Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Hát ez dícséretes, akkor pár év múlva talán megéri majd a halandónak is váltani. :DDD
Remélhetőleg az időzítések is ilyen jók lesznek majd, mint az órajel.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) orbano válasza Kriza (#1) üzenetére


orbano
félisten

engem inkább a teljesítménye érdekel. a paramétereket le$z@rom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) X@b3e


X@b3e
addikt

Vegyétek az X38-at.. Igaz, pár hónap múlva már szükségtelen lesz.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4) 7


7
addikt

Én meg még mindig DDR-en vagyok, és úgy látom, a DDR2-t teljesen ki is hagyom ;)

(#5) Gitros válasza 7 (#4) üzenetére


Gitros
aktív tag

Jah... nekem is sanszos.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#6) y@no válasza 7 (#4) üzenetére


y@no
tag

én meg a DDR1-es korszakot hagytam ki :)

www.UNICEF.hu

(#7) Komplikato


Komplikato
veterán

45K/1Giga áron gyorsíthatják én meg nem veszem. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) Gitros válasza y@no (#6) üzenetére


Gitros
aktív tag

Huh... helyből megugrottad az SD->DDR2-t :C

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#9) y@no válasza Gitros (#8) üzenetére


y@no
tag

és így tapasztaltam egy "kis" sebességugrást :)

[ Szerkesztve ]

www.UNICEF.hu

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

Ehelyett nem lehetne inkabb megoldani, hogy kaphatoak legyenek nagyobb modulok is, esetleg tobb foglalat legyen az alaplapokon es az altalanosan elterjedt oprendszer se a vinyot akwrja alapbol baxtatni, hanem mindent, amit lehet RAM-ban tarolni? Nem kellene akkor semmifele usb gyorsitas meg egyeb marhasag. Olyan jo lenne egy normalis, otthon is ertekelheto fully buffered rendszer, elerheto aron...

(#11) Elrood


Elrood
őstag

Amíg Intelnél a FSB, és AMD-nél a cache nem bírja el még a dual DDR2-800-t sem, addig felesleges a DDR3-t gyorsítani, max késleltetés lehet így csökkenteni.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) t72killer válasza Gitros (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én meg remélhetőleg a DDR2/GDDR3-at fogom kihagyni :)

Amúgy dúúrván előreléptek a JEDEC-nél, ha jól tomm, DDR2-re máig is csak 800MHz-ig van szabvány, DDR3-nál meg egyenesen duplázni akarnak a mostani 1066-ról :Y

Mondjuk egy CL6-6-6-18-on üzemelő 2133-as 2*2GB-os párt elfogadnék :DDD nem tomm, hogy gyorsítana-e valamit +felelő környezetben, dehát "the higher your DDR-frequency is, the bigger your...":DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) szab.tam


szab.tam
nagyúr

1. én meg semmi nem szeretnék kihagyni.
2. alakul.
3. "„steril” körülmények " - eunukok gumikesztyűben teszteltél a ramokat....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14) szab.tam válasza szab.tam (#13) üzenetére


szab.tam
nagyúr

egyébként pl. shteer-nek elég lenne 2 ilyen ram, egy jó lap, némi fesz, kis bátorság, egy nagy legyező... ez neki elég steril lenne, hogy vörösre izzitsa őket. :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) D.Orion


D.Orion
veterán

Hát még én is a DDR1-et koptatom a barton-nal. Jövő tavasszal váltok DDR2-re. Leginkább a HTPC miatt. Egy 1080p-s filmet már elég hangosan(pörögnek a ventik) és akadva visz el a barton-om. A DDR3-nak jelenleg semmi értelmét nem látom. Nemrég volt itt egy pH! teszt ami rámutatott arra is, hogy DDR3 által nyújtott sávszélességgel nem lehet mit kezdeni, még nincs mi kihasználja.

(#16) Dezike


Dezike
tag

Szerintem a DDR2 árát annyira gyorsan agyon kalapálták, hogy nem éri meg a gyártóknak. (mert ugye kis haszon nem haszon) Kell valami csillivilli amivel az emberek nyakába akasztják, ebben pedig az Intel nagyon partner.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#17) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Új szabványt kenjék már a hajukra, 2-3 havonta új alaplapot kell venni ha haladni akar ezekkel a barmokkal az ember...

Már csak azt remélem, hogy végre lesz v.mi látható eredménye is ezeknek az über mhzeknek. Lassan már gyorsabban fog ketyegni a memó mint a proci.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#18) #95904256 válasza Dezike (#16) üzenetére


#95904256
törölt tag

Amíg a DDR3 nem lesz egy árban a DDR2-vel, addig az Intel partnersége sem fog sokat számítani. A nép az olcsóbbat fogja venni. Megpróbálhatja ráerőltetni a népre, de akkor meg az alaplapgyártók fognak kiutat taláni a DDR2 felé. Nekik is a profit számít...

Egyébként megtudja mondani valaki hogy miért ilyen drága a DDR3?
Úgy tudom ugyanazon a gyártósorokon gyártható mint a DDR2.
A többszörös árat az kis darabszám indokolná? :F

(#19) D.Orion válasza #95904256 (#18) üzenetére


D.Orion
veterán

Az ár az újdonság miatt van + azért, mert ilyen vastag bőr van a képükön. A kezdetekkor a DDR2 is irreálisan drága volt a DDR1-hez képest.

(#20) Overlocker válasza #95904256 (#18) üzenetére


Overlocker
veterán

"A többszörös árat az kis darabszám indokolná? "

Igen!

(#21) keIdor válasza Overlocker (#20) üzenetére


keIdor
titán

Meg az hogy újdonság...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Overlocker válasza keIdor (#21) üzenetére


Overlocker
veterán

Én már 90k körül tudnék venni..de már 3hete is tudtam volna ennyiért..

(#23) szélerőmű


szélerőmű
tag

Unalmas ez a MHz verseny, a gyártók odafigyelhetnének az időzítésekre is. Pozitív, hogy nagyobb kapacitású modulokat tudnak építeni, de ez még kevés ahhoz, hogy tömegeket bírjanak rávenni a kért aranyár kicsengetésére. 1 giga DDR2 lassan alig több, mint 6 ropi bruttó (depo), míg 1 giga DDR3 csak 46 rongy :Y (szintén depo). Nyugodtan sírjanak, reklámozzanak, kár a gőzért. A többség meg fogja várni, míg a rendszerek ki is fogják használni a sávszélességet és az ára is elfogadható lesz.

(#24) keIdor válasza Overlocker (#22) üzenetére


keIdor
titán

Az is elég drága, legalábbis az én pénztálcámnak... egyszer vettem Corsair-t 100k-ért, többet nem veszek ennyiért ramot. :(

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) 7 válasza keIdor (#24) üzenetére


7
addikt

Neked egy tárcában már el se fér a pénzed? Irigyellek :DD

(#26) y@no


y@no
tag

"a processzor rendszerbuszának áteresztőképessége még 333 MHz-es FSB mellett is alacsonyabb (333 MHz esetén 10,6 GB/s), mint a DDR3-as memóriák sávszélessége, persze kétcsatornás üzemmódban (12,8 GB/s DDR2/3-800 esetén)." 400 FSB mellett 12,8 GB/s
[link]
xal ddr3-hoz igazán 400 feletti FSB kéne....jóval

[ Szerkesztve ]

www.UNICEF.hu

(#27) erdoke


erdoke
titán

Az alcímben "bíztat" az Intel, a szövegben "biztat"? Nem bízunk a helyesírásban. :P [link]

A legjobb aláírás a héten

(#28) Komplikato válasza y@no (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

xal ddr3-hoz igazán 400 feletti FSB kéne....jóval

Ezért jönnek novemberben az 1600-as FSB procik meg az X48 chipset.
Aki meg elötte bevásárolt "időtálló" vasat, az jól járt. ;]
(Aki meg X48-at újít, az meg kenheti a hajára jövő év második felében. :C )

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) y@no válasza Komplikato (#28) üzenetére


y@no
tag

gyorsabb ddr3-hoz min. 500-as fsb dukálna vagy több

[ Szerkesztve ]

www.UNICEF.hu

(#30) klambi


klambi
addikt

mért szeretnék ennyire hogy tutningoljunk? :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#31) dezz válasza klambi (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

A figyelem lassacskán terjedő DDR3-ra irányítása?

(#32) klambi válasza dezz (#31) üzenetére


klambi
addikt

hát megeshet...lassan beérnék a ram sebességek a procikat? vagy legalábbis megközelítenék, nem lennének akkorák az órajelek közötti különbségek :F :Y :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#33) Goll-r válasza klambi (#32) üzenetére


Goll-r
tag

Én sztem kihagyom a ddr2-t és a ddr3-at is, majd mikor a ddr6 lesz veszek ddr4-est... :U :C
Jó dolog ez a gyorsítás, csak tényleg kellene hozzá az az eszközkészlet ami ki is tudja ezt aknázni...persze mindez együtt megfizethető áron, mert ddr3-hoz új alaplap, új proci az amire legalább szükségünk lenne, szval ráérnek még ezek pár évig. (max. 1-2 év a számítógép világában... :U )

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.