Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

4 magos Xeon? :D Kiástak valami időkapszulát? :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) MZperX75


MZperX75
addikt

Minden napi meglepi. Minden màsodik hír mostmár Intel, nem AMD. Mi történt? :D :C

(#3) #06658560 válasza jedis (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

CAD-re pont felesleges több mag.

(#4) opr válasza MZperX75 (#2) üzenetére


opr
veterán

Akar meg az is elofordulhat, hogy akkor jon hir es arrol, amikor van es akirol van. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Akula


Akula
őstag

mi ez? valami polcseprés van?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) #21180672


#21180672
törölt tag

remélem ez már a hanyatlásuk jele. megérdemlik teljesen.

(#7) jedis válasza #06658560 (#3) üzenetére


jedis
senior tag

CAD-re pont felesleges Xeon. Nekem ez majdnem olyan, mint ha árulnának M5-ös BMW-t 1.5-ös turbómotorral. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#8) #06658560 válasza jedis (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

A nagyobb memeóriakapacitása nem felesleges.

(#9) kromatika


kromatika
veterán

Helyes.

(#10) opr válasza jedis (#7) üzenetére


opr
veterán

Amit Kopi31415 kollega mondott, plusz egeszitsuk ki azzal, hogy ECC ram, support, nameg a workstation-okbe, amikhez van valamilyen NBD gari altalaban xeon-t raknak, szoval nem art ilyen opcio.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) #06658560 válasza opr (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ECC hasznát még nem láttam, hogy lenne, így arról nem tudok nyilatkozni. Ahogy a Pro VGA-k szempontjából sem vagyok határozott állásponton, mert eddig nem láttam komoly különbségeket.

(#12) opr válasza #06658560 (#11) üzenetére


opr
veterán

Tok mindegy, a lenyeg, hogy xeon eseten a supportja adott, amugy meg nem.
Ahol elegge kritikus lesz, ott fogjak hasznalni, ahol meg nem, ott nyilvan minek, de a lenyeg, hogy az opcio adott. :K
Bar most hogy igy mondod, jogos, nem vagyok benne biztos, hogy CAD eseten van ertelme az ECC memorianak, de biztos van olyan ceg, ahol ha mas nem, eloirasok miatt hasznalva van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) Jesus_Shaves válasza #06658560 (#11) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Állítólag szimulációnál, végeselem-analízisnél van jelentősége. Egyébként CAD még ma is ott tart, hogy vegyél minél magasabb magórajeles procit, rakj rá vizet és rángasd meg ahogy tudod, mert szinte semmi sincs többszálúsítva - AutoCAD, Inventor, Edge, SW amiket néztem eddig, egy NX vagy Catia lehet, hogy jobb ezen a téren, bár kétlem.

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem lehet az alap CAD problémát párhuzamosítani, annyi elágazás van benne, annyit kell vizsgálni mi merre, meddig mozog, változik, tünik el, születik stb. CATIA egyszálú.

(#15) hallador válasza #06658560 (#11) üzenetére


hallador
addikt

Az ECC hasznát ott látja az ember, hogy nem látja az ember. Annyi hátránya mindenképpen van a technológiából adódóan, hogy lassabb, mint a hagyományos memória, de cserébe kevesebbet téved. A hagyományos is ritkábban, ha megfelelően kompatibilis a memória vezérlővel.
Az ECC meg még kevesebbszer. XEON mellé ajánlott.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) #06658560 válasza hallador (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jó, de hogy jelentkezik a memória tévedése, vagy bármi? Eddig még semmilyen rendszeren nem tapasztaltam olyan hibát, amit erre be tudtam volna azonosítani. Így nem tudom megmondani, mit okoz, nem tudom felmérni, hogy mennyire fontos elem, vagy sem. Pont mint a Quadro-k, Fireprok, CAD alatt még nem nagyon láttam azt, hogy annyival többet adnak, ezért is írtam, hogy ott sincs kialakult véleményem róla.

(#17) hallador válasza #06658560 (#16) üzenetére


hallador
addikt

Hát ez nagyon egyszerű, Windows esetén Blue screen of death. Egy elég nyilvánvaló hiba szokott lenni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) thedioda


thedioda
tag

Vicc hogy szerverkbe szánt cput ki mernek adni így 2019 végén 16 pcie 3.0 sávval, mèg a 3xxx ryzenekben is több van desktopnak szánva.
Jó lenne ha nem annyibol állna a fejlesztès végre hogy átnevezik meg megkapja a kötelezö magszamnövelèst amit a desktop vonal. :(

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#19) hallador válasza thedioda (#18) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk a tények nem zavarják össze a tisztánlátásod szerencsére. Kár, hogy ez a széria a Low End workstation kategória, nem szerver. Szép a Ryzen, meg jó is, csak hát az üzleti vonalon az AMD-nek a szoftveren kívül semmije nincs. Milyen fejlesztésre lenne szükséged, egy nagy teljesítményű desktopnál éppen erősebb hardverben?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) #06658560 válasza hallador (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Olyat eddig csak fizikailag megpusztult RAM esetén láttam, még 2005 körül.

#18 thedioda: CAD alá mégis mit és mennyit tennél belőle?

[ Szerkesztve ]

(#21) thedioda válasza hallador (#19) üzenetére


thedioda
tag

Ahogy elnèzem a tisztán látásal leginkább neked van problèmád. De akkor most felvilágosítalak rola hogy jócskán több szerverbe kerül ilyen xeon mint workstation-be, tipikusan kkv-k nál iroda szerverek ijenek pl: [link] többek közt ezèrt is van benne ecc memoria támogatás, ha nekiáll billegni egy állapot a memoriában ès szètbasza az fs-t vagy egy db-t az elég kellemetlen.

Kopi: egy dolog hogy cad alá felesleges, de nem csak arra vesznek ilyen cpu-t.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#22) hallador válasza thedioda (#21) üzenetére


hallador
addikt

Igen valóban ilyen kerül a Low End "Szerver"-be ami nevében szerver, de kb annyi is volt a hasonlóság a szerverrel A másik Te egy ilyen Low End szerverbe hol láttál olyat ami akár a 16 pcie 3.0 sávval, rendelkezett volna ahova ez nem lenne elég, Csak kérdezem? Vagy Te láttál olyan Low End szervert amiben legalább 1200 Wattos táp van ami elvinné a 99 Quadro káryát? Én még nem...

tipikusan kkv-k nál iroda szerverek ijenek

Tipikus KKV-k meg általában 4* annyit költenek VGA-ra mint magára a "szerverre"....

De akkor most felvilágosítalak

Nem sikerült...

(#20) Kopi31415

Mondjuk, ha egy ilyen WS gép megy 365 napból 364-et, akkor sűrűbben fognak azok a memóriák révedni, esetleg tönkremenni, mint egy sima PC-ben. Az erre épített "Szerver-ek" pedig soha nem lesznek annyira hajtva, hogy észrevegye a user.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) thedioda válasza hallador (#22) üzenetére


thedioda
tag

Látom maszivvan fotelszakember vagy, ilyen gèpekben quadrot aligha fogsz látni, viszont raidvezèrlöket, haló kártyákat meg nvme ssd-t annál inkább.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#24) #06658560 válasza thedioda (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezek a CPU-k oda tökéletesek. Máshova nem. Oda nem ezeket veszik. Azért kérdeztem, mennyi PCI-e sáv kéne neked?
#23: De ezek rengeteg Quadrot fognak látni, vagy FirePro-t.
#22 hallador: Volt szerencsém 2010-ben P3-as WS-hez, kutya baja nem volt. Régi gépet használva sem. Szerintem CAD-re felesleges az ECC.

[ Szerkesztve ]

(#25) thedioda válasza #06658560 (#24) üzenetére


thedioda
tag

24-32db már elég lenne, a szerverek nem fognak látni quadrot, pl amit linkeltem az se, ws meg kb csak azt fog látni, de anál is bedobsz egy nvme ssdt ès a gpu-d máris csak x8 at kap. ECC kapcsán fèlreèrtetèl pont arra akartam kilyukadni hogy az a szerver felhasználás miatt van benne nem a ws ek miatt (nem cad-hez).

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#26) hallador válasza thedioda (#23) üzenetére


hallador
addikt

Látom maszivvan fotelszakember vagy, ilyen gèpekben quadrot aligha fogsz látni, viszont raidvezèrlöket, haló kártyákat meg nvme ssd-t annál inkább.

Magyaros okoskodás megint jelen van, szerinted majd ki fog venni 1 milláért egy értelmesebb nvme ssd-t egy ilyen slotba mikor a "szerver" maga harmad ennyibe kerül.

Ezek az idióta magyaros okoskodás igazán nem hiányzik. Okosabbnak nem fogsz tűnne, de legalább mondtál még egy életidegen idiótaságot... Sok ilyen szakival találkoztam, csak ezek nem szakik hanem szakbarbárok... Nem véletlenül tart ott Magyarország ahol, okoskodásból sem lehet megélni... Nálatok a Ladában is Ferrari motor van mi? ... .Na hagyjad már...

(#24) Kopi31415

Ebben igazad van, de van ahol például ragaszkodnak az ECC-hez mert nem fér bele a tévedés lehetősége sem. Láttam ilyet, pl Győrben a föld legnagyobb motorgyárában. De Angliában egy másik gyárban is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) thedioda válasza hallador (#26) üzenetére


thedioda
tag

Persze, számodra mimden èletidegen meg valótlan, amit te nem látál az nem is lètezik. Nyilván a sysadminok töbsège hülye meg a dell, supermicro, hp ès mèg sorolhatnám mind hobbibol gyárt ezekhez a cpukhoz szervereket, szerintem irj nekik is hogy felesleges mert ugyse kell senkinek ;] .
Részemröl ezzel lezártam a feléd irányuló kommunikációt.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#28) hallador válasza thedioda (#27) üzenetére


hallador
addikt

Persze, számodra mimden èletidegen

Magyar fejjel nem, mert csak gondolj a hitel felvételekre, na abból kiindulva otthon bármi lehetséges bármennyire abszurt...

meg valótlan,

Ilyet Te állítottál, ez a te bajod, hogy nem tudsz szöveget értelmezni...

Nyilván a sysadminok töbsège hülye

Dehogy, De hogy Te nem vagy sysadmin, valamint szerintem a Te nevedben ne feltételezzél másokról semmit, ha hülyének gondolod magad az a Te bajod...

dell, supermicro, hp ès mèg sorolhatnám mind hobbibol gyárt ezekhez a cpukhoz szervereket

Dehogy veled ellentétben ezek a cégek nem tesznek felelőtlen kijelentéseket. Kell a profit. Ja hogy szerinted a szerver az ilyen valami, amiből egy fajta van az nem a gyártó hibája...

szerintem irj nekik is hogy felesleges mert ugyse kell senkinek ;] .

Minek írnék, nem hülyék azok, pontosan tudják mire gyártják ezeket az eszközöket. Az pedig, hogy idióták veszik meg, akik nem tudják mire való ez az eszköz, megint nem gyártó hibája lesz... Írjál Te nekik, hogy a fenti igényeid lennének magyar vagy, és neked jár, hátha megszánnak... ;]

Részemröl ezzel lezártam a feléd irányuló kommunikációt.

Hát azon nem csodálkozom b@szk1... Ekkora hülyeségeket összehordani már rég láttam... Jót nevettem köszönöm :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A 2288G egész jó alternatíva a 9900K helyett, tekintve a rengeteg PCIE sávot.

(#30) Dr. Akula válasza #21180672 (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert az jobb lenne ha mostantól az AMD-nek fizetnéd a luxusprofitot? Versenyezzenek csak!

(#31) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Upsz, most nézem csak hogy ez nem is rendes Xeon, ugyanúgy 16 PCIE sávja van mint egy i7-nek, és pont ugyanannyi (128GB) ramot kezel. Akkor ez így lófasz esti fénnyel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.