Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biscuit


biscuit
aktív tag

1 szó: Navégre!

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#2) opr


opr
veterán

Ha az aruk nem a szokasos, azaz hasonloan felszerelt small business kategorias laptopok korul fog mozogni, illetve sikerul azt a procit ilyen kis helyen ugy lehuteni, hogy ne uvoltson, akkor akar meg jo is lehet. Kivancsi leszek a tesztekre.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

na jo de inteles verzio lesz belole? :C

(#4) opr válasza flashpointer (#3) üzenetére


opr
veterán

Van. Annyi, mint a szemet. A fele olyan is. Ha oszintek vagyunk, erre itt is boven van esely. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) tisztelturam


tisztelturam
tag

A sima S500 900$ gondolom ez még drágább lesz... :( Azért a pénzért inkább egy 250 ezres ideapad amibe MX450 van és game alatt kettéveri ezt. Sajnos itt a miniatűrség az aminek ára van nem is a belső :(

[ Szerkesztve ]

(#6) beef


beef
őstag

Egyébként meg nem hogy ez, de semmilyen G-s Ryzen nem kapható.

(#7) Synthwave válasza beef (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, mivel a hír arról szól, hogy készülnek a gépek, nem arról, hogy már kaphatók...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Reggie0 válasza Synthwave (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb AMD Ryzenes SoM kene.

(#9) beef válasza Synthwave (#7) üzenetére


beef
őstag

Én csak sima 3xxxG, 4xxxG-re gondoltam, hogy az sem kapható sehol. Nem PC-be építve mint ez, hanem csak a CPU. Gondolom ebből is ilyen erős felhozatal várható.

(#10) Synthwave válasza beef (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

I see.

Ezt mondjuk én sem igazán értem. A retail 4xxxG szerintem egy elég nagy kihagyott ziccer.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) noss válasza opr (#4) üzenetére


noss
csendes tag

Hogy érted, hogy bőven van esély arra, hogy ez is szemét lesz?
A hangos hűtésen vérezhet el, esetleg instabillá válhat nagy terhelés alatt, nagyobb arányban kotlik meg az alaplapja, vagy mitől mondhatjuk egy ilyen kisgépről, hogy szemét?

noss

(#12) opr válasza noss (#11) üzenetére


opr
veterán

Ilyesmik szoktak lenni, igen.
Hűtés/légáramlás szokott kritikus pont lenni, volt már példa instabilitásra is, olyan is volt/van bőven, hogy a hűtés a kisebb (esetünkben r7) procit is alig bírja, így a papíron erősebb a gyakorlatban gyengébb, mert 2mp után jön a throttling, emellett mondjuk az m.2 ssd kap-e levegőt (sokszor el van rontva ez is), illetve ilyen kis méretű háznál enyhén szólva nem szerencsés, ha fos a minőség és sorjásak a lemezek. Tapasztalat... 20p szerelés után úgy néztem ki, mint aki összeveszett egyszerre egy városnegyednyi kóbormacskával.
A legidegesítőbb ilyen, amivel találkoztam, az egy papíron akkoriban nagyon erős, nagyon dizájnos i5-ös volt, üresjáratban is olyan szinten pulzáló hűtéssel, hogy bárkit percek alatt az őrületbe kergetett (úgy képzeld el, hogy 5mp síri csend, 5mp porszívó, mindezt nulla darab futó programmal, simán az asztalon win és linux alatt is). Persze olyan szempontból nem volt gond, hogy simán megnyitottál egy chrome-ot, és onnantól nem pulzált. Mert onnantól üvöltött. YouTube-al 20mp volt lethrottlingoltatni szegényt. És ez a fos annyiba került, mint egy hasonlóan felszerelt probook. Amire végül cserélve lett.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) Darmol válasza opr (#12) üzenetére


Darmol
senior tag

És aminek van képernyője. :DDD

Először dettó a te meglátásoddal egyező gondolataim voltak, de gondolom a 35W-os procit fogják betenni ekkora méretbe. Elképzelhetőnek tartom, hogy így meg fogják ugrani a használható szintet. De arra is nagy összegben mernék fogadni, hogy ugyanabba az árkategóriába fognak tartozni, mint pl. az új NUC-ok.
Alacsony teljesítményű _olcsó_ minik teljesen jók gépek/rendszerek kisebb vezérlőszekrénybe érintőképernyős SCADA-hoz, data logger-hez, megfigyelő rendszer vezérléséhez, stb. nem kritikus rendszerekhez. Egyikhez sem kell 16 szál.
Mi mondjuk inkább nagyobb szekrénybe raktunk A4-t mITX dobozba. Olcsóbb volt, és a vezérlőszekrény is kényelmesebben volt szerelhető. Kis doboz, kis teljesítmény, kis ár, teljesen jól alkalmazható megfelelően felhasználva.
Azzal, hogy most már AMD alapon is van drága, nem hiszem hogy előrébb leszünk. Persze csak szigorúan szvsz, lehet hogy van aki több értelmét látja. A gyártók nyilván jobban tudják kinek adják el, ha nem lenne piaca nem gyártanák. Igaz, ahogy nézem a cikk linkje egy Indiegogo-s projekt. :U
De én 4 mag és IGP fölé nem mennék ekkora méretben.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Az utóbbi években rengeteg ígéretes dolog közeledett! Aztán a java a mai napig nem ért ide.

(#15) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Szerintem a cím fordítva lenne helyes, mivel az AMD szívesen behódolna magától is a Mini PC-knek. Ez a piac eléggé az Intel játszótere.
Remélem sikerül nekik betörni, mivel elég jónak tűnnek.

(#16) tibaimp válasza Synthwave (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nálunk, a nagykerben kapható 4xxxG-s CPU, de az árát inkább hagyjuk......

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) forumpista válasza Darmol (#13) üzenetére


forumpista
tag

Nekem van (volt*) egy asus pn50-em ryzen 4700u-val ami egy 15 wattos proci, abban a venti szinte állandóan ment alapból is, némi terhelésre meg jött a boing.

Ennek a doboza csak pár centivel tűnik nagyobbnak, a képek alapján itt is alul van a proci azaz fűteni fogja az egész házat felfelé, szóval szerintem a 35 watttos procival simán süvíteni fog ez is. (kb. ekkora házba kéne az u-s proci).

* azóta már bent van egy alutömbben szóval hangtalan :)

(#18) ddekany válasza opr (#12) üzenetére


ddekany
veterán

Ebben az a szép, hogy volt pofájuk azt úgy árúsítani. Mert tudták, nyílván. De ha már megvetted, akkor már úgy sem tudsz csinálni semmit, mert erre nincs előírás, hogy mi elég halk, meg mi idegesítő. Notebook vásárlás ugyan ez a szerencsejáték. Ezért ha nem kell feltétlenül a mobilitás, akkor csakis desktop, mert ott van mozgásterem. Minigép viszont még csak nem is hordozható. És még mocskos drága is. Bátor embereknek találták azt ki. Bölcsebb dolog helyet találni az asztal alatt... Ja igen, minigép hűtési gondjait ez is tetézi, hogy jobbára közel van a fejedhez. (Valamiért az sem alap, hogy a monitor hátuljára van feltéve.)

[ Szerkesztve ]

(#19) opr válasza ddekany (#18) üzenetére


opr
veterán

Igen, gyakorlatilag ha nem htpc a cél, akkor nincs olyan helyzet, amikor jobb választás a mini pc, mint a laptop, hacsak nem sokkal, de sokkal olcsóbb. De általában nemhogy olcsóbb, még drágább is. Ha nincs hely, fel lehet rakni (akár kötni) a laptopot a monitor hátuljára és kész. Ki/bekapcsolás szívás lesz, de ennyi.
Ha meg valamiért mégis miniPC kell, akkor csak olyat szabad venni, amiről van vagy 20 teszt, meg fórum meg minden.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) noss válasza opr (#12) üzenetére


noss
csendes tag

ú köszi, ilyesmire voltam kiváncsi.
egyben sajnálatos persze a jelenség..

noss

(#21) Gausz


Gausz
aktív tag

Nálunk van Asus PN50 van használatban (Ryzen 4300U, 15W), gyerek éppen youtube-on HD-videót néz, a géptől 20cm-re hallani valami kis ventizajt. Ha nem megy semmi, akkor se 0% és 100% között váltogat a venti-fordulatszám.
Netezős gépnek teljesen jó, de kiemelem még egyszer, hogy a proci nem kér sokat enni. Ha 35W vagy 45W lenne, akkor nem hiszem, hogy vállalható lenne egy ilyen kis helyre beszorítva.

(#22) beef válasza tibaimp (#16) üzenetére


beef
őstag

Igen, azt néztem én is, meg van még 4750G is, de az ár az elég erős. Igaz most egy sima 3600 sem MSRP áron ketyeg.

(#23) tibaimp válasza beef (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, de az meg már 8 magos + HT, annak az ára....nem is mondom....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) ddekany válasza Gausz (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy nem hiszem el, hogy YT-re és társaira bőven elég gépet ne tudnának akár ilyen méretben passzívra csinálni. De legalább is úgy, hogy csak terhelő játék alatt kelljen benne bekapcsolni ventilátort. Ám a tipikus megközelítés, hogy amint csendesebb kezdene lenni valami, rögötön kisebbre veszik a hűtést, mert úgy nekik olcsóbb egy picivel, a vevő meg úgy is hülye/tehetetlen.

(#25) Gausz válasza ddekany (#24) üzenetére


Gausz
aktív tag

Hirtelen ezeket találtam, nem tudom mennyire throttingolnak:
cirrus
silentmaxx

(#26) ddekany válasza Gausz (#25) üzenetére


ddekany
veterán

Igen, elvileg léteznek ilyenek... gondolom külföldről rendelve meg is szerezhetők (és nem olcsón). Amúgy throttling kapcsán, gondolj arra, egy modern okostelefonon mennek-e a weboldalak, belassulnak-e közben érezhetően, és mindehez mi áll rendelkezésére hőleadásra. Ahhoz képest egy ilyen mini PC brutális könnyítés. Persze nincsenek még igazán takarékos x86 SoC-ok.

(#27) azbest


azbest
félisten

wow, ígéretes kis "kazán" (lehet nem így ejtik :D ). Csak gondolom még drágább lesz, mint egy hasonló laptop.

Nézegettem nemrég minipécéket, de ami értelmesnek tűnt, az drága volt. A harmatgyenge intel tabletprocisokat meg inkább nem. Végül egy 4th gen i3as 2 mag 4 szálas Fujitsu esprimo q520 lett egy boltból használtan kemény 35 eft-ért. Azon azért néztem, hogy létezett 4 mag 8szálas procis változat is belőle, bár csak 3Ghz-ig turbózó 2.0 alapórajeles i7-4765T a kis fogyasztás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy Vesa jól állna neki... Legalább monitor mőgé be lehetne rakni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29) ddekany válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


ddekany
veterán

Ez is egy poén, hogy pl. munkahelyen ahol vannak ilyen mini PC-k, az asztalon vannak. Így legalább több hasznos helyet foglalnak, mint egy hagyományos torony, ami az asztal alatt van, ahova úgy se tennél semmit. Nyilván lehetett volna kreatívabb munkahely, de ez kb. standard, így képzelte el a gyártó.

(#30) Dave™


Dave™
nagyúr

ASUS PN50-em van Ryzen 5 4500U-val. Ennél jobbat elképzelni sem tudnék otthoni mindenesnnek (nem játszom): akkora mint egy NUC, van rajta elegendő mennyiségű port (amiből kettő Type-C), van kártyaolvasó és mikrofon is, alig van hangja (eléggé meg kell izzasztani, hogy 2-3 méterről hallani lehessen), fogyasztása marginális, a rákötött TV-t ki és be tudja kapcsolni, így nem kell használni a TV távirányítóját sem. Ez volt 112000 Ft, most sajnos felment az ára, de kiváló gép, és bár nem szeretem a márkát, ez számomra a közel tökéletes számítógép.

(#31) sb válasza ddekany (#18) üzenetére


sb
veterán

Nagyon sok múlik a megvalósításon.
Én elég kritikusan álltam ezekhez és ha a csend számít akkor továbbra sem választanék nagyon kis gépet de alapvetően azért élhetően meg tudják oldani a hűtést is ha akarják.

Konkrétan notikban nem tudtam mit keresnek nemhogy 100W+, de 45-65W konfigok. Viszont folyamatosan jönnek a példák, hogy azt is meg lehet igényesen és nem túl hangosan oldani, 20mm és 1.5kg alatti notiban simán megoldják 35W körül a hűtést, még U-s procikkal is boostolnak akár fölé és hosszabb ideig is mehet 25-35W között. A 15W meg szinte játszva megvan és ma már az is egy pár éves desktop erejét hozza.
A 2.5kg-os 100-150W közötti gamer notikon meg így is csak ámulok. Nyilván egyik se halk de vannak amiket még kifejezetten hűvösnek is mondanék ilyen paraméterek mellett.

Ettől függetlenül méretre vagy noti kiépítésre is akkor érdemes lőni ha az kell szvsz.
Ahogy opr írta azt osztom: Nagyon kicsi akkor kell ha monitor mögé megy, még nappaliban is van annyi hely, hogy kényelmesebb/nagyobb méret elférjen. Noti ha hordozni is szükséges...
Íróasztalnál meg elfér egy desktop is sokszor, vagy egy felezett méretű és még több hely is marad. Ott az jóval egyszerűbb/olcsóbb lehet mint kisebb mérettel szenvedni még ha az is megoldható lenne igényesen.
Notival ugyanez. Most bennem is felmerült az mATX cseréje de erősen gondolkodom hova tegyem az asztal alatt megbújó "nagy" ház helyett a "kicsi", de a jóval hasznosabb fél asztalt elfoglaló notit. Ráadásul leginkább csukva, még szarabb szellőzéssel. Vkivel épp erről beszéltünk nemrég másik topicban, hogy csak notit használ de ezekkel a hátrányokkal: van monitor+bill+egér, nem hordozza, csak csukva asztalon. :)

@Dave
Az Asus extrái, portok, HDMI-CEC, infra elég sok extrát ad hozzá. Ilyen áron elég jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) ddekany válasza sb (#31) üzenetére


ddekany
veterán

Persze, technikailag simán meg lehetne ezeket oldani. Csak a termékek 9X%-ánál finoman szólva nem törik magukat. Nem világos, hogy mert az emberek ennyire igénytelenek, és én vagyok csak túlérzékeny, vagy mert amíg nem láttak jót, addig nem merül fel bennük rá az igény. Illetve, sokat számít a hely is. Zajos környéken lévő lakásban vagy irodában ezek sokkal kevésbé számítanak. Csöndes helyen meg még a teljesen passzív gép mellett is gondok lehetnek. Pl. volt egy monitorom(!) amiben sípolt a háttérvilágítás tekercse... esélytelen előre tudni.

[ Szerkesztve ]

(#33) Reggie0 válasza ddekany (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy mert ilyen csondben ulni tul sokaig nem biztos, hogy egeszseges, igy nem is erre terveznek.

(#34) Synthwave válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:'

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) gliskard válasza ddekany (#32) üzenetére


gliskard
senior tag

Valószínűleg igazad van és a legtöbb esetben lehetne még bőven iterálni a terméken, én azért arra tippelek, hogy fizikailag "zsákutca" ilyen kis helyre, ekkora hőkibocsájtást bezsúfolni. Az Inteles MacMini-t nem tartom rossz konstrukciónak, és alapvetően csendes, de azt is relatív könnyen sarokba lehet szorítani és felpörgeti a beépített porszívót... (Az új M1-es macmini-t még nem használtam huzamosabb ideig)

(#36) sb válasza ddekany (#32) üzenetére


sb
veterán

A nagy átlag soha nem a magasabb minőségre van belőve. Egyszerűen ez is megfelelő nekik.
Vagy ha mégsem akkor árban megfelelő: értsd: a jobb minőség annyival drágább lenne, hogy már nem fizetnék meg.

A többi is benne lehet faktorként, nyilván sokkal nehezebb lejönni valamiről ha már volt tapasztalat vele, van ami nem a pénzen múlik hanem vmi ezeréves berögzült f*sság, stb... de ezek már szerintem gyengébb hatások. Viszont a fenti főbb okok is többrétűek, egy kiemelt biztos nincs az örök érvényű ár/minőség mutatón kívül.

Nekem is volt TV-m aminek 2m-ről lehetett hallani a táp zúgását. De igényesség témában kedvencem még a kib*szott hangosan csipogó légkondi/venti vezérlés "éjszakai" módokkal, mikrók ugyanezzel, kikapcsolhatatlan, fél szobát bevilágító power ledek. Nem közvetlen zavaró tényező mint a zaj, de közvetetten ez is lehet abszolút dealbreaker zavaró tényező és az igényességben bőven benne van ez is.

@Reggie0:
Full csendben kb. senki nincs aminek esetleg lehet vmi negatív hatása. Ellenben a zajjal aminek elég konkrét mért negatív hatásai vannak.
És előbbin ezen túl is lehet segíteni... mondjuk nem gépzajjal, hanem pl. madárcsicsergéssel vagy mással.

(#37) rodrigez válasza Gausz (#21) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nálam ugyanez, csak 4700U-val, 25-30W közé lőve az engedélyezett fogyasztás, ha meg akarom hajtani. alapvetően ez lett a hurcibálós fejlesztői gépem és akkor sem riad meg, ha CEMU alatt 900p-ben Breath of the Wild-ot tolok rajta. :) Vagy Doom Eternal-t szintén 900p-ben. :) Remek kis masina és meló vagy zenélés közben (Neural DSP) totál kussban van.

(#38) Reggie0 válasza sb (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat attol fugg milyen csendes a csend. Suketszobaban egy ora utan mar elkezdenek megkattanni az emberek.

(#39) sb válasza Reggie0 (#38) üzenetére


sb
veterán

Gyanítottam, hogy erre célzol de a gyakorlatban ezt elég küzdelmes lenne megközelíteni is. És senki nem is célozza.

Áltagusernek az a csendes szint amikor nem morajlik konstans a kinti forgalom/akármi és a benti berendezések. Ehhez is éjjeli nyugalom és leállt gépek kellenek kb. egy kihaltabb helyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Dave™ válasza rodrigez (#37) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hogyan állítasz TDP keretet? 4500-ason nincs semmi hasonló.

(#41) rodrigez válasza Dave™ (#40) üzenetére


rodrigez
senior tag

Renoir Mobile Tuning a neve, a TechEpiphany YT csatornán láttam amikor a srác egy PN50-est tesztelt tán egy 4800u-val szerelve. Órajelet nem tudsz szabályozni, csak power level-eket, illetve, hogy az azokhoz beállított értékeket meddig tartsa.

(#42) Dave™ válasza rodrigez (#41) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja akkor ez valami Wines szoftver, ami a háttérben fut. Azt hittem BIOS szinten tudtad állítani.

(#43) Shin Chen


Shin Chen
tag

Volt annó embeded megoldás a második generációnál, talán Athlon 200G erőszinten , abból nem készültek ilyen mini pc-k? Mármint DIY piacra biztosan nem kerültek, de komplett kész géppel főleg nem találkoztam... vagy épp ez a lényege az embedednek, hogy nagy rendelésszámra készül ipari területre? :F
...

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#44) sb válasza Dave™ (#42) üzenetére


sb
veterán

Ugyanazt állítja csak biosból sok helyen nem elérhetőek ezek az opciók. Főleg kész konfigoknál.

@Shin Chen
Én épp most kerestem rá és a consumer megoldásoknak megfelelő 2/4+Vega3-tól 4/8+Vega8-ig bezárólag találtam rá hasonló mini gépeket a németeknél.

[ Szerkesztve ]

(#45) Dave™ válasza sb (#44) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az remek, de én Linux-szal használom, és a BIOS OS független, ez pedig tipikusan oda való funkció, persze az OEM-ek szerint nem.

Shin Chen: Némelyik Synology-ban Ryzen embedded SoC van.

(#46) Shin Chen válasza sb (#44) üzenetére


Shin Chen
tag

Akkor csak ide nem ért el :B :R

#45Dave™
azért a szerver és a casual felhasználás között van némi különbség..

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#47) sb válasza Dave™ (#45) üzenetére


sb
veterán

Az remek, akkor keresni kell az alá. :)
De viccen kívül, az sw-s megoldás is legalább annyira univerzális (kéne legyen) mint a bios-os.
Az is fordítható más os alá, ahogy a bios-ba is simán be lehetne tenni ezeket az opciókat, mégsem oldják meg. Esetleg berakják de nem működnek. :(

https://ryzencontroller.com/#downloads

@Shin Chen:
Itt egy Asrock pl.

[ Szerkesztve ]

(#48) Dave™ válasza sb (#47) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van Linux support is, így már egészen szimpatikus lett :) Viszont azt írja, hogy a Renoir experimental (OS-től függetlenül).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.