Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Macilaci457


Macilaci457
őstag

"szinte mindig az derül ki róluk, hogy drágábbak, mint ha valaki megvenné a komponenseket, és otthon állítaná őket össze. Ma egy ilyesmi számítógéppel ismerkedünk meg" :D Ez olyan, mint ha azt mondaná konkrétan, hogy egy drágább számítógépet mutatunk be, mint ha Te raknád össze.

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

"Sajnos az 1080p felbontású H.264 kódolású videókhoz a négy mag sem volt elég gyors."
Khmm. [link] [link] :U Megfelelő kodek és beállítás kérdése csupán. Természetesen a sok tíz megabit -es titkosítással rendelkező Blu-ray videóktól nem kell csodát várni.

Mod: link javítva, a második videóban pedig a DVB-T felvétel az MPEG TS splitter miatt késik; látható hogy a késés eléggé konstans.

[ Szerkesztve ]

(#3) gulupeti


gulupeti
senior tag

Tényleg jó kis cucc, valóban kis helyet foglal meg jól is néz ki, tudom, hogy amire szánták arra a teljesítménye bőven elég, de én azért amit nyújt, csak 40-45 ezer forintot tartok elfogadhatónak.

(#4) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Amíg nem lesz rajta min egy optikai vagy digitális koax kimenet, hogy ráköthesd egy erősítőre, addig semmi értelme azon gondolkodni, hogy mennyire jól játsza le a HD-t.....

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#5) rgqjx válasza Neurotoxin (#4) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ott van az a 10. oldalon O betűvel jelölve. Igaz nincs hátulra kivezetve, de ez is valami...

(#6) P00By


P00By
nagyúr

Tetszik a ház ;)

(#7) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Most gondolkoztam..
Már csak Intel Monitor, Intel ram, Intel táp + ház kell full Intel géphez.:DD

Intel alaplap - van;
Intel proci - van;
Intel VGA - van (integrált, de van :D);
Intel SSD - van (b*szott drága, de van :D);

Na jó, egy Intel egér, Intel Billentyűzet és mondjuk egy 2.1 -es Intel hangfal, meg egy Intel optikai meghajtó és kész a full intel konfig :DDD

Na, ezek mikorra várhatóak? :))

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#8) próbakocka


próbakocka
senior tag

kedves tapasztaltabb fórumozók, milyen távirányítót pattintanátok még a konfighoz, és milyen os-t, mediagui-t ajánlanátok, (tekintettel az atom procira) ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#9) Champipi


Champipi
senior tag

Akkor most ebbe mennyi RAM-ot lehet tuszkolni maximálisan?

(#10) rgqjx válasza Champipi (#9) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Erre is van magyarázat, de a 12. oldalon.
Akár 2 gigát is...

(#11) Billu válasza Champipi (#9) üzenetére


Billu
aktív tag

2GB

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#12) EasyR


EasyR
tag

a házikó jó: mozizásra egy alacsony fogyasztású amd procit + egy MINIX-et bele! 1 giga ram + notivinyó (hogy ne fűtse nagyon a többi komponenst), és már meg is vagyunk!
mondjuk ennél egy kicsit drágább lenne...

[ Szerkesztve ]

;

(#13) gyiku válasza EasyR (#12) üzenetére


gyiku
nagyúr

ahogy mondod. minix most 36k. itt 1 masik itx haz [link], es nem 19k.

hüllő

(#14) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hi all !

Most akkor ebben a 19.000 Ft-ban mi van benne ?

Egy landisk-et szeretnék venni,de úgy gondolom érdekesebb lenne egy ilyen kis gépet vásárolni inkább. Főleg a gigabites LAN az érdekes,mert illeszkedne a jelenlegi rendszeremhez és talán még le is pipálná a Landiskeket sebességben.

FTP és torrent klienseket meg gond és korlátozás nélkül kezelne.

Szóval mennyiből jönne ki összesen ?

(#15) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nagymami PC :DD
Torrentezni nekem túl drága :D Akkor már inkább a villanyszámla...

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#16) villamos válasza Freddy TNT (#14) üzenetére


villamos
őstag

Ha jól értelmezem ennyibe kerül a ház, a hozzá tartozó 95 W -os táppal. A deszka bele kb 20 körül van. A notebook-os meghajtó tizenezer, 3,5winyó meg amilyen akad... cirka 60k összedobni bele egy konfigot, de ez a cikkben is le van írva...
Persze meg lehet próbálni megspórolni a ház árát, ha házilag próbálsz összedobni valamiféle dobozt, pl. különféle műszerdobozok (6k körül) megfelelhetnek a célnak, de a tápellátás megoldása ebben az esetben is nehézkesnek bizonyul kis hazánkban...
Én egy roncs Univeka műszert kívántam kibelezni, de éppkézláb kis tápot nem tudtam volna értelmes áron belefaragni :(

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17) Gergő_


Gergő_
őstag

én azt mondom akkor inkább 80gb-os eee box egymagos atommal 65-ért plusz egy külső dvdrw
vagy várni az újabb eee-re? :F

(#18) beencee


beencee
senior tag

Az miért van, hogy a táp említésekor csak a külső egységet érintettétek, de a belső DC-DC átalakítóról egy szó sem esett :F Meglehetősen fontos eleme a cuccnak és kimaradt - bár a képen jól látszik -, ugyanakkor helyet érdemeltek ilyen mély információtartalommal bíró mondatok: "Nagyobb lesz a rend, ha SATA átalakítót használunk."...

(#19) Ste


Ste
addikt

miért van 2 tápcsatlakozónak hely az alaplapon?

(#20) Kobaljov válasza EasyR (#12) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Elvileg hamarosan jön az AMD a 780E platformjával is, ami kb. ugyanez, csak integrálva lesz az alaplapra a proci is (8-35W-os változatokat ígérnek) és valószínűleg olcsóbb és hűvösebb mint a Minix (bár csak borda van az IGP-jén, de kötelezőként írják hozzá a házhűtést, melegszik is a tesztek szerint).

Ez a ház nekem is jó lenne, ha bele lehetne rakni egy nagyobb (80mm+) és halkabb ventit, pl. az alá a nagy szellőzrács alá

[ Szerkesztve ]

(#21) Mercutio_ válasza gyiku (#13) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz a tippet, azthiszem veszek egyet, aztán tavasszal, ha már emberi(bb) árban leszenk a miniITX alaplapok összerakok egy 780G-s AMD-t :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22) gyiku válasza Mercutio_ (#21) üzenetére


gyiku
nagyúr

arrol almodozom en is, nappaliba elferne epp. sajnos miniITXben kell gondolkodnom, 28cm a polc a teve alatt, az meg ugye nem olcso :U

hüllő

(#23) beencee válasza Ste (#19) üzenetére


beencee
senior tag

Igen, erről beszélek. Pont az ilyen kérdések megelőzése céljából kellett volna rendesen leírni a tápellátást.
Szóval az ezen a képen látható "notebook táp"-ból - ha jól látom - DC12V, 8A jön ki. Ezt fogadja a Modecom házhoz adott és ezen a képen a felül látható hosszú, keskeny alakú DC-DC táp. Ezen van az egyik ATX csatlakozó (a felső), tehát ez a táp csatija.
A másik ATX tápcsati (az ODD mögötti) pedig értelemszerűen az alaplapé.

(#24) rankesz


rankesz
veterán

itt van ugyanaz a ház csak más színben 16200ért

A ház tetején levő szellőzőrácsra pedig lehet akár 92es vagy 120as ventit is tenni, az a lényeg hogy vékony változatot kell keresni (mondjuk a ventibazárban a hardveraprón)

A fullhd vidik akadása pedig csak a tesztkörnyezet miatt volt. Ennek a konfignak éppen figyelemmel kísérem a topikját mert most készülök ilyen gépet építeni.

(#25) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Én is hasonlot gondoltam faternak. Olcson akar netezős gépet. Ugye irta a cikk hogy amd-vel olcsobb. AMD-t viszont nem követen nyomon a c2d ota. Mini atx-es lapokban meg soha nem is voltam otthon. De majd körülnézek. Addigis szivesen veszek bármien tanácsot. Csak netezés, dvd írás-ra kéne a gép. Max 1-2 divx filmet nézne meg rajta, de HD filmet tuti nem. XP sp2 fusson rendesen rajt ennyi. Én azé 1gb ramot tuti pakolnék bele, biztos ami biztos, vinyo az fateron mulik, proci szinte mind1. De lehet olcsobb meg egyszerübb lenne egy sima házba pakolni, sima asztali konfigot. :U

(#26) villamos válasza ez_meg_emaz (#25) üzenetére


villamos
őstag

Észrokk matx deszka, integrált VGA -val, bele valamilyen semprongy, 1 giga RAM tényleg nem árt, hozzá minimál költségű ház, de egy normálisabb táp nem árt bele (350W FSP 6k). Valamilyen vinyó, meg egy éppkézláb író. Ez sacc/kb 40 körül összejöhet...
Monitor kicsit nehezebb, érdemes különféle akciókat keresni, lehet találni olcsóbbakat...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#27) Khaal válasza ez_meg_emaz (#25) üzenetére


Khaal
őstag

Netezésre a legolcsóbb megoldás valami használt márkás P4-es. Nekem egy Compaq Evo D510-esem volt több évig: kicsi, halk, nem fogyaszt sokat, és olcsón lehet beszerezni. Persze érdemes odafigyelni, a Northwood procis, ddr-es verziót kell keresni, abba olcsóbb a memória, 2.0-ás az USB-je, és kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#28) gyiku válasza ez_meg_emaz (#25) üzenetére


gyiku
nagyúr

jaja, matx-el olcsobban kijossz

hüllő

(#29) Magnum_


Magnum_
nagyúr

lehet figyelmetlen voltam, de ez mennyibe kerül?

I humbly and respectfully decline™

(#30) gyiku válasza Magnum_ (#29) üzenetére


gyiku
nagyúr

60 korul

hüllő

(#31) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Thx a válaszokat és a tanácsot.
Egy vmit viszont elfelejtettem megírni hogy feltétlen ujnak és garisnak kell lennie, ezért gondoltam az uj amd chipsetre, meg az atomra.
Ezt figyelembe véve már nem jo a sempron és a p4 sajna.

A tft az más téma azt fater magának intézi, amugy sincs nagy kül tn panelek közt az also kategoriában. 30-40k (19-22").

(#32) Magnum_ válasza gyiku (#30) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kösziés hol lehet kapni?

I humbly and respectfully decline™

(#33) gyiku válasza Magnum_ (#32) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt nem tudom. az arat meg a cikkbol vettem: "A teljes konfiguráció ára így nagyjából 66 000 Ft, ..." latom odafigyeltel, mikor olvastad :)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#34) glutamin


glutamin
őstag

Magyarországon nincs PC ház gyártó cég? Ha jobban belegondolok technikaliga nulla adolog. Csak lemezt kell tudni hajlítani hozzá:D Lengyelek is beszálltak a buliba ezzel a MODE COM-mal (Egyik gépem ilyen házban van, egészen tűrhető minőségű).

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#35) Magnum_ válasza gyiku (#33) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi :B

I humbly and respectfully decline™

(#36) Gergő_ válasza Magnum_ (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

kollega!
én a helyedben vetnék egy pillantást shuttle x27d-re ez duplamagos atommal van cserébe drágább cserébe shuttle :DD
viszont kell bele vinyó és ram ~65k
[link]

(#37) Fifi válasza Gergő_ (#36) üzenetére


Fifi
őstag

És sehol nem lehet Shuttle X27D-t kapni, az idén biztos nem! Az, hogy egy webshop oldalán fent van még nem azt jelenti, hogy van is náluk :(

Ha valaki tutira tud ilyet készleten, akkor az ne tartsa titokban, engem érdekel.

Esetleg arra tippje valakinek, hogy ilyen kicsi ház, amiben 2 db notebookhdd elfér, hol mennyiért kapható? Égen földön nem találok ilyen álló házat, amely mérete max 30x30x10 cm-es. Az X27d bejelentő cikkében írták, hogy abba a DVD helyére lehet tenni HDD-t, de azt meg sehol nem tudják beszerezni még az idén :(

(#38) próbakocka válasza DarkByte (#2) üzenetére


próbakocka
senior tag

pl mi vinné el a fullHD-t ?

X4500 miniITX + egy E2200 ?

ez kb +20K lenne, de van értelme? gyorsabb lenne annyival?

(van annyi erő az x4500-ban, hogy egy celeron is elég legyen mellé?)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#39) próbakocka


próbakocka
senior tag

ok, tudom hogy a MINIX jobb választás lenne, de azt nem kapni sehol ...(ahol meg rendelhető, sokára hozzák, és drágán )

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#40) próbakocka


próbakocka
senior tag

annyira szuper ahogy magamban monologizálok ...

a 780G+4850e, vagy a G45+E2200 kombónak a fogyasztása nem lesz már sok a 96W-os táphoz ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#41) Khaal válasza próbakocka (#40) üzenetére


Khaal
őstag

Méregettem egy kicsit, teljes gép fogyasztása, a vga végig üresben 300mhzen:
CPU CnQ-val üresjáratban 1 ghz-en 1volt feszültséggel: 70 Watt
CPU 100%-on 2.5ghz-en 1.25volt feszültségen: 117 Watt

A konfig:
GA-78GM-S2H, Athlon X2 4850E, 2x1GB OCZ XTC Platinum 800mhz DDR2, Sapphire Radeon HD3870 Ultimate (passzív), WD5000ABPS 500 GB, Pioneer DVR-110D, Scythe Ninja 2, Antec NSK4000 + AC12025PWM, Seasonic S12-380W

Majd lehet később lemérem vga nélkül is, csak elég macerás kiszerelni a cuccot. Körülbelül 25-30 watt lehet a vag fogyasztása üresjáratban, szóval elvileg 100 watt alatt maradsz 100%-os prociterheléssel is, de mérget nem vennék rá.

(#42) próbakocka válasza Khaal (#41) üzenetére


próbakocka
senior tag

azért ez így elég necces, de ha 90 alatt lenne folyamatosan, akkor inkább a 780G megoldásban gondolkodnék, de az sem lenne rossz, ha valahonnan nagyobb külső tápot tudnék szerezni. erre nincs valakinek tippje?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#43) próbakocka válasza Khaal (#41) üzenetére


próbakocka
senior tag

Sajna nem ismerem a 4850E-t, az 1volt-al alul van feszelve, vagy ez normál fesz neki?

Érdekelne nagyon a vga nélküli érték is, persze csak ha van rengeteg felesleges időd ... :)
Az előző értékeket is köszi mindenesetre !

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#44) Khaal válasza próbakocka (#43) üzenetére


Khaal
őstag

Az 1 volt a C'n'Q miatt van, automatikusan ennyire veszi vissza a feszültséget, meg a szorzót is állítja, ha nem nagy terhelés (mint pl net, szövegszerkesztő...stb). Megnéztem egy 720p-s x264-es filmet, 1.8ghz-re rakta magát és 25-30%-os cputerheléssel ment, a vga segítsége nélkül, szóval szerintem 1080p-t is simán vinné, ha meg megfelelő kódolású akkor úgyis besegít az integrált vga.

Tápos topikban talán tudnak válaszolni a táp ügyében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.