Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Én annyira azért nem vagyok lelkes.

Eddig az FF maradt az egyetlen böngésző pl. a CIB netbankjához, mostantól már csak a külön letölthető .jnlp-s trágyával lehet bohóckodni. Lehet szidni a Javát, de ennek a használata tipikusan nem a végfelhasználó döntése.

Aki játszadozni szokott, az a Unity plugin legyilkolásától lesz hasonlóan boldog, mint ahogyan a közeljövőben várható Flash-telenítéstől még jobban.

Az űrlapokon felajánlott bejelentkezési adatok szintén felemásak. Nekem jobban bejött az eddigi, auto-complete popup. Most elég az oldalra lépni, hogy a felhasználónév alatt listázódjon az összes használt account, beleértve a "nagyfarok78" stb. is.

A két processzre bontással követték a Chrome által megkezdett divatot, amitől dettó nem vagyok odáig, amíg az összes memóriahasználat nem csökkent fikarcnyival sem.
Technikai hülyeadat: Ha bezársz egy lapot, az FF nem dobja el a hozzá tartozó objektumokat sokára sem, hogy ha meggondolnád magad, egyből vissza tudja állítani. (Szerintem már ez a döntés is nettó baromság. Különösen ha egy második FF alkalmazásból lépsz ki.) A múltkor Spy++-szal dolgozva meglepődve láttam, hogy még a bezárt laphoz tartozó Windows-os ablak sem volt eldobva. Éljen az erőforrás-takarékosság!

A tej élet, erő, egészség.

(#2) lev258 válasza joghurt (#1) üzenetére


lev258
veterán

Mentségükre legyen mondva, a Unity plugin már el lett temetve, modernebb utat használnak. A flash meg szintén kiváltható modern technológiákkal, idővel a szolgáltatók is átállnak, mivel rákényszerülnek. Ugyanez a helyzet a Java-val is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) ztoldy


ztoldy
senior tag

Az 52-es verzióban még működésre lehet bírni a java appleteket. Ehhez az about:config oldalon hozzá kell adni egy új logikai értéket, aminek a neve plugin.load_flash_only értéke false. Sajnos az 53-as verzióból elvileg kikerül ez a megkerülési mód is.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4) Cassi


Cassi
senior tag

A WebAssembly a Chrome 57-ben is megjelent, így egy nagyon fontos új eszköz lesz a webfejlesztőknek.

(#5) joghurt válasza lev258 (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Hát valóban jobb, ha a böngészőből átkerülnek a Flash/Unity játékok a Steam keretrendszerébe, mert ott aztán sokkal biztonságosabb...

A tej élet, erő, egészség.

(#6) lev258 válasza joghurt (#5) üzenetére


lev258
veterán

Nem erre gondoltam. A böngészőben vannak modernebb technológiák, pl. WebGL.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7) joghurt válasza lev258 (#6) üzenetére


joghurt
addikt

A meglevő állományt ez nem különösebben érinti. Újat nyilván valamelyik új technológiára fognak írni.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) csako válasza joghurt (#1) üzenetére


csako
veterán

A CIB-et kéne biztatni inkább, hogy váltsa le a javás netbankját bármi másra... nem tudom mennyit javult az elmúlt két év alatt, de akkoriban én rengeteget szenvedtem vele míg működésbe hoztam az egyik munkahelyen...
Amúgy IE sem jó hozzá?

ON:
Az a https hiányra figyelmeztető szöveg nem igazán hiányzott (FF topikjában már "kitárgyaltuk") :(((

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9) KAMI911 válasza joghurt (#1) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Miért kell bohóckodni? Egy scriptbe dobd bele ezt:

javaws https://ibank.cib.hu/CIB_Internet_Bank.jnlp

@szp: egy letöltési linket azért hiányolok: https://www.mozilla.org/hu/firefox/new/

[ Szerkesztve ]

(#10) -szp- válasza KAMI911 (#9) üzenetére


-szp-
aktív tag

jogos, lett :R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#11) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Az egyetlen baj: "the only way to access WebAssembly on the Web is through an explicit JS API" - A JS-től kéne már megszabadítani minket... De a hír attól még jó.

(#12) Robaj válasza joghurt (#1) üzenetére


Robaj
addikt

Ez az adobe PDF reader miatt kellett, mivel a beépített máshogy renderel, mint az eredeti adobe plugin, és szétcsúszott minden...

about:config oldalon:

jobb klikk -> új

plugin.load_flash_only

logikai értéke: false

Az auto kitöltés változás csak szimplán idegesített:

about:config oldalon kikereseni:

security.insecure_password.ui.enabled -> false
security.insecure_field_warning.contextual.enabled -> false

(#13) joghurt válasza KAMI911 (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Nem arról van szó, hogy nem tudom bárhová lementeni a .jnlp-t, és nem tudok rá parancsikont csinálni. (Amúgy meg kiterjesztés alapján úgyis elindul rá a Java.)
Hanem arról, hogy attól kezdve az már nem frissül ugyanúgy automatikusan stb.
És mondjuk böngésző nélkül kicsit bonyolultabb megmondani, hogy egy fél másodpercre miért villan be az elején egy piros "Error. Click for details" felirat az ablakban. FF-ből F12, aztán error console.

@Robaj: :R

A tej élet, erő, egészség.

(#14) KAMI911 válasza joghurt (#13) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Terminálból indítva sokkal több mindent logol, ír ki :)

(#15) zol2 válasza KAMI911 (#9) üzenetére


zol2
tag

Azért ezzel a Java kinyírással jól megszívattatok. Nem sok oldal van, ami használja, de néha azért kellene. Némi szívással végül visszatettem az 51-es változatot és letiltottam a firefox csomag frissítését (Fedora 25 alatt használom), de nem igazán esett jól. Ha így halad a Firefox, tényleg elveszíti azt, amiért szerettem. A mozilla honlapja is egyre gagyibb, mindent úgy kell keresgélni, és hát a képek.... (oké, lehet, hogy kissé rasszista vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#16) KAMI911 válasza zol2 (#15) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Firefox ESR?

(#17) Di Natale válasza zol2 (#15) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ezzel nem vagy egyedül. Nekem sem tetszik az irány amely felé haladnak. Lényegében mióta van netem azóta a Firefox felhasználók táborát erősítem, e helyett nem is tudnék mást szívesen használni. Talán a Midorit vagy a Vivaldit.

(#18) zol2 válasza KAMI911 (#16) üzenetére


zol2
tag

Valamit bénázhattam az ESR-rel, mert nekem ott sem jelent meg a Java a pluginok közt. Igaz, nem sokat szórakoztam vele, dühömben visszatértem az 51-eshez és ott azonnal minden ment rendesen.

(#19) zol2 válasza Di Natale (#17) üzenetére


zol2
tag

Én meg amióta van Firefox. Az is megviselt, amikor a Netscape Navigator (illetve a Communicatort használtam az utolsó időkben) fejlesztése megszűnt, bár a végén már nagyon nehézkes, lassú volt és kezdett egyre több oldallal inkompatibilissé válni. Mivel a Firefox lett az utód, arra álltam át, így már kezdetek óta használom. Az a baj az öregedéssel, hogy az ember egyre jobban ragaszkodik a megszokott dolgaihoz és nehezen viseli az efféle változásokat.

(#20) nincskanál válasza zol2 (#19) üzenetére


nincskanál
tag

Ugyanígy vagyok vele. Nekem nagyon kézreáll, szerettem, meg szeretném ezután is, de olyan lassú szegényem, hogy az már a fájdalomküszöböt is eléri. 4 magos proci 3,7GHz, 16 GB RAM, 100Mbit internet, és úgy jön be sokszor egy weboldal, mint régen, a modemes időkben. Miközben a Vivaldi száguld. Csak nem szeretem...

(#21) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Néha elfog a nosztalgia, és olyankor böngészős Flash meg Java játékokkal játszom. Szomorú lenne, ha elvágnák ezt a lehetőséget a jövőben :(

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#22) Cassi válasza Necroman_Mk2 (#21) üzenetére


Cassi
senior tag

Nosztalgiázni nem a böngészőben kell. Ha nagyon hiányzik, tegyél fel külön egy régebbi változatot a javás oldalakhoz. A Java halott a kliens oldalon, a Firefox az utolsók között szabadult meg tőle.

(#23) mzso


mzso
veterán

" Nyilván a Google Native Client API fejlesztői a saját megoldásukról mondanák ugyanezt."

Ebben is benne van a Google... Azért kicsit többet ér egy szabványos általános megoldás, mint egy zárt saját. A Native Clientet meg már nem is fejlesztik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.