Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi, hogy ilyen gyors APU 10W-ot fogyaszt csak.

⭐ Stella

(#2) bpx


bpx
őstag

HTPC (Linux alapon, 1080p 3D nélkül) + otthoni storage (samba)/torrent (transmission, 200/50 Mbit) szervernek ez alkalmas lehet?

(#3) edari válasza bpx (#2) üzenetére


edari
őstag

Nekem is ez jutott eszembe, és szerintem igen.

(#4) radi8tor válasza bpx (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán.

⭐ Stella

(#5) szabi__memo válasza radi8tor (#1) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Es ez meg csak a Bay-Trail

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Az itx-es tetszene, csak azt sajnálom, hogy ilyen idiótán körberakták a bordát memóriafoglalattal. :(((

(#7) radi8tor válasza #16939776 (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hol a probléma? Az, hogy nem sima DDR3 kell bele?
Engem az zavar, ha már SO-DIMM akkor lehetett volna 19V-os adapterrel is hajtani.

⭐ Stella

(#8) #16939776 válasza radi8tor (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem mindegy hogy sima vagy SO-dimm-es.
Az zavar, hogy mind a gép elejéből jövő légáramlatot, mind a természetes huzatot gátolja a memóriafoglalat. Így kiesik jó pár laposabb(szerver) ház, mert kelleni fog valami szellőztető ami merőlegesen az alaplapra dolgozik.

Az adapter szerintem csak átmeneti megoldás lenne, mert nem lehet vele maradéktalanul kihasználni a 4db sata csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#9) weiss válasza radi8tor (#4) üzenetére


weiss
addikt

Linux alatt Intel hogy áll HW gyorsítással?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10) radi8tor válasza weiss (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Részemről passz. :B

⭐ Stella

(#11) szabi__memo válasza weiss (#9) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nalam mukodott, bar csak epphogy kiprobaltam

(#12) Benőke


Benőke
őstag

Azt hittem rendes penya lesz nem ilyen hulladékok :(

(#13) Guszti


Guszti
aktív tag

Kapna egy ac-s wifit bluetooth-al, es hajthato lenne kulso taprol mar szaladnek is erte 40 penzert :)

(#14) tronic


tronic
tag

Azert ez mar mas kategoria :))

ASRock C2750D4I

Hivatalos oldal: [link]

◾Intel Avoton C2750 Octa-Core Processor
◾DDR3 1600/1333 Dual-channel Max. 64GB
◾2 SATA3 6.0Gbps, 4 SATA2 3.0Gbps by C2750
◾4 x SATA3 6.0 Gb/s by Marvell SE9230, 2 x SATA3 6.0 Gb/s by Marvell SE9172
◾Dual Intel i210 Gigabit LAN ports (with Teaming function)
◾3 x USB 2.0 ports (2 rear ports + 1 via headers or 1 rear ports + 2 via headers controlled by USB_SEL1 and USB_SEL2 jumper)
◾1 x PCI-E x8 slot

[ Szerkesztve ]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#15) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Egy ilyen átlagos felhasználásra SIMÁN elég, kell bele 8 GB ram, meg egy korrekt SSD és mehet! Aki nem hardverigényes munkára használja, annak nagy durranás lehet megmutatni, mikor az mikroITX lapot a hozzá passzoló házban fel lehet tekergetni egy monitor hátuljára és a hangja is közel nulla lesz!

Külön nagyon jó iskolának tartom, hogy már ebben a kategóriában is három monitorkimenet van, vagyis akár három monitort lehet kötni külön vga nélkül! Ez óriási költség, energia és zajcsökkentést okoz azonnal és mérhetően!

Nem tudom ki próbálgatta a három monitoros konfigokat, de őrület jó rajtuk dolgozni!
Egy ilyen alappal fillérekből lehet összerakni modern gépeket.

(#16) nbg válasza Krugszvele (#15) üzenetére


nbg
senior tag

Nem vagyok benne biztos, hogy mindharom kimenetet tudod hasznalni egyszerre, de cafoljon meg valaki, aki mar kiprobalta...

(#2) -Zeratul-

Kezdesnek felpakolsz egy XBMCbuntut, a tobbit meg utanaszorod, es megy szepen minden. En ugyanezt csinaltam Kabini alapokon (ASRock AM1H-ITX + Athlon 5350), es minden nagyszeruen muxik.

(#9) weiss

XBMC-vel probaltam, mukodik.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#17) vivanto válasza bpx (#2) üzenetére


vivanto
tag

Én a HTPC-t leszámítva egy ilyet használok mindenes otthoni servernek (samba, deluge, svn, nginx, mysql, dhcp, hostapd):
http://ark.intel.com/products/78577/Intel-NUC-Kit-DE3815TYKHE

Bőven elbírja.

[ Szerkesztve ]

(#18) 69Raizen69 válasza vivanto (#17) üzenetére


69Raizen69
tag

Én ilyenből az AMD Beema A6-6310 mini-ITX lapot várom,de azért egy mSATA kompatibilis foglalat még ráférhetne vagy esetleg M.2 ;]
Valaki esetleg körülbelülii megjelenési időpontot nem tud a fent említett lapra? :U

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#19) Akula


Akula
őstag

Egy ilyen Pentium J2900 embedded procival lehet esetleg játszani? Vagyis milyen játékot bír el azzal a passzív hűtéssel? Valakinek van ilyen tapasztalata?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) devast válasza bpx (#2) üzenetére


devast
addikt

Amit listáztál, arra elég.
De ha pl plex-el akarsz transzkódolni a telefonodra oda már nem elég.

(#21) 8th


8th
addikt

Az isteni gondviselés. A jövőhéten akartam beújítani egy ASRock Q1900M lapot magamnak is (tesóm már olyat használ néhány hete). Erre jött ez a hír. Ehh. :P

(#22) Krugszvele válasza nbg (#16) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Asrock H81M-HDS lapban tuti hogy működik a három kimenet egyszerre, mert ezt és így használom most is.

(#23) sb válasza Krugszvele (#22) üzenetére


sb
veterán

Talán Ivy-nál volt váltás, hogy már 3-at tud kezelni a Sandy 2 monitora helyett.
De érdemes utánanézni, hogy a Bay-Trail hányat tud.

(#24) sb válasza bpx (#2) üzenetére


sb
veterán

Elvileg az össze Bay Trail támogatja az 1080p 3D-t is.

(#25) cildren


cildren
tag

Simán megvenném, ha támogatná a HYPER-V-t.

(#26) gghrtz


gghrtz
őstag

Nagyon csini kis htpc alapanyag. :K

(#27) devast válasza cildren (#25) üzenetére


devast
addikt

Tud vt-x -et és 64bitet is, elvileg simán mennie kell hypervnek rajta.
Mondjuk az kérdéses, hogy win server 2012 r2-höz adnak-e drivereket intelék...

[ Szerkesztve ]

(#28) csendes válasza weiss (#9) üzenetére


csendes
őstag

Teljesen jól áll. Az Intel nyílt forráskódú Linux drivert ad ki, ami minden Intel kártyát támogat, ez alól csak néhány kivétel van, pl. Poulsbo (GMA 500 sorozat Atom CPU-khoz). Lejátszók közül például XBMC, VLC, mplayer támogatja a hardveres dekódolást. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#29) vlevi válasza gghrtz (#26) üzenetére


vlevi
nagyúr

Korábban (májusban) volt hír a Celeronos Q1900DC-ITX lapról. Az se nézett ki rosszul, és annak megvolt még az a plusz szolgáltatása, hogy 19V-os DC tápegységgel megy, nem kell hozzá paneltáp, és hasonlók.

Mostmár csak az a kérdés, hogy egy zárt, passzív HTPC házban (ami alig nagyobb, mint az ITX méret) milyen hőmérsékletek uralkodnának filmezés, netezés közben. Például rá lehet-e tenni a teát főni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) ncc1701 válasza radi8tor (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Panel tápot ilyen kis géphez simán tudsz venni. Enyém is így megy évek óta, csak a hdd elött van egy 14cm-es venti lekorlátozva. Semmi hangja.

(#31) ncc1701 válasza vlevi (#29) üzenetére


ncc1701
veterán

Rá. Egy pici, zárt házat 5w is teljesen jól kifűt. :)

(#32) csendes válasza vlevi (#29) üzenetére


csendes
őstag

Legfeljebb vizet lehet rajta melegíteni, a tealevelet és a vizet sohasem szabad együtt forralni :R [link][link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#33) vlevi válasza csendes (#32) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oké, tudom, de már lejárt az 5 perc, nem tudok visszamenni szerkeszteni a "teavizet főni?" -re :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.