Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szabcsi


Szabcsi
csendes tag

A Dell TB15 csak 300 dollár, és ha egyszer sikerül a drivereit is készre faragni, jó is lesz valamire.
http://www.tomsitpro.com/articles/dell-type-c-thunderbolt-docking-stations,1-3094.html

(#2) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Borsos ára van. Mázli, hogy a monitorom hátulja nagyjából mindezeket kiváltja...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az árával kellett volna kezdeni a cikket...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) schawo


schawo
titán

Pár állami hivatalban kiváló lesz pénz elverésére. Hogy aztán a vásárlás utáni második napot követően többet semmit ne dugjanak bele, és 3 hónap múlva, mikor a megrendelő naplopó vezető már a látványát is megunja, bekerüljön a szekrénybe a többi fölöslegesen vásárolt kacat közé. True story.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) Beri78 válasza schawo (#4) üzenetére


Beri78
őstag

teljesen igazad van - szerintem a nagy comp cégek pontosan ezért csinálják ezeket a termékeket :K

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6) Tigerclaw válasza schawo (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért ne Magyarországból indulj ki. Ez egyszerűen egy "iThing", amin rajta van a szokásos "Apple felár". Remélem az összes cég szépen bele is bukik majd az ilyen Thunderbolt bizniszbe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) schawo válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


schawo
titán

A thunderbolt egy váló interfész, pro audióban az aktuális no1 szabvány.

Én most a magyar felhasználási lehetőséget vázoltam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) Strezi


Strezi
őstag

Ez erre jó: Hangtalan G-Sync gamer PC akár 30 - 100 métere

Optikai thunderbolt kábel rulez :DDD

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9) schawo válasza schawo (#7) üzenetére


schawo
titán

váló = kiváló :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Robert07 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Robert07
aktív tag

Maga a Thunderbolt nem rossz, ha és amennyiben van értelme. Én el tudom képzelni egy notebook dokkoló helyett, ahol fel van fűzve rá monitor, bill., egér, meg esetleg egy külső HDD vagy akár HDDk. Lényegében 1 kábellel minden meg van oldva. Az már egy másik kérdés, hogy állami pénzből mit vesznek, de ez a Thunderbolt funkcionalitását nem befolyásolja.
Amúgy szerintem is rendesen túlárazott. ;)

Nekem egy USB3-as Display Link-es dokk van a tabletemhez, amin csak 1 USB3 van, ezzel kapok összesen 5 USB3-at, ethernetet éss 2 DVI portot. És tényleg nagyon jó, hogy nem kell mindent felfűzni rá, amikor asztaliként használnám.

[ Szerkesztve ]

(#11) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Én pont most raktam tele az irodát hasonló USB 3-as dokkolókkal. Hát nem vagyok elájulva a végeredménytől, nem lehet normálisan elrendezni a kábeleket. Annak az embernek meg külön gratulálnék a HP-nál, aki kitalálta, hogy a dokkolót mindenképp fényes fekete műanyagból kell gyártani, minden ujjlenyomat, porszem gyönyörűen meglátszik rajta :W .

Laci

(#12) Tigerclaw válasza schawo (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az én gépemen is van Thunderbolt és használom is (egy DP-HDMI átalakítóval). Nagyon jól jönne egy ilyen dokkoló, de egyszerűen horror ára van. Elterjedtségben épp azért van a béka feneke alatt, mert árban teljesen versenyképtelen minden más interface-el. Ma már szerintem az Intelt sem lehet hibáztatni a dolog miatt, mert azért ők a chipeket ha drágábban is adják, mint pl. egy USB 3.0-hoz való chipet, a nagyon komoly extra felárat a perifériákat gyártó cégek teszik rá. Mondjuk az Intel miatt nőne az ár 10-20 dollárral kábelestül, de a gyártók már 100 vagy többszáz dollárral növelik a termék árát még akkor is, amikor még csak nem is felfűzhető terméket adnak el (ami a TB egyik előnye).

Ahogy látom, ma már néhány gyártó észbe kapott és normalizálta az árait, de azt kell mondjam, hogy a konzumer piacot tekintve "az a busz már elment". Amikor a TB nagy dobás volt akkor túlságosan vastagon fogott a ceruza és közben az USB is felzárkózott olyan mértékben, amire az átlagembernek tökéletesen megfelel.

Az igaz, hogy van egy kisebb piac, a félprofi/profi video/audioszerkesztés területe, ahol ki tud bontakozni a teljesítménye és nem zavarja őket a magas árcédula.

A Macbookra visszatérve már csak azért sem lenne jó befektetés megvenni, mert talán a következő modellben már nem TB lesz, hanem USB 3.1/C.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) TigerCat válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Remélem a Pro-ban megmarad, mert nem akarnám lecserélni a TB csatlakozós kijelzőmet egy újabbra...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.