Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

Rég volt már hogy TN paneleket is néztem, de most meglepett az 1000:1-hez valós kontrasztarány. Ez tényleg ennyi? Mert akkor nekem úgy tűnik hogy az emúlt ~10 évben a TN panelek is fejlődtek rendesen (anno IPS panelek tudtak 1000-1200:1-et, nekem 1000 volt a küszöbérték személyes használatra). Vajon ez azt is jelenti hogy a (kissé) mosott színekkel kirajzolt kép már a múlté (és csak a betekintési szög maradt mint háttrány)?

Egyébként pedig úgy tűnik az állítható magasság elég komoly feláras extra (itt is)... :U

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Kádár elvtárs gyengélkedik... :P
AOC G2590PX - PC Monitors review
A G2790PX-et már be lehet rendelni, 100k HUF feletti áron...

Részemről várós, a 75Hz-es modellt lehet hogy bevállalnám, a játékos AOC-kről legtöbb esetben jó dolgokat olvastam.

(#1) Peter13
Kalibrálás után ugyancsak meggyőzőek lehetnek (akár 1200:1 kontrasztarány, stb.), megvan a maguk piaci rése.

(#3) Cassi
Sokáig én is köpködtem a TN-re, de felül kellett vizsgálnom a véleményemet - igenis léteznek jobb modellek / panelek ezzel a technológiával.

Az árazása valóban kérdéses még, a 27"-os modellnek a 10k HUF-os bevezető ár nem sok, pl. az ACER KG271A is így kezdett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Cassi


Cassi
senior tag

Végre egy gaming monitor a méltán népszerű TN panellel! Mennyire hiányzott már. A zavartalan élményről az AOC legendás minőségellenőrzése gondoskodik. Az árra sem lehet panasz: ősszel még annyiba került, mint egy jobb videokártya, most viszont már egy kártya árának feléért elvihető (*kiköp*).

(#4) #06658560 válasza Cassi (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van AOC CRT monitorom, tizenöt éves minimum, köszöni szépen, jól van. És akkoriban annyi pénzért más nem adott 1600*1200 felbontást.

(#5) Duddi válasza Peter13 (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

A G2590VXQ és G2590PX közt nem csak az állítható magasságból jön a felár. Nagyobb fénysűrűség usb portok és tágabb freesync tartomány is belejátszik. Bár hogy ezek együtt megérnek e +100$ az már kérdés.

(#6) saen válasza Cassi (#3) üzenetére


saen
veterán

Köszönjük az értékes hozzászólást, látszik hogy nagyon értesz hozzá :K ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) #16939776 válasza Cassi (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem akarlak megsérteni, de az IPS hasonló célú monitor láthatóan produkál ghosting-ot, ha rákapcsolod a túlvezérlést, akkor meg színt váltanak a pixelek ahol kontrasztosabb tartalom mozog, és ez a legdrágább modellre is igaz.

Megkérdezném hogy szerinted lehet-e fontosabb az, hogy éles, nem vibráló mozgó képet lássál, mintsem az összes szín+fekete élethű legyen amíg nem mozdulsz meg? Gamer monitor, vigyázz beugratós... :U

[ Szerkesztve ]

(#8) Hg3X


Hg3X
tag

Nekem kifejezetten tetszenek. Kíváncsi lennék egyébként, hogy ezek a TN panelek milyenek. Régen sok rosszat hallottam róluk, de gondolom azóta ezek is fejlődtek.

Jeff who??

(#9) syberia


syberia
veterán

Videokártya nélkül hogyan fogják eladni a játékos monitorokat? :))

https://howbad.info/

(#10) Duddi válasza Hg3X (#8) üzenetére


Duddi
aktív tag

A TN paneleket a kontraszt és a 10° kissebb betekintési szög miatt ócsárolják.
Az IPS panelek meg szépek csak lassúak. amelyik nem 4-5-8ms es válaszidővel bír az 500-700 dollár.

Mindennek meg van a maga helye.

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

A D-Sub már nagyjából fölösleges rá, de mondjuk elfér. Következő monitorom szerintem nekem is egy gyors TN-es lesz. IPS-ről váltok vissza majd rá. Egyébként meg volt olyan TN-es monitorom, ami wow-hatást váltott ki IPS monitor tulajból. Vannak szuper TN-es moncsik, csak ki kell fogni, illetve ajánlott vásárlás előtt kipróbálni! Kiállított moncsikat gyakorta 10-20%-kal olcsóbban el lehet vinni Media Marktból, és ott még külön öröm, hogy ellenőrizheted a pixeleket akár egyenként, mielőtt megveszed!

(#12) Blazs120gl válasza syberia (#9) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Videokártya nélkül hogyan fogják eladni a játékos monitorokat? :))"

Sztem Te célzol valamire. Csak nem arra, hogy a gyártóknak nem áll össze a kis fejükben, hogy aki VGA-t nem tud (jó áron) venni az egy csomó mást sem fog venni? :DDD

(#13) Cassi válasza #16939776 (#7) üzenetére


Cassi
senior tag

De akkor is az IPS jobb, itt van egy aktuális teszt összefoglalónak:

https://www.pcgamer.com/the-best-gaming-monitors/

Mindenki azt vesz, amit akar, de szerintem már nagyon nem érdemes drága TN-paneles monitort venni.

(#14) AxBattler válasza Cassi (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, 500 és 1.000 Euró között én is tudok mutatni jó kis gémer kijelzőket... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) bteebi


bteebi
veterán

Oszt az RGB LED hol marad? Ha már gamer... :U A G2590PX amúgy nem is tűnik rossznak. Mondjuk az érdekelne, hogy (a Tetrist leszámítva) melyik játékban lenne haszna az elforgathatóságnak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) D.Va


D.Va
senior tag

Vicces ez a TN vs IPS/VA háború... ;]
A válaszidő meg 5-8 ms alatt már tökmindegy, nem azon fog múlni hogy ki hogy osztja a headshot-okat... anno Fatal1ty-t is fikázták hogy a legjobb gamer cuccokkal nyomja azért olyan jó... aztán válaszul bealázott mindenkit egy rozzant golyós egérrel... :U :C

(#17) Scholes9 válasza Cassi (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

TN-től lehet, de a VA meg az IPS-től jobb...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

TN...

(#19) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Gyerekek! Akárki akármit mond: ez nagyon jól néz ki! :C
Amúgy az AOC eleve szép dizájnnal dolgozik monitor téren!
... :U ... lehetne IPS...

de vajon mit tudhatnak a mostani TN panelek - a mostani TN az ugyanaz a TN mint régen? :U

(#20) Dr. Akula válasza KO.zmahov (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A TN az mindig is TN marad.

(#21) Hauserjoci


Hauserjoci
csendes tag

TN tényleg nem valami jó, de én ezt az IPS dolgot is kicsit túlhájpoltnak tartom, legalábbis én nagyot csalódtam benne. Oké, tényleg gyönyörű színek vannak rajta ezt aláírom, bár már néha emlékeztet a samsung által nyomatott túlszaturáltságra, de ez az IPS glow, na meg a bevilágítások... sötét környezetben használhatatlan. Második Asus pg279-es monitort küldöm vissza 14 napon belül, bevilágítás játszik keményen, ami talán összeszerelési hiba, de ahogy elnéztem a 90% ilyen. Bár miután megtapasztaltam az IPS ragyogást (és úgy reklámozzák hogy nagy betekintési szögek :C ) azután szerintem váltok 5ms-os 165hz-es VA panelre, a TN-től jobb, igaz nincs IPS szín, de legalább nem világít meg csillog a fekete, ami engem nagyon tud idegesíteni. :W

[ Szerkesztve ]

(#22) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Várom az első híreket, hogy mikor dönti be a bányászmánia a PC gémer alkatrész/periféria ugye köztük a gémer monitor piacot is.
Vagy túlreagálom?

[ Szerkesztve ]

(#23) saen válasza ProEvoFan (#22) üzenetére


saen
veterán

Hosszú távon biztosan, de azért monitort kevesebbszer vesz a legtöbb ember, mint pl vga kártyát. Szóval ennyire nem direkt a hatása. Ettől függetlenül ha innentől már 5 évig nem lehet normális áron kártyát venni, akkor a játékosbázis jelentős része el fog menni a konzol irányba és akkor érezni fogják a perifériagyártók is. Egy-egy néhány hónapos szar időszak nem fogja befolyásolni érdemben.

(#24) Dr. Akula válasza Hauserjoci (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy nincs IPS glow, cserébe van darabos mozgás, mindjárt jobb... Soha többet PVA!

(#25) Dr. Akula válasza ProEvoFan (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Monitor egyáltalán nem kell a bányászathoz, szal azt még el is adják neked vga-ért. :D

(#26) #16939776 válasza Hauserjoci (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez úgy lehett jól megérteni, hogy a kiváló, egyenletes képminőséget produkáló, drága paneleken nem lehet olyan gyorsan pixelt frissíteni, mint itt elvárás lenne, így ilyennel nem fogsz gamer monitorban találkozni, akár melyik típust próbálod.

Ezért minél drágább típust választasz, minél nagyobb elvárásakt támaszthat vele szemben a majdani vásárló, minél jobb minőségű panelt kell bele tenni, annál egyértelműbben látszódik, hogy ezt biza bedrogozták, megerőszakolták majd kapott egy vastag sminket, hogy igazán bájos, és megnyerő legyen.

[ Szerkesztve ]

(#27) AxBattler válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig azt hittem, hogy olyan a TN, mint a pillangó: bebábozódik, stb., aztán gyönyörű IPS panellé fejlődik.

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) pengwin válasza AxBattler (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Rettentően túl vannak árazva ezek a gémer monitorok... szerintem még házon belül is van sokkal jobb ajánlat (AOC Q3279VWF). Persze, ha "kell" az 1ms válaszidő akkor nem játszik, de szerintem 4-5ms válaszidő különbség csak nagyon profi szinten fog számítani, az átlaggémereket meg jól beetették... :P

Pl. a most divatos online játékokban már nem a monitor 4-5ms-os késleltetése lesz a hibaforrás, hanem a ping, vagy akár a billentyűzet/egér késleltetése.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#29) Hauserjoci válasza #16939776 (#26) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

Csodálatos megfogalmazás! :)

(#30) Hauserjoci válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

Ezt kifejtenéd bővebben? Ezt az új LG G-synces monitort néztem ki (LG 32GK850), olyan árban van, mint az említett ASUS, viszont VA paneles, 165hz-et tud 5ms mellett. Külföldi fórumoknál nem említették ezt a darabos mozgást, bár ettől függetlenül nincs kizárva, hogy van. Egy ismerősömnél Samsung Qdot monitort néztem (ami ha jóltudom VA panel származék), azokon nagyon szép kép van, gyorsabb mozgásnál egyáltalán nem vettem észre darabos mozgást.

(#31) AxBattler válasza pengwin (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Valóban, sok fog múlni az árazáson.

Az az 1db AOC jó ajánlat, én is néztem korábban, de eléggé kivételes, és van pár seb, amiből vérzik:
- pl. mint MVA panelnél a black crush mennyire jön elő?
- egyszerre hogy tudsz rákötni Freesync-es PC-t, és konzolt?

Mutass még egy hasonló modellt, lehetőleg az ALZA.hu-tó eltérő webshopból...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) AxBattler válasza AxBattler (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

- egyszerre hogy tudsz rákötni Freesync-es PC-t, és konzolt?
Most látom, hogy van rajta DP és HDMI is, elnéztem, mea culpa! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33) #74018560


#74018560
törölt tag

Hulladék.

(#34) -Skylake- válasza ProEvoFan (#22) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mindenki tulreagalja arrol nem is beszelve, hogy kezd kibaszott irritalo lenni mostmar hogy minden egyes cikk alatt akar koze van a cryptohoz akar nem, mindenhol csak a siras megy hogy "jajj nincs pinzem a fix60ra az uj battlefronthoz , milesz most velem ". Eszmeletlen unalmas...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35) ProEvoFan válasza -Skylake- (#34) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Unalmas, de valódi a probléma.
Nekem sincs kedvem gtx1060 3Gbos vgat venni 75ezer forint helyett, kb115-125ezerért...

[ Szerkesztve ]

(#36) bteebi válasza ProEvoFan (#35) üzenetére


bteebi
veterán

Ezért kell konzolt venni ;]. Nyilván közel se mindenre megoldás, de az fps-re pont igen. Egy középkategóriás videokártya árából már meg is van. Szerencsére engem egyik probléma sem érint, mert egyrészt nem játszok, de ha játszanék is, ahhoz valószínűleg még az IGP is elég lenne. Bizonyos értelemben szerencsés alkat vagyok :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Blazs120gl válasza bteebi (#36) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Ezért kell konzolt venni ;]"

Vannak játékok amik soha nem fognak jönni konzolra, mert nem a casual játékosok a célcsoport, pl. szimulátorok, amiket nem lehet gamepad-en játszani. És valszeg a célközönség is szűk ill. akármi kell a játékhoz, akármennyibe kerül, megveszi. :(

Az ilyen játékok rendszerint implementációjukban gyengén optimalizáltak, a készítők a tartalomra nagyobb hangsúlyt fektetnek. Ha ez a tendencia megváltozna, akkor akár futhatnának konzolon. Billentyűzet és egér megoldás meg kb. úton van v. megoldott minden konzolhoz (ugyanígy megoldhatók pl. a HOTAS-ok, pedálok, mint a szimulátor kormányok).

Másrészt a mostani GPU-hiány nyomást tesz a fejlesztőkre, hogy jobban optimalizáljanak. Ha ez az irány megvalósul, akkor a most krumplinak titulált (a konzolokhoz hasonló korlátokkal bíró) gépek is újra megüthetik a belépő/budget játékgép szintet.

(#38) bteebi válasza Blazs120gl (#37) üzenetére


bteebi
veterán

"Vannak játékok amik soha nem fognak jönni konzolra, mert nem a casual játékosok a célcsoport, pl. szimulátorok, amiket nem lehet gamepad-en játszani."

Igen, így van. Ezért is írtam azt, hogy "Nyilván közel se mindenre megoldás". Persze nem volt valami explicit, úgyhogy alapvetően jogos a pontosítás :R.

"Másrészt a mostani GPU-hiány nyomást tesz a fejlesztőkre, hogy jobban optimalizáljanak."

Díjazom az optimizmusodat :)). Lehet, hogy tényleg így van (és amúgy logikus lenne), de szerintem - legalábbis a nagyobb kiadók, és nagyrészt - pont leszarják. Ha játszani akarsz az adott játékkal, akkor így is, úgy is fogsz, legfeljebb majd több pénzbe kerül a géped fejlesztése :P. Persze ez akár az ő oldalukon is járhat(na) kieséssel, ha emiatt inkább beintesz nekik, és végül nem veszed meg a játékukat.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) Blazs120gl válasza bteebi (#38) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"úgyhogy alapvetően jogos a pontosítás :R."

Távol álljon tőlem :R.

"Díjazom az optimizmusodat :))."

Amíg élek remélek. Én azért teszek egy hobbikört ez ügyben. :D Vagy nekem lesz egy kis vasakon jól futó indie engine-öm, vagy mire eljutok vele valahova, lesznek a Frostbite-tal vetekedő optimalizáltságú 3D motorkák a kedvenceimre. Szvsz a fejlesztőket ez most sokkal keményebben érinti, mert Ők ugye 30-60 dodókat akarnak a játékaikért, de közben simán 5-600 dodóval drágább most egy komplett új konfig, mint akár másfél éve. Egyszerűen nem elérhetők azok a konfigok, amikre rá akarnak mutatni, hogy na olyat tessék.

(Szvsz ebben a promó hardverekkel kitömött újságírók és techtuber-ek felelőssége megbocsáthatatlan.
Ha egy Linus félének tele a pincéje alig használt ajándék hardverekkel, elég könnyű a mostani helyzetet távoli, elméleti problémaként látni. :((( )

"Persze ez akár az ő oldalukon is járhat(na) kieséssel, ha emiatt inkább beintesz nekik, és végül nem veszed meg a játékukat."

Épp nemrég refund-oltam a Ghost Recon Wildlands-et, pont emiatt. A játszós gép BF4-ben jó 120fps-re, ebben a vacakban meg 20-25-re. Ezen még dolgozzál kategória :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.