Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Huhh ez pont olyan ami nekem tökéletes lenne: két memóriafoglalat, PCI PCI-e helyett... Asus tud valamit...

There is no cloud, just other people's computers!

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Mekkora a minimális táp amit rá lehet lökni? Vagy egy dinamó elviszi?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tömör gyönyör :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Atis707


Atis707
tag

Jó elképzelés, de a kinézete ezzel a barna nyákkal... :F azt hiszem a gigabyte és az msi megoldásait is hamarosan láthatjuk... ;)

(#5) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Nem azért, de én 8 usb-t látok a kivezetések között (eSata felett szintén 2db usb pirosban).
Az a kék kis bigyó, az lenne a kékfog?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6) Dyno


Dyno
veterán

Ventit okoksabbanis megoldhatták volna, főleg hogy bekerül a bordába, igazán kaphatott volna keretnélkül ventit az a boda.

(#7) osztraksajt válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


osztraksajt
őstag

A Zotac ami ugyanez szinte teljesen, idle 22W full terheléssel 34W megfelelő hatásfokú táppal konektorból. Ehez jönnek a perifériák még, tehát lap + egy 3,5 winyó + dvd kb 50 wattból megvan.

Csak az ára... ezek az ionos lapok pofátlanul drágák. Egy hasonló képességű 780G lap + athlon proci olcsóbb + alulfeszelve nem fogyaszt sokkal többet (10-20watt) és jóval erősebb/bővíthetőbb stb...

(#8) Mgeri


Mgeri
tag

Aranyos szerkezet! :))

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#9) FRENK1988 válasza osztraksajt (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

Tehát ha elég gyorsan tekerném a dinamót elmenne ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) dabadab válasza osztraksajt (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Egy hasonló képességű 780G lap + athlon proci olcsóbb + alulfeszelve nem fogyaszt sokkal többet (10-20watt) és jóval erősebb/bővíthetőbb stb..."

Mini-ITX-ben?... Raadasul vannak felhasznalasi teruletek, ahol az, hogy erosebb meg bovithetobb, nem jelent gyakorlatilag semmi pluszt, a nagyobb fogyasztas viszont eros negativum.

DRM is theft

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szépen megpakolták azért mindennel. :K

(#12) DesertDog


DesertDog
tag

Ezeknek a cuccoknak a HDMI portján jön a hang is?

(#13) P00By


P00By
nagyúr

Még maradt raktáron pici venti :D

(#14) Dudikoff válasza Surfym@n (#5) üzenetére


Dudikoff
csendes tag

Másik oldalon 10 USB-t írnak. Gondolom a hátlapi 8-on kívül az alaplapon is van kettő előlapi kivezetéshez.

Amúgy ez a lap nagyon szimpi. Kár, hogy már megrendeltem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#15) FRENK1988 válasza DesertDog (#12) üzenetére


FRENK1988
veterán

Szerintem az ATi tudja csak...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) arty válasza DesertDog (#12) üzenetére


arty
veterán

igen, méghozzá sokcsatornás tömöritetlen (PCM 7.1) formátumban is (akár)

egyébként az idle 50W nem nagy szám, azt tényleg tudja a kétmagos Athlonom is, winyoval, hangkártyával, tvtunerrel. terhelve viszont alig maradt 100W alatt ... ebben az atom jobb sokkal!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) osztraksajt válasza dabadab (#10) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, mini-itx-ben is akár. Jwele (Mo-n is kapható, PCIe 4x is van rajta ami akár egy 4670et is kiszolgál nagyjából), albatron, jetway.

20 wattba senki nem rokkan bele, 24/7-ben sem jelent havi 3-400 forintnál többet. (erra viszont nem ionos lapot használnék).

Én is szemeztem egy ilyen lappal, de végül nem sikerült magam rávenni a megvételre.

Persze azért lesz akinek nyílván ez a tökéletes alaplap, szerintem addig szarakodtak vele, hogy piacot vesztenek lassan, nem is csodálom, hogy az intelnek az a pár hónapos csúszás amit elértek sokat jelentett, megis mondom szerintem miért:

- A fullHd lejátszók elkezdtek lehúzódni 20-40eFt közötti magasságba, ami megkérdőjelezi ezen lapok létjogosúltságát hd-re, munkára meg egy sima atomos lap s elég feleennyiért.

- Megjelent a fogyasztásra is jobb alternatíva.D945SEJT pl 10 watt, igaz nem HD képes, 2 satával kevesebb, viszont teljesen passzív és olcsóbb.

(#18) arty válasza FRENK1988 (#15) üzenetére


arty
veterán

az ATI integrált chipsetjei nem tudják, csak a dedikált videokártyáik - ott meg az nvidia van hátrányban, azok nem tudják*

* csak ha a hangkártyát átkötöd a VGA kártya speciális bemenetére

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) orbano válasza osztraksajt (#17) üzenetére


orbano
félisten

"20 wattba senki nem rokkan bele"
Ha nincs elég áramod (kisméretű, hatékony tápra van szükséged, esetleg akksiról megy), vagy nem tusz elég jó hűtést biztosítani (helyhiány, súlylimit, magas környezeti hőmérséklet), vagy nincs elég helyed egy mATX lapnak, akkor igenis van jelentősége a miniITXnek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

lehetne rajta még egy ethernet és akkor nemcsak htpc hanem home router is lehetne...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Borgi válasza bambano (#20) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

na ez szép iylenre vártam már csa kell szerezni párat és megvan hugom új gépe :)

pci-os hálókarik alacsonyak és olcsóak, megvan oldva a problémád :)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#22) osztraksajt válasza orbano (#19) üzenetére


osztraksajt
őstag

Persze, ezért is írtam, hogy van akinek tökéletes, az általad felvázolt esetekben valóban jobb az ion, csak azt mondtam, hogy külön külön vannak jobb alternatívák is, de mindent bele alapon nagyon jó választás, de szerintem túlárazott.

Nekem is miniITX-em van 780G-vel, alulfeszelt sempronnal (1gh, 0,96V, 11watt) prociventi nélkül, csak házventi van 1db, hálistennek az sem melegszik, és egy 75w-os picopsu-val üzemel, tokkal vonóval,és néha beröffentem rajta a Trackmania nationt is. :) DE többet fogyaszt mint egy ionos lap ez tény.

Van egy d945SEJT Mini-itx lapom, az viszont feleannyit fogyaszt mint az ION, az is tény és nem melegszik, ami a 4 winyó mellet (NASként üzemel) nem hátrány. Ez is elmegy a beépített SEJT 60wattos tápjáról, igaz két hdd benne 2,5"-os.

Én is akartam IONos lapot, nem sok hiányzott, hogy megvegyem, és egy remek konstrukciónak tartom.

Mint láthatod nagy miniITX fan vagyok. :R

(#23) Alex91 válasza osztraksajt (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Van egy d945SEJT Mini-itx lapom, az viszont feleannyit fogyaszt mint az ION, az is tény és nem melegszik, ami a 4 winyó mellet (NASként üzemel) nem hátrány. Ez is elmegy a beépített SEJT 60wattos tápjáról, igaz két hdd benne 2,5"-os.

Ha jol sejtem akkor nem RAID5-ben megy? Kar, hogy nincs rajta 4 SATA port...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez egész aranyos lenne PCI-e foglalattal :)

...

(#25) tome.jr


tome.jr
addikt

Nemrég volt hír, hogy az ASUS nem fog ion-t forgalmazni.

[link]

Vagy a hír volt kamu, vagy az ASUS is belátta, hogy bizony bizony ő sem saját pénztárcája ellensége.

[ Szerkesztve ]

(#26) osztraksajt válasza Alex91 (#23) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, én is emiatt gondolkoztam az ionon, a point of viewnak van olyan ionos lapja amin mind a 4 sata belül van, ott be lehetne a raid5-öt üzemelni, de ott is csak softraidet!

Én is sajnálom, hogy az ICH7-ből csak 2 SATA-t vezetnek ki) ezt az ion nagyon jól csinálja, ott a 6-ból 4 van kivezetve, ami azért kultúráltabb megoldás, az esata meg server nélkül baromi hasznos, nem kell az USB-vel szenvedni.

(#27) total90


total90
veterán

...és milyen szépen fog ordítani az a kis ventilátor :DDD No, persze azt könnyen lehet cserélni és egyébként tényleg jó cucc.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) dabadab válasza osztraksajt (#26) üzenetére


dabadab
titán

"ott is csak softraidet!"

Kb mindenhol csak softraid van, mert egy rendes RAID kartya tobbe kerul, mint ez az egesz alaplap.

DRM is theft

(#29) FRENK1988 válasza arty (#18) üzenetére


FRENK1988
veterán

Elnézést :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#30) osztraksajt válasza dabadab (#28) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hát igen, használati gépbe raidet kiépíteni felesleges (pláne ekkorába, gamer config alá egy raid0 esetleg), szerverbe meg úgyis rendes kártyát rak az ember, de az már más liga.

Az ion amire kitalták arra tökéletes, kicsi, keveset fogyaszt, fullhd támogatás, pici jáék is belefér, 25 körül igazi bestbuy lesz, jöjjön csak a többi gyártó is, majd leverik egymás árait. :C

(#31) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Én múlt hét pénteken vettem egy Asrock ion mini gépet!

71k volt, de ez már egy komplett gép

Ha külön vadászom össze az alkatrészeket akkor is körülbelül ennyire jöttem volna ki, de ha azt nézem hogy nem egy helyről rendelem/szerzem be akkor az plusz idő/pénz lett volna :)

https://vertigostore.eu

(#32) Dudikoff válasza bambano (#20) üzenetére


Dudikoff
csendes tag

Legjobb lenne még egy mini-pci is wifi kártyának, és tényleg otthoni mindenes lehetne.

(#33) PH-User


PH-User
addikt

Remek alternatíva.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34) twollah


twollah
nagyúr

Kezd(enek) az elso vonalbeli alaplap gyartok is raeszmelni, hogy meg is csak jo uzlet az ION-os alaplap.

(#35) D.Orion


D.Orion
veterán

10K-val olcsóbb, mint a Zotac, viszont ehhez kell venni tápot. :U Kb. egy árban vannak.

(#36) Duree


Duree
veterán

Elöbb utóbb veszek egyet

duree54

(#37) DesertDog válasza Dudikoff (#32) üzenetére


DesertDog
tag

A Zotac-on van wifi.

(#38) Duree


Duree
veterán

Vajon mikor eszmélnek rá a tv gyártók,hogy gond nélkül bele lehetne építeni egy LCD tévébe

duree54

(#39) FRENK1988 válasza Duree (#38) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nah az nagyon komoly lépés lenne. Jó ötlet

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#40) waverider


waverider
senior tag

az esata kimenet már a power satás verzió? :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#41) D.Orion válasza DesertDog (#37) üzenetére


D.Orion
veterán

Ezt észre se vettem, azért ez nem mind1. Eddig is úgy voltam ezzel az Asus lappal, hogy nem szimpatikus. Veszek hozzá külön tápot és máris ott vagyok árban, mint a zotac, plusz táppal nem is tudom olyan kicsi házba belerakni, mint a Zotac lapját. Most meg még ez a wifi is. :(

(#42) Móci


Móci
addikt

Pofás kis lap, csak az a csodakék procihűtőborda lenne más színű. ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.