-XM14-1037

De ezen hogy van, milyen rendszer van?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#26) Borisz76 válasza enginev3.0 (#25) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez egy barbone gép , azaz félkész.

Nincs benne memó és HDD/SSD.

Te tehetsz bele 2*2 , 2*4 vagy 2*8 GB ramot.
Tehetsz bele olyan SSD-t HDD-t ami tetszik. Persze a "kicsi" méretből.

Ezek után, hogy is lenne rajta oprendszer.
Nincs rajta.
Ezt is rád bízzák....olyat teszel fel amit akarsz...illetve ami támogatott.

Adatlapja szerint Win 7 ( 32/64 ) támogat.....de tuti felmegy rá a win 8 / 8.1 is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27) enginev3.0 válasza Borisz76 (#26) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ó, hát akkor ez még utána sokba kerül :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) stevve válasza enginev3.0 (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez relatív. Egyébként az a Celeron nem egy erőbajnok és "régi" is, azért is viszonlyag olcsó az a Brix.

(#29) #16939776 válasza stevve (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Inkább nézd meg valami progival :U
2.5"-os Dokolt HDD légáramlattal. Lemez rövidebbik oldalát érintve langyos, belűről 40°C idle és 45°C Load. Szobában 27-28C° körül.

[ Szerkesztve ]

(#30) gbors


gbors
nagyúr

Köszönjük, továbbra is érdekfeszítő :R

Nagyon érdekes a BRIX vonal, 80-100 körül (+RAM és SSD) már egészen jó gépek vannak (erősen visszafogott játékkal, persze), ill. 40 körül teljesen jónak tűnnek multimédiázni és net / office gépnek. Még kellene hozzájuk egy 30W körüli mobil GPU (a GTX750 teljesítménye környékén), és akkor már normálisan lehetne játszani is velük :)

(#25) enginev3.0: ezt nézegettem én is, de van egy furcsaság: ha jól látom, nincs audio kimenete. Lehetséges?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#31) adika4444


adika4444
addikt

Jó cikk lett!

üdv, adika4444

(#32) stevve válasza #16939776 (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Oh, meglehet, nem mértem le. Van nálam egy Intel NUC, azt lemérem.

(#33) stevve válasza stevve (#32) üzenetére


stevve
nagyúr

No, megnéztem és HWinfo64 szerint a NUC-ban az SSD játék alatt 36 fokos. :) Egész jó. Azzal, hogy a házhoz vezetik a hőt és leadófelületként használják, javíthatnak a HDD/SSD hűtésen a gyártók.

(#34) Sanya válasza Borisz76 (#23) üzenetére


Sanya
nagyúr

Fejlesztett vagy sima grafikával? Mert nekem fejlesztetten nem minden helyzetben tudja egy hasonló konfigos ultrabook a 30-40 fps-t, gyakran leesik 20-ra.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) Borisz76 válasza Sanya (#34) üzenetére


Borisz76
veterán

Fejlesztetten próbáltam, használtam.

De akkor még a WOT 9.6-s vagy 9.7-s verzió volt.
Most meg már a 9.9-nél jár a game....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36) Mercel


Mercel
senior tag

Nagyon korrekt módon megírt anyag, gratulálok!
Plusz még hiánypótló is.

Marcel

(#37) grengor


grengor
csendes tag

Nagyon figyelem a sorozatot! Jó cikkek, sok tartalommal, mondjuk elég éles volt a váltás az előző és a mostani között :)) de ez nem gond, nagy a terület amit vizsgálsz! Csak így tovább! :R

(#39) stevve válasza grengor (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, azok a funkciók, felhasználási területek, amelyek egyik-másik eszköznél igen korlátozottak, nem lerültek bele, illetve nem próblágattam hosszabban. A Voyo például a Bay-Trail platformjával nem éppen az ideális HTPC, bár nyilván sorozatozni, SD-ben, kicsit HD-ben filmezni az is megfelelő. Ahogy azonban egyre jobb rendszer került a kezeim közé, ezeket is érdemes volt jobban körüljárni.

A harmadik rész befejezése most készül el, abban például már egy olyan processzor jelenik meg az Intel NUC-ban, amelynél az általános felhasználás nem kérdéses, mindennapi feladatokra tökéletesen alkalmas a masina, így kicsit a HTPC, játékos területre jobban rámentem.

Remélem, azért mindenki megtalálja majd a számítását és a kellő infót az írásokból. :)

(#40) zezoka


zezoka
őstag

Tudom írtam az előző cikkhez is , de egy ilyent is megnéznék szívesen! :) Vagy ennek a szögletes tesóját! :)

Azóta sem került a szerző keze ügyébe? :)

Amúgy érdeklődve várom én is a folytatást!

[ Szerkesztve ]

(#41) stevve válasza zezoka (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem került egyik sem a látótérbe. Bay Trail alapokra már nem építek.

Az első gyakorlatilag ugyanaz, mint a Voyo és ugyanazokkal a problémákkal is küzdhet: melegszik és ha melegszik, leszabályoz, de amúgy egy picit lassúcska általános PC lehet belőle.

A második pedig nagyon dizájnos, viszont 16 GB eMMC-vel annyira vérszegény, hogy egészen konkrétan azonnal elfogy minden hely, amint az OS frissíteni kezd. WIMBoot nélkül egyébként elképzelhetetlen, ergo nem egyszerű cserélgetni az oporendszert ezen. Már a 32 GB is necces, de a 16 GB egyenesen öngyilok. Az egyetlen megoldás, hogy betesz valaki egy SSD-t és elfelejti, hogy van benne más is. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) zezoka válasza stevve (#41) üzenetére


zezoka
őstag

Nekem egy ilyen kütyü három dolgot kéne tudjon: HD film, net, torrent. Mindez tvn nézve. Akkor nekem mindegyik jó eddig. :)

(#43) stevve válasza zezoka (#42) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ezekre a területekre a fentiek pont megfelelnek és nem is drágák. :)

Egyébként egy jó példa ha bemész egy Media Marktba és megnyomkodsz egy Asus Transformert, amiben Z3735F van. Mivel az zárt házban van és a kijelző is melegíti, hasonló körülményekre lehet számítani, mint az első kütyünél, ami vékony. Teljesítményben pedig pont ugyanaz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Köszi a cikket! Összeszedett! :K :R

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#45) Balinov válasza stevve (#43) üzenetére


Balinov
félisten

Mester, köszi a cikk sorozatot, hiánypótló, nem is vitás. Esetleg a 3-ik részben nem tervezel egy PS /lightroom tesztet beiktatni. Pl 16mp raw 1:1 preview generálás vagy ilyesmi? Érdekes téma ez a mini PC, kíváncsi lennék, raw utómunka teljesítményre. Koszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#46) stevve válasza Balinov (#45) üzenetére


stevve
nagyúr

Huh, nem igazán vagyok jártas az utómunka világában (csak transzkódolásban némileg), de éppen még nem adtam le, kipróbálok valami ilyesmit. :)

(#47) Balinov válasza stevve (#46) üzenetére


Balinov
félisten

Köszönöm, jól hangzik

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#48) stevve


stevve
nagyúr

Kész a harmadik rész, elküldtem korrektori átnézésre. Jó hosszú lett... :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Borisz76 válasza stevve (#48) üzenetére


Borisz76
veterán

Majd ide is dobj egy linket , hogy hol lehet megtalálni :)

És Köszönjük !!!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50) stevve válasza Borisz76 (#49) üzenetére


stevve
nagyúr

Oké. Közben még annyi infó, hogy sajnos Photoshop teszt (páran kértétek) nem fért bele, de ha sikerül, a kommentekben majd írok róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.