Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Minden ismert... Hány újra számítunk? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2) Dr. Bubó


Dr. Bubó
tag

Kiváló! Ezt már szeretem. Csak így tovább AMD!

[ Szerkesztve ]

(#3) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Sok a duma... jöhetne màr valami lényegi dolog is...
Eddig csak 2 éves alkotásokat láttunk...
Annyira felhuzzák a népet , aztán kezdődnek a csalódások teljesítmény tekintetében is... ala kezdődik a 3200g és társaival..

[ Szerkesztve ]

(#4) szmörlock007 válasza Bandit79 (#3) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

A fanok és egyes videósok húzták fel az elvárásokat, nem az amd.

(#5) apatyas válasza Bandit79 (#3) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mit károgsz akarsz a 3200G és társaival? Az még a 2x00 cpuját (végre, legalább) és ugyanazt a vegát kapta, mint a 2400G-ben volt. Később jön az ugyanolyan friss apu? ez van, és?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6) Lacok


Lacok
őstag

Helyes!

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) lemusz


lemusz
addikt

az AMD a Zen 2 tervezésénél a biztonságot tekintette a legfontosabb szempontnak

[link]

(#8) qad válasza lemusz (#7) üzenetére


qad
senior tag

:C :C :C :C Eléggé rávilágított a lényegre, már megint bedőltem az amd-s dumának és hagytam magam bepalizni de 3. alkalom nem lesz. Mondjuk, a biztonság fontos, lehet ezt árazták be.

(#9) rodrigez válasza Bandit79 (#3) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nem tudom te mit vártál a 3xxx-es APU-tól amikor konkrétan megmondták, hogy egy órajelemelt Raven Ridge... A Ryzen APU-k már a megjelenésük óta szűk egy éves csúszásban vannak a sima verziókhoz képest, ez most sem lesz másként. Ha a túlzott elvárásaidat ilyen wccftech-es oldalakon leközölt "hírekre" alapozod, akkor az a te hibád.

[ Szerkesztve ]

(#10) DraXoN válasza qad (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mivel kapcsolatban hagytad magad?

egyáltalán nem láttunk még valódi tesztet egy-egy cépéúról vagy végéáról se ... csak a "gyári slideshow oszlopait" ...

az alapján nehéz megmondani mi re lesz képes bármelyikük.

az meg hogy AM4en a mostani alaplapok esetén még se lesz PCIE4, logikus ha a minőség túl "töredezett" és nem biztosítható, hogy tényleg jó legyen...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) Bandit79 válasza apatyas (#5) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Nem tehetek róla , hogy ez neked fáj.. valami részvényes vagy , vagy mi a franc?

[ Szerkesztve ]

(#12) Bandit79 válasza rodrigez (#9) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Állj te fordítva űlsz a lovon... nekem semmi elvárásom nem volt🙂. Én a tényeket írtam le.. Így tippre a Zen 2 nagyobb tesók se lesznek olyan erősek , mint amit a táblázatok sejtetnek...
Azért írtsm hogy sok a duma , mert a pr már az egekben ..amit habzsolnak az Amd fanok már egy éve , de szép lassan kiderűl hogy pont le lesz nyomva ez is a torkukon jó esetben is csak pont konkurencia teljesítmény / ár viszonylatában és nem ott ahová vízionálva volt anno , hogy mekkora durr lesz. Mindig a régi nóta...csak ezt nagyonsojan mindíg nem tanulták meg..

[ Szerkesztve ]

(#13) rodrigez válasza Bandit79 (#12) üzenetére


rodrigez
senior tag

Mi is a tény a leírásodban?

(#14) opr válasza rodrigez (#13) üzenetére


opr
veterán

Ne etesd a trollt. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) Bandit79 válasza opr (#14) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Igen gratula az a troll aki nem mondja azt hogy ez milyen kurva jó... Te igazán objektíven látod a dolgokat. Köszönjük..
A hszedből azt veszem le tippre , te is megváltóként varod évek óta a Zen 2-t :) ..vagy nem értem a nem tetszésed...

[ Szerkesztve ]

(#16) rodrigez válasza Bandit79 (#15) üzenetére


rodrigez
senior tag

A tiédben mi az objektivitás? Tudsz valami csalódást keltő eredményt? Mi is volt az ígérgetés? Ebből eddig (megjelenés előtt egy hónappal) mi nem teljesült? Apró kis kérdések, tök egyszerű megválaszolni ezeket.

(#17) Bandit79 válasza rodrigez (#16) üzenetére


Bandit79
aktív tag

....őőőő tesztek után megbeszéljük...
Remélem lesz idén még..🙂

(#18) Akula válasza Bandit79 (#3) üzenetére


Akula
őstag

a teljesítmény prio 2. a biztonság prio 1.
:R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#19) yagami01 válasza Bandit79 (#12) üzenetére


yagami01
aktív tag

" a Zen 2 nagyobb tesók se lesznek olyan erősek "

Ha jól tudom, jól értelmezem, akkor az említett APU még Zen+ ( ha jót nézek, akkor az AMD oldalán is 12nm szerepel ). Mert az APU-k a CPU-khoz képest egy éves csúszásban vannak. Ha ez igaz és jól gondolom ( erről beszélhettek fentebb is ), akkor a megközelítésed téves. Mivel az említett APU "nagyobb tesói" már rég kinn vannak, ugyanis az a 2000-res széria.

A Zen 2-es APU-k később jönnek (egy évvel?). A 3200G pedig e tekintetben, a leírtak alapján, nem releváns.

(#20) qad válasza DraXoN (#10) üzenetére


qad
senior tag

Rossz nyelvek szerint az órajel 5Ghz környékén lesz. Igaz a hír.
Rossz nyelvek szerint az IPC 15%-al lesz gyorsabb. Igaz a hír. Az amd mérése szerint lazán agyonvágták az inteles csúcsprocit, ezt már nem nagyon kell tesztelni sem mert már a zen+ is erősen rátapadt az intelre(végig játékról beszélek).
Az alaplapok terén meg elve csalódás az X570, mert állítólag 60k magasságában indulnak az árak. Az intel Z-s alaplapok meg 38k, igaz nincs bennük PCI-e 4.

(#21) zendulo


zendulo
újonc

viszont- hogy kijavította ezzel már
"Ellőtte az összes ryzenes puskaporát az AMD" ..
https://www.hwsw.hu/hirek/60447/amd-ryzen-9-3950x-tizenhat-mag-cpu-asztali-processzor-picasso-am4.html

Az Intel a sebességre megy rá - az AMD meg csak kompenzálgat ezzel a biztonsági dologgal.
"AMD ... így próbálva kompenzálni az Intel órajelbeli előnyét, illetve differenciálni saját termékét, némi izzadságszag mellett."

Az Intel-nek megmaradt ez a puskapora!

az AMD meg mit fejleszt jövőre a biztonságon vagy a magok számán? A nagy semmit.

[ Szerkesztve ]

(#22) Bandit79 válasza yagami01 (#19) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Tudom hogy az elnevezések kicsit csalókák,( nem kelm elmagyarázni, higy marktingnév a 3200g) de én valóban az új nagyokra gondoltam 3xxx széria. Tippre nem lesznek olyan erősek mint aminek latszanak a táblàzatokból.
Smúgy tök mindegy sokan a 3200-400 g től is öbbet vártak mibt oár Mhz emelés.. vissta lehetvolvasni a vízionálasokat , mikor megjekent a 2400g

[ Szerkesztve ]

(#23) yagami01 válasza Bandit79 (#22) üzenetére


yagami01
aktív tag

Hát az meg majd kiderül. (:

(#24) opr válasza zendulo (#21) üzenetére


opr
veterán

Azzzzta, es ilyen hangvetelu cikkek mellett meg Abu-t kritizaljatok, hogy nem partatlan? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Bandit79 válasza opr (#24) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Pedig aztán Oliverda ért a dolgokhoz.. itt is dolgozott anno , emlékszem anno nem lehetett azt mondani hogy Intel párti volt itt..sőt :) . nem tudom mi okból ment innen.. de ami itt folyik az meg nagyon gáz ABu AMD fanatizálásból...

[ Szerkesztve ]

(#26) hombre[EU] válasza opr (#24) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Vagy már az én agyam fáradt,vagy maga a költō sem tudja mit szeretett volna átadni a cikkel...5giggahéécc :)

Life, Uh, Finds A Way

(#27) xNAGOYAx válasza qad (#20) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Azért én tudok neked mutatni olyan inteles Z-s alaplapot ami hasonló árban van az új X570-es alaplap áráéval :) ha pl vennék egy 9900k-s procit egy jobbféle asus alaplappal kb ugyan ott jönnék ki árban mint az új 3. gen -es ryzen és a hozzá való x570-es lap . Aztán lehet én tudom rosszul... :))

ui.: jah és az amd-nél nem is kéne lemondanom a több szálról mint intelnél a HT-ről ha biztonságos gépet akarom :(

(#28) golya87 válasza Bandit79 (#25) üzenetére


golya87
őstag

De legalább a másik oldalon sikerült pártatlan maradnia... :C

(#29) Egon válasza opr (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért majd számold össze, hogy az elmúlt napokbam hány amd-s, enyhén pr-szagú cikk jelent meg itt a ph-n...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) zendulo válasza Bandit79 (#25) üzenetére


zendulo
újonc

Oliverda valószinüleg csak meglepődött, hogy milyen jó az AMD.
az általános közmegegyzés Oliverda fórumában mintha az lenne, hogy milyen szar marketingesei vannak az AMD-nak, hogy kiadnak egy 16 magos procit. Szerintem csak befolyásolták Oliverdát.

de ez a puskapor nagyon beleégett Oliverdába.
https://prohardver.hu/tema/nagy_amd_k10_topic/keres.php?type=-&stext=puskapor&submit=%C2%A0

(#31) Yany válasza zendulo (#21) üzenetére


Yany
addikt

Pfff, ez a cikk nálam nagyon ízléstelen kategóriásra sikerült. Abu valóban a ló másik fele, de (és ez erősen szubjektív) hiába nem értek egyet egyik megközelítéssel sem, az Abu-féle írásokból lejön, hogy lelkesedés fűti a cikket (elég csak megnézni, hogy elég alaposak, nem csak részrehajlóak, vagy annak tűnnek), míg az ominózus cikk a Tények színvonalát hozza. Persze sokaknak az is rendben van. Mea culpa.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32) CPT.Pirk válasza Yany (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont remek kommentet találtam benne Töhötömtől :D

"Az Intel ilyen illiberális procigyártó cég, direkt maradnak az ősrégi csíkszélességen, mert megtehetik (a fanok megveszik a drága szart is, csak mert kékszínű) :D"

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) antikomcsi válasza zendulo (#30) üzenetére


antikomcsi
veterán

Hú ez tényleg durva! 12 év alatt kétszer is használta ezt a kifejezést a topikban.
Monnyonle!

Köszi, hogy ezért csináltál egy regisztrációt és felhívtad rá a figyelmünk!

(#34) schawo válasza zendulo (#21) üzenetére


schawo
titán

Hu, de végtelenül ostoba cikk. Oliverda nagyot alkotott. :)) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Dxx


Dxx
tag

Azt veszem észre a Ryzenes cikkek alatt,
1. Fikázzák az AMD-t amiért kiad egy 16/32 es CPU-t. ( ha nem adná ki az lenne a baj, hogy miértnem...)
2. Bármennyit is fejlődött az AMD az elmúlt évek alatt (IPC-ben behozta az intelet... Órajelben is már ott van.... M agszámban jóval előtte... és mar fogyasztásban is elötte... Gyártás technológiában is....), de ez még valakik szemében mindig kevés.
3. Az AMD szar, mert az Intel lehet csak a legjobb 😁 😁

Ez számomta nagyon vicces 🤪 :D

Dexx!

(#36) yagami01 válasza Dxx (#35) üzenetére


yagami01
aktív tag

Azért van az a réteg is, akik elismerik a munkásságukat. :)

Az első ponthoz: mindig bizonyos emberek a hangosak. Jellemzően azok, akiknek nem tetszik valami. Tehát a 16 maggal kapcsolatban szerintem főleg a játékos réteg szólalt meg, hogy ez felesleges, meg minek, ki vesz ilyet stb. Aki munkára használná ( ÉS mellette mondjuk játszik is ), és várta a 16 magot ( én is vártam ), az jórészt inkább hallgat és csendben örül - szerintem. Ha nem lenne 16 magos, akkor valószínűleg akik munkára szerették volna, de végül nem kapták meg, ők szólalnának meg, hogy hát azért jó lett volna. Plusz az intelesek kárörvendenének egyet. :)
Szóval elégedetlenkedők mindig vannak és lesznek, de mindig mások. Ugye mindenkinek nem lehet megfelelni... :)

(#37) Peter13


Peter13
senior tag

Őszintén nem értem mi a gond ezzel a cikkel...tények szerepelnek benne, logikusan tálalva. Egyedül az utolsó bekezdést érzem spekulatívnak, nekem (!) ugyanis semmilyen forrás nem áll rendelkezésemre azzal kapcsolatban hogy az AMD mit tartott elsődlegesnek a Zen 2 tervezése során és mit nem (de a cikkírónak lehetnek egyéb forrásai). Most komolyan abba fogunk ezentúl belekötni hogy sz*rok a tények? :F

(ja, intelem van, ősrégi 2600K túlhajtva, meg egy 1060 Nvidia...)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#38) DraXoN válasza Dxx (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kihagytál egy fontos dolgot..
mivel AMD és nem Intel, ezért szigorúan mindig olcsóbbnak kell lennie, akkor is ha "kicsit jobb" mint az adott árban levő konkurens cpu (a kicsi nem elég) legyen legalább 50%al olcsóbb... komolyan, sokan most azon akadtak ki milyen drága lett, főleg a 16magos ... az nem számít , hogy elvileg mindegyik megjelent példány gyorsabb lesz mint a konkurens termék az azonos ársávban (már ha létezik oda egyáltalán terméke a konkurenciának).

ugyan ez igaz a navi-ra is ... várjuk meg a teszteket mielőtt azt mondhatjuk rossz lett az árazás ... ha ez így van, akkor nem kell félni, hamar leköveti majd a piaci árazás.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#39) monguz82 válasza zendulo (#30) üzenetére


monguz82
tag

És te vajon kinek a sokadik regisztrációja akarsz lenni, hmm? Azt ne mondd, hogy CSAK emiatt regeltél be... Szánalmasok itt egyesek...

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#40) wwenigma válasza zendulo (#21) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Inteles kolléga írta azt a cikket, hozzászólásokban szépen le is oltják.

Az intelnek nincs puskapora.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41) Dxx válasza yagami01 (#36) üzenetére


Dxx
tag

Én például azért ismerem el a munkásságát a cégnek, mert méreteit tekintve, költségvetését tekintve, sokkal nehezebb elernie azt amit az intelnek. Utóbbi években annyit fejlődtek hogy a 7 mérföldes lemaradásukból, lassan ennyi előnyt csináltak.

Akik most felszolalnak a 16 mag ellen hogy minek. Szerintem nagyrészt ők lennének azok is akik panaszkodnának hogy miért nincs :D :DDD
Az a legfurább, hogy ha megjelenik egy termék család akkor van választási lehetőség, akinek nem kell 16 mag vegyen 12 magosat, vagy 8 magosat, vagy 6 magosat
vagy ami jó neki. 😂

(#38) DraXoN
Igen a masik kedvencem, hogy "akkor váltok AMD-re ha jobb lesz mint az Intel és olcsobban adja..." :DDD

[ Szerkesztve ]

Dexx!

(#42) Kvg


Kvg
senior tag

Egész jó vs lett a topic, ne hagyjátok abba hozok popcorn T. :D

(#43) Kvg


Kvg
senior tag

Egész jó vs lett a topic, ne hagyjátok abba hozok popcorn T. :D
Érdemben nem tudok hozzászólni, mert régi trójai Intel f*st próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#44) Fücsök007 válasza Dxx (#41) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor ideje váltaniuk. :D
16 mag HT nélkül is használható, és erősebb marad mint 8 mag+HT. (Munka előtt meg visszakapcsolja mindenki.) A következő konzolgeneráció sokat fog javítani a CPU magok kihasználtságán, emiatt 2021-2022 környékére várhatóan kell majd minimum 8 mag az optimális élményhez, hogy ne a proci legyen a limit. :))

(#45) #54536960 válasza Dxx (#35) üzenetére


#54536960
törölt tag

Papíron sok mindenben "jobb" az AMD, az Intel valahogy mégis jobban szedi a lábát.
Szóval szerintem az AMD vért izzadva optimalizál a tesztekre, de a gyakorlati használatban gyengébb mint az azonos kategóriájú Intel.
Ez persze csak az én véleményem. ;)

(#46) Hiftu


Hiftu
senior tag

Az eszkimónak túl sok volt az ember és túl kevés a fóka. A fórumozónak túl sok a bálványimádó és túl kevés a hívő. Számomra meg túl kevés a konstruktív vita. .

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#47) Jadro válasza #54536960 (#45) üzenetére


Jadro
veterán

Lehet, de mindezt kevesebb pénzért és esetenként alaplapcsere nélküli upgrade opcióval. A döntés a miénk.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#48) wwenigma válasza #54536960 (#45) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Papiron az intel jobb. Sőt az is fog maradni merthát a real life benchmarkok szamitanak, miszerint milyen gyorsan renderel egy weboldalt vagy szamol excel tablat esetleg egyszalat hasznalo jatekok. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49) ttt


ttt
senior tag

Gyerekek! Majd, ha abbahagytátok a homokozóban a játékot, mossátok el a kis műanyaglapátokat!

(#50) Dxx válasza #54536960 (#45) üzenetére


Dxx
tag

Jelenlegi szériánál (ryren 2xxx) órajelben, és IPC ben is jobb az intel. nyilván ebből következik hogy azonos magszám mellett nem is lehet jobb az AMD. Ha viszont IPC-ben utolérte, magszámban előtte jár és órajelben is pici a lemaradás, akkor már lehet nem igaz amit írsz, de mivel még nem jelent meg ezt nem is lehet tudni.

Egészen biztos vagyok abban is, hogy lesznek olyan tesztek ahol az Intel lesz a jobb és olyan teszt is ahol az AMD :D

Dexx!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.