Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Ha a 1070 $400, ez meg $430 akkor ezzel gyakorlatilag megszunik a 1070, nem?

(#2) Televan74 válasza lenox (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

1070 ára szerintem csökkenni fog.1070 alatt is price cut lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) arn


arn
félisten

lassan akkor annyiba fognak kerulni az 1070ek, mint egy eve? :D ar/ertek arany szinte ugyanaz az 1070tol az 1080tiig... hol vannak mar a jo ar/ertek aranyu, de gyors cuccok?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Wombath válasza lenox (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ez ajánlott ár, szóval akár magasabb is lehet, ha felszippantja a (bányászati) piac, illetve a 1070 esetében várható némi vágás.

(#5) Crytek válasza arn (#3) üzenetére


Crytek
veterán

Ez már csak a vegetálás ,mindenki a Voltát várja :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#6) Televan74 válasza Crytek (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

A jó Vega nélkül,nincs új Volta. ;] Nem a 1070Ti -ről kellene a híreknek szólni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Raysen623


Raysen623
addikt

1080-nak kb semmi értelme ezután...meg a 1070-nek sem. Én legalábbis nem látom a pixel rate miatti nagyon halvány különbség miatt.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#8) Tanisz


Tanisz
senior tag

Kösz a cikket.

Csak nekem van olyan érzésem, hogy most ez így minek? :)

Nem fikázom, biztos jó kis termék, csak a 1070hez képest jóval magasabb a fogyasztás, ahogy írjak, ami negatívum.
Na meg így a sima 1070nek vagy inkább 1080nak semmi értelme kb :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#9) Tyrel


Tyrel
őstag

Mindamellett hogy egy nagyon jó kártya, csak szerintem zavarbaejtően alacsony ezeknek a 1070-eknek a memória sávszélessége?

A Vega specifikációja és a Voltával kapcsolatos előzetes hírek, pletykák alapján nekem nagyon úgy tűnik hogy mindkét gyártó jelentős memória- igény/kihasználtság növekedésre számít a közeljövőben, így erősen kérdőjelessé vált számomra ezeknek a kártyáknak a hasznos élettartama. Vagy csak rémeket látok? :U

Turenkarn

(#10) tepenzed


tepenzed
őstag

ilyenkor sajnálom, hogy nincs egy amcsi rokonom, 430 dollárért biztos megvenném. Eközben nálunk 150 ezer a sima 1070.

[ Szerkesztve ]

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mostanában készülök egy 1080-as vásárlására :) nem tudom, vajon hogy módosítja ez a megjelenés majd az árakat. Kíváncsi vagyok minden esetre.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Tanisz válasza tibaimp (#11) üzenetére


Tanisz
senior tag

Azon se lepődnék meg, ha emelkednének a 1080, 1080Ti kártyak árai :(

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#13) Tyrel válasza tepenzed (#10) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, USA-ban elég sok mindennek olyan ára van amennyiért mi átlag magyar parasztok is megvennénk, csak mire hozzánk elér addigra 1.5x annyiba kerül értelmes ok nélkül, úgy meg már persze hogy nem kell senkinek... aztán jöhet a rizsa hogy sz*r az európai piac... hát tényleg az, csak nem a vásárlók miatt.

Turenkarn

(#14) Crytek válasza Tanisz (#8) üzenetére


Crytek
veterán

Nem értem mit nem lehet ezen érteni... Nem lehet eladni ezeket 1080ként így kuka lenne ehelyett eladják más néven ahol még működőképes de mégsem 1070...pénz pénz pénz.. :DDD :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#15) MageRG válasza Tyrel (#13) üzenetére


MageRG
addikt

fun fact: az USA árba nem számolják bele a VAT-ot (kb. ÁFA), mert államonként különbözhet. ÁFÁ-ban meg ugye mi vagyunk a világbajnokok.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#16) Lacok


Lacok
őstag

Nagyon az 1080-as nyakán van ez a kártya. Kíváncsi leszek, hogy milyen hatással lesz (ha lesz) a többi kártya árára.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na ha végre tesztelik, akkor kiderül, hogy nagyjából mi lett volna, ha az 1080 csak GDDR5 memóriákat kap.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a cikket!

(#19) atenza válasza Lacok (#16) üzenetére


atenza
senior tag

Semmilyen hatással nem lesz, belövik árban a megfelelő helyre és kész.

(#20) Tyrel válasza MageRG (#15) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen azt tudom hogy náluk a VAT nincs benne, de ott ez átlag kb. 10%, nálunk meg ugye 27%, plusz náluk newegg-en és hasonló oldalakon vannak még mindenféle egyéb kedvezmények, termékkapcsolási akciók, kuponok hadai és társaik.
Nálunk semmi hasonló kedvezmény nincs, sokkal magasabb a VAT és erre még rájön az, hogy ha az amerikai árat 1:1-ben váltják USD-ről EUR-ra még kifejezetten jól is jártunk, de nem ritka az sem hogy ami náluk MSRP mondjuk 600$, az mire ideér addigra varázslatos módon már az MSRP-je is 650€ lesz.

Ez az egészet még szorozd meg azzal hogy milyen f*sza fizetése van egy átlag magyar parasztnak egy átlag amerikai paraszthoz képest...
Aztán csodálkoznak hogy köpködnek rájuk a vevők... :(

Turenkarn

(#21) Manbal


Manbal
senior tag

Azért az nagyon "vicces" hogy a végén még ez is kijön, mielőtt jönnének a custom Vegák... pedig Vega 56-ból lenne egy-két érdemes verzió, de hát az AMD ezt nagyon el akarja szúrni... én konkréten egy Asus Strix Vega 56 Gaming OC-t várok, de hát bmeg már mióta??!!... lassan tényleg elvesztem a türelmem :W

(#22) FollowTheORI válasza Tyrel (#13) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez egyszerű, nem akarnak havonta árat változtani, így egy magas árfolyamkozkázati szorzót alkalmaznak a disztribútorok/gyártók. Szóval ez hogy ok nélkül, nem teljesen igaz.

Ez legutóbb az apple új telefon árazásánál bukott ki, mert túl vastag lett, de ez van... oda kell költözni, ha ezt ki akarod kerülni. :)

Vagy mindenhol dollárt kéne bevezetni, és akkor mindenhol ugyanannyiba kerülne. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23) tailor74


tailor74
őstag

Ez 1080, csak sima gddr5-tel...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#24) Yodamest válasza Tyrel (#20) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát igen amíg nálunk egy ilyen kártya ára egy középfizetésnek felel meg, addig külföldön igazából zsebpénzből megveheti magának bárki.

(#25) Yany


Yany
addikt

Wow, ez lesz ám az ultimate bányászkártya. Gddr5 1080 magasságokban. Nyami. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#26) Male válasza Tyrel (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Nyugi a Logitech már ezen is túllépett az MX Ergo-val... MSRP: 99.99USD = 99.99GBP ...szóval ők már nem is USD = EUR alapon nyomják, hanem USD = GBP alapon... biztos ez is a magyar ÁFA következménye :DDD
( forrás )

(#27) Ribi válasza Male (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ők csak készülnek a brexitre :D

(#28) lezso6 válasza tailor74 (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nagyon 1080 közeli teljesítményt kapunk, akkor borítékolható, hogy az 1080-on csak marketing okokból van GDDR5X, ami különösen vicces lenne annak tudatában, hogy rohadt drága.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Puma K


Puma K
veterán

SLI... építeni vagy nem építeni...? ;]

1080 Ti sicc innen :DDD

Majd a teljesítménye eldönti :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) arn válasza lezso6 (#28) üzenetére


arn
félisten

pedig ez lesz az 1080 olcsobban eloallithato verzioja :) nem csodalkoznek, ha a nyereseg hasonlo lenne rajta, hiaba olcsobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) CSB29 válasza Crytek (#14) üzenetére


CSB29
aktív tag

Bezám

(#32) b. válasza lezso6 (#28) üzenetére


b.
félisten

az 1080 ? nem bányászlázban 140 ezerért volt Iponnál, nem volt az annyira drága, konkurencia nélkül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) snecy20


snecy20
veterán

Remélhetőleg 1070-szintű GTX1060 Ti-t nem tervez már az nVidia. :)
Ennek sem sok értelmét látom...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) Male válasza Ribi (#27) üzenetére


Male
nagyúr

:D

(#35) FollowTheORI válasza Crytek (#14) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Business is business... nem erről szól az egész ipar? :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36) lezso6 válasza b. (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem az 1080 drága, hanem a GDDR5X.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) Televan74 válasza lezso6 (#36) üzenetére


Televan74
nagyúr

A tudás meg megfizethetetlen. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#38) b. válasza lezso6 (#36) üzenetére


b.
félisten

Ja igen, rosszul értelmeztem, bocs. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) kalmani válasza Tyrel (#13) üzenetére


kalmani
tag

Kulcsszó: Áfa.

(#40) Tanisz válasza Crytek (#14) üzenetére


Tanisz
senior tag

Jogos :C
Én hülye mindig többet gondolok a dolgok mögé, meg kellene már tanulni vén fejjel, hogy nem számít más, csak a profit :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#41) Komplikato válasza kalmani (#39) üzenetére


Komplikato
veterán

Egy fenét. Rengeteg műszaki cucc van amj 1.5x, 2x annyi itt áfával mint ott az ottani áfával. Nem lehet kidumálni ennyivel. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#42) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Köv. hónapba kijön a 1075ti? 2500 gpu cores/260filt rate-al?:D
Vagy mi?
Így semmi értelme a sima 1080nak se...hisz ráesett szinte majdnem úgyanazzal a tudással a 1070ti...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Fura, hogy a 70-esből csináltak ti-t és nem a 60-asból. Ez lesz az első 70-es ti :K

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#44) ribizly


ribizly
veterán

Érdekes húzás. De én is inkább a volta híreket várom. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45) #74018560 válasza Lacok (#16) üzenetére


#74018560
törölt tag

Kíváncsi leszek, hogy milyen hatással lesz (ha lesz) a többi kártya árára.

Semmilyen. Ha megnézed, pontosan annyit fizetsz, amennyire erős egy kártya. Nagyon ügyesen beskálázta az NV. Annyira meg azért nem hülyék, hogy kihoznak egy új kártyát és alávágnak a saját áraiknak :DDD .....

Kicsit lesz lassabb mint a 1080 ---> kicsit lesz olcsóbb... ennyi :U (A gyártási költséget meg most hagyjuk, mert azt nem termékenként kell visszahozni, hanem az egész termékpalettával, szóval tökmindegy, hogy egy adott modellt mennyivel olcsóbb vagy drágább legyártani)

(#46) Busterftw


Busterftw
veterán

"a kártyák állítólag 429 dolláros ajánlott áron kerülnek majd a piacra. Ez körülbelül 30 dollárral a Vega 56 fölötti szintet jelent.."

Nem értem ez hogy jött nektek össze, amikor a Vega 56 pl amazon/bestbuy oldalon stb már $500 felett jár.

(#47) Z10N válasza lenox (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Lassan masfel evet kiszolgalt a gp104, szoval johet az arcsokkentes. Az AMD meg iparkodhatna, mert megint hulyet csinalnak beloluk. Custom vega-k meg sehol sincsenek. Remelem a Vega28/32-t nem b@sszak el. Foleg arazasban vagy tenyleg elkezdik piszok olcson teriteni az 570/580-t. Ami lassuk be eselytelen a banyaszok miatt.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#48) AxBattler válasza Crytek (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne már, ilyen nincs is! ;]

... ha meg mégis, akkor várom az unlock-olt, pretested GTX1070Ti@2560 GeForce-okat apróra! :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) Televan74 válasza Busterftw (#46) üzenetére


Televan74
nagyúr

AMD MSRP ár $399 lenne,de ez csak az első készletekre volt igaz.Utána 100$ emeltek az áron.És itt megint az lesz a kérdés hogy lesz e elegendő Vega56 a piacon.Én úgy gondolom hogy nem.Az Nvidia a 1070Ti -vel újra nagyot fog rúgni az AMD -be. 1070Ti lesz 439$ áron, Vega56 nem lesz 399$ áron és még készletek sem lesznek valószínűleg.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#50) kalmani


kalmani
tag

Aki akart 1070-et már mind megvette. Ezért kellett egy kis ráncfelvarrás, hogy fellendüljön a kereslet. Az eredeti 1070 árán lenne is rá vevő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.