Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #72042496 válasza 0P1 (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jogos, ezen ténykeg nincs kimenet. Nem gondoltam át eléggé.

#46: Igen, ez párévente ha kell, és megoldható máshogyan is.

[ Szerkesztve ]

(#52) sutszi válasza emvy (#42) üzenetére


sutszi
veterán

Néha néha foglalkoznak a motorokkal működésével...már-már gépészet. :P

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#53) tailor74


tailor74
őstag

Szép lap, ízléses lett, jöhet. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#54) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Drága ? Drága !

(#55) GreatL


GreatL
őstag

Nincs rajta egy Toslink?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#56) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezekhez képest hatalmas lehúzásnak tűnik. :C

(#57) Wyco válasza #16939776 (#56) üzenetére


Wyco
tag

2xM2.....

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#58) #16939776 válasza Wyco (#57) üzenetére


#16939776
törölt tag

"It basically got confirmed, that ASUS will bring two different mITX boards. The first thing to notice is RAM support (3600MT/s on X370 and 3200MT/s on B350).
M.2 might also be different. For the X370 it is stated to use two slots, one directly on the CPU (PCIe 3.0 x4) and one on the chipset (PCIe 2.0 x4). The B350 needs a statement for M.2 and the used WLAN/Bluetooth yet."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#59) vaakuum válasza Puma K (#50) üzenetére


vaakuum
addikt

Ezt értem is, csak a féltégla méretű hűtőre, ahol önmagában is kihívás a hűtőrögzítő csavarok beszerelése, ráadásul ilyenkor még a ház pereme is kadályozó tényező...szóval ha egy ilyenre nem az alaplapot, hanem egy egész házat kell ráfordítani, na az mégnagyobb önszívatás, (élére állított lapra meg eszembe nem jutna szerelni, mert ha egy picit megbillen vagy lecsúszik, bármit legyalul. Inkább szerzek egy mini csvarhúzót, és odahívom a 10 éves fiamat, hogy a felső két alaplaprögzítőt csavarja be, meg dugja be a ventit. Az ő keze szerencsére még odafér :B
De a konstrukció ettől függetlenül SZERINTEM elég elcseszett még mindig. Már régen tovább kellett volna fejlődni egy sokkal könnyebb, modulárisan szerelhető rendszerre.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#60) #16939776 válasza vaakuum (#59) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahol 3/4 irányból hozzá lehet férni, ott is nyűgös a féltéglával együtt bejátszani az alaplapot, de van pár olyan hűtő, amit pofon egyszerűen fel lehet tenni, le lehet venni az alaplap beszerzése után.

pl.: Mugen5

Nálam milliméter alatti hézagok maradtak a hűtő-ház között, érdemes befürdés előtt kinézni, hogy hova esik a cpu foglalat az alaplapon.

Nagy teljesítményű ITX konfig építés, nem az ideges emberek sportja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61) Aprósólyom válasza HookR (#24) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem úgy gondolhatta, hogy ami nem Asus, az "nem alaplap". Máshogy nekem nem tűnik logikusnak. :U

Jevons paradox

(#62) Lacc


Lacc
aktív tag

Ez nagyon drága. Főleg, hogy az Asus (személyes tapasztalatok) nagyon sok hibás terméket csinál - garancia után 1-2 hónappal mindig tönkrement az összes alaplapja.

Plusz azért is drága, mert aki ilyen PC-t épít annak elég az IGP is, ami ugye az Intel procikban benne van, az AMD Ryzenben nincs, ez még emeli a költséget, mert kell mindenképp egy vga is a rendszerben.
(Persze ha valaki mindenképp VGA-t vesz a mini-itx-es konfighoz, akkor ez az elmélet megdől :) )

Persze ott lesz még az APU, mint opció, de az csak 4mag-8szál lesz max, még aCoffeelake-nél 6mag-12szál plusz a grafika.

(#63) #72042496 válasza Lacc (#62) üzenetére


#72042496
törölt tag

De hát ez éppen azoknak van, akik "izom-ITX-et" akarnak építeni, itt nem fontos az IGP. :)

(Jó dolog egyébként. Én annyira hozzászoktam, hogy fentebb el is feledkeztem róla, hogy itt nincs.)

[ Szerkesztve ]

(#64) Wyco válasza #16939776 (#58) üzenetére


Wyco
tag

Kezdő kérdés, de ez mit jelent SSD sebesség szempontjából?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#65) #16939776 válasza Wyco (#64) üzenetére


#16939776
törölt tag

2.0-ban felét tudja az eszköz az elméleti max. sebességének. a x370-en.
B350-en - ha jól értem - a második M.2 port nem ad még akkora sávszélt sem (2x2.0?), ezért csak kommunikációs célokra alkalmas.

Asus-nál ez megszokott termék pozicionálási módszer, én voltam a legjobban meglepődve, hogy B-s ITX lap, és "mindent tud".

[ Szerkesztve ]

(#66) Wyco válasza #16939776 (#65) üzenetére


Wyco
tag

Tehat...
SATA3 az kb 600 mbyte/sec
M2/2.0x2 1600/sec
M2/3.0x4 (nem találom, de 3gb felett, gondolom?)

Ami meg erdekes lehet hogy ha X370-ben mindketto M2-ben SSD van, vajh engedi-e az alaplap az osszes SATA port hasznalatat is, es ha nem, akkor mennyit (nem)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#67) #16939776 válasza Wyco (#66) üzenetére


#16939776
törölt tag

igen, 3200

B350-nél 2 ad a Chipset, 2 a CPU, ha használod a CPU-tól jövőt akkor csak 2 pci-ex csatorna marad a chipset felé.

Szerintem 2/0 maradhat aktív, ha a chipset féle M.2-is igénybe veszed teljes (4x2.0)sávszélességgel. A csipszetben egy PLX áramkör van, ami szétosztja a sávszélességet, elvileg sata-M.2 komunikációt megoldja tokon belül, de ha egyszerre akarnál 2 db sata ssd-t, és az M2 ssd-t is olvasni akkor a fix 1600 helyett 800-1600 között fog ugrálni az M.2-ről jövő adatfolyam.

Link

Így is - úgy is izzadságszaga van a második M.2 ssd támogatásának. Van drágább, nagyobb szabvány amin a CPU adja a sávokat hozzá, azzal kellene barátkozni.

[ Szerkesztve ]

(#68) AusWolf válasza Lacc (#62) üzenetére


AusWolf
őstag

"aki ilyen PC-t épít annak elég az IGP is" - ez pont, hogy nem így van. Akinek IGP kell, az ettől sokkal olcsóbb, bóvlibb alaplapot vesz. Játékos alaplap mellé dukál a videokártya, méret ide vagy oda. Mellesleg nekem is ilyen alaplapom van, csak Intel procival, de ugyanúgy dGPU-val használom.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#69) 0P1 válasza Lacc (#62) üzenetére


0P1
aktív tag

"Plusz azért is drága, mert aki ilyen PC-t épít annak elég az IGP is"

Hát ezzel nagy butaságot mondtál, azt ugye tudod? Akinek elég az IGP is, az nem fog ilyen deszkát venni soha.
Ha a kis méret a fontos, akkor egy NUC vagy laptop, ha a a pénztárca szűkös, akkor pedig eleve nem jöhet szóba ITX. ITX-ben minden drágább, meg kell fizetni a kompaktságot.

(#70) juhasz22


juhasz22
aktív tag

És mi a helyzet a ATX es B350-F el? Hamarosan beruhaznek egyre de sajnos alig kapni remélem nem kifutó

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.