Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Gondolom kínai csodagépekbe kerül. Nagyobb gyártó hozzá sem nyúlna már, mert nincs benne 4K támogatás (display) :)

[ Szerkesztve ]

(#2) freeapro


freeapro
senior tag

Nem kevés 10 maghoz az a ddr3-as memória?

(#3) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Mire a 10 mag? :U :(

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#4) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Több mag lesz egy telefonban lassan, mint egy napraforgóban :D

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#5) bunevo válasza Seangaijin (#3) üzenetére


bunevo
tag

A 10 mag egyelőre szerintem is haszontalan a mobil alkalmazásoknál. Ráadásul az említett 700Mhz-es MP4-es IGP alig 100 Gflop-ot tud, ami addigra remélem csak alsó-középkategóriának számít majd. :(

(#6) Crytek válasza bunevo (#5) üzenetére


Crytek
veterán

Nem is kell erősebb sehova szóval felesleges.

Majd ha Metro Last Light-ok meg GTA 5-öket meg Crysisokat szórnak androidra azt mondom ők kell a power ,de ezek híján csak felesleges újítások.

Szerintem a legszebb a real racing 3 azt meg röhögve viszi majd ez az újdonság ,de ennél gyengébb cucc is.

Next PC Upgrade: 2022

(#7) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Megvető legyek, ha ennek van értelme.

(#9) DooMbo válasza Seangaijin (#3) üzenetére


DooMbo
tag

Azért mert itt újitanak és kipróbálják a 3 clusteres megoldást (4+4+2 mag big.LITTLE elrendezésben), ami ha jól szerepel lehet követendő példa, állítólag sokat fog számítani az energiagazdálkodásnál ami nagyon fontos a mobil eszközöknél.

(#10) Jack@l válasza Seangaijin (#3) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem csak mobilba rakhatnak ám ilyen csipeket. Remeghet a keze az alsó kat. apu gyártóknak...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11) vinibali


vinibali
őstag

nemsokára elmozdulhat a MediaTek az olcsó telefonok szegmenséből, ha ilyen lapkákat gyárt. továbbra is baromságnak tartom ez a 3 klaszteres megoldást 10 maggal, a mobil szegmens érzékelny a fogyasztásra, de mostmár itt is a teljesítmény kezd előtérbe kerülni. több MT6589 és MT6582 teló volt már a kezeim között, mind bőven jó teljesítményt hozott, nagyon jó energiafelhasználás mellett, ezekkel a lapkákkal szerintem egyre kevésbé lesz ez hozhat, hogy mm^2-eket pazarlunk ilyen processzorfelépítésre!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) devast


devast
addikt

Engem csak az mozgat, hogy hol gyártanak ezek 20nm-en. tsmc ? Mire megérkezik, csúcson a többiek 16/14nm-es smasung/gf platformon lesznek...

(#13) tjb007 válasza devast (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, TSMC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#14) azbest válasza Chrys_ (#1) üzenetére


azbest
félisten

azért a WQXGA 2560 x 1600 sem olyan rossz :)

(#2) freeapro
a ddr3 önmagában nem határoz meg sebességet. Az, hogy 2x 32 bit a sávszélesség, már annál inkább. Pécént 2x 128bit, szerveren meg valahányszor 256bit is előfordulhat. Mobilnak nem lehet olyan komplex nyákja, hogy annyi bit szélességet áttolhassanak.

[ Szerkesztve ]

(#15) Praston


Praston
tag

Amíg nincs kint a termék és nincs info arról, hogy hogyan is teljesít, mennyire van megoldva a hő elvezetése, stb, addig azért ne írjuk már le a terméket. Mellékesen az innováció mindig jó, attól függetlenül, hogy számunkra (átlag felhasználó) van-e értelme vagy sem.

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#16) rnyk


rnyk
tag

Vajon mekkora lesz ez a SOC fizikailag? Ennyi tranyo azert foglal jocskan heleyet plane ha 20nm-es gyartas technologiat fognak hasznalni.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#17) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Minden esetre jól hangzik, remélem odapirít majd a snapdragon810-nek!
:)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#18) -FreaK- válasza takacsbotond (#17) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csak ne szó szerint! :D

(#19) Matada2.3


Matada2.3
veterán

ddr4 elfért volna, a többi része szerintem korrekt :)

Finn the human

(#20) Chrys_ válasza azbest (#14) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem is mondtam, hogy az, én nagyon jól elvagyok FullHD-val is :)

(#21) Atocha válasza Chrys_ (#1) üzenetére


Atocha
senior tag

Ezt most ugye csak viccből mondtad?
Mert hogy a full hd egy telefonba nem elég, de a 10 mag az meg hülyeség.
Tényleg nem érzitek milyen gáz amiket irkáltok? A semmiből jött az MTK és lassan a nagy gyártokat szorongatja, de azért ti megmondjátok, hol rontotta el és hogy minek van értelme. Van ott pár okos ember, akik hónapról hónapra letesznek valamit az asztalra, a cég fejlődik, növekszik, de azért ti jobban tudjátok.

Annyi okos van itt, nem is értem ti mindannyian mi a fenéért nem írtatok már egy önéletrajzot az összes mobil cpu gyártónak, hogy TI AZTÁN BEZZEG JOBBAN TUDJÁTOK! :) Hajrá srácok, adok CV mintát.

De szívesen elbeszélgetnék egy két emberrel sörözés közben, vajon a valóságban mennyi informatikai tudásotok van.

Az én véleményem az, hogy bármilyen fejlesztés jöhet, ha az árversenyt generál és ezáltal jobb és jobb eszközöket kapunk olcsóbban. Ez a lapka egyáltalán nem rossz és lefogadom az előttem szóló sok okos örömében ugrálna, ha kapna egy ilyen cpu-al szerelt apróságot ajándékba.
2560x1600 -as felbontás több mint elég egy mobiltelefonba, a teljesítménnyel sem lesz gond és a gpu se piskóta. Reméljük az árazását is megtartja az MTK.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#22) Chrys_ válasza Atocha (#21) üzenetére


Chrys_
addikt

Ember, te meg nem érted az iróniát. Igyál még egy sört...

(#23) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Aki nem érti, hogy a csúcsgépekbe csúcs SOC kell, azt nem tudom hova tenni. Senki nem fog 200k forintot fizetni, ha nem a legbivalyabb hardver van a telefonban. Nem csak a folyamatos működést kell biztosítania a gyártónak, hanem a számokban is domborítani kell.

(#24) #06658560 válasza #32839680 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az első nyolcmagos MTK nagyon melegedett.

(#25) .mf válasza DooMbo (#9) üzenetére


.mf
veterán

Addig még érthető, hogy big.LITTLE elv kiterjesztése big-medium-little-re, de a konkrét megvalósítás már nekem fura. 2 db A72, és mellé 4 db A53 és még 4 db A53, amik között csak a frekvencia az eltérés, 2 vs 1.4 GHz. Ennek így mi értelme? Miért nem valami még takarékosabb procit tettek be harmadiknak? Vagy maradt volna csak két szint, a két eltérő frekvenciájú A53-as tömb helyett csak egy tömb agresszívabb kapuzással.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) DooMbo válasza ctvagyok (#23) üzenetére


DooMbo
tag

Lassan telón fogunk videót renderelni :D

(#27) Dominó85 válasza #06658560 (#24) üzenetére


Dominó85
veterán

Amennyiben az MT6592-re gondolsz, nincs igazad. Ugyanis nem mindegy hogy egy budget, fos matricázó cég vagy a Jiayu, Meizu, Zopo és hasonlóan bejáratott (nem bérgyártók) MT6592-jéről beszélsz. Volt a kezemben pár ilyen SoC-val szerelt kütyü és ha 20 perc játék után 35-40 fokos volt a hátlap lehet még túlzok is... :K

* Péter - 06302461862 *

(#28) DooMbo válasza .mf (#25) üzenetére


DooMbo
tag

Nagyon sok értelme van, az a57 es magok kisebbek, olcsóbbak és kevesebbet fogyasztanak, ezért ezek megoldják a kisebb energiaigényű feladatokat (abszolut alapra elég a kis frekvencia, mikor már bejön egy keményebb dolog akkor belép a 2ghz csoport de még mindíg alacsom fogyasztáson vagyunk viszonylag) és mikor már tényleg kell a kakaó akkor belép a két óriás mag és megtolja azt a 3D-s játékot, hogy kihajtsa a QHD kijelzős mobileszközt.

(#29) #06658560 válasza Dominó85 (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Saját THL T100s alapján pedig de, rohadt forró tudott lenni. Volt, hogy túlmelegedés miatt ki is kapcsolt.

(#30) Izzé válasza tjb007 (#13) üzenetére


Izzé
őstag

Nem lesz ez egy kicsit brutális soc méret, hőtermelés szempontjából azon a 20 nanon? :F

(#31) .mf válasza DooMbo (#28) üzenetére


.mf
veterán

Fussnekimégegyszer.
Nincs sehol A57. A53 van, de abból 8 darab, amiből 4-4 között csak annyi az eltérés, hogy az egyik négyes 1.4, a másik négyes pedig 2 GHz-re van belőve. Úgy sokkal több értelme lenne, ha csak egy négyes tömb lenne jobb kapuzással, mondjuk 1.6-1.8 GHz, és mellé csak a 2 A72-es az intenzív feladatokra -- kisebb, egyszerűbb, olcsóbb lenne gyártani, és nem kellene külön mókolni a supportot, mert a droid már most támogatja. Az intenzív feladatokat úgyis az A72-esek fogják vinni, az meg, hogy 4 vagy 8 db A53 van mellette, a teljesítménybe szerintem nem sokat szólna bele, ellenben a lapka méretébe, összetettségébe, fogyasztásába igen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) Dominó85 válasza #06658560 (#29) üzenetére


Dominó85
veterán

A THL-nek még rengeteget kell fejlődnie ahhoz, hogy akár a Zopo vagy Jiayu szintjére jusson... Nem leszólva a te telefonodat. :R

* Péter - 06302461862 *

(#33) Fitzgerald válasza Dominó85 (#27) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Zopo ZP998-am játék közben néha úgy felforrósodott hogy elgörbült az aksi, és majdnem ledobta a hátlapot. :K
Nem köthető brandhez ez a dolog. Most LG G3-am van, az is melegszik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#34) DooMbo válasza .mf (#31) üzenetére


DooMbo
tag

Bocsánat, elírtam A53 magokat akartam írni.

(#35) fornettisuti


fornettisuti
veterán

érdekes

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#36) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Ez konkrétan az ARM csúcskategóriás megoldása, így egyértelmű a vállalat célja. Az LPDDR3 szabványú rendszermemória..."

Most akkor mi a célja?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) tjb007 válasza Izzé (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel csak két Cortex-A72-es mag lesz (amik ugyan körülbelül 10%-kal kisebbek a Cortex-A57-nél, de még így is bazi nagyok az A53-hoz képest), így nem valószínű, bár a GPU is nőni fog, tekintélyes kiterjedéssel fog bírni az is. Majd kiderül, egyelőre csak találgatni leget.

[ Szerkesztve ]

(#39) Z10N


Z10N
veterán

Kivancsi leszek hogyan oldajk meg a hotermelest.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.