Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Elkepzelheto akkor ha lecseng a DDR4 technikailag elerheto legnagyobb savszelessege, akkor utanna mar HBM lesz, es kimarad a DDR5?

[ Szerkesztve ]

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

Pentium-2 gb i3-4gb i5-8gb ha meg felette kell vegyé i7-et

(#3) Male válasza flashpointer (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos ilyesmitől tartok én is...

(#4) Yutani válasza flashpointer (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahová már olyan mennyiségű VRAM kell, ott kevés az IGP ereje. Majd ha az IGP is 1500-2000 shadert fog tartalmazni, akkor lesz értelme a 2GB feletti HBM VRAM-nak. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5) #52815360 válasza flashpointer (#2) üzenetére


#52815360
törölt tag

És ha becsődöl a memória, vehetsz procit is :))

(#6) sb válasza Yutani (#4) üzenetére


sb
veterán

De azért nincs benne elég shader, mert jelenleg nincs mellé úgysem ram.
A jelenlegi tranyószámokból kiindulva simán beférne egy combosabb gpu szvsz.

Ezzel együtt sem hiszem viszont, hogy nagyon nagy szükség lenne 2GB-nál többre.

(#7) kromatika


kromatika
veterán

Érdekes volt köszi.

(#8) jerry311


jerry311
nagyúr

Amikor ilyen CPU/GPU/APU-ra forrasztott 4-8-16 GB HBM csomagokról beszélnek, akkor nem értem miért kellene mellé még normál RAM. :U

(#9) Jim Tonic válasza Male (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem hinném, hogy ez ennyire elvadul. A processzorokra mehet 2-4-8 GB, mellé meg lehet rakni hagyományos RAM-ból bőven. Ha jól értem, nem kell mindent a HBM-ben tárolni, kvázi egy L4 cache lenne. Ott meg ma is hasonló a helyzet a méretekben.

jerry311: senki nem írta, hogy kötelező, de ma is vannak olyan felhasználások, ahová kevés 16 GB.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) #06658560 válasza jerry311 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert mondjuk sokszor kifutok a 16GiB keretböl most is, még szerencse, hogy a notimban 32 GiB van. Korabban a desktopomban is vígan el tudtam tüntetni a 16GiB mennyiséget, ha véletlenül rossz környezetben. nyitottam meg egyik-másik modellt.

#9 Jim Tonic: Azért szép feladat lesz leprogramozni az L1-L4 Cache+RAM kezelést, általános hatékony kihasználással. Ha pedig valaki RAM-ként kezeli és kerül mellé normál DDR is, akkor a sávszél, koherencia, stb. megtartása lesz igazi kihívás.

[ Szerkesztve ]

(#11) jerry311


jerry311
nagyúr

Jó, de egy átlagfelhasználónak bőven elég ennyi HBM RAM. Profiknak nyilván jó lesz ha van HBM + normál.
(Egyébként nekem is 32 GB van a gépben, van néhány nagyobb (és sajnos fix) memóriaigényű virtuális gépem.)

(#12) #06658560 válasza jerry311 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Eleve a cikk sem átlagfelhasználásról beszél, valamint ha nem írod oda, akkor mit értetlenkedsz, hogy profi felhasználással jövünk?

(#13) #52815360 válasza jerry311 (#11) üzenetére


#52815360
törölt tag

Átlagfelhasználónak hbm sem kell.

(#14) apatyas


apatyas
Korrektor

"be lesz kebelezve"
Noha nyelvtanilag helyes, a fent írt folyamatot én mégsem egészen olyannak képzelem el, mint ahogyan a cikkben használni kívánták ;]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15) Xmister válasza #06658560 (#10) üzenetére


Xmister
senior tag

Nem lesz lényegesen nehezebb, mint a mostani L1-L3+RAM.
Ha pedig simán RAM-ként kezelik, akkor nem kell koherenciával foglalkozni, szimplán egy nagyobb területet tud majd címezni az OS. Persze az elérhető garantált sávszél ilyenkor a külső RAM sebességén fog múlni.

(#16) #06658560 válasza Xmister (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ütemezéskritikus alkalmazásoknál szerintem eléggé, pláne, ha azt is nézned kell, melyik memóriához nyúlsz, az L1-L3 tartalmát hova írod esetleg ki, vagy ha véletlenül átlóg másik blokkba. Amennyiben a sebességelönyt nem használod ki, akkor pont nulla elönye lesz a DIMM modulos RAM-mal szemben, és nem bövíthetö.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Először érje meg az integráció költsége a fogyasztáscsökkenés által hozott előnyt. Mármint 1-10K-s cuccoba érthető hogy jön, de átlag user inkább veszi fél áron 10% rövidebb üzemidővel a laptopját, mert nem fogja észrevenni/kihasználni a 10x-es memória sávszélesség növekedést.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hiftu


Hiftu
senior tag

Mekkora a késleltetése a HBM-nek a mostani DDR-hez képest. Jelenleg a RAM 200x-es késleltetéssel rendelkezik.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#19) #65675776 válasza Hiftu (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az időzítés önmagában nem értelmezhető. A valós ciklusidő függ az órajeltől is. Az adatok rendelkezésreállása pedig a kiolvasás módjától is nagyban függ. Ez utóbbi az, amiben a GDDR eltér a sima DDR-től.

(#20) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Egyfajta cache memóriaként fog működni szerintem, úgy van értelme. Hogy mennyit számít a késleltetés, illetve a sávszélesség, az jól látszik az i7-5775c tesztekből, ahol 128Mb eDRAM van a procin.
Elsősorban az IGP teljesítménye javult sokat, de sokszor kódoláskor, tömörítésnél is kiugró a teljesítménye.
Nagy kérdés a költség, lehet csak felsőkategoriás cuccoknál fog elterjedni, de ha nem túl drága, akár közép kategóriát is meghódíthatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.