Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F e Z o


F e Z o
veterán

Ez bizony nem áprilisi tréfa az EVGA-tól...

H2O über alles!

(#2) edari


edari
őstag

Megvan az új vízforralóm.

(#3) #20655360 válasza F e Z o (#1) üzenetére


#20655360
törölt tag

Biztos?
Olyan kis vékony, hogy szerintem még youtube közben is visítana a venti.

(#4) t72killer válasza #20655360 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legalábbis valóban piacra dobják, angol oldalakon tegnap is láttam. Hogy aztán mennyire lesz vicces, meglássuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Pocok256 válasza #20655360 (#3) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha megnézed élőben azért nem olyan vékony az csak szokásosan a demo videok kissé torzítanak ettől független ez a comment visz mindent :D

"I can't wait to cook my eggs on my fancy evga oven!"

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6) energy4ever


energy4ever
addikt

Ez nem semmi. Nagyon szep. Vegre keveredett a gamer, es az uzleti kinezet. Nem csak elegans, de mutatos is.

Amugy ez a tuning, ilyen garancia veszteses dolog? :F

(#7) westlake


westlake
félisten

Szerintem kimondottan csúnya.

Play nice!

(#8) #20655360 válasza energy4ever (#6) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az EVGA-nál sose volt probléma a design-nal. Gyönyörű gép.

(#9) Chaser válasza westlake (#7) üzenetére


Chaser
titán

ez kimondottan szubjektív:) nekem meg bejön

én inkább egy 4 magos i5-öt toltam volna bele, ramból se értem mért kell 32gb, de mindenképp forgalmaznék ilyen variánst is

összességében nem is drága sztem a tudásához képest, pláne ha a hűtés is topon van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) #06658560 válasza Chaser (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem a hűtés nem tetszik: nem oldalról szív és hátul fúj.

(#11) #Chris válasza #20655360 (#8) üzenetére


#Chris
tag

Szerintem meg kifejezetten csúnya, olyan semmilyen...

(#12) 04ahgy válasza Chaser (#9) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Notebookba nem hiszem, hogy lenne 4 magos i5, még kétmagos i7 is van a palettán. Csak a HQ és a QM i7-ek a négymagosak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) Chaser válasza 04ahgy (#12) üzenetére


Chaser
titán

én meg tudom hogy van skylakeben, azt is hogy van 2c+ 2ht i7 kezdetektől...okos gyerek vagyok ám én - és szerény:) -

6300hq

de van több is itt megtalálod

cserébe ha elárulnád ezzel a kérdéssel kihez/mihez/hova fordulhatok megköszönném :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Gyuri27 válasza Chaser (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ennyi pénzért veszel egy normális asztalit. Meg futja kicsi kinai bérjátékosra kb egy éven keresztül.
Aki minden játékban amit játszol mindent kimaxol. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) Chaser válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


Chaser
titán

itt nem az a kérdés mit vehetsz ennyiért, akár jobb használt autót is:)
vannak akik áldoznak rá, 5 millás gamer géphez mit szólsz?:) van olyan is
a desktop az desktop, a notebook mobil, ha gamer szintű drága, ha meg tuningolható is nagyon drága, jó kijelzővel pláne, ez viszont összességében egyáltalán nem drága, inkább reálisnak mondanám
ha jó a hűtése is persze

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Gyuri27 válasza Chaser (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván notiban olyan jó a hűtés, hogy a tuningot is bírja. :K
Honnan tudom? Mert a cég azt írta meg hát 2700 dodó.

Az a kérdés, hogy a többi gémer laptop gyártó miért nem tudta azt megoldani, hogy alapon pasziánsz közben ne throttingolja szép magát a cucc. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) stratova válasza 04ahgy (#12) üzenetére


stratova
veterán

Skylake óta van 4 magos mobil i5. Amikor notebookchecken nézelődtem anno a friss procik után nézem mi ez a csóri 2.3 GHz alap órajel, jahh.. hogy ez már nem 2/4+turbó konfigurációjú i5!

Már az is megfordult a fejemben, hogy Zen alapú APU-k ellenében úgy gondolták, na bedobjuk ezt is végre i5 szintre vigyétek, de sajnos AMD-nél a Zen alapú APU-k csak 2017-ben jönnek leghamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza Gyuri27 (#16) üzenetére


Chaser
titán

van aki megoldotta, akarás kérdése
fizikát azért nem lehet meghazudtolni:)
még 12-es gamer gép is van, talán gericom, és review-k alapján igen combosan helytáll - nyilván piszok hangos -

részemről inkább ment volna bele a 4 magos i5, magasabb órajelű, valamivel csak kevesebbet eszik

alienwareknél szétnézhetsz, 1-2 értelmesebb asus is van, gericom is csinál jó dolgokat

tuning meg olyan, a lehetőség adott, legalább a feeling megvan ha a hűtés nem bírná...viszont ezzel együtt adott alulfesz lehetőség is

billzetre lennék kíváncsi, arra nem nagyon tértek ki

és nyilván magamnak nem vennék ilyet én se, de a létével nincs baj, csak nem mi vagyunk a célközönség - tudod mint a 60 millás akkor mercedes amit a dual core topikban beszéltünk anno :) - ha lenne rá zsetonom simán..ezt is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) 04ahgy válasza stratova (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, ezt nem tudtam, köszi (meg Chaser, neked is). Örülök amúgy, mert vicces volt az a 2c4t i5...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20) Muerte válasza Gyuri27 (#16) üzenetére


Muerte
addikt

"Az a kérdés, hogy a többi gémer laptop gyártó miért nem tudta azt megoldani, hogy alapon pasziánsz közben ne throttingolja szép magát a cucc"

Azért ez elég erős túlzás.Jó pár tipus throttling mentes és néhányuk még az extrém tuningot is elviseli,pont erről a gépről még semmit sem tudni előre hűtés terén,de majd a tesztek kiderítik milyen munkát végeztek a tervezők.

(#21) Gyuri27 válasza Muerte (#20) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahogy Chaser írta a fizikát nem lehet megerőszakolni. Egy normális asztaliban ahol van mindennek hely. Erős tuning esetén is van meleg is meg hő is. Mert hát a venti már csak ilyen.
Itt meg ugye sem annyi hely, sem annyi venti nem fér be.
Innen meg mindenki vonja le a konzekvenciát.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na, valamelyik nagyker felvehetné a listájába, nyomkodnám kicsit, kíváncsi vagyok mit bírna meg hogyan. Kövi héten úgyis AlienWare van tervben aztán lenne pár új genes vérgémer tapasztalat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) Chaser válasza 04ahgy (#19) üzenetére


Chaser
titán

én is lestem amikor először hallottam róla:) megjelenés után pár héttel..hát no, végre nem átb@sszuk a hozzá nem értő usert i5:D
egyébként nem értem, hogy nem perelték még szét intelt ezekért, bár gyanítom sehol nem difiniálják pontosan i3/i5/i7 fogalmát, kvázi arra sütik rá amire akarják, 2c-2ht i7 is max i3 turbózva:)
viszont az tény, hogy i5 jóval kevesebb feszen megy, annyiban tényleg jobb, meg a turboban mint az i3, de 2 magos i7-ek 1-200mhz-cel gyorsabbak i5-nél és cserébe sokkal többet esznek/melegszenek
mai napig rendszeresen belefutok amikor egy pajti vett iiiiiiiiiihetest vigyorgó pofával, addig amíg rá nem kérdek melyiket is?:)

Gyuri27
temetni nem kell előre:)
gtx980 mobil verzió emlékeim szerint pont olyasmi, hogy a notebook verziója jóval kevesebbet eszik mint a desktop...nyilván az árán is meglátszik..kisebb méret/kisebb fogyi az szép, és ha jól rémlik nincs is annyira butítva a desktop verzióhoz képest, talán egyáltalán nincs, de erre nem esküdnék meg
nagyon profi hűtési megoldások vannak ekkora méretben is, akarás kérdése
nyilván nem fog ezzel rekordokat döntögetni senki:) nem is az a célja egy notebooknak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Muerte válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Muerte
addikt

Értem mit mondasz hidd el :) pont én szoktam a legjobban "fellázadni" amikor vékony 2cm-es gépeket "gamer"-ként próbálnak beállítani egyes gyártók,mikor azoknál valóban még az alapórajelek megtartása is egy komoly kihívásnak számít.A gamer gép ami bírja a gyűrődést az 5-6cm-es vastagságú napjainkban is.A hűtésre különböző kis trükkök vannak amit a lelkes amatőr felhasználók szoktak kikisérletezni és az évek folyamán már egész jó eredményeket lehetett elérni egy kis házi barkácsolással.Az extrém tuningról itt láthatsz pár videót,hőfokokkal,fogyasztással,eredményekkel kimonitorozva ha érdekel :) : [link]

[ Szerkesztve ]

(#25) Goblin12


Goblin12
őstag

EVGA-tól pont nem vártam volna, hogy ennyire rossz felépítésű, vékony, gyenge hűtéssel rendelkező notit dobjanak ki a piacra. :W

Ez a gyártó maradjon csak meg az asztali VGA-k gyártásában abban jók. :K

KillHates-t már előre sajnálom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) stratova


stratova
veterán

(#27) Chaser válasza stratova (#26) üzenetére


Chaser
titán

itt sem látom és a tesztben sem rémlik, hogy találkoztam volna vele

kis apró info, vajh' hány év garanciát adnak rá?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) #20655360 válasza stratova (#26) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ez nem teszt, hanem egy igénytelen szemét. Néztem vna a hőfokokat, persze hogy semmi infó...

(#29) stratova válasza Chaser (#27) üzenetére


stratova
veterán

EMEA-t tekintve

WARRANTY LENGTH
These warranty terms are valid for purchases within the regions of the Continental United States and Canada.

EVGA offers a transferable warranty for products shipped new from EVGA on or after March 1, 2016 so long as the product is in its original factory condition and retains all of the factory labels and stickers. The transferred warranty will not exceed 2 years from the products shipping date from EVGA and will also not exceed the original warranty offered on the product. Registration is recommended by EVGA, but not required.

2 Year Suffix*:Suffix: -T1, -T2, -T3, -T5
* This warranty is only effective on EVGA Laptops such as the EVGA SC17 and the included battery contains a 1 year limited warranty.

ayy_lmao Rendben, akkor most csukd be a szemed, számolj el 30-ig és majd várd meg szépen, mire leteszteli a notebookcheck.

[ Szerkesztve ]

(#30) sh4d0w válasza stratova (#29) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A CPU neveben a HK a Hunter-Killer roviditese...?

https://www.coreinfinity.tech

(#31) -Skylake- válasza sh4d0w (#30) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ebben az esetben a Hatalmas Kandallo roviditese lesz, mert hogy ezt a gepet igy ebben a formaban a joisten nem huti le, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) Chaser válasza stratova (#29) üzenetére


Chaser
titán

2 év nem sokkkk ilyen értékű gépnél, nem mintha 3 vagy 5 évvel megvenném:)

-Skylake- majd kiderül
azt azért ne felejtsd el, hogy desktop cpu-val szemben itt nincs a magon semmilyen kupak - amit utóbbi időben szeretnek elqrni intelnél, valószínűleg szándékosan, k-sakat se lehessen már annyira tuningolni - , szóval itt a hőátadás pár fokkal jobb
vga meg egészen más verzió mint a desktopoké

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) 04ahgy válasza Chaser (#32) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az elvezetendő hőáram kupakkal is ugyanakkora, csak más hőfokon áll be az egyensúly.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34) Chaser válasza 04ahgy (#33) üzenetére


Chaser
titán

így is meg lehet fogalmazni:)
és úgyis, indokolatlanul nagyobb hőmérséklet lesz a végeredmény
értelmes helyeken a kupak és mag közé nagy hőátadó képességgel rendelkező anyag kerül
régen így volt intelnél is, már nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Tikakukac válasza 04ahgy (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálam is beáll az egyensúly, de leginkább egy baltát egyensúlyoznék bele az Intelnek abba a részlegébe, ahol felkenették ezt a szemetet a kupak alá. 200k felett van betolva a vízhűtésbe és szétfő a kupak alatt ez a szutyok. Delid nélkül egy raklap pénzért vett proci. Szép :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) Gyuri27 válasza Tikakukac (#35) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
Ezért nem veszek én se almát, se intelt. Mert ok jó meg faja. Csak az a baj, hogy 40-50%-s felárat nem szeretek fizetni a hájpért. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#37) Chaser válasza Gyuri27 (#36) üzenetére


Chaser
titán

nincs hype intelnel, korrekt cuccok persze nem olcsón, ez viszont a konkurencia miatt van
egyszeruen gane a 2 felület közötti réteg kb ivytol, de lehet mar sandynel is úgy volt
és ez szégyen ha ktsgcsokkentes a cél ha tuningot akarják visszafogni akkor is - utóbbi esetre ott a kupaktalanitas`, de ha veszek most skylaket és alap cpu meleg lesz majd hypeolom őket orrbaszajba ;]
almát meg hagyjuk, széthulló töltők premium szegmensében még egyéb szeriahibak, 1 év alapgar...ccccc...elvből sem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Tikakukac válasza Gyuri27 (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt nálam AMD és Intel is, előző karim is vörös volt. Semmi köze a hájphoz. Ha valami erősebb és egyszerűen jobb, akkor azt. Megvettem-kimértem, jobb volt, maradt. Nem volt jobb eladtam és maradt a régi. Egyszerű élet így :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) Chaser válasza Chaser (#37) üzenetére


Chaser
titán

pontosabban konkurencia hiánya miatt draga az intel
üzlet, azzal semmi gond nincs
komolyabb game alá kell egy 4 magos i5, ha valaki nem szereti a min fps-eket 30 alatt látni, 1 szalon amd iszonyat el van maradva, adhatnak hasonló árban 8 magost is ha lassabb, sajnos ez van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.