Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Sőt, már az nvidia is támogatja a Vulkan API-t...
Csakhát erről "érdekes" módon itt nem esett szó PH-n egyetlen hírben sem :U

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) Abu85 válasza Locutus (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ki nem támogatja? Már májusban volt mindenkinek drivere hozzá. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Locutus válasza Abu85 (#2) üzenetére


Locutus
veterán

"358.66 series driver will introduce support for Vulkan"

Hát ez nem májusi driver...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) Abu85 válasza Locutus (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagyis? Májusban még nem volt?
Volt egyébként, láttam a dev csatornán. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Fiery válasza Locutus (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Majd az lesz a hir, ha hivatalos, publikus, WHQL minositesu driverbe is bekerul a Vulkan tamogatas. (GPU) gyartotol fuggetlenul.

[ Szerkesztve ]

(#6) CsonkaImo válasza Locutus (#1) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Pedig nem egy cikkben volt már említve.

(#7) kikikirly válasza CsonkaImo (#6) üzenetére


kikikirly
senior tag

Igen, én is emlékszem. :)

(#9) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, jól alakul ez! És riszpekt a Linux specifikus részletek miatt!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) lev258


lev258
veterán

Van egy érdekes mellékszál is a témában. A LunarG, mely a Valve-val együttműködésben dolgozik a Vulkan API-val kapcsolatos eszközökön, kettéválik. Lesz egy mobilos részleg is a Google-lal társulva.
Bár az nem derült ki, ők is open source vonalon dolgoznak-e majd.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

Örülnék neki, ha 2016 a Linux felemelkedését hozná végre! Annyi hír van arról, hogy hány meg hány játék jön majd Vulkan-nal, Linuxra! Csak beindul már az a folyamat, ami lehetôvé teszi a Windows-mentességet a játékosok számára is! 2016 az elsô fecskék éve lehet. :)

(#12) attila9988 válasza Fred23 (#11) üzenetére


attila9988
őstag

Tulajdonképpen manapság már tényleg csak kétféle ok lehet arra, ha valakinek feltétlenül windows kell... Az egyik az, hogy valamelyik ms specifikus megoldáshoz kötötte magát, vagy a saját programjait. Ilyenkor kénytelen venni ms cuccot is....

A másik meg a játék. Ez utóbbi úgy tűnik rendeződik, és az utolsó nagy védőbástya, a desktop is könnyebben felejthetővé válik ms oldalról.... Persze ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül át kell állni akárkinek is, csak azt, hogy a játék sem lehet többé akadályozó tényező ebben, dolgozni meg már jó hosszú ideje sokkal kényelmesebb lehet *nix -eken...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#13) PuMbA válasza attila9988 (#12) üzenetére


PuMbA
titán

Harmadik meg a bugok :) Tévedés azt hinni, hogy minden gépen jól megy a Linux, a driverek sokszor a béka segge alatt vannak. Anno csak a Linux miatt vettem NVIDIA VGA-t, hogy rendesen fusson, de az ablakkezelő néha nagyon belassult, a YT videók hardveres gyorsítása meg sokszor zöld képernyőbe öntötte magát, valamint a netezés sebessége se volt meggyőző nagy terhelésű oldalakkal, mivel ugye más a GPU hardveres gyorsítás módszere. Windows-zal ugyanezen a gépen semmi probléma nem volt. A Linux pont akkor jó, ha rendesen megy a gépeden, mint ahogy régi gépeken jobban futhat a Linux például, de ez sem feltétlen igaz, mert a 2005-ös laptopomon jobban bugzott a Linux AMD VGA driver, mint a Windows 8-ra hegesztett régi AMD driver. Ha hirtelen 80% lenne a Linux részesedése ugyanaz lenne, mint most a Windowsnál szerintem, menne a sírás, hogy ez szar meg az szar.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fiery válasza #32839680 (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Videodrivertol mar eleg regota nem omlik ossze a Windows, legfeljebb a videodrivert inditja ujra a Windows. A WHQL pedig egyfajta jelzes arra vonatkozoan, hogy a driver gyartoja bizott annyira a driver stabilitasaban, hogy el merte kuldeni WHQL minositesre. Lehet, hogy a gyakorlatban ez nem sokat jelent, de megis jobban hangzik, mint ha csak egy betas driverrol van szo. A betas plecsnit egyebkent is konnyu raaggatni barmire, ezzel egyuttal fel is oldozza magat a gyarto: eleve ne szamits tokeletes termekre ;)

Abban persze igazad van, hogy a WHQL minositesu driverekbe is rohadt nagy hibak tudnak becsuszni, de ez elsosorban a minosites hibaja, amit javitani kellene es lehetne. Csak velhetoen egyre kevesebb drivert kuldenek minositesre, igy a rendszer maga is kezd alulfinanszirozotta valni, es ez sajnos tipikusan magaval hozza a minoseg romlast :(

(#15) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Viszont az egyszerűsödés nem azt jelenti, hogy az optimalizálás mostantól elhanyagolható tényező lesz"
Az Ubisoft lesz*rja ezt! Az Ubisoft egy f*sza gyerek! ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) anulu válasza PuMbA (#13) üzenetére


anulu
félisten

jóanyám 13 éves 4400+ X64-én tökéletesen megy a Win10, szóval az sem igaz, hogy régi gépen rossz lenne a legújabb rendszer :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Raysen623 válasza attila9988 (#12) üzenetére


Raysen623
addikt

Jól hangzik ez a "dolgozni meg már jó hosszú ideje sokkal kényelmesebb lehet *nix -eken" mondat. Kérdésem a következő: CAd rendszereket hogyan futtatsz le Linux alatt?
Sima irodai munkára el tudom képzelni én is, de mégsem látom terjedni az elképzelést.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) anulu válasza Raysen623 (#17) üzenetére


anulu
félisten

sima irodai munkánál addig OK, míg nem kell egy sharepoint oldalon dolgozni vagy makrózott excel táblát használni. bár a "konkurensek" sebessége és RAM használata jelentősen rosszabb az O2016-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) #06658560 válasza Raysen623 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Létezik pár CAD rendszer Linuxra is, szóval az sem feltétlen akadály.Plusz azért elég sok mindent lehet csinálni az irodai munka és a CAD mellett, ahol jó lehet. FEA alatt multinál már láttam linuxot, teljesen elégedetten használva. Ha jól emlékszem a Blender is létezik linuxra, hangszerkesztő profi programok is vannak.

#18 anulu: Igen, "MS makrózott" táblával nehezen boldogulnak. Ahogy az MSO is egy Libre makrózott táblával. A makrók pont olyanok, hogy maximum egyszer kell átírni őket és megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#20) Fred23 válasza attila9988 (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Volt már két Linux-only évem, mikor a fő játékom a Deus Ex 1 volt, mert az jól futott wine-nal, de alaposan korlátozva voltak a lehetőségeim. :D

(#21) attila9988 válasza Raysen623 (#17) üzenetére


attila9988
őstag

Nem irodai munkáról beszéltem, hanem mindenről.... a hozzászólásomban pedig ott van a válasz a kérdésedre.

18 Neked is ott a válasz... előre leírtam.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#22) anulu válasza #06658560 (#19) üzenetére


anulu
félisten

a nagy kérdés, hogy megéri-e átírni, vagy mondjuk olcsóbb - akár hosszú távon is - az adott platformon maradni. mondjuk pl azért, mert olyan dologért felel az adott excel táblázat, amin áll vagy borulhat az egész cég pénzügyi része.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) attila9988 válasza PuMbA (#13) üzenetére


attila9988
őstag

"Harmadik meg a bugok :)"

Mert hogy windows -on nincsenek bug -ok... (hint: de... sőt)

"Tévedés azt hinni, hogy minden gépen jól megy a Linux, a driverek sokszor a béka segge alatt vannak."

Én meg azt tapasztalom, hogy a 2006 -ban vásárolt masinán ugyanolyan jól megy a debian, mint a pár hónaposon... a windows 10 -el meg dobhatod kukába a hardware -ek felét. Egy nyomtatót egy évig tudsz használni, aztán nem. Új windows verzióval meg sehogyan sem. Ezzel szemben linux -on ezzel sincs baj. A windows 10 -től még egy usb/serial átalakító használatát sem várhatom el.... Akkor miről beszélsz? ati/nvidia cuccok is mind mennek linux -on. cpu -kkal, jelenlegi chipkészletekkel szintén nincs gond... bár az amd mostanában nem áll olyan jól, egyik platformon sem.
Szóval másak a tapasztalataim. Windows -al sokkal kevesebb hardware megy rendesen. Az emlékeid valamikor a 2000 -es évek környékéről származhatnak...

" valamint a netezés sebessége se volt meggyőző nagy terhelésű oldalakkal"

Nagy terhelésű oldal????

" mivel ugye más a GPU hardveres gyorsítás módszere."

Egyrészt a gpu -nak nem sok köze van a webezéshez, hacsak nem valami ogl -es cuccot használsz, másrészt meg ha olyan van, akkor meg pontosan ugyanúgy dolgozik a hardware.

"Ha hirtelen 80% lenne a Linux részesedése ugyanaz lenne, mint most a Windowsnál szerintem, menne a sírás, hogy ez szar meg az szar."

Már majdnem minden hardware -en megy a linux, ennél fogvan majdnem mindenben az van... desktop részesedés nem akkora mint a win -é, de ez ma már nem akadályoz igazán semmiben sem. Viszont.... windows esetében a halom korlátozás miatt szoktak sírni az emberek. Ha linux -on nekem nem tetszik valami, fogom azt a komponenst, és kidobom... választok mást. Ha win -en ez megoldható lenne, akkor kevésbé lenne ellenszenves.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#24) attila9988 válasza anulu (#22) üzenetére


attila9988
őstag

a nagy kérdés, hogy megéri-e átírni, vagy mondjuk olcsóbb

Látod mit hozol fel érvnek.... "egyszer régen bebújtam az ms seggébe, és kérdés, hogy a kimászás költsége megéri -e rövid távon, vagy sem"....

Erről beszéltem. Kényszer. Ha ms cuccra alapoztad mindenedet, ms cuccot kell venned később is. Nem azért mert jobb, hanem mert muszáj.

Persze mindez nem jelenti azt, hogy nincsenek jó megoldásaik, mert vannak... sosem tagadtam. De akkor legyen az az érv egy termék mellett, és nem az, hogy egyszer régen csináltál egy táblázatot...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#25) anulu válasza attila9988 (#23) üzenetére


anulu
félisten

én meg azt tapasztalom, hogy a 2003-ban jóanyámnak összerakott 4400+ X64 + 2GB RAM + Matrox G200-as kártyáján (nemrég kapott egy 60GB-os SSD-t) minden zökkenő nélkül megy a W10, és szerencsére rájött, hogy az Edge sokkal gyorsabb, mint a Firefox, úgyhogy már a "rókáról" is leszokott. telepítés után egy darab drivert sem kellett felrakni, hangkártyától a webcam-ig minden ment azonnal, mint a parancsolat. friss telepítés volt, nem upgrade, csak mielőtt felmerülne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) #06658560 válasza anulu (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez azért mókás MS oldalról, ahol jönnek a kényszerített átállások- és a mellette papolók, zero day adoptionnel.

(#27) attila9988 válasza anulu (#25) üzenetére


attila9988
őstag

Úgy látszik szerencséd volt... nekem eddig elég sok gondot okozott a win10, és sok helyzetben, ahol a debian megy pöccre, ott a win10 -el szarakodnom kell.... én meg nem szeretek szarakodni.... a számítógép azért van, hogy azt csinálja, amit én akarok.

Az edge -es story amúgy meg azért is érdekes, mert az még elvakult ms fanok szerint is egy kalap szar jelenleg.... az meg hogy sokkal gyorsabb lenne... az egyszerűen kamu.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#28) attila9988


attila9988
őstag

Na... a "nagyontökéleteswindows' fall update most kúrta szét a hangot egy laptopon.... de ugye a win10 az nem csinál ilyet.... kurva élet...

Nem régi, nem dzsunka.... hp... és elvben hivatalosan támogatott is.... ennyit erről....

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#31) emvy válasza Fred23 (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Szoval 2016 a Linux desktop eve? :)

while (!sleep) sheep++;

(#32) Z10N válasza attila9988 (#12) üzenetére


Z10N
veterán

Illetve ha valaki audio munkaval foglalkozik (DAW/VST). Producing/Mastering/Mixing/Sound Design, akkor csak Win vagy Mac johet szoba. Linuxon nem kovettem az ASIO-t. ASIO4ALL-t nem probaltam alatta. Remeljuk a Vulkan elterjedesevel ezek is nyitnak majd erre.

Javitasra szorul: "mert szinten minden"

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) Z10N válasza #06658560 (#19) üzenetére


Z10N
veterán

"hangszerkesztő profi programok is vannak"
DAW-bol a Reaper es a Renoise, ami probaltam. A Bitwig-t meg nem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#35) anulu válasza emvy (#31) üzenetére


anulu
félisten

szerintem a linux gaming jövője nagyjából a Steam gépeken múlik. ha és amennyiben sikeres lesz, akkor talán 1-2 cég bevállalja, hogy AAA játékot kiadjon linuxra. tudom, az Alien: Isolation kijött, de az nVidia only, és elég sok gondról lehet olvasni linux alatt. ha ez elbukna, akkor pár indie fejlesztőt leszámítva nem gondolom, hogy a "nagyok" komolyan foglalkoznának vele. amíg meg valakinek van 10 játéka, abból mind a 10 megy win-en, de csak 5-7 linuxon, addig legjobb esetben is dual-boot, pingvin szempontból rosszabban win only.

valamint azt se felejtsük el, hogy a gaming nem csak a VGA driverből áll, hanem pl tisztességes hangkártya és beviteli eszköz kezelésből is (sokgombos egerek pl).

amúgy pont múltkor volt szó róla, hogy a WDDM 2.0 nélkül a Vulkan is csak félkarú óriás.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Z10N válasza #32839680 (#33) üzenetére


Z10N
veterán

Tudom, hogy miert talaltak ki ;) De a hw-t is illeszti a driver a buffer/latency miatt, szoval linuxon is kell hozza valamilyen driver. Peldaul wineasio: https://wiki.ubuntu.com/wineasio vagy jack: https://en.wikipedia.org/wiki/JACK_Audio_Connection_Kit De ezek korantsem oldnak meg mindent es a VST DLL problemakat se.

Ui: ReWire sincs sajnos https://en.wikipedia.org/wiki/ReWire

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37) Fred23 válasza emvy (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Remélem, bár igaz, hogy ezt mintha hallottam volna már 2010-ről is, sőt... Egyszer igaz lesz, csak ki kell várni! :D

ps: hirtelen őstag lettem! :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az Intel épphogy csak kezdte megközelíteni az AMD IGP-it, most kíváncsi vagyok mennyivel húz el megint az AMD.

(#39) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Reméljük hasznukra válik, de van egy olyan érzésem hogy ettől még nem látnak piacot benne a fejlesztők. Talán ha pár jól sikerült kickstarteres gaméval kiköveznék az utat...

(#40) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem nem azon fog múlni. Kickstarteren inkább indie cuccok mennek, de azokból eddig se volt hiány. A Steames játékok harmada megy Linuxon, ezek nagyobb része indie cucc. Azoknak viszont lehet overkill egy ilyen API.

Maga a vulkan meg szerintem jó úton jár. A fejlesztőket véleményem szerint nem teszi boldoggá a DX12-vel járó MS megkötések és a Win10 miatti kevesebb potenciális PC-s játékos. Kivéve persze ha alkalmaznak némi kenőpénzt MS oldalról, amiről már volt némi hír a PH!-n...

Aztán miután kijött a Vulkan, gy.k. a Linuxos problémák még ott lesznek, mint az folyamatban lévő X11 lecserélése, meg az említett gpu reset, stb. De nem hiszem, hogy ezek megoldhatatlan feladatok lennének, pl. a Unity engine íróinak simán megy jelenleg is. Az ő játékukat futás közben át lehet pakolni másik virtuális asztalra, ha éppen ezzel akarunk szórakozni. Szóval nem reménytelen a helyzet, mert ha nekik ment akkor másnak is menni fog. :)

Z10N: csak próbáld ki, egyszerűen jobban szól ugyanaz a hangkártya Linuxon, mert egész más a hangkezelő alrendszer felépítése. Ezt bármiféle asio driver nélkül tudja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) lev258 válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


lev258
veterán

Mondjuk a Unity egy jó példa arra, hogy az OpenGL-re mennyire nem optimalizálnak. Viszont ezt mostanság próbálják orvosolni, legalább lépésenként.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42) anulu válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


anulu
félisten

a win10-re váltással pont a játékosok sietnek. alapnak egész jól használható ehhez a Steam hivatalos statisztikája. főleg, ha elkezdenek kijönni a DX12 játékok, akkor még inkább be fog indulni. illetve mostantól nem kell a frissítési szándékot sem különböző regeléssel jelezni az MS-nek, Win7 kulccsal is települ és aktivál a TH2.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) Z10N válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


Z10N
veterán

Lehetseges, de attol meg nem tudok dolgozni alatta DAW/VST nelkul. A WASAPI-t probaltam (event/push) meg hallgatasnal, a WaveRT-t meg nem. Mindenhol VLC+Foobar2K+ASIO24/96 kombot hasznalok (FLAC).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#44) CPT.Pirk válasza anulu (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igazság az, hogy szerencsére nem csak a DX12-n lehet játszani. Meg nem is kell AAA grafika hozzá, hogy világsiker legyen egy játék, lásd Minecraft. :)
Valamint szerintem továbbra is kevés az a 25% körüli W10 játékos a Steam táborában. Szerintem anyagilag nem megfontolt egy ennyire kis szelet felhasználó számára AAA PC-s játékot írni. Oké ha konzol cucc is lesz akkor kicsit más a helyzet, de akkor meg egyéb költségek is bejönnek a képbe.

Amúgy ez a TH2 remélem stabilabb megoldás lesz, mint a jelenlegi W10. A Win ME-t szidja itt mindenki, de az egy jó oprendszer volt, nem produkált merevre fagyást a telepítés utáni első booton, mint ahogy tette azt a W10 egy hibátlan ThinkPad T400-on. Az Edge böngésző se sikerült valami jóra, az is képes egyszer csak megállni és többet el nem indulni, ezt szintén egy tiszta, frissen telepített W10-en.

Z1ON: Így kapásból azt látom, hogy elég sok lehetőséged van DAW-ra, beleértve a professzionális dolgokat is: http://wiki.linuxaudio.org/apps/daw_apps

lev258: az mondjuk igaz, hogy nem lehet könnyű.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) Z10N válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


Z10N
veterán

Ez mind szep es jo, de semmit sem ernek sajnos. Ezek kozul csak az Audacity-t hasznaltam. En ezekrol a standard piaci szoftverekrol beszeltem: Ableton, Cubase, Nuendo, Reason, FL, Sonar, Max, Studio One, stb.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#46) CPT.Pirk válasza Z10N (#45) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még az Ardour sem? A képek alapján az is pilóta vizsgát igénylő progi, a Studio One alternatívájának ajánlják.
Az Ubuntu Studio verziója is ezt szállítja alapból. https://ubuntustudio.org/tour/audio/

Az Audacity az csak egy nagyon egyszerű szerkesztő progi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) PuMbA válasza attila9988 (#23) üzenetére


PuMbA
titán

"Mert hogy windows -on nincsenek bug -ok... (hint: de... sőt)"

Én nem mondtam, hogy Windowson nincsenek, csak azt, hogy Linuxon is vannak :)

"Én meg azt tapasztalom, hogy a 2006 -ban vásárolt masinán ugyanolyan jól megy a debian, mint a pár hónaposon.."

Igen, vannak olyan gépek, amiken ugyanolyan jól megy :K

"Nagy terhelésű oldal????"

Igen, sok HTML elemmel :)

"Egyrészt a gpu -nak nem sok köze van a webezéshez,"

Minden böngésző használja a videókártyát már évek óta, mert a processzor egyes feladatokban jóval lassabb :) A Chrome például majdnem a teljes weblap kirajzolását a VGA-n futtatja :) Ha beírod a címsorba az about:gpu szöveget, akkor láthatod, hogy mi mindent csinál.

"Ha linux -on nekem nem tetszik valami, fogom azt a komponenst, és kidobom... választok mást."

Ez tényleg nagyon jó, ritkán azért rlőfordul, hogy az összes alternatíva egyike sem éri el egyes Windowsos megoldások minőségét.

CPT.Pirk: A Windows 10 hangja már egy szinten van a Linux-szal, kár, hogy eddig kellett rá várni :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Z10N válasza CPT.Pirk (#46) üzenetére


Z10N
veterán

Nem probaltam meg, megnezem majd. Ranezesre hasonlit a S1-hez. Az Ubuntu Studiot csak futolagosan.

Tudom, viszont arra tokeletes :) Egy a lenyeg, a mar meglevo projectjeimet nem lehet megnyitni, a pluginek nem mukodnek normalisan, bizonyos stanadardok hianyoznak, ezenkivul ujra meg kene tanulni egy DAW-t.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#49) #06658560 válasza Z10N (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez viszont nem bizonyítja, hogy használhatatlan erre a területre a linux.

(#50) Z10N válasza #06658560 (#49) üzenetére


Z10N
veterán

Persze, nem is ezt mondtam. Viszont meg van hova fejlodnie. Hidd el szivesebben hasznalnam az Ubuntu Studio-t az elobbi szoftverekkel, ha lennenek tamogatva. Remeljuk ez valtozik a jovoben.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.